Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2004.05.30 0 0 615
!!! Még mindig SPOILER (bár most már csak látta mindenki az aktuális részt :-)

- Az Enterprise-t nem űrdokkban szerelték össze? Hol az az űrdokk?

- Az az egy 30-40 fős űrállomás tényleg elég szerény, ilyen technikával -- shuttle simán megy le-fel föld és űr között, na meg transzporter, plazmaágyú -- én többet várnék. Pl. csak a transzporter segítségével simán lehetne építeni mindenféle nagy cuccot az űrbe.

Ahogy a Föld kinézett, az 2010-2020-ban simán elmenne, de nem az Enterprise korszakában.

aboreal(yeti) = "Majmok bolygója faj"? :-) Engem kicsit erre emlékeztetett :)

Előzmény: dalaran_ (614)
dalaran_ Creative Commons License 2004.05.29 0 0 614
!!! Spoiler !!!

Sziasztok!

Bevallom öszintén, hogy én is amikor végig néztem az utolsó részt, kb még 10 percig ültem csak a gép előtt, és kérdeztem magamtól, most mi van? :D

Pár megjegyzés azért:

- Nekem is elég Reman-nak nézett ki az a SS tiszt cucc-ba öltözött Alien :) Gondolom pár évszázaddal ezelőtt még így néztek ki a hüllőszerű Xindik :)

- Kissé furcsa volt, hogy előre egérrel "koccintottak" a gyözelemre :)

- Szerintem jó bevállt ötlet volt behozni Commander Shran-t is, mindig feldobja egy epizód hangulatát :)

- Azért egy kicsit furcsa volt, hogy semmi védelem nem volt a föld körül, emlékszem még a második szezon utolsó epizódjába, amikor a klingon hajó még elakarta csípni az Enterprise-ot, két földi hajó is betámadta keményen... Azok most merre voltak? :)

Szóval mindenki csak találgat, de gondolom ezek a transzdimenziónális lények, még utolsó leheletükkel megbolygatták egy kicsit az idő vonalat, ahogy kell :)

Amugy a hat xindi faj: pri-mate(emberszabásuak), aboreal(yeti kinézetűek), sectoids(ízeltlábuak), reptilians(hüllőszerűek), aquatics(uszonyosok), és ugyebár a hatodik az avians(a szárnyasok)

Szóval akkor mikor is lesz season opener? :DD

Üdv:

dalaran_

Előzmény: req999 (613)
req999 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 613
Spoiler warning! (a biztonság kedvéért)

Ez nagyon ütős szezonbefejezés volt, és azt hiszem, le is kapartam volna az arcom, ha nem indulna a negyedik szezon. (Kemény lesz addig kibírni, de úgy látszik, Enterprise-függő vagyok.)

Kíváncsi vagyok, hogy magyarázzák majd meg, hogy SS-tiszt lehetett ez a kevéssé árja külsejű (és gyaníthatóan nem igazán árja származású) "űriember"...

T'Pol most is nagyon édes volt, főleg amikor megsimogatta Porthos kobakját. A korához képest egész tűrhetően néz ki, és örülök, hogy megmagyarázták, hogy miért ilyen "emberi" a viselkedése.

Lássuk a negyedik sorozatot! (Aztán az ötödiket, hatodikat, satöbbi.)

Előzmény: Ewron (612)
Ewron Creative Commons License 2004.05.28 0 0 612
SPOILER

Az utolsó kérdésre: szerintem az Enterprise-on voltak akkor.

Hát iszonyúan megkeverték. Reptilian volt egyáltalán, aki odakerült Archerrel? Nem úgy nézett ki (inkább a Remusiakhoz hasonlított - a 10. Trek filmből, bár nem volt teljesen ugyanolyan), plusz az utolsóreptiliant elvileg felrobbantotta a fegyveren.

Mikor kezdődik a 4. szezon? :)

Előzmény: John Zero (611)
John Zero Creative Commons License 2004.05.27 0 0 611
mrzool:
*SPOILER* és kérdések:

Biztosan meg lesz majd magyarázva a negyedik szezonban, hogy itt mi is történt, de én még nem jöttem rá, hogy pontosan mi is történhetett.

