Keresés

Részletes keresés

SOS5 Creative Commons License 2004.03.27 0 0 59
Szia,
Kb 40 db saját tulajdonu terület van hasonló méretekben ( 1600 n.méter ) Géppeel ezt külön művelgetni nem kell senkinek sem. Vagy 8 -an azért ki járnak bele ezt azt termelgetnek. Talán egyben lehetne gazdaságosan valamit termeszteni. De legyen inkább természeté. ( szerintem ) Legalább addig amig meg nem büntettnek bennünket. Néha természetnek is kell visszaadni valamit. Annyit vettünk már el tőle. Nem vagyok Zöld, de szeretem a természetet is.
Előzmény: Tozatu (58)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.26 0 0 58
Pontosan nem a Torgyán-féle kisgazdákra gondoltam,mert azok nem azok,csak tönkretettek mindent és levonultak.De ebbe ne menjünk bele,mert a politika nagyon sáros és zavaros.Azokra gondoltam,akik szívesen megmunkálnák,akár takarmányt termelnének pár állatkájuknak.Ilyesmi,Te tudod,hogy mi a helyi lehetőség.Ha maradt gazdaság,nem venné haszonbérbe?stb.
Előzmény: SOS5 (54)
hkati Creative Commons License 2004.03.26 0 0 57
Ok, így már értem. Szerintem leginkább német mezőgazdasági szaklapokban találsz eladási árat. Esetleg tőzsde?
De a kérdésedre nem tudom a választ, mert gőzöm sincs, hogy mennyi a borszőlő az EU-ban.
Előzmény: SOS5 (56)
SOS5 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 56
Szia,
Most kifogtál rajtam: :-(
Nagyban = sokat pl. 600 mázsa
1 kg meg helyesen = milyen egységáron
Tehát:
60000 x egységár = az mennyi EU
Tudnilik úgy hangzik, hogy mi magyarok mindent drágán termelünk.
Te nem olyan cégnél dolgozol ahol drágán termeltek ? :-)))

Előzmény: hkati (55)
hkati Creative Commons License 2004.03.26 0 0 55
Hű, ez nekem most egy kicsit zavaros.
A Torgyánhoz nem kívánok hozzászólni, de a borszőlős kérdésed nem értem.

"Valaki pl. megtudja nekem mondani, hogy Németországba tavaj mennyiért lehetett nagyban 1kg borszőlőt venni. Én már sok emberkétől kérdeztem. Senki nem tudta a választ"

Nagyban 1 kg borszőlőt? Szerintem ez tartományonként, illetve fajtánként változó. Hisz nálunk is területenként és fajtánként eltérő az ára. De az egy kg nekem furcsa...

Ha borszőlőt akarsz eladni, akkor a megyei újságban kell leginkább hirdetni, illetve az ilyen témájú hirdetéseket olvasni.

