Keresés

Részletes keresés

barugon Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1268

  Miután leírtam, mi az amim van, ezt követvén rajzolva egy alakot, 20 méterről,

9-ből 9-szer, orrhegy, plusz-mínusz 5 centiméter!

  Ez csak az első próba volt!

  Javulnom kell!

STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1267

Sokszor beigazolódik az a alapvető tézis, hogy igazán jót csak azok tudnak vitatkozni akik egyetértenek :-)

barugon Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1266

  Rendben!

Előzmény: bauci (1265)
bauci Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1265

PEACE neked is! (IMHO, mi nem is harcolunk (én legalábbis így érzem), legfeljebb elbeszélünk egymás mellett...) Sajnálom, ha félreérthető voltam!

Előzmény: barugon (1264)
barugon Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1264

Nem mintha hunyó lennék, de ragaszkodván ars' poeticámhoz, legyen BÉKE!!!

Innentől így!!!

Előzmény: bauci (1263)
bauci Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1263

Nem írtam olyat, hogy te jogellenesen akarnál ezt-azt beszerezni, hanem éppen az ellenkezőjét, hogy hozzászólásaidból ítélve ezt nem hiszem, tehát nem jópifoztam. 

(Ha olvasod a fórumot, NEM tőled, de te is láthatod, voltak már ilyen kísérletek.)

Azt is írtam, hogy elképzelhető, hogy én nem értek valamit, sőt még azt is, hogy lehet, hogy félreértesz valamit, ha nem, bocsánat.

Azt, hogy az MKH mit ír a papírra, erős fenntartással kell fogadni. Az én Zastava .22WMR puskám típusa - az MKH szerint - Kragujevac (az a hely, ahol a fegyvergyár van).

Tul.képpen az sem érdekel, hogy a csehek mibe mit karcolnak. A .22 = 5,6 mm, a .24 = 6mm.

Itt http://en.wikipedia.org/wiki/Caliber találsz egy használható táblázatot, a cal. mm-ra átszámításához.

Az USA piacon használt a 6 mm flóbertre a .22CB (vagy .22BB) cal. megjelölés. Ezek minimális lőport is tartalmazhatnak a csappantyúelegyen kívül, tehát lőszernek is minősülhetnek, töltényfajtától függően.

http://en.wikipedia.org/wiki/.22_CB

 

Egyébként gratulálok az Alfádhoz.

Előzmény: barugon (1262)
barugon Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1262

  Nofene!

  Bántsál nyugodtan, de picit várj!

  Flóbertből három kategória! Stimmel. Azt, hogy Te mit nem értesz a 0.22-ön az a Te bajod,

a képen láthatod, a Csehek 0.22-őt karcolnak a fegyóba! Tovább! Az MKH-kártyán

szintén 0.22-őt, ill. 5.6 mm-t irnak a kártyára! Képben vagy? Hol a 6 mm-ed???

  A részedről való "feketén" beszerzés ténye kissé súrolja a jogi határokat, szerinted

ez jópofiság, vagy mi a fax??? Kéne egy bocsánatkérés!!!

  Egyébként magasformátumú egyénektől szívesen fogadom az építő kritikát! Hajrá!:-)))

  Közben MEGSZERZÉSIRE megvásároltam az ALFA 641-et! Nem rossz!

Előzmény: bauci (1260)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1261

Van akinek egyszerű szőrszálhasogatás a cal.22 vs 6mm :-)

Előzmény: bauci (1260)
bauci Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1260

Semmi gond, nem akarom bántani.

Csak először flóbert fegyvert keresett, abból van három cal.

Ő írta a negyedik cal.-t, ami tipikusan .22 és nem flóbert... Csak egyszerűen nem értettem.

Láttam, hogy számos hozzászólása van, általában nem ilyenek szoktak "feketén" beszerezni ezt-azt...

Remélem, sikerül olyan fegyvert találni, amit szeretne.

Előzmény: STEVE_5 (1259)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 1259

A topictárs valszeg 6mm-es Flóbertre kapott tartási engedélyt...

Előzmény: bauci (1257)
bauci Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1258

Mire szól a mexerzésid???

Előzmény: bauci (1257)
bauci Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1257

Szia,

nem tudom, de IMHOvalamiben (fogalmak) félreértésben lehetsz. Ha nem, akkor bocsánat.

Flóbert az 4, 6 és 9mm, amely lövedékét a csappantyúelegy "hajtja".

Az 5,6 mm alatt vélhetőlen a .22 cal-re gondolsz, ami lehet 22LR vagy 22WMR (v. .22 Short, de én még ilyen Magyarországon nem láttam). Ezek viszont nem flóbert engedélyezés alá esnek, hanem lőfegyverek. Tárolóhely, sport v. vadászcél, eszerinti engedélyezés...

