Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2651

Aham.

Akkor van némi esélyed már,nem a 0-ról indulnál talán.

Én nem azon a szigeten leszek hanem a Svéd oldalon.

Van ugyan Harlev ott is ahol a család van.

 

Előzmény: tetova 73 (2650)
tetova 73 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2650

Hali!

 

A volt feleségem a Legonál dolgozik irodában,a gyerekek még iskolások.Én is a Legonál dolgozom,csak Nyíregyházán,mint fröccsöntő technikus.

Előzmény: Törölt nick (2649)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2649

Ha nem vagyok szemtelen megkérdezhetem mit dolgoznak a családtagok?

Jöhet privátban is !

miszterember@citromail.hu

 

sztív

Előzmény: tetova 73 (2648)
tetova 73 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2648

Hali!

 

Ha jól olvasom,most mész ki Dániába.Az én gyerekeim kinn vannak a volt feleségemmel Billundba.Szeretnék én is kimenni,hogy közelebb legyek hozzájuk.Sajnos nem beszélek valami jól angolul,ezért nehéz a dolog.Kíváncsi leszek,hogy mi vár rád kinn.Remélem,megosztod a tapasztalatod a fórumon.Hátha én is belevágok a bizonytalanba.Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (2647)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2647

Látom nincs:)))

Vagyis visszaolvasva találtam egy hozzászólást amiben le lett húzva az ügyintézésük.

Greve volt a cikk megtalálója azt hiszem.

Nos a rabszolgaság mint ahogy ezt nevezik ebben az esetben találóan majd eldől mivel ezt személyesen megtapasztalom a jövő héttől kezdve:)

Csak annyi a mentsége a hozzám hasonlóan bizonytalanra kimenőknek hogy nincs olyan sok választási lehetőségük mint esetleg azoknak akik "valakihez"mennek ki a jobb anyagi körülmények megteremtése reményében.

Sajnos most ez van és ehhez alkalmazkodik az aki belevág.

 

Harlev környékén esetleg valaki ?

Nem ráakaszkodni szeretnék..csak hátha jól esik egy kis társaság.!

Sztív

Előzmény: Törölt nick (2633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2646

Igazad van.

Te most kinn élsz?

Előzmény: vinczi (2645)
vinczi Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2645

Nem cigok voltak csak a stilus. Talan arabdanok vagy danarabok vagy dandanok. csak furcsa a zsaruk hozzaallasa. Ha ez magyarban tortenik 1eussal feloran bellul Brusszelben az ugy .   

Előzmény: Törölt nick (2644)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2644

:)

Hát..ilyen előferdül sz.tem bárhol!

Nem védeni akarom a Dán bunyosokat de sajnos a kocsma az kocsma.

Azért gondolom volt oka is a veszekedésnek!

 

No és cigány arra is van?

:)

Előzmény: vinczi (2643)
vinczi Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2643

Nem 1 sorozoben, 4en voltak , 3 fiu es 1 lany, kemeny bunyo  volt, remelem semmijen nacionalista beutes, bar elegge cigagystilusu a banda kb 15-20 an, 1fiura 4-5 ment ra. Talan danok voltak-azert sunnyog a rendorseg is- de 1 resze biztos.Minden esetre eleg szar hogy mar itt is vernek bennunket.Felreertes ne essek nem borgozos hozongo magyartarsasagrol irok, 1 barati vacsora utan lementek a heji pubba kb 100m. Itt volt a balhe.

Előzmény: Törölt nick (2642)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2642

Egy sportmérkőzésen??

:)))

Előzmény: vinczi (2641)
vinczi Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2641

Magyar fiatalokat vertek meg Daniaban, a rendorseg csak csovalja a fejet, -mar megint mi szivunk

vinczi Creative Commons License 2012.01.31 0 0 2640

Alborgi Magyarok Tarsasaga.

Előzmény: Bejgli74 (2638)
Gelardi8000 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 2639

én Århusban lakom....

Előzmény: Bejgli74 (2638)
Bejgli74 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 2638

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék hogy van e valaki itt a fórumon aki Aarhus, vagy Aalborg környékén lakik.Pár héten belűl fogok kiköltözni a férjem után és jó lenne egy két magyarral is találkozni vagy felvenni a kapcsolatot.

