Keresés

Részletes keresés

gaborbencebekesi Creative Commons License 2017.01.05 0 0 17759

Sziasztok!

 

2016. márciusi barna csíkos lány mókus keresi alkalmi partnerét első alomhoz.

Nemrég kezdte fütyülését, úgyhogy most (még pénteken), vagy ha megismétli, akkor pár hét múlva.

Helyileg a XIII. kerületben.

 

http://indafoto.hu/gaborbencebekesi/image/24791301-3965818c

 

Üdvözlettel,

Gábor

Lili-anyu Creative Commons License 2017.01.05 0 0 17758

Sziasztok!

 

Igen, normális!
Mi is pont így jártunk. Tavaly január 1-én keltünk arra, hogy a mi kis Lili-nk fütyül. Azt sem tudtuk, hova kapjunk! Két hét mulva megismételte. Akkor pároztattuk, lett is nekik egy nagyon kedves kisfiuk. Nekünk pedig egy csodálatos barátságunk a kisfickó gazdijaival.
Idén két nap "késéssel" megismételte. Már túl is vannak a mókuskáink az újabb nászon.

Mindketten fűtött lakásban élnek, a téli álom időszakát aktívan töltik. Valószínűleg nálatok is ezért csúszott előre a párzási időszak.
Azt mondják az okosok, hogy az első évben ajánlatos pároztatni a lány mókuskákat. Ha nem találtok neki a ebben zord időben párt, ne aggódjatok. Normális esetben tavasszal újra fog fütyülni.

Minden jót kívánok!

Lili-anyu

Előzmény: gaborbencebekesi (17757)
gaborbencebekesi Creative Commons License 2017.01.05 0 0 17757

Sziasztok!

 

2016. márciusában született lány mókusunk tegnap elkezdett fütyülni.

Normális ez ebben a (januári) időszakban?

Ezen kívül semmi változás. Jó kedvű, jó étvágyú.

 

Üdv,

Gábor

pumukli48 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 17756

sziasztok. nagyon rég nem jártam itt, és most pont egy szomoru történetbe bukkantam. nagyon sajnálom :(

mindenkinek vidámabb évet kivánok

Előzmény: Nyunyelló (17755)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.29 0 0 17755

Sajnos itt hagyott minket. Szenteste előtti napon. ;(

Előzmény: mókuszka6 (17754)
mókuszka6 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 17754

:-( nagyon sajnálom... Bíztam benne, hogy rendbe jön...nagyon nehéz, tudom... Az én előző kis Mókim 3 éve, karácsony előtt egy héttel hagyott itt. Sajnos, igazat kell adnom Lászynak: ha mennie kell, engedd el méltósággal... 😢

Előzmény: Nyunyelló (17753)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.22 0 0 17753

Sajnos nincs más lehetőségünk. ;(  Úgy látszik minden évünk ilyen lesz, tavaly karácsonykor  a kutyusunk hagyott itt minket. ;(

Előzmény: Lászy (17752)
Lászy Creative Commons License 2016.12.21 0 0 17752

Ha úgy érzed, itt az idő, engedd el méltósággal. Ne hagyd szenvedni őt. Nagyon fáj, én is átéltem sokszor a búcsú nehéz perceit, de mindig tudtam, jól döntök. Utána mindenkit megvizsgált a doktor belülről is, és minden esetben bebizonyosodott az elengedés helyessége. Sajnálom, hogy pont ezen a boldog ünnepen kerültetek ilyen szomorú helyzetbe.

Előzmény: Nyunyelló (17751)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.20 0 0 17751

Igen, ezt én is olvastam,  az orvos nem  tudott rá mit mondani, sajnos ritkán találkoznak ilyennel.  Én is gondoltam, hogy a kora miatt nehezen viseli már ezt az időszakot, de itt más probléma van szerintem..már egyáltalánem eszik, inni csak vizet, de azért a vitamint adom neki. Nagyon rossz így látni őt.

Előzmény: Lászy (17748)
teglaga Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17750

Nagyon jó képek!

Előzmény: Lászy (17749)
Lászy Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17749

Egy kis pózolás Silver Ladyvel, a nagyasszonnyal. Még a körömvágásért sem orrolt meg rám.

Lászy Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17748

Tegnap olvasgattam a fórum régi hozzászólásait, és ezt találtam: a móki tünetei étvágytalanság, hirtelen súlyvesztés, szédülés, aluszékonyság.

