Keresés

Részletes keresés

youlcsi Creative Commons License 2016.05.18 0 1 24902

szia!

nem biztos, h ugyanaz a vizsgálat, de nekem volt hasi ct-m, annyi volt, hogy előző este talán 6 után már nem ehettem, a vizsgálat előtt pedig 1 vagy 2 óra alatt (nem emlékszem, régen volt, de anno biztos leírtam vhol) meg kellett innom vmi kontrasztanyagos löttyöt (megvolt szabva, hogy 10percenként kicsit igyak belőle), illetve kaptam egy kontrasztanyagos beöntést. így végignézték a beleket, alhasat, majd jött injekcióban még kontrasztanyag (ez mókás, ettől olyan érzése van az embernek, mintha bepisilt volna :)), és újra végigpásztázták a dolgokat.

 

arra viszont nem emlékszem, hogy előtte ihattam-e :o mintha éjfél után már nem... éppen ezért könnyedén lecsúszott a 2 liter kontrasztanyag :)

Előzmény: Firga73 (24901)
Firga73 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 24901

Üdv. Mindenkinek..

Pénteken 11.00 -ra Vékonybél Hhasi CT, vagy enterochlysis vizsgálatra megyek.. A kérdésem a következő :  hogyan kell felkészülni rá ? evés ivás stb. Köszönöm..

 

hhh21 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 24900

Sziasztok

 

megmaradt 12 doboz NESTLÉ IBD modulen táp. ha valakit érdekel hívjon a 20 539-7558 telefonon.

Elmegirl Creative Commons License 2016.04.07 0 0 24899

Gyerekek,a sors is azt akarta,hogy szteroidot szedjek!

Nem voltam allergiás a fekete hajfestékre,de most az egyik terméktől kisebesedett a hajvonalam,nyakam.Persze marhára viszketett,elkapartam,az immunrendszer túlpörgése miatt szivárognak a sebek.Lefotózták,hogy "tankönyvi példa" legyek,beakartak fektetni,de hétfőn költözünk.

És mit kapok!MEDROLT! :D

Két legyet egy csapásra.

Előzmény: Elmegirl (24898)
Elmegirl Creative Commons License 2016.04.04 0 0 24898

Egyenlőre diéta,eddig bevált,csak a fellángoló időszakot kell kibekkelnem.A stressz az ami nagyon nem kell :(

Előzmény: MaMy. (24897)
MaMy. Creative Commons License 2016.03.31 0 0 24897

Hát oda.aszik rendesen, az biztos.
De ha kell... mással nem pótolható.

Előzmény: Elmegirl (24896)
Elmegirl Creative Commons License 2016.03.30 0 0 24896

A szteroiddal az volt a bajom,hogy iszonyúan összezavarta a hormonokat :(

Előzmény: MaMy. (24895)
MaMy. Creative Commons License 2016.03.30 0 0 24895

Szteroid ha kell, akkor kell. Hallgass az orvosodra. Sikerült megelőznöm párszor bélelzáródást szteroiddal. Inkább az, mint a szike. :-/
Kitartást.

Előzmény: Elmegirl (24892)
MaMy. Creative Commons License 2016.03.30 0 0 24894

Érdekes ez a stressz-dolog. Nekem akkor semmi bajom (semmi komoly, na), mikor épp nagy dili van, feszített tempó  a munkában, valami baj a családban (haláleset, öröklés, örökölt ház eladása), ilyenek. Aztán mikor jön egy nyugodtabb időszak az életemben, akkor lángol fel a Crohn. Ezért igyekszem folyton pörögni valamin. :D

adrii18 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 24893

Èn sajna nem tudtam elkerülni a steroidot.. Èn attol felfujodtam nem is kicsit illetve nagyon vizes lettem.. Azota lement a viz de a súlyom maradt 70-75 kilo :( bár azt mondta az orvos hogy ez nagyon jo.. Azt mondják hogy a Kreon mindenkire máshogy hat.. Nekem evès után használ nagyon.. Másnak szèkletfogo.. Èn azt mondom hogy ki lehet probálni.. Nekem nagyon jo.

Előzmény: Elmegirl (24892)
Elmegirl Creative Commons License 2016.03.28 0 0 24892

Öt éve már hasfogó nélkül meg vagyok lőve.Amikor tényleg nem mehetek a mellékhelyiségtől 2méterre napi 2levél Enterobenével (szintén loperamid) élek.

