Keresés

Részletes keresés

citys Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1783

már ha most tartják az ünneplést..:-)

 

Előzmény: citys (1781)
Newdaron Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1782

Boldog névnapot, Karcsi! :-)

citys Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1781

Boldog Névnapot kívánok minden Károlynak!..:-)

ramatgan Creative Commons License 2014.01.09 0 0 1780

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, mennyi most az amerikai fűz mázsája?

 

Üdv

 

Pál

Előzmény: kosárfonó (1778)
Newdaron Creative Commons License 2014.01.03 0 0 1779

"Megfőztem a vesszőket 4 órán keresztül"

Nálunk lobogó forró vízbe szokták beereszteni a főzni kívánt vesszőt, és 12 órán át szokták főzni ...

kosárfonó Creative Commons License 2014.01.03 0 0 1778

Szia!

 

Talán túl áztattad. Elég lenne néhány óra. Persze az is ronthatja a minőséget,hogy hol és milyen körülmények közzött termett a vessző.

Megoldás lehet,ha elhasítod 3-4 felé és így fonsz vele.

Előzmény: tajper (1776)
kosárfonó Creative Commons License 2014.01.03 0 0 1777

Szia!

Tavaly nem fontam szinte semmit.Próbálkoztam más anyagokkal több kevesebb sikerrel.Idén folytatnám ezt a vonalat.

 

Előzmény: Newdaron (1773)
tajper Creative Commons License 2014.01.02 0 0 1776

Sziasztok

 

Megfőztem a vesszőket 4 órán keresztül(aranyfűz,vörösfűz)lenyúztam. Megszáradtak lassan.

Próba képpen  három napig áztattam párat és törik, reped hosszában. Esetleg gyújtós még lehet ?

 

Üdv

Newdaron Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1775

Boldog új évet kívánok! :-)

Newdaron Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1774

Boldog Új Évet neked is, Vicuska!

 

Saját példa: az elmúlt kb 2 hónapban szinte mindnet az udvar napos részén fontam, és nem fagytam össze! ;-) Azaz: Hajrá, Vicuska! :-)

Előzmény: vicuska58 (1770)
Newdaron Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1773

Boldog Új Évet neked is! :-)

 

Hamarosan talán te is villantasz pár új termékről képet, vagy szorit! Várjuk! :-)

 

(Picit ég a pofám, hogy egy darabig csak én villogtam itt a dolgaimmal.)

Előzmény: kosárfonó (1769)
Newdaron Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1772

Örülök, hogy előkerültél! Már ott tartottam, hogy bárhogy, der megkereslek (és a többieket is). Gyanús volt, hogy csak én tankolgatom ide a dolgaimat ... 

 

A régi nickedet (ha nem foglalkozol vele, szerintem érdemes lenne megszüntetned. (Hogy azon már ne keressen senki, ne legyenek elveszett üzenetek, stb ... )

 

Legnagyobb tisztelettel köszönöm a "Zöldvesszőből király" címet! :-D
Ahogy azt már meséltem, nekem szinte csak ebből az anyagból van lehetőségem fonni, és nagy örömömre már kezdek valamennyire nekem is tetsző, már-már mások által is fölismerhető dolgokat fonni. :-)

 

Örülök, hogy előkerültél magadtól, már nagyon vártam tőled is pár sort, képet, bármit! :-)

 

Kosarakban-tanítványokban-eredményekben(-és amire még ezen kívül vágysz) gazdag, boldog új évet kívánok! :-)

Előzmény: nadudvarikosarfono (1768)
nadudvarikosarfono Creative Commons License 2013.12.31 0 0 1771

Karácsony után fontam ezt a pár kosarat, a szennyestartót 27-én a napsütötte tornácon, kint készítettem. Ezzel kívánok kosarakban gazdag boldog új esztendőt. Üdv: Balogh Károly nádudvari kosárfonó.

vicuska58 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 1770

BOLDOG ÚJÉVET MINDEN KEDVES KOSÁRFONÓNAK ÉS MŰÉLVEZŐNEK!!!!

