Keresés

Részletes keresés

skonto Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2812

Úgy tűnik, hogy a kormány a helyén van, a rendőrök harcban állnak, a csomag marad - ami a mi szempontunkból befektető nyugtató. A FED sem emelt, és a kőolaj ára is csökkent picit.

 

Ugyanakkor a cseh es lengyel politikai bizonytalanság mellé már hozzájött a magyar is, ami a térség romló kockázati megítélése révén visszahathat ránk. Illetve az önkormányzati választások utáni politikai küzdelem jellegével kapcsolatban is vannak bizonytalanságok.

 

25 bp és 50 bp között ingadozva, talán már vissza lehetne vinni kicsit az iramból: legyen 25 bp.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.24 0 0 2811
Most nem szeretnek lemaradni, es beajanlom a 25 pontot en is.
gyrk Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2810
egy nyugtató 25 bázispontot javasolnék. csak hogy lássák a népek, hogy tartjuk az mnb-t.
Előzmény: rosencrantzhu (2809)
rosencrantzhu Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2809
akkor hát én meg megnyitom az ülést.
Előzmény: manhattan (2808)
manhattan Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2808
Én idö hiány miatt megkezdem az ülést, hétvégi fejlemények ide vagy oda.

Minden mérvadó mutató és minden kilátás gyenge de kvázi stabil. 25 bp kötelezö, több most nem osz nem szoroz, nem tartom szükségesnek. Majd ha több érdemi info lesz lehet mérlegelni.
rosencrantzhu Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2807
kösz, kösz. :)
Előzmény: elemes (2806)
elemes Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2806
Granulálok!
Előzmény: rosencrantzhu (2805)
rosencrantzhu Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2805
Hát nem könnyítettétek meg a helyzetemet :)

döntéshozói szempontból:
- a piacot megnyugtatná egy 50 bp-os emelés, főként, ha a kormány utána nyelne egyet, és csöndben maradna. Szigorú mon pol, szigorú fiskus -- lehetne egy kis hitelességet nyerni.
- az infla jelentés elég szar lehet, ráadásul ne feledjük: a mon tan minden valószínűség szerint elbaszta volna a 2007 eleji inflacélt, ettől csak a Gyurcsány-csomag menti meg. Ez is az 50 felé húz.

előrejelző szempontból:
- a mon tan valamiért a fejébe vette, hogy a 25-ös lépések nem jók, mert nem vagyunk elég nagyok egy szép kamatciklushoz. szerintem ez faszság, de lelkük rajta.
- mindenesetre a múltkori 50 bp-tal nehéz helyzetbe lavírozta magát a tanács, úgyhogy innentől ha 25-öt lép, akkor sikerül elkövetnie azt a bravúrt, hogy 3 ülés alatt 3-szor módosítanak stratégiát, talán ezt most nem vállalják fel.

Ezzel nagyjából el is mondtam, hogy miért döntök az 50 bp mellett, annak ellenére, hogy szerintem most az lenne a jó, ha rajta lennénk egy "nyugis" 25-ös pályán.

Szóval +50.
gyrk Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2804
megkésve bár, de törve nem egy 25 bp-t javasolnék.
skonto Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2803

nem tudom, mi a gond. a lenyeg: 50 bp.

skonto Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2802

bocsanat, vmiert pontatlanul ment el a hozzaszolas

ps. Kivancsi vagyok, mi es mikeppen igaz a "kiszivargott" inflajelentesbol;-)

skonto Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2801

I Rovidebb kamatemelesi ciklus elonye

A kamatemeles onmagaban jellemzoen rontja az AP-tulajdonosok portfoliojanak erteket (durationtol is fuggoen, ha a hosszu tavra vart kamatok csokkenese nem dominalja a rovid tavu elvart hozam emelkedest), ezert egy erosen forrashianyos gazdasagban erdemes a kamatemelesi ciklusokat minel rovidebbre vagni, ui a ciklus elejen vszleg kevesbe mukodik a tokebearamlas arfolyammegtamaszto ereje. (Am I right?) 

ps. Kivancsi vagyok, mi es mikeppen igaz a "kiszivargott" inflajelentesbol;-)

manhattan Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2800
Kéretik a nem tagokat kritikájukat a Karzaton megfogalmazni.