Addig tiszta, hogy ameddig a szuperfegyver még egyben volt, addig az "igazi" Földet lehetett látni. Utána történt a nagy robbanás, aminek a során (???) valahogy a Földre került a reptilian és Archer, de ugyanakkor a Föld múltja akkor már megváltozott.

Vajon az aquatic fajnak hogyhogy nem tűnt fel, hogy nem tudnak kommunikálni a földdel? Na meg az, hogy valami nem stimmel? Csak lerakták az Enterprise-t, és már húztak is el.

És még egy kérdés: a transzdimenzionális lények a vége fele, az utolsó pillanatokban is nyúlkáltak valamibe, valamit buheráltak. Az az Enterprise-on volt valami, amit meg akartak rongálni? Vagy távolról irányítottak valamit?

Előzmény: mrzool (603)
John Zero Creative Commons License 2004.05.27 0 0 610
A hatodik faj az avians (?) volt, akik repültek, és akik kihaltak. Egy ilyen koponya van a tanácsteremben is, sőt, maga a tanácsterem is az avianok bolygóján van, hogy emlékeztesse a még élő fajokat arra, hogy ha nem fognak össze, akkor ők is így járhatnak.
Előzmény: vega (609)
vega Creative Commons License 2004.05.27 0 0 609
A Xindi egyetlen bolygóról származó 5 faj. (volt egy hatodik is, ők rég kihaltak) insectoids, reptilians, aquatiks, meg még1 amire nem emléxem. Ezek barátságos belharcokat folytattak sokáig, majd mikor a bolygójuk elpusztult, összefogtak és szövetséget alkottak, jó régóta új bolygót keresnek, ahol közösen letelepedhetnek. Persze azért mindegyik csoport a saját érdekeit nézi és folyamatos ellentétek vannak.
Előzmény: Mike73 (608)
Mike73 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 608
A Reptilians is a Xindi része... az egy szövetség, mint pl a föderáció... legalábbis nekem eddig ez jött le... :)
Előzmény: vega (607)
vega Creative Commons License 2004.05.27 0 0 607
Dettó.
A harmadik szezon -annak is leginkább a második fele- határozottan jobb volt, mint az első-második szezon.
Előzmény: mrzool (605)
BeePee_3 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 606
Kicsit utánaolvastam, Xindi meg Reptillians, valóban nem értettem az összefüggéseket, kivéve, hogy a genya Xindik ki akarják írtani a Földet.

Esetleg ha egy zanzásított összefoglalót tudnál írni, +köszönném.

Előzmény: mrzool (605)
mrzool Creative Commons License 2004.05.27 0 0 605
Eléggé összefüggő volt már a sztori, ha túl sok epizódot nem láttál, lehet nem fog annyira tetszeni. Soha nem gondoltam, hogy ilyet mondok, de várom a 4. szezonnyitót.:)
Előzmény: BeePee_3 (604)
BeePee_3 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 604
A Zero hour ?

Még az is lehet, hogy azt a szentségtörést követem el, hogy letöltöm és megnézem.

Utoljára a Borgos részt láttam, azon jót röhögtem... Talán ez komolyabb.

Előzmény: mrzool (603)
mrzool Creative Commons License 2004.05.27 0 0 603
Mindenki készüljön egy nagyon durva szezonzáróra... Ekkora cliffhangert rég láttam.:)
Mike73 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 602
Hát igen, kicsit csihipuhis lett, de legalább van végre izgalom, látvány... The show must go on... :)))
Előzmény: Kevin (601)
Kevin Creative Commons License 2004.05.24 0 0 601
Szerintem a 3. szezon kifejezetten jol sikerult. Sajnaltam volna, ha nem folytatjak.
Sziriusp Creative Commons License 2004.05.23 0 0 600
Igen, de ettől a hozzáállástól kellene végre megszabadulni. Ha piacgazdaság van (állítólag), akkor a pénzemért azt kapjam, amit én szeretnék, ne pedig azt, amit a „szolgáltató” jónak lát.
Előzmény: Alensha (599)
Alensha Creative Commons License 2004.05.21 0 0 599
Hosszú és eredményes életet mindenkinek!

Star Trek-et én a Kreditwebről szoktam leszedegetni, http://www.kreditweb.hu sms-t kell küldeni, annyira nem drága. Angol nyelvű epizódok vannak fenn mindegyik sorozatból, plusz mozifilmek is. (lehet, hogy vannak feliratok is hozzá, nem néztem.)