 

A fonással így télen én sem haladok, nincs olyan helyem ahol elférnék, és nem fázok:-)

De szívesen veszem/vesszük a képeket az elkészült alkotásokról.

 

BUÉK!

kosárfonó Creative Commons License 2013.12.30 0 0 1769

Sziasztok!

 

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

 

Elnézést kérek,amiért eltűntem hosszú időre. Mondandóm se volt nagyon,így inkább csak olvastam a hozzászólásokat. Még jó,hogy vannak nálam lelkesebbek,akik fenntartják a topikot. Ezúton is köszönöm!

Jövőre,igyekszem aktívabb lenni!

 

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2013.12.30 0 0 1768

Kedves Mindenki! Tájékoztatlak benneteket, hogy "vannier" néven már nem fogok hozzászólni, új nicket hoztam létre. A franciás megközelítést mindig is bénának tartottam, de regisztráláskor ez jutott eszembe. Mivel két éve saját weboldalam van, ezért a domain-ból képeztem rendkívül találékony módon a "nadudvarikosarfono"-t, amely egyrészt lakóhelyemet, másrészt a mesterséget jelöli, ami szívügyem továbbra is. Vajon a régi nicket meg lehet szüntetni? Persze ez mindegy.

 

Nincs olyan nap, hogy a fórumra ne pillantanék, de fajsúlyos mondanivalóm nem akadt, legfeljebb újabb munkáimmmal dicsekedhettem volna. Ígérem készítek kosaras csoportképeket, mivel ünnep után gőzerővel fonok, árukészletemet bővítem. Olyan tárgyakat készítek, amik az alapanyag adta lehetőségen belül kedvesek nekem, így könnyen, erőlködés nélkül termelek. Látom, szegény Szabi egymaga fórumozik, innen, az ország túlsó feléből fogadd baráti üdvözletemet.  Zöldvesszőből király vagy, folytasd ezt a rusztikus vonalat.

 

Tovább reszelgetem weboldalamat, már majdnem olyan, amilyet elképzeltem. Újabban létrehoztam egy mini webshopot, amely valós idejű, tehát a jelenleg rendelkezésre álló készletet rakom csak bele. Létrehoztam egy cikkszám-rendszert, ami a kosarak azonosítását, rendszerezését fogja megkönnyíteni.

 

Havonta egy-egy alkalommal fogadom két mini felnőtt csoportomat, akiket tanítgatok a kosárfonás rejtelmeire. Nagyon jó érzés számomra, hogy a fórumtagok közül néhánnyal személyesen is találkoztam, remélem többekkel összefutok még. Ha ritkán is, de hozzászólok, mert az itt jelenlévő lelkes csapat is erősíti a magyar kosárfonást, amelyet feltett szándékom saját eszközeimmel fenntartani, talán megújítani.

Newdaron Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1767

Kellemes karácsonyt, és boldog új évet! :-)

Newdaron Creative Commons License 2013.12.15 0 0 1766

Találtam egy kollégát Monokon: 

 

http://www.barna-istvan.hu/termekek.html

Newdaron Creative Commons License 2013.11.21 0 0 1765

Egyszerű ám:

Mikor megfontam az alját, és az oldalát (kb mint egy sima kerek kosarat), fontam egy jó íves feneket, jó hosszúra hagyott karókkal.
Rátettem a tetejére. 

Az oldalkarókat a frissen rátett fenék (azaz tető) karóin lehajtva elfontam. 

 

:-)

Előzmény: vicuska58 (1764)
vicuska58 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 1764

Nagyon kis csinos, és épp aktuális:-)

 

Az alsó és felső részt hpgy rögzítetted egymáshoz?

Előzmény: Newdaron (1763)
Newdaron Creative Commons License 2013.11.20 0 0 1763

Gyöngyi kolléganőmet leptem meg ezzel:

 

 

Newdaron Creative Commons License 2013.11.09 0 0 1762

Szia!