Mindazonáltal én cseppet se számitok pozitiv infla jelentésre, s ez (mármint a cél nem teljesülésének a kilátása) megfogalmazódott az elmúlt IRL ülésen. Az 50 és 75 bp között ingadozva csak a negativabbnál negativabb fejlemények jutnak eszembe: a piac által sorozatban leértékelt éppen sorozatos kormány verziók a konvergencia programra - mintha örökre billogot kapott volna a kormány hitelteltelensége.
Csak ideig-óráig beköszönö árf. és hozam javulások. Ellenben a finanszirozási akarattal most úgy tünik nincs baj.
All in all: a monpol ellensúlyozás ezen a szinten hatástalan, továbi eröteljes megszoritás kell. Önmagával a kamatemeléssel azonban megjavitani itt semmit se lehet, az inflációs nyomást és a stabilizációt ebben az állpaotban egyedül csak a kormány tudná érdemben befolyásolni.
E szempont alapján mégse hajlok a hirtelen nagy emelésre hanem maradok a nyilt pénzpiaci válság - mérsékelt lépésekkel operáló - preventive kezelésénél, azaz az 50 p-s emelésnél.
Nautilus_ Creative Commons License 2006.08.25 0 0 2799
Szvsz elég optimista view keresletcsökkenést preferálni árszintnövekedés helyett. Főleg, mivel pl. a gáz kereslete rugalmatlan. Valamivel komolyabb inflációt jóslok.
Előzmény: vérslapaj (2798)
vérslapaj Creative Commons License 2006.08.25 0 0 2798

25 bp-t javaslok.

Tele van a piac a 8 százalékos inflációs csúccsal, de tudtommal az MNB átnéz már 2007-en. Így fontosabbnqa érzem az év végi 4,6-ot, ami magas ugyan, de magam részéről egyre inkább hajlamos vagyok jelentősnek tulajdonítani az adóemelések és egyebek (gázár) kereslet csökkentő hatésát, úgyhogy szerintem ez nem rosz alap 2008-ra.

rosencrantzhu Creative Commons License 2006.08.24 0 0 2797
Tisztelt Tagok,

gyűlünk, kéretik tehát ajánlás, indoklással. Főként az Inflációs jelentéssel kapcsolatos várakozásokra lennék kiváncsi.

Hajrá!
rosencrantzhu Creative Commons License 2006.07.30 0 0 2796
megérkezvén a nyaralásból elhűlve látom, hogy a tagoknak nem volt egyértelmű az 50 bp-os emelés.

így hát szomorú szívvel húzom be magamnak az egy hibapontot, remélve, hogy legközelebb már itt lehetek az ülésen :)))
Bocicsoki Creative Commons License 2006.07.29 0 0 2795

off

mifele magas pozi? a szakmai csucson par evvel ezelott voltam itt VMT elnokkent :-))

Előzmény: vérslapaj (2794)
vérslapaj Creative Commons License 2006.07.26 0 0 2794

Nicsak Bocicsoki!

No mi van, egy kis tudományfilozófia azért még belefér a magas poziba?

Előzmény: Bocicsoki (2793)
Bocicsoki Creative Commons License 2006.07.25 0 0 2793

elmelazo off (bocsanat egy visszajaro szellemtol)

a korulottunk levo vilagegyetem es az emberi gondolkodas vegso ciklikussagara utalhat talan, hogy ugyanazok a vitak es problemak visszateroen es torvenyszeruen felbukkannak meg azutan is, hogy mar tobbedszerre megnyugtatoan tisztazottnak tuntek :-)

Előzmény: vérslapaj (2792)
vérslapaj Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2792

A VMT tagjai javaslatukban azt fogalmazzák meg, hogy szerintük mit fog dönteni a Monetáris Tanács. Tehát, amint azt már sokszor megfogalmaztuk a játék neve nem az, hogy mit tartok adakvátnak, hanem az, hogy elteláljuk-e, hogy belőlük milyen döntés jön ki. Ezt teszi az elnök is (a múlt alkalommal többünk ámulatát kiváltó egészen bravúros módon).