Előzmény: SOS5 (54)
SOS5 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 54
Na most lehet hogy olyat írok amiért kapni fogok.
Torgyán bácsit én egyért azért szerettem. Volt legalább egy személy aki a vidéki emberkék sorsát is fel kivánta karolni. Szerintem igen is kell a segítség vidékre is. Nem tudom eldönteni ezt milyen módon tette, nem is én dolgom. De igazi kisgazdát nem ismerek környezetemben. Az meg hogy politikai áradat elsodorta kisgazdákat ( sajnos én úgy érzem )az elég gúsztustalan dolgnak érzem.
Szerintem a vidék nagyobb segítséget érdemelne.
És nem hiszek olyan dolgokban, hogy innen meg onnan behozva ez meg az olcsóbb. Mé nem tán rabszolgákkal állitják elő termékeket. No ez durva, mert lehet jobb adottság, meg korszerűbb technológia. De erős tőke is álhat mögötte. Aki képes akár 10 évis is áron alul adni dolgokat. De Ő tudja, hogy ki nevet a végén.
Valaki pl. megtudja nekem mondani, hogy Németországba tavaj mennyiért lehetett nagyban 1kg borszőlőt venni. Én már sok emberkétől kérdeztem. Senki nem tudta a választ.
Bocs a regényért, és a helesirásért.
Előzmény: Tozatu (50)
SOS5 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 53
Dehogynem már mindenre. Már visszaadni ingyen annak akitől vettem ( polgármesteri hivatal )
Senkinek nem kell.
Szőlőmet is próbáltam. Az sem mondjuk azt ingyen nem adnám. De egy reális árom meg eladhatatlan.
Sajnos érzem, hogy még lesz rosszabb helyzet is.
Én műveltetem pénzért ( akárki nem is csinálhassa ) és maj termés ec. senkinek nem fog kelleni. Az lesz az igazi gond.
Igazi cél szerintem: Teljesen felszámolni kisméretű parcelákat. Nagyba meg majd be hajtani polgárokat.
Ami meg még nagyobb bukta számomra 10 emeletes 57 n.méteres tulajdononból művelem ezen baromságot.
Előzmény: cac424 (49)
cac424 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 52
Valóban nem vagyok híve az írtásnak,de annak sem hogy valaki munka mellett erején felül küszködjön.
Előzmény: Tozatu (51)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.25 0 0 51
Végre,aki nem csak írtani akar.:)
Előzmény: cac424 (46)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.25 0 0 50
Kiírtani a cserjéket,felszántatni,lucernával bevetetni,kaszáltatni,legeltetni.Igazi kisgazdák boldogan segítenek cserébe.
Előzmény: SOS5 (47)
cac424 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 49
Eladni?Bérbeadni?Nem gondoltál még rá?
Előzmény: SOS5 (48)
SOS5 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 48
Lehet persze, és szőlő is megmarad, de olyan szerrel csináld ami szőlőbe való. Ha sorközt géppel művelik akkor nem sok szer kell. Ha te kapálod egészet akkor már húzósabb mennyiség.
Én 0,5 ha területen kinlódok. Egyszer lepermetezem sor, meg ha még ezútán is marad mert azért szokott. Akkor kézzel kihúgálom és be sorközbe. Őrült munka mert össz. sorhosszam kb 1450 méter.
Közbe mikor csinálom mindig arra gondolok, hogy lehettem ilyen barom, hogy ebbe belefogtam. ( mármint szőlőtermesztés )
Üdv.: Egrieket :-)
Előzmény: Tevemadár (29)
SOS5 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 47
Van két helyen szántóföldem. 400, 280 n.öl
Rengeteg éve nem művelem. Gyomok szépen nyomják el egymást, és egész kis szép tájvédelmi körzetként kezd kinézni.
Fene vad rózsák kezdik felütni területet. Hogy lehetne ez ellen hatásosan fellépni.
Melletem már olyan területek is vannak ami egyszerűen nem átjárható.
Parlagfű az szerencsére nincs.
De lassan félek, hogy már megbüntetnek. Ugye művelési kötelezettség. Csak ma országunkban mezőgazdálkodni. Nincs miből ráfízetnem !
cac424 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 46
Onnan szoktam látni hogy trágyázni kell a kertet,hogy kicsik a tyúkhúr levelei.
Előzmény: Tozatu (45)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.24 0 0 45
Á,a fű kibírja,megújul,a pipihúr magától visszahúzódik,legfeljebb ne engedd,hogy magot hozzon.Árnyékol addig is,nem szárad ki a talaj,pláne így esőben.:)
Előzmény: rferi (44)
rferi Creative Commons License 2004.03.24 0 0 44
Mire elpusztul, addigra a fű is, és akkor lukas lesz, és utálom.
Előzmény: Tozatu (40)
molnarnei Creative Commons License 2004.03.23 0 0 42
Ez a megoldás tetszik,megvárom mig elpusztul!
Úgysem érek rá,de eddig idegesitett!
Biokertész leszek!!!
Előzmény: Tozatu (40)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.23 0 0 40
Elpusztul mindjárt,ártalmatlan pedig.Az első fűnyírással kipusztíthatod.
Előzmény: rferi (39)
rferi Creative Commons License 2004.03.23 0 0 39
De én utálom a fűben, és oda is beveszi magát, ha nem figyelek.
Előzmény: Tozatu (38)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.22 0 0 38
Nem kell félni szegény pipihúrtól,azt jelenti,hogy nitrogénben gazdag a föld.Elpusztul nemsokára,gazdagítja a talajt,addig legalább nedvesen tartja.:)
Előzmény: rferi (37)
rferi Creative Commons License 2004.03.22 0 0 37
Tyúkhúr.
Csak ősszel kezdi újra, és a hó alatt is terjed.
Ha rosszul szeded össze, jövőre kezdi megint.Azaz az idén.Én -ezért megköveznek páran- decemberben szoktam ellene permetezni.akkor egy kicsit kevesebb van ilyenkor.
Előzmény: szilkszilky (36)
szilkszilky Creative Commons License 2004.03.20 0 0 36
Világoskék virágokkal? Mert ma én is láttam olyat, el is képedtem, éppen a fü levegőztetése, gereblyézése közben. Azóta is fáj a derekam...
Előzmény: MiSeRaBLe (35)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 34
Itt a kapazin gyomirtó:)))
Majd fel röhögtem, amikor megláttam a hirdetését a Kerti Kalendáriumban.
hoffarta Creative Commons License 2003.04.11 0 0 33
Mekkora a leendő kerted? Mert ha kicsi, akkor az ásás, ha nagy, akkor a gyomírtó lehet a megoldás.
Mi a tarackot glialkával kiírtottuk, de a parlagfű miatt állandó a kapálás, ahol lehet fólia, kéregmulcs, stb. A tyúkhúr jó jelző növény, örülj, mert tápanyagban gazdag a talajod.
A tarackot pedig nagyon gondossan ki kell szedegetned, mert egy gyökérdarab is "megered". Igazi túlélő növény.
Előzmény: Radix (30)
pireisz Creative Commons License 2003.04.09 0 0 32
Nem kapálás. Ásás! és a gyomok kiszedése egyenként.
Előzmény: Radix (30)
magyarliba Creative Commons License 2003.04.08 0 0 31
A fekete fólia nagyon jól bevált nálam, szép csöndesen kidöglik alatta minden gyom, még az évelők is. Volt, ahová jó nagy hullámkartont tettem, az sem rossz, de a fólia hatékonyabb. Egyet ne tegyél sose: ne rotáld fel a gyomos talajt, mert jó néhány gazt remekül továbbszaporíthatsz az 5-10 cm-esre darabolt gyökereivel... Fóliatakarás előtt kaszáld le a terepet.
Előzmény: Radix (30)
Radix Creative Commons License 2003.04.08 0 0 30
Helló!