 

Üdvözöllek köztünk! Mivel különösebb fölvételi eljárásunk nincs, van szerencsém elsőként üdvözölni téged köztünk! :-)

 

Tőled eléggé messze élek, hogy megtanulhass fonni, abban segíteni emiatt sajnos nem tudok. A többiek között talán lesz olyan, aki be tud vezetni ebbe a gyönyörű mesterségbe.  Sok örömöt tud okozni. Neked is, és annak is, akit megajándékozol a termékeiddel.

 

Külön köszönöm a kosaraimról alkotott jó véleményedet, remélem, hamarosan hasonló, saját fonású kosarakról mutatsz képet majd te is! :-)

Előzmény: Redlidike (1761)
Redlidike Creative Commons License 2013.11.08 0 0 1761

Sziasztok!

 

Üdvözlök minden kedves kosárfonót. Én még nem tartozok közétek, de nagyon szeretnék. Imádom a fonott kosarakat, és jó ideje érlelődik bennem, hogy meg is szeretném tanulni készíteni. Debrecen melletti kis faluban lakok (négy éve költöztünk ki), itt már a régi öregekkel beszéltem, hogy hátha lenne valaki nálunk aki készít kosarakat, de aki volt az a bácsi már meghalt. Próbáltam volna tanfolyamot találni a városban, de egyenlőre sikertelenül. Úgy gondolom csak kellene valaki hozzáértő aki elmond és megmutat sok okosságot. Vesszőfonás hján a héten elkezdtem belemerülni a papírfonásba, azt ha az ember elrontja nem gond, van másik újságpapír:) Eddig egy fenyőfát fontam ami festésre és lakkozásra vár. De azért a kosárfonásról olvasgatok tovább. Találtam a neten egy kosárfonó tankönyvet, de ez nekem még túl tömör. Illetve az egyik könyvesbolt könyvajánlatai közt találtam még egy érdekességet, Susie Vaughan Vesszőfonás című könyve, de éppen nem lehet kapni. Ha valakinek meglenne fájlban és el tudná küldeni nagyon megköszönném.

Addig is nézegetem tovább a csodás kosaraitokat. Főleg így ősz derekán, mikor olyn szép színekben pompáznak.

Newdaron, gyönyörű bordás kosarakat készítesz, ez a legkedvesebb kosárfajtám. Külföldi oldalakon nézegettem, hogy hogyan készülnek illetve a te fényképes leírásodat is láttam. Talán egyszer én is eljutok majd idáig. De minden kosarad pompázatosan néz ki :)

További sok sok vesszőfonásban gazdag napokat kvánok nektek!

Newdaron Creative Commons License 2013.11.01 0 0 1760

Hull a vesszőről a levél ... :-)

 

Newdaron Creative Commons License 2013.10.09 0 0 1759

Tavasszal küldök neked szívesen, ha gondolod, és nem sikerült helyben megoldanod. 

 

Vas megyei vagyok. Ha valaki jár erre, elvitetheted vele, ha nem, elküldöm postán.

Előzmény: cxf264 (1753)
Newdaron Creative Commons License 2013.10.09 0 0 1758

Az elképzelés jó, de a kivitelezés korai. 

Magyarul: akkor lesz csak értelme leszedni a vesszőt, ha lehullanak a levelei. (November vége, december közepe után, kb.)

 

A sárgafűz fonáshoz nem a legjobb, mert vastag a bele, emiatt könnyen törik levélhullás után is. Kísérletezni azért jó azzal is.

 

Ha találsz olyan vesszőt, ami piros-vörös, inkább azt szedd! 

 

 

Előzmény: cxf264 (1756)
vicuska58 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 1757

Szia! Próbálkozz Newdaron -nak email küldéssel, Ő foglalkozik termesztéssel is. Én még azt sem tudom, melyik a sárgafűz:-