Nem tudom, hogy a Keserű Művek a TOZ-okból mit "barkácsolt", de talán egy 5,5 mm légpuska lövedéket riasztótölténnyel lövő csodadolgot (ilyet még nem láttam/fogtam). De ettől az sem flóbertté nem válik, sem kiskaliberű lőfegyverré.

Előzmény: barugon (1256)
barugon Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1256

  Köszönöm, hogy időt szakítottál rám, de 4 mm-es flóbertpisztoly nálam nincs képben!

  Csak a 5.6-os flóbert érdekel, az is törvényes keretek között!

Előzmény: bauci (1255)
bauci Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1255

Pontosítás a képhez:

A megjelenő képhez képest az enyém hátsó irányzéka "sima" irányzék.

 

Az árban megjelenik a BRFK-n eltöltendő 1-2 óra várakozás is, mint nem kívánatos folgalaltosság.

Előzmény: bauci (1254)
bauci Creative Commons License 2012.02.19 0 0 1254

A legegyszerűbb, ha kimész az orsztákokhoz vagy a csehekhez, megveszed, majd VÁM-on bemutatod a megszerzésid, MKH tanusítványt szerzel és besétálsz a rendőrségre.

A flóbert nem olcsó mulatság (http://www.legpuska.com/flobert.html), de legalább felesleges.

Sokkal jobban lehet örömködni légpuskával, légpisztollyal, azzal a szomszádokat sem terheled. Sokan azt fogják gondolni a flóbert csattanásra is, hogy lövöldöznek a szomszédban.

Lőtérre meg az ember fia nem flóberttel lő, ha már fizet.

 

Ha ennek ellénére továbbra is flóbertet van kedved venni, bár nem szándékoztam ezidáig a sajátom eladni, a következő nem vitaképes feltételek elfogadása esetén megvásárolhatod az én ME-38 Magnum revolverem. (Az ok, amiért eladnám, hogy nem használom, nincs rá hely és idő, ha van, akkor nem flóberttel szeretek lőni., Tehát, lényegében nyűg a megléte, pontosabban, felesleges helyfoglaló.)

 

Amit ajánlok:

1.) ME-38 Magnum revolver (http://www.me-sportwaffen.de/dispitem_091.php?item_no=241129), 2000. évi vásárlás, MKH tanusítvánnyal rendelkezik, tartási engedély van rá kiváltva. Fegyver kb. 10 éve dobozában pihen.

2.) 200-250 db. Hirtenger töltény (Lusta vagyok megszámolni).

Amit kérek:

1.) Megszerzési engedély scannel formában való elküldése ("konstruktív" megoldások a lehetséges jogkövetkezmények, más engedéllyel tartott fegyvereim "veszélyeztetése" miatt nem érdekelnek, ilyen megkereséseket mérlegelési jogkörömben törlöm vagy forwardolom BRFK-nak)

2.) 60.000.-Ft az ára a fegyvernek és a töltényeknek, ez FIX ár, nem alkuképes.

3.) átvétel helye Budapeseten, személyesen és kellő iratokkal. Posta, futár, nagynéni, nagybácsi, barát, stb. mint szívességből eljáró kézbesítő nem jön szóba.

Előzmény: barugon (1253)
barugon Creative Commons License 2012.02.18 0 0 1253

  Bocsánat! Megszerzési engedély megvan!

Előzmény: barugon (1252)
barugon Creative Commons License 2012.02.16 0 0 1252

  Ha valaki meg szeretne válni hőn szeretett flóbert pisztolyától kérem jelezze, az egyéb-

ként is működő Emil-címen!

  Várom ajánlataitokat!

  Előre is köszönöm!

STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1251

Jól mondod. Egy boltost az üzlet érdekli, nem ér rá foglakozni a jogszabályokkal:-)

Itt nálunk - szerencsére - értelmes a vadászboltos kolléga, és ráadásul nagyon-nagyon régi ismerős:-)

Így a Flobert nem probléma, de az biztos, hogy nagyon túl van árazva.

Előzmény: barugon (1250)
barugon Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1250

  Teljes mértékben igazad van. Itt topicon nap, mint nap olvasod a jogszabályokat,

tisztában vagy mindennel, kivétel a boltosok, akik nem olvasnak topicot, több éves

bevált gyakorlatuk van a gumicsimmabótra és nem hajlandók azonosulni a már

meglévő törvényekkel. Közelemben két város, H és G, három vadászbolt, de esélyed sincs a

flóbertre.

  Végtére is ebből, mármint a flóbertből nem nagyon lehet megélni. Akkor meg miért kell,

hogy forgalmazzák?

  Nézzétek át a GB-1, ill. GB-2, vagy akármi árúajánlatát. Van-e flóbert? Ha van,

mennyiért?