 

moTmeN Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2637

Koszonom szepen, megprobalom ujra. Kopenhagaba megyek.

Előzmény: Gelardi8000 (2636)
Gelardi8000 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 2636

èn soha nem laktam albérletbe itt,  de ha beköltözöl valahova akkor simán be tudod a tanácson jelenteni a lakócimedet ...ez itt nem probléma....utána pedig bejelenkezhetsz az ingyenes nyelvoktatásra...mint ahogy a linkben is le van írva...Melyik városba mész?

 

igen az angol az nem probléma, de talán az hogy az ember külföldi és nem rendelkezik tartozkodási engedéllyel....szerintemm küld el megint és érdeklödj hogy mit szóltak az e-mailedhez az albérlet ügyben...

 

 

Előzmény: moTmeN (2635)
moTmeN Creative Commons License 2012.01.26 0 0 2635

Koszonom szepen a valaszt! Mivel varhatoan alberletbe fogok koltozni, a bejelentett dan cimhez velhetoen szuksegem lesz a foberlo engedelyere. Nem tudom, hogy ez mennyire megszokott dolog Daniaban. Magyarorszagon ilyen helyzetrol csak atteteles ismereteim vannak, de azok alapjan errefele ezt nem szivesen engedik a foberlok. Ott ez jobban bejaratott dolog?

Masik kerdes ez ugyben: Egy bo hete irtam (fenykepeket kerve) egy szamomra tokeletesen megfelelo ingatlanhirdetesre a boligportal.dk oldalon, de a hirdeto nem valaszolt. Ez jellemzo? Szoktak ilyen kapcsolatfelvetel eseten az alberlo-aspiransok valamilyen bemutatkozo-feleseget irni? Az, hogy angol nyelven irtam, remelhetoleg nem jelent problemat.

Előzmény: Gelardi8000 (2634)
Gelardi8000 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 2634

1. nem tudom pontosan, de a nyelviskolában lehet tanulni, esténként ,azt hiszem hetente egy párszor.

 

2.a legjob egy "nagyobb" bankot választani: Danske Bank, Nordea, Jyske Bank...olyan nagy különbség nincs. Ahhoz hogy számlát nyisson az ember ahhoz kell egy dán cimröl valo igazolás a Borgerservice-töl.( ez olyan mint a tanács)

 

http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/eu_and_nordic_citizens/eu-eea_citizens/How_to_apply.htm

 

http://laerdansk.dk/en/general/

Előzmény: moTmeN (2632)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.24 0 0 2633

AndreasAgro.

Valakinek tapasztalata ennél a közvetítő cégnén?

Vagy az  általa szervezett m.helyről?

moTmeN Creative Commons License 2012.01.22 0 0 2632

Udv mindenkinek a topicban. Ugy nez ki, hogy egy honap mulva en is csatlakozom a dan korulmenyeket kozelrol megismero emberek soraiba, de addig is szeretnek nemi informaciot magamba szippantani kint elo honfitarsaimtol.

Kezdenem ket kerdessel.

1, dan nyelvtanulas temakore: Amennyire tudom, az allam is tamogatja kulfoldi munkavallalok nyelvtanulasat. Ez korul-belul hogy nez ki? Heti hany alkalom, ki kinel kervenyezi, satobbi.

2, bank: Ugye mindenkinek szuksege van egy folyoszamlara, igy nekem is. Viszont mar Mo.-n is inkabb a veletlennek tudtam be, hogy eppen melyik bankra biztam a penzem. Osszehasonlitani nehany bank szolgaltatasat meg itthon sem egyszeru, hat meg egy idegen kornyezetben. Nagyjabol arra lenne szuksegem, hogy lehessen e-bankolni, olcson penzt felvenni, illetve az sem baj, ha kulfoldi utalasokat is olcson megszamitja az adott bank. Ilyenrol tudtok Daniaban?

 

Valaszotok koszonom!

Előzmény: SKAGEN10 (2631)
SKAGEN10 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 2631

Helló fórumozók!