 

Pneumonia - azaz a tüdőben létrejövő hólyagok, és folyadék miatt nem kap rendesen levegőt az állat. Légszomja van. Sokan afféle légzőszervi ráknak diagnosztizálják.Kóros soványodás. Ezek a tünetek. Előfordulhat részleges vakság.

Az esetek nagy részében végzetes. Kezeléssel meg lehet próbálkozni antibiotikummal injekció vagy inhalálandó spray formájában. Meleg, gondoskodás, ha kell kézből etetés, és acetilcisztein tartalmú gyógyszerek.

Az okai lehetnek: zsúfoltság, folyamatos zaklatás, elégtelen szellőzés, nedves környezet, szövődmények alakulhatnak ki emberi influenzára hasonlító tüneteket produkálva.

 

Meg ha jól emlékszem, a te mókid elég idős is, 7 éves, ami már egy nagyon magas kor a csíkosoknál. Lehet, hogy a kora miatt van probléma.

Előzmény: Nyunyelló (17745)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17747

Mi Veszprém megyében, Ajkán lakunk, itt voltunk az egyik orvosnál, de sajnos nem  sikerült kideríteni, hogy mitől van ez. :(

Előzmény: mókuszka6 (17746)
mókuszka6 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17746

:-( Szegénykém... Ti hol vagytok helyileg? Melyik orvosnál voltatok?

Előzmény: Nyunyelló (17745)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17745

Szia! Voltunk orvosnál, kapott 2 injekciót, egy olyat, amiben adrenalin is van, attól kb 5 percre felébredt, aztán megint viszaaludt, meg egy vitaminos szurit. A vitaminból minden nap adok neki szajba kb 5 -ször, frissen facsart narancslével, de  nem nagyon szereti.. Enni semmit nem eszik, max vizet iszik. Igazábol az orvos sem tudott rá mit mondani, hogy mitől van ez. :( 

Előzmény: mókuszka6 (17744)
mókuszka6 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 17744

Szia! Mi újság a mókival? Voltatok dokinál? Jobban van már?

Előzmény: Nyunyelló (17734)
roli310 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 17743

Nálam is van egy hasonló eset, az egyik 5 éves nőstény néhány napja ugyan így tett, kihordta a fészekanyagot az rönkodújából, és az odú mögé vackolta be magát a sarokba. Viszont nálam kint vannak tartva a mókusok, semmiféle védelmet nem kapnak a hidegtől. Arra gondoltam, hogy vagy már nem fér el a sok begyűjtött magtól, vagy túl nedves az odúja. Mindenesetre nem vettem ki azt az odút, de mellé betettem egy teljesen új odút, tettem bele magokat, kibéleltem fészekanyaggal, hogy hátha ezt használni fogja. Hát nem. Azóta is, már lassan 1 hete a sarokban alszik. Pedig elég kemény mínuszok vannak már, de ha ő így nem fagy meg akkor az ő dolga.. Egyébként mérem a páratartalmat az odúkban, és napszaktól változóan 70-85%, illetve a külső páratartalom is a mai és tegnapi napon majdnem 100%(90-97), ezért sokszor nedvesednek az odúk.

Lászy Creative Commons License 2016.12.18 0 0 17742

Annyira szép ez cseppség, a szívem sajdul bele, akárhányszor rájuk gondolok. Olyan messze még a jövő év! Majd birizgálni kell a lehetőséget, hogy ott, ahonnan ők jöttek, lehet-e venni azt a vajszínűt.

Előzmény: teglaga (17738)
Lászy Creative Commons License 2016.12.18 0 0 17741

Szia! A diófa mérgező, abból semmiféle képpen ne csinál a csíkosodnak odút. Ha akarsz, akkor sima, kezeletlen fenyőfából csinálj nekik, azt fogják értékel. Obiba, praktikerbe, bauba lehet venni fenyő polcanyagot, abból el tudod készíteni. A nyílás hím esetébe 6, nőstény estében 7-8  cm legyen. Minden odúnak a tetejét felnyithatóra kell készíteni.

Nekem volt olyan mókusom, ami soha nem aludt odúban, amíg benn laktak a nappaliba.

Előzmény: Szemy tó (17739)
roli310 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 17740

Laminált odú nagyon nedvesedik, magas benne a páratartalom, ami nem jó, illetve friss(még ki nem száradt) rönkodúkkal is ugyan ez a helyzet, nedvesedik benne a fészekanyag is. Bár ezek inkább kinti tartásnál okozhatnak problémát. 