  Hát nem éppen óccsóságok, de ha kell....!!!!

Előzmény: STEVE_5 (1249)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1249

Ne parázz!

A Floberet töltényt (nem lőszer!!!) engedély nélkül vásárolhatsz.

Flobert fegyver tartásához rendőrségi engedély kell, de ez nem azonos a lőfegyver megszerzési (tartási) engedéllyel. 

Előzmény: barugon (1246)
bosijani Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1248

igen!

2 db Alfa...:-DD

Előzmény: barugon (1247)
barugon Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1247

  Ja, igen. Én is az ALFÁ-t néztem ki! Tud valaki ennél jobbat?

Előzmény: barugon (1246)
barugon Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1246

  Hát igen. A (1229.Hsz) jómagam voltam. Leírtam, meg kívánom szerezni a flóbert

megszerzésit és tartani is akarok!

  Miért ne tehetném?

  Jelenleg egy-két boltban adnak flóbert lőszert, egy-két boltban nem. Köztudott, a

Sniperek ezzel jobbak cseppet, (csak a hosszuk végett), így a dolog részemről megoldva!

  Egyébként, ha belegondoltok azért kiváltani valamit, hogy törvényesen vásároljak valamit,

amit jelenleg is egy-két boltban törvényesen vásárolhatok, akkor most mi is van?

  Bonyolult dolog ez, mindössze jogszerűen szeretnék eljárni!

  Hogy a flóbert az lőszer, vagy nem, azon nem kívánok polemizálni! Nem ez a dolog

lelke! Hanem az alapelv!

bauci Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1245

Csak támogatólag írok, ha a kollegát nem győzné meg a jogszabályismertetés.

Nekem régről volt flóbertem, mikor még nem volt engedélyköteles.

Aztán mikor bejött az új szabályozás, bementem a Teve u.-be kitöltöttem egy nyomtatványt, befizettem akkor 2.000.- Ft-ot (abban az időben még a rendőrség priorált) és 2-3 hét múlva a kezemben volt a kártyás tartási. (nem akartam szürkén tartani, mert vannak "rendes" fegyvereim is, azokat kár lett volna "bebukni" egy flóberten és 2.000.- Ft-on). Mivel vannak "rendes" fegyvereim is, ismerem mindkét engedélyezési rendszert, így kénytelen vagyok azt mondani, hogy exhighhand írásában van az igazság...

Előzmény: exhighand (1244)
exhighand Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1244

Abba kellene hagynod, csak szólok. 

 

a törvény azt írja, hogy a 7,5J alatti flóbert fegyverekre vonatkozó egyszerűsített szabályokat a kormány dolgozza ki.

 

Tehát: nézz körül a kormányrendeletben is.

 

csáááá.

Előzmény: GoodGhost (1243)
GoodGhost Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1243

Csak, hogy tisztában légy a dologgal

 

A törvényből a flóbertről:

flóbert rövid lőfegyver: olyan peremgyújtású egylövetű rövid tűzfegyver, melynek teljes hossza 28 cm-nél rövidebb, kizárólag flóberttöltény működtetésére alkalmas és az Európai Közösségek Tanácsának a fegyverek megszerzésének és tartásának ellenőrzéséről szóló 91/477/EGK irányelve szerint a "B" engedélyköteles kategóriába tartozik;

 

flóberttöltény: olyan egybeszerelt töltény, melyet gyúelegyes töltényhüvelyből és lövedékből szereltek össze, lőport nem tartalmaz és hüvelyhossza nem haladja meg a 10,5 millimétert;

 

 

Itt nincs sehol energia meghatározva, egyértelműen B kategória tehát lőfegyvernek minősül, ergo engedélyköteles.

Előzmény: exhighand (1242)
exhighand Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1242

Urak!

 

A 7,5J alatti Flóbert fegyver vásárlásához nem kell sem az önvédelmi jogosultságot igazolni, sem vadásztársaságnak tagja lenni, sem pedig igazolt sportlövőnek. Nem kell továbbá pszihológus, fegyverjártassági, és orvosi sem.

 

Tehát messze nem ugyanazokkal a feltételekkel szerezhető meg, mint a 7,5J feletti.

 

Megkérek mindenkit, hogy akkor nyilatkozzon, ha valamit jól tud, mert másokat könnyen félrevezethet egyébként...

 

Be kell adni a rendőrségen egy nyomtatványt, kell hozzá a hatósági bizonyítvány és ennyi.

veresjani Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1241

Próbálj venni valamelyik vadász boltban és majd meglepödesz!

Előzmény: exhighand (1240)
exhighand Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1240

tévedsz, de mindegy.

Előzmény: GoodGhost (1238)
GoodGhost Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1239

mijen=milyen bocsi, de lefagytam a hidegben :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!