A dán jogban otthonlevőket, vagy azokat kérdem akik tudnak hasonló esetről. Dániában éltem, dolgoztam-landbrugpraktikant-farm- majd két évet. A munkahelyem most szünt meg nemrég. Lehetőségek után nézek-látva a magyar helyzetet- elsősorban Dániában. Most Mo-on vagyok és a kérdésem az: mennyi idő után veszti érvényét a  yellow-card-om, ha nem vagyok helyben és a bankszámlám is meddig tartható fenn Dániában. Nem akarom elveszteni a státuszom, és jó lenne egy új melóhely. Minden jó lehet-takarítócég stb- főleg amíg nem találok jobbat. Az angol jól megy a dánban még csak a 2. modulra hajtok, az még nem az igazi.

Azt láttam hogy, nagyon jól és szervezetten csinálják a munkahely-szerzést az ukránok és a románok is. Minden infot feltesznek a netre az adott melóhelyről amit elhagynak ilyen-olyan oknál fogva, és hoznak maguk helyett egy másik ukránt vagy románt. A cégeknek hirdetniük se kell.

Abban, hogy mit kell tudni ált. ha valaki ott akar élni én is szívesen segítek.

Addig is, üdv mindenkinek

 

Viorg Creative Commons License 2012.01.10 0 0 2630

sziasztok.Én is nagyon szeretnék kint élni és dolgozni a családommal együtt Dániában.A szakmám ács,sokak szerint ez egy jó szakma és keresik is Dániában.Remélem sikerülni fog és majd valamikor én is Dániából írhatom ide ki hogy mennyire útálom ezt az országot.Csak örülni fogok ha a kislányom nem itt fog felnőni.Nekünk még a hó sem esik. Mindegy.Mindent meg teszek érte hogy ki jussak Dániába.Addig is üdv mindenkinek!!!:-)

Gelardi8000 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 2629

igazad van...tipikus magyar dolog!! ezért is lemondtam a magyar állampolgárságról...abból semmi elönyöm nem származik, és tényleg egész europa hülyének tartja Mo. -ot

Előzmény: vinczi (2627)
jambimbim Creative Commons License 2012.01.08 0 0 2628

És megosztanád velem ?

Előzmény: vinczi (2626)
vinczi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 2627

Figyelem sokat hasznalt maradek magyar forintjaimat szivesen elcserelnem barmire pl: par liter vørøsbor vagy sør ill. nemi sajt is erdekel. Halas szivvel gondolok eme szemetlada magyar orszagvezetesre, hogy kb 6 honapja emelkedik a fizetesem -forintban- es kibaszottul sajnalom magyarorszagon elø honfitarsaimat. Europa røhøg rajtunk, es a legnagyobb problema, hogy mijen tabla legyen a hataron.A tøkøm tele van veluk szegyelem ,hogy a hazamban ijen  tetvek iranyitjak a gazdasagot.

vinczi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 2626

Nekem van!

Előzmény: jambimbim (2625)
jambimbim Creative Commons License 2012.01.07 0 0 2625

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék van- e valakinek bármi infója vagy tapasztalata a dániai lehetőségeknek mint targoncavezető vagy C kategóriás sofőr? Németül nagyon jól beszélek, angolul elboldogulok ( erős alapfok). Tudtok valami infót adni pl. a fizetésről és a megélhetésről? milyen úton - módon lehetne kint ezekkel a szakmákkal munkát találni? Van esetleg nem kamu közvetítő?

Minden infót előre is köszönök!

 

Üdv mindenkinek

Gelardi8000 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 2624

jó kérdések, de ezek a dolgok sok mindentöl függenek...meg ugye itt is több a munkanálkülo mint korábban...

 

Milyen munkakörben? legalább angolul kell tudni perfektül de a legjobb a dán nyelv...

Előzmény: Emily06 (2623)
Emily06 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 2623

Sziasztok!

A barátnőmmel szeretnénk Dániában munkát vállalni, egy ott dolgozó véleményére lennénk kíváncsiak.

Milyen lehetőségek vannak, milyen nyelvet kell tudni.. Mennyi egy átlagfizetés, milyen jellegű munkára lenne kilátás?

 

Előre is köszönjük a segítséget!

 

danismama Creative Commons License 2011.12.24 0 0 2622

Köszönöm a válaszod, erre voltam kíváncsi, hogy a gyáron belől tanultál-e, vagy már előtte valahol.

 Boldog karácsonyt kívánok Neked is és minden dán-fórumozónak!

Előzmény: tetova 73 (2620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!