Abban is megállapodtunk sokszor, hogy az ajánlástól függetlenül ki-ki leírhatja azt is, hogy mit gondol adekvátnak.

Az elnökségről rég letettem, a linkség (ajánlás elmulasztása) ellen nincs orvosság.

Előzmény: manhattan (2791)
manhattan Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2791
Hát slapaj kollega úr, a játék neve nem az, hogy mivel nem értek látatlanban egyet hanem az, hogy milyen lépest gondolok adekvátnak. Azt már irtam korábban, hogy aki elnök akar lenni, annak néha el kell vonatkoztatnia attól, hogy mi az optika és ehelyett bátran ki kell állnia a saját véleménye mellet.

A szabály szerint az elnöknek nem kell résztvenni az ülésen és akkor ebben az esetben a tagok többségi ajánlása a hivatalos elnöki döntés.
Azaz a VMT elnök most hibásan döntött. A szabályunk azonban megenged egy hibás döntést, igy a személyi és pozició állományban változás nem történik.
A hibapontot meg mindenki megkapja.
Előzmény: vérslapaj (2789)
vérslapaj Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2790

Most akkor mi van? Bevéssük megunknak a pontot, az elnök úr meg tiszta marad mint a kelő nap?

 

vérslapaj Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2789

Lehet, hogy elkéstem, de nem tudom,  mihez képest, szóval bátorkodom még megjegyezni, hogy szerintem 25 bp-t fognak emelni (ez a hivatalos ajánlásom), de nem értek egyet. (Egész pontosan a múltkori 25 bp-vel és a kis lépések politikájával nem értek egyet.)

Előzmény: skonto (2788)
skonto Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2788
egyetertek, ha mar egy honapja ugy sikerult, akkor ismet szepen, lassan, 25 bp-vel...
manhattan Creative Commons License 2006.07.24 0 0 2787
Mivel nem lesz elnöki mérlegelés igy nem is kell hosszú teórikát irni. A fiskális válság mély és elhúzódó kilátással bir, ezt az elvárást az elmúlt idöszak adósságfinanszirozási történései is visszatükrözik. A primer cél teljesitése, ill. a pénzügyi stabilitás mind tartósan negativ kockázatot hordoz emiatt. Igy nem ajánlhatok mást mint stabilizációs lépésként a további 25 bp-os emelést.
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.23 0 0 2786
En is emelnek 25 pontot, behozva a multkori lemaradast. Persze lehet, hogy rogton 50 pont lenne megint a jo otlet...
gyrk Creative Commons License 2006.07.21 0 0 2785
most akkor elmentünk szabadságra elnök nélkül? no, azért én egy 25 bázispontos emelést bekínálnék. ha már ilyen bénán kezdték, akkor legalább legyenek következetesek.
rosencrantzhu Creative Commons License 2006.07.17 0 0 2784
Kedves tagok,

csütörtök után nem vagyok elérhető, ezért jó eséllyel az ülésen sem tudok részt venni.
skonto Creative Commons License 2006.07.03 0 0 2783
Ugyan sztem korabban "rendesen" kellett volna kamatot emelni, de ha mar igy esett, akkor azt lehetne dontesi szempontkent figyelembe venni h az esetlegesen 280/282 Ft korul stabilizalodo arfolyambol fakado kovetkezmenyeket mennyiben tartjuk elfogadhatonak. A masik, h a legnagyobb rossz realgazd-i szempontbol talan a nagy volatilitas. Ezzel osszefuggesben ha a ktgvetes/kormany ilyen arfolyamhoz ragaszkodik (csunya, realjovedelmeket elinflalo szandekai miatt), akkor ki tudja kenyszeriteni, es arral szemben uszni mindenkinek faraszto.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!