Topiknyitó említette annak idején a fekete fóliát.

Ez mennyire használható?

Hamarosan adott lesz egy gondozatlan kert, amit rendbe kell tenni. Tarack, fű, gyomok, minden, ami kell. Gyomirtó szert nem szívesen használnék, kapálást bevállalnék, de az mennyire hatékony?

Köszi a tanácsokat!

Radix.

Tevemadár Creative Commons License 2002.08.27 0 0 29
Hali!
Nekem van egy kicsi szőlősöm (kb.250 tő) Egerben. A gyomirtás nálunk is gond. (Igazából idáig csak kapáltuk.) Nálunk a tyúkhúr uralja a területet. Tudtok valamit ajánlani ellene? Illetve, egyáltalán lehet-e szőlőben gyomírtóval permetezni? (Tudom, hogy lehet, csak utána nem biztos, hogy szőlő is marad :-) )
Előre is kösz!
arcszor Creative Commons License 2002.08.05 0 0 28
a taracknak az a kisebbik baja, hogy mélyen van a gyökere. Azt ugyania Glialka megoldja. Az igazi gond az, hogy pihekönnyű a magja, amelyet a szél iszonyú távolságra is képes elsodorni. Ezért a tarackmentes kert szvsz szinte illúzió, épp annyira, mint az hogy egyszer sikerül kiirtani a parlagfüvet. Amelynek a magja 40 évig is csíraképes.
Előzmény: Törölt nick (8)
diggler Creative Commons License 2002.08.05 0 0 27
Házépítési project középső fázisában járunk és a kertben jelentős földmunkát végeztettünk. A telekre hordott földdel együtt jelentős mennyiségű gyom is érkezett (ezt csak abból gondolom, hogy korábban nem nőtt ilyen mértékben). A legutóbbi komolyabb esőzések után gyökerekkel együtt "kitermeltük" az addigra méteresre nőtt gyomokat + parlagfüvet. Kérdésem, hogy mielőtt fekete termőtalajt hozatunk a mostani felszínre milyen gyomirtőszert érdemes (egyáltalán érdemes-e) használni, ami megakadályozza a gyomok áttörését? Mennyi idővel a termőtalaj érkezése előtt kell ezt a műveletet elvégezni? Van valakinek hasonló tapasztalata?
Előzmény: Törölt nick (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!