Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2005.06.22 0 0 579
lehet,hogy rosszul fogalmaztam, ha 10-es egységben veszem a dvd.t papirdobozkában adják.ez lett átalakitva,és tetö készült hozzá.
Előzmény: GPF (578)
GPF Creative Commons License 2005.06.22 0 0 578

Nagyon szép.

 

Az mit jelent, hogy az alja DVD tartó?

Előzmény: 4Hópihe (577)
4Hópihe Creative Commons License 2005.06.21 0 0 577

kicsit felhozom.

 uj dobozt készitettem. az alja egy dvd tartó. a tetejét töke kartonbol készitettem. teteje nátronos kötést kapott az alja meritett papirral kötött.-

(aztán elefántcsont festék és szalvéta végül az antikolás)

aminek a ragyáit probáltam maszatolással kiemelni több kevesebb sikerrel.

.

 

dobozka
fááni Creative Commons License 2005.06.01 0 0 576

Találtam az elektronikus könyvtárban.

 

2005-05-04 [MEK-02711] Molnár Réka: Papírvirágok készítése

 

http://mek.oszk.hu/02700/02711http:

 

 

 

http://mek.oszk.hu/02700/02711
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.22 0 0 575
Igen levehető tető, alsó résznek perem készítve, amire csukódik a tető. Funkciót is kapott, a "szafaris színű" fonalak gyűjtőhelye, amik eddig mindenféle csokibonbonos dobozokban leledztek.
Előzmény: fááni (573)
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.22 0 0 574
Egyetértek ! Jó fej !
Előzmény: GPF (572)
fááni Creative Commons License 2005.05.21 0 0 573

Szép a doboz. Levehető tetejű?

 

A levelekkel nincs tapasztalatom, a sás levelét annyi mindenre használják, talán erre is jó. A kukorica csuhét is el tudom képzelni planával felragasztva.

Előzmény: Aynaditti (570)
GPF Creative Commons License 2005.05.21 0 0 572

Régebben volt szó a tangramokról.

Itt van két zseniális, fantasztikus cikk róluk. Valami nagyon jó fej írhatta :))

 

http://magazin.mimi.hu/Article88.html

http://magazin.mimi.hu/Article113.html

GPF Creative Commons License 2005.05.21 0 0 571

Én is azt hittem, hogy fa!

Nagyon klassz!

 

Előzmény: Aynaditti (567)
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.21 0 0 570

Köszönöm a dícséreteket !

 
Pihe ! A tetején nincs semmi ezüstös, ez mintapáldája annak, hogy mennyire csal a fgép. Ugyanis a valóságban a kép és a környezet színe teljesen hasonló. Amit csíkként láthatsz az a vaku csillogása miatt lehet. A sz. széle égetve van.

Köszi Szuszi, én is lementettem vmikor ezt, de még nem próbáltam ki. Tavaly a kána leveleket nézegettem, vajon beválna-e banánlevél helyett.

Előzmény: 4Hópihe (569)
4Hópihe Creative Commons License 2005.05.21 0 0 569

ejha ez nagyon szép lett, a kép alapján még fának is láttam volna. a tetején az ezüstös fehér szinü valami az micsoda???

ha igy motivál a takaritás gyomlálás ahogy jön a  nyár és a por, egyre több szépséges dobozkád lesz.

:o))

Előzmény: Aynaditti (567)
szuszetti Creative Commons License 2005.05.21 0 0 568

Talán próbáld ki a glicerines tartósítást, akkor nem fog a levél töredezni. Gladiolusz írta le anno, idemásolom:)

 

"Tartósítás glicerinnel. A természetes szárítás és a préselés a bogyós termésű és lédús növényeknél esetében nem lehetséges. Ekkor a növények természetes nedvességtarlamát kell kémiai úton konzerválnunk, mert a teljes kiszáradás esetén elvesztik természetes formájukat, ezáltal díszítőértéküket. Erre szolgál a glicerines felszívatás. A glicerint vízzel kell összekeverni 1:2 vagy 1:3 arányban. Az oldatot úgy készítjük, hogy a forrásban levő vízbe adagoljuk a megfelelő mennyíségű glicerint. A növényi szárak végét alulról felfelé behasítjuk, vagy kalapáccsal szétroncsoljuk. Az előkészített növényi részeket közvetlenül a meleg oldatba helyezzük és világos helyen tartjuk 48 órán át. Ez alatt a vízes glicerinoldat felszívódik"

forrás:Gerbár József/Magyarné Báldy Mária: Szárazvirágok Mezőgazdasági Kiadó Budapest 1990"

 

Nagyon szép lett a dobozod, tetszik, ahogy maszatoltad:)

Előzmény: Aynaditti (566)
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.21 0 0 567
Készült ma egy papírdoboz főzés, takarítás, gyomlálás közben...
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.20 0 0 566
Nekem csak az volt, hogy nem volt banánlevelem. Kérdés az lehet, hogy vajon más fajta levél is jó lehet-e ? És még az is, hogy esetleg kell-e előkezelni a levelet és hogyan? Csak próbálkozni kéne. Úgy emlékszem, mintha lefotóztam volna, de nem találom most.
Előzmény: GPF (565)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 565

Ha a gerinc nincs borítva, akkor az éleken kívül nem nagyon látok problémát.

Vagy mi a gond?

Én még nem láttam ilyen könyvet.

Előzmény: Aynaditti (563)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 564

Nem reszeltem bele, itt pici súlyok vannak.

 

Na, amit a fotód mutat, az egész más elven épül fel. Tényleg jól néz ki.

De annak a kitárgyalása inkább a Hobbiasztalos topicba való lenne. 