Most,hogy elkerüljem a szteroidot,nagyon kemény diétán vagyok,folyamatosan éhesen :(

Sajnos nekem társul hozzá reflux,és gyomorfekély,ami 2006-os eredetű.Lassan már nem is kell diéta,jól lakok a gyógyszerekkel :)

 

Köszönöm a tanácsod,utána nézek!

Előzmény: adrii18 (24890)
adrii18 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 24891

Köszönöm az ötleteket :) kaptam Az orvostol is megfelelo diètát.. Párolt zöldsèg, párolt hús stb.. A súlyommal nincs baj. Sőtt hizok nem is kicsit :( Stress az van bőven, főleg munkába.. Ès èn is èszrevettem hogy akkor van jobban baj ha stresses napom volt. A pszihologus is mondta a korházba,hogy sokaknak ez a baj. 

Mèg egyszer köszönöm :)

Előzmény: mozo01 (24889)
adrii18 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 24890

Probáld ki a Kreont,gyogyszertárba lehet kapni ugyan ugy de sokkal jobb mint a Lopedium.. Èn is azt szedem ès élni se tudok nèlküle :) a lopediumbol akár bevehettem egy dobozzal is akkor se használt semmit :S 

Előzmény: Elmegirl (24887)
mozo01 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 24889

Szia!

 

Először is ne aggódj, minden rendben lesz! Tartsd be a doki utasításait, vedd be a gyógyszereket időben, diétázz. (reggelire pirítós,vaj nélkül,ebédre valamilyen párolt csirkemell  rizzsel, vacsira  pirítós) Én kipróbáltam rengeteg gyógyhatású készítményt, de ne váltak be. (Persze van néhány vitamin aminek rákaptam az ízére, pld zöldségtabletta. :)) Szóval szerintem feleslegesen ne költsd a pénzed. Ez egy "türelemjáték", nem javul egyik percről a másikra. Ja és  tapasztalataim szerint mindig van a háttérben valamilyen stressz (barátnő/barát/feleség/férj vizsgák) amik okozzák az aktív állapotot. Én például mióta elváltam jobban vagyok és híztam pár kilót. :D

Előzmény: adrii18 (24888)
adrii18 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 24888

Sziasztok!

 

18 èves vagyok..Nálam kb 4-5 ève derült ki a Crohn betegsèg. Azóta èn is át estem a Medrolos gyogyszer kezelèsen.. Èn vènásan is kaptam napi 4 alkalommal 3 hètig.. 3 hèt korház után gyogyszerbe kaptam a medrolt ès reggel-este 20 szem gyogyszer. 2-3 hetente vettèk el fokozatosan.. Mellette nem sportolhattam ès az ètrendem is megváltozott.. Kemèny diètára fogtak.. Rengeteg tükrözèsen estem át.. Hasi ultrahang..CT.. Stb.. A medrol mellett kaptam olyan gyogyszert amihez külön papir kellett ès 2hetente vèrvètelre kell járnom..(vènám már lassan nem marad ;):) )  Rendszeresen szednem kell a Salofalkot az Immurant ès egyèb gyogyszereket(emèsztès javito stb).. Nèha már a sirás kerülget ezektől.. Probáltam szüneteltetni,egy darabig tünet mentes voltam aztán jött megint a vères szèklet ès egyèbb dolgok.. Rájöttem hogy csak rontok az állapotomon.. Kèrdèsem lenne: valaki esetleg nem probált más megoldást ?! Hallottam, ès ajánlották a Vargagyógygombás kezelèst de igazat megvalva nem merek fejest ugrani bele.. Valaki esetleg nem probálta ?! 

Válaszolat köszönöm :)

Elmegirl Creative Commons License 2016.03.23 0 0 24887

Sziasztok!

A Colitiszes topikba valaki azt írta,hogy még ők is ide pirgálnak. :)

 

3éve állapították meg a Colitis Ulcerosát.5éve szenvedek.

Most fellángolt a betegség,napi egy doboz Lopedium megy el,bal oldali hasi görcsök,rengeteg gáz.

A szteroidot javasolták,de nem szeretném,ha idáig fajulna.

 

Kérdésem:van e valakinek valamilyen bevált módszere az ilyen állapotokra?Még keményebb diéta stb.

 

Előre is köszönöm!

Bia55555 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 24886

Sziasztok!