A sci-fi channel szerintem sajnos itt nem lenne életképes, több okból is:

1) az USA mégiscsak egy igen nagy ország, és ott annyi ember van, hogy mindent el lehet adni. Itt viszont ha magyarul adnák a filmeket, az eleve leszűkíti a piacot, ha eredetiben adnák, akkor meg körülbelül annyival kevesebb magyar nézné, mint amennyivel több osztrák meg cseh. :(

2) a magyar TV-csatornák sajnos még mindig "eszi, nem eszi, nem kap mást" elven működnek (ha TV-t akarsz nézni, nézd a valóvilágot, ha az nem érdekel, akkor ne nézz TV-t). Gáz, de ez van. :(

Azért álomnak szép. :)

csiri bá Creative Commons License 2004.05.21 0 0 598
http://www.google.co.hu/search?hl=hu&inlang=pl&ie=ISO-8859-2&q=dc%2B%2B&btnG=Keres%E9s&meta=lr%3Dlang_hu


Azaz: www.google.com

Előzmény: Trekker8472 (595)
Carl Creative Commons License 2004.05.21 0 0 597
Nos, úgy néz ki, mégiscsak lesz negyedik szezon. Persze ennek gondolom nem mindenki örül... :(

Egyébként tudja valaki, hogy felmerült-e a többi sorozatnál az idő előtti befejezés?

BeePee_3 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 596
DCHUN.HQ.HU

ott minden le van írva.

Előzmény: Trekker8472 (595)
Trekker8472 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 595
Mi az a DC++?
BoGar Creative Commons License 2004.05.09 0 0 594
DC++
Előzmény: Trekker8472 (593)
Trekker8472 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 593
Nem tudjátok, hogy honnan lehet letölteni Star Trek-es filmeket, sorozatokat?
Sziriusp Creative Commons License 2004.05.09 0 0 592
A Voyager utolsó részeinek szinkronizálásában legjobban az tetszett, amikor az addig megszokott „computer” megszólítás helyett „számítógép” lett. Meg hogy kapásból letegezte az alkalmazottait a kapitány.
Igazán nem értem, hogy ha valaki elvállal egy sorozatszinkront, akkor miért nem néz bele az előzőekbe, hogy tudja magát mihez tartani.
Előzmény: sixx69 (591)
sixx69 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 591
Hu, mi még hallgasunk is a szar szinkron miatt, amit a V3 az Osbournes esetében elkövetett az valami botrányos. HANGALÁMONDÁS, és valami katasztrofális. A fordítónak fogalma sincs arról, hogy mit motyog az öreg, Sharon, vagy a többi, és találomra beszúr dolgokat. iszonyatos.
Előzmény: Sziriusp (590)
Sziriusp Creative Commons License 2004.05.09 0 0 590
Ezt a tüntetést el tudom képzelni.
Némán vonulnánk fel-alá különböző Star Trek-es egyenruhában, transzparenseken a szöveggel: Star Treket a népnek! :))
Azért én mégis inkább egy sci-fi csatornát szeretnék inkább. Ha Amerikában is megél egy ilyen csatorna, nálunk is lehetne élettere, hiszen a környező országok is tudnák fogni.
Előzmény: Trekker8472 (589)
Trekker8472 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 589
Menjünk tüntetni a visat stúdiója előtt.
Sziriusp Creative Commons License 2004.05.08 0 0 588
Sokkal több sci-fi film létezik, mint amiről mi itt kis hazánkban esetleg tudunk. És persze tv-sorozatok.
Nekem mindegy, milyen, csak lennének! Még a közepes minőség is jobb, mint a semmi. És ha csak a Star Trek sorozatot vesszük, az megvan kb. 400 rész, de létezik példál a Bolygó neve: Föld, ami szintén elég hosszú. Vagy én ide sorolnám a Végtelen határokat is. Micsoda nagyszerű sorozat volt az is!
Előzmény: Kevin (586)
Trekker8472 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 587
Imádom a Star Trek-et!!!!!!!!!!!!!
Fos viasat3!!!!!!!!
Kevin Creative Commons License 2004.05.07 0 0 586
Szerintem nem elne meg egy sci-fi channel. sajnos szerintem nincs is annyi igenyes film, amivel ki lehet tolteni a musoridot.
Előzmény: Sziriusp (585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!