Előzmény: 4Hópihe (562)
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.20 0 0 563
Több helyen láttam már ajándékboltokban Mo.-n is ezt a levelekkel borított, kicsit egzotikus könyvet. Többnyire banánlevéllel voltak borítva. Mivel banánlevelem nincs, már régóta nézegetem a nagylevelű növényeket, ilyen szempontból. Azoknál a gerinc nem borítódott be.
Előzmény: GPF (555)
4Hópihe Creative Commons License 2005.05.20 0 0 562

köszönöm a segitséget. a ceruzatartohoz, egy kis nutot belereszeltél az aljának a tartásához???

nézd itt a kép rola ezt sikerült lefotoznom

a vizálloságra i s gondoltak,mert bélelve van azokhoz a nagy bevásárloszatyrok anyagának a minöségéhez tudnám hasonlitani.

http://kep.tar.hu/hopihe/50045664/11910923#2

Előzmény: GPF (560)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 561
Most küldtem egy 3 MB körülit.
Előzmény: Áfony (558)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 560

Hát akkor a ceruzatartó.

 

Az oldala egyforma méretű fa lapocskákból áll. Mondjuk 7*2 cm-esekből. 2-3 mm vastagok. Minden lap (4 kivételével) aljába, tetejébe az anyagvastagságnak megfelelő szélességű bevágást csináltam. A bevágás mélysége kb fél centi.

Valami ilyesmi alakúak a lapok:

 

 

 

 

A bevágásoknál összetoltam őket, előtte egy kis ragasztót cseppentettem oda.

A két legfelső és a két legalsó lécnek csak az egyik oldalára kellene bevágás. (A fotón nem ilyen van, de a két másikon igen.)

És ennyi.

 

Az alja belevágott fa lap. Úgy van beragasztva, hogy a két legalsó oldallap közé kerüljön.

Nem bombabiztos, de írószereket simán elbír. Kaspónak kicsit erősebb anyagok kellenének, akkor azt is bírná. Bár azért a fa annyira nem csípi a vizet, meg ez nem is zár teljesen.  

Előzmény: 4Hópihe (556)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 559
Válaszoltam is.
Előzmény: Áfony (558)
Áfony Creative Commons License 2005.05.20 0 0 558
Küldtem neked mélt. Megnéznéd? :))
Előzmény: GPF (553)
fááni Creative Commons License 2005.05.20 0 0 557

Szinte mindent leírtál az előnyökről.

Az orsó menetemelkedése 2 mm, ha a 250 mm körüli karon 10 kp-al tekerve az orsó 250/2*10=1250 kp erővel nyomja a könyvet.

 

Ami még nagy előny gyorsan nyitható, pontosan lehet a könyvet helyezni.

Előzmény: GPF (552)
4Hópihe Creative Commons License 2005.05.20 0 0 556

igen,igen,igen.

--------

megnéztem a ceruzatartod közben. a képen ugy tünik mntha kis lábakon állna

vagyis az alsó lécek vagy nem tudom mik tartják.

-deh-

gondolom alja is van.

nem tudom megvizualizálni,a rögzitését.

segitenél??

a virágkiállitáson jeleskedett egy iparmüvész ilyennel vagy ilyesmivel kasponak lett kikiáltva fantasztikus ötletnek tartottam.

Előzmény: GPF (555)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 555
A levelekből álló borító ötlet tetszik! De tényleg akkor lenne jó, ha a gerinc is ilyen lenne, de ott meg törik. Gondolom ez a Te problémád is. Meg az élek.
Előzmény: 4Hópihe (554)
4Hópihe Creative Commons License 2005.05.20 0 0 554
szoval probálom az emlékeimet felidézni,sajnos a link formázás után agyok elveszett,de a négy csavar a sarkokban -lehet nem is csavar valami már,de mégis alkalmas a szoritás eszközeképpen- leehetövé tette a hosszusga miatt,hogy több faszelet felkerülhessen,mint ahogyan én a könyveket tornyozom hegyekké. akkor már nehezebb az elhajlás is -szerintem, amugy meg -igazad van-belegondoltam)
Előzmény: GPF (552)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 553

Igen, köszi, megkaptam, válaszoltam is.

 

Azért jópofa dolog ez. Kértem recepteket és több megabájtnyi jött.

Előzmény: Aynaditti (551)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 552

Nem tudom számszerűsíteni, de egy csavaros prés nagyságrendekkel nagyobb erőket fejt ki. Faragasztásnál látom, hogy szinte eggyé válik a két összeragasztott anyag.

 

Azért jobb a fááni féle prés, mert az középen nyom, és viszonylag egyenletes az erőhatás. Ha a széleken vannak a csavarok, akkor egy kisebb darab préselésekor meghajolhat a felső lap, vagy nem egyenletes a nyomóerő.

De lehet, hogy valami olyasmit csinálok, amit mondasz. Esetleg több csavarhellyel.

 

Hoppá, ez nem is rossz ötlet.

Előzmény: 4Hópihe (549)
Aynaditti Creative Commons License 2005.05.20 0 0 551

Nagyon profinak tűnik ez a prés ! Bár nekem a nálad látott szorítók is nagyon bejöttek, de még eddig nem volt szerencsém találkozni vele. Obi-ban nem volt. Ez, ha jól gondolom nagyobb erő kifejtésére képes. Vagy miért is kellett Neked ez ? Mindenesetre jól hangzik, hogy fellelhető anyagokból, olcsón magvan. Nálunk is vannak mindenféle "vasak" és a faanyag sem drága. Valszeg megmutatom a ház urának. Nekem kisebben is megfelelne.

GPF ! Írtam neked a kéréseddel kapcsolatban.

Előzmény: fááni (543)
GPF Creative Commons License 2005.05.20 0 0 550

Mutasd meg, mit alkottál!

Előzmény: fááni (548)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!