Tudom, hogy nem erre jött létre a topic, de a szakdolgozatom elkészítéséhez kérek segítséget Tőletek! Egy felmérést végzek, melynek célja, hogy megismerjük, a Crohn-betegségben szenvedő serdülők életminőségét. Kérlek, a kérdőív kitöltésével segítsd a munkámat. Maximum 10 percet vesz igénybe a kérdések megválaszolása, ami elképesztően nagy segítség lenne a számomra!
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

-Bianka

https://docs.google.com/forms/d/1gSbaQ6rut30xGDn11D4oxJsO4Hpp7tzApd0taKrLd9k/viewform

Gabriella Gebri Creative Commons License 2016.03.17 0 0 24885

Amikor elkezdődött csak hasmenés de egyre erősebben csak tiniként nem foglalkoztam vele inkább szedtem a hasfogót és kész. Heti egy doboz lopediumot. Amikor elmentem először orvoshoz akkor már úgy jött ki a kaja ahogy megettem :S Teljesen lefogytam gyenge voltam. Állandó émelygés hasfájás, rossz közérzet. A téli medrol kúra egybként segített, még mindig fáj néha a lábam mióta abbahagytam, de a széklet rendeződött se láz se semmi. Hasfájás ilyen nagyon durva ma reggel volt de két óra alatt átment rajtam. A legelső tünetek viszont még általános iskolás koromban kezdődtek a bőrömön, ilyen ekcéma szerű piros viszkető foltok voltak a kezemen és az arcomon. Azt mondták az orvosok allergia és krémmel kenegettem meg nem használtam illatosított tusfürdőket ilyeneket. Így visszagondolva kb tíz éve kezdődött. 

Előzmény: Csuklósbusz (24884)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.03.02 0 0 24884

Üdv!

Pontosan milyen tüneteid voltak ilyen fiatalon?

Előzmény: Gabriella Gebri (24876)
ficak214 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 24883

A módszer egyáltalán nem új. Már évekkel ezelőtt olvastam róla.

Csak az a kérdés, hogy valóban gyógyulást eredményez-e.

Előzmény: hhh21 (24882)
hhh21 Creative Commons License 2016.03.02 -4 1 24882

Sziasztok.

Jó hírrel szolgálhatok a sorstársaimnak, de kérdés mikor ér ide.

A tv-ben egy orvosi műsorban  láttam hogy Amerikában új módszert használnak a GYÓGYÍTÁSRA.

Kicsit hát- fura de az eredmények 90 %

A collitis, és hasonló betegeknél egészséges emberektől származó bélsarat( természetesen megfelelő előkészítés után) endoszkóppal bejuttatják a betegbe.

A hatás 2 nap után jelentkezik, és  VÉGLEGES gyógyulást  hoz.

De gondoljatok bele, hogy a természetben a kis elefánt első étele az anyja kakija, hogy a benne lévő baktériumokkal megfertőzze a saját beleit mert csak ekkor tudja megemészteni a füvet.

Azt mondták hogy a bélflóra fertőzéstől és antibiotikumoktól felborul ás egy bizonyos baktérium elszaporodik, / hogy milyen azt nem tudom/ és akkor ezzel bacival  semmit nem lehet kezdeni. de ez bejött nekik.

Remélem magyar országon is mielőbb  elérhető lesz ez a kezelés. Hát kitartást és sok türelmet addig is.

Andibandita Creative Commons License 2016.02.10 0 0 24881

Szia Gabi!

 

Teljesen együtt érzek veled. Nekem ma mondta a doki, hogy valószínűleg crohnos vagyok (most jönnek a "kellemes" vizsgálatok). Totál elment az életkedvem és ahogy te is írtad szétcsúsztam. Nem is maga a betegség a bajom hanem a gyógyszerek szedése. Én nem tudom lenyelni őket illetve kihányom. Na most ilyen kilátásokkal nekimenni a betegségnem nekem eléggé kilátástalan.

Neked még jó, hogy le tudod nyelni.

Én is már csak 47 kiló körül vagyok. ha gondolod írj privátban.

Kitartás!

 

Előzmény: Gabriella Gebri (24876)
Gabriella Gebri Creative Commons License 2016.02.10 0 0 24880

Nem nem tudok ilyesmiről elmondtam az orvosnak és nem reagált rá különösebben semmit csak hogy szedjem a Medrolt majd segít. Pénteken kell felhívnom újra elmondom neki. 

Előzmény: Gyötör (24878)
Gabriella Gebri Creative Commons License 2016.02.10 0 0 24879

Eddig Salazopyrint és Budenofalkot szedtem, most egy hete reggel este kell szednem így mondta az orvos. Segít ő mindenben, már amiben tud az rendben van. Néha kaptam b12 injekciót és ennyit szedtem most a budenofalkot nem kell. És másnál is szokott lenni lábzsibbadás meg lábfájdalom? Mert nálam emiatt adta az orvos a medrolt. De ma most is zsibbad és fáj igaz most elviselhetően. Már voltam doppler uh-n emiatt és azt mondták a vérellátás jó úgyhogy a crohn okozza.