Szemy tó Creative Commons License 2016.12.17 0 0 17739

Köszi a segítséget! Az igazság az, hogy hasonlóan rendezték be a forgácslapból készültet is, és most ugyan azt készítettem el bútorlapból (laminált a padló tudtommal, ez az az anyag amiből pl a konyhaszekrény, polc stb. készül több színben) Nos ma tettem bele szénát de így sem nyerte el a tetszésüket. Van egy odúm ami diófából készítettem, az viszont ebben a ketrecbe nem fér be, az egy másik ketrecben, azon nagyobb a nyílás. Jövőhéten rászánom magam és készítek nekik egyet fából, nekik majd ezt hozza a Jézuska. :-) Egyébként még nem panaszkodtak, hogy kint aludtak, szuper fészket készítettek maguknak, gondolom nem is fáznak itt a nappaliban 20-25 °C közt mozog a hőmérséklet. 

Előzmény: teglaga (17738)
teglaga Creative Commons License 2016.12.17 0 0 17738

Néhány mai kép az előbbiekhez az egyik fahéj gyönyörűségemről fészekrendezés közben.Látható,hogy az odú nálam natúr fenyőből van és szálas bélésanyagot rendezget a kislány.

Üdv teglaga

Előzmény: teglaga (17737)
teglaga Creative Commons License 2016.12.16 0 0 17737

Ha a bútorlapon a lamináltat érted,akkor azt semmiképp nem javaslom,mert nem tud szellőzni ill.magába szívni a nedvességet.Natúr fa a legjobb pl.fenyőből,vagy ha nem akarod,hogy megrágják,akkor a monori börzén ősszel látott keményfa deszkából készült.A forgács helyett bélésnek a szárított szénát vagy hasonlót javasolnék,amibe tud fészket"fúrni" magának és ki tudja tölteni a lazább szerkezetével az egész odút.Én hasonló helyzetben újra teszek bélést az odúba és ha azt is kihordja,akkor az magánügy,pedig az enyéim fűtetlen garázsban vannak:-)

Üdv teglaga

Előzmény: Szemy tó (17736)
Szemy tó Creative Commons License 2016.12.16 0 0 17736

Valakinek van tapasztalata a bútorlapból készült odúval kapcsolatban. Az előző forgácslapból készült, de teljesen kirágták az alját, gondoltam meglepem őket és ma készítettem egyet bútorlapból, bebéleltem forgáccsal és vártam a hatást....

A lány kihordta a forgácsot a ketrec egyik sarkába, oda vackolt,a fiú meg fent összegömbölyödött a kifeszített farmer darabon.

Megsértődtek, majd megbékélnek a saját kenyerükön, vagy van valami olyan anyag benne ami zavarhatja őket?  

Csokivadász Creative Commons License 2016.12.16 0 0 17735

Tudom és sajnálom, nekem a kedvenc mókusom volt ő anno.

Előzmény: Nyunyelló (17734)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.16 0 0 17734

Jajj istenem... :( Köszönöm a segítségedet! az a helyzet, hogy gondoltam én is már tüdőbetegségre is, mert ahogy veszi a levegőt, úgy kattogó hangot is ad, kis sipolás is hallható, ha közelről hallgatjuk. Ma este visszük állatorvoshoz, hát majd meglátjuk mit mond. Nagyon sajnálom szegénykémet, olyan rossz így látni. ;(

Előzmény: Csokivadász (17733)
Csokivadász Creative Commons License 2016.12.16 0 0 17733

Csak ötletünk volt amikor nálunk volt ilyen. Akkor voltunk 3x dokinál, adott neki szúrit, pár napig jobban is volt, de visszaesett ugyanebbe az állapotba. Utána elaltatattuk.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=15720&na_step=30&t=9038119&na_order=

1993 hozzászólástól olvas bele, talán BZMOT rakott be egy tippet, amít neten talált, hogy mi lehetett a betegség oka.

Előzmény: Nyunyelló (17732)
Nyunyelló Creative Commons License 2016.12.16 0 0 17732

Igen fekszik, egyensúlyzavara is van, látszik hogy szédül, és a szívverése is magas, nagyon gyors a légzése. Tegnap egy kis almát rágcsált, de elaludt közben. Mitől van ez?

Előzmény: Csokivadász (17730)
Csokivadász Creative Commons License 2016.12.15 0 0 17731

Nem tűnik úgy, mintha tök száraz lenne a szőre? 

Előzmény: Csokivadász (17730)
Csokivadász Creative Commons License 2016.12.15 0 1 17730

Fekszik? Ha elindulni akar akkor feldől? Egyensúlyzavar? Szemét nyitva bírja tartani? Szívverés magas? 

Előzmény: Nyunyelló (17728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!