Előzmény: Pötty Zorka (24877)
Gyötör Creative Commons License 2016.02.10 0 2 24878

Szia Gabi,

 

sajna a gyógyszert  be kell szedni. Én kb. 22-24 évre szedem, rutinból megy.

Sajnos ha eleve undorodsz, vagy rágörcsölsz, akkor nehezen fog menni.

Hülyén hangzik, de próbáld meg elfogadni a helyzetet, ez van és kész, másnak is megy, neked is menni fog.

 

Ami komolyabb: nem tudsz WC-czni és vékony a székleted?

Már kialakult bélszűkületed van?

Orvos mondta? Tudtok ilyesmiről?

Ez a crohnnál bárhol lehet, a nyelőcsőtől a végbélig, úgy jön létre, hogy egy gyulladástól a bélfal megvastagszik, így szűkül a tápcsatorna átmérője...ha ez a helyzet ezzel SOS kezdeni kell valamit!

 

Elsőként a tüneti kezelés: sokszor (napi 5-6), keveset egyél, pépeset vagy levest, joghurtot, esetleg tápszert (Nutridrink)...kerüld a rostos ételeket. Esetleg próbálj pl. glicerines kúpot felhelyezni, hátha segít székelni...

 

DE ezt ne húzd halaszd!

Ha szükületed van azt meg kell próbálni vagy tágítani (pl. endoszkóppal-balonnal), vagy műteni!

 

Előzmény: Gabriella Gebri (24876)
Pötty Zorka Creative Commons License 2016.02.10 0 0 24877

Szia!

Mennyi Medrolt szedsz? Valami nem kerek, mert a szteroidot napi 1x kell szedni, ugyanabban az időben, nem reggel-este.
Két éve diagnosztizáltak, és most kezded a Medrolt? Két évig mivel kezeltek? Műtét volt?

Lelkileg próbálj rendbe jönni. Van pasid, segíthetne rendben jönnöd, támogathatna, elterelhetné a figyelmed. Minden a gyógyszerek sem oldanak meg, fejben kell rendbe tenni a viszonyodat ehhez a betegséghez, mert ez nem múlik el.

Előzmény: Gabriella Gebri (24876)
Gabriella Gebri Creative Commons License 2016.02.09 0 0 24876

Sziasztok! 22 éves lány vagyok 2 éve diagnosztizálták a crohn betegséget 4 napja kezdtem el a medrolt szedni de teljesen szét vagyok csúszva minden egyes szem gyógyszert úgy nyelek le, hogy mondom magamban hogy segíts Istenem. Hogy bírjátok ezt a rengeteg gyógyszert nekem eddig ennyit nem kellett szednem. :O Most úgy néz ki, hogy reggel 2 szem Salazopyrin és 2 szem Medrol utána beveszek 11kor egy ilyen vitaminszerű valamit tele van jó cuccal, utána ebéd után a Quamatelt, majd este ismét Salazopyrin és Medrol. Mellette fogamzásgátló, hát már undorodok a gyógyszerektől és nem is érzem, hogy segítene. :S Sosem éreztem magam így elkeseredve mint az utóbbi napokban. Ti voltatok már így? Étvágyam semmi nincs pénteken mértem magam a testsúlyom 47 kiló volt ma kedden 45. 53-ról indultam. Hasmenésem nincsen csak nagyon nehezen megy a székelés mostanában és az is ceruzavékony. Más volt már így? Minden válasznak örülni fogok. Köszönöm.

youlcsi Creative Commons License 2016.01.18 0 1 24875

miért ne tudna összejönni?

a gyógyszerek nagy része pedig kevesebb bajt okoz a magzatnak, mint az aktív gyulladás a szervezetben.

Előzmény: Satmata (24873)
deluigi Creative Commons License 2016.01.18 0 1 24874

Egyesek szerint meg jot is tesz a baba a betegsegnek (allapotnak).

 

Előzmény: Satmata (24873)
Satmata Creative Commons License 2016.01.18 0 0 24873

Sziasztok!

Engem érdekelne, hogy hogy jön össze a bab ilyen betegség esetén? Olvastam a Salofalkot se ajánlott szedni olyankor.. De egyáltalán létre tud jönni ilyenkor a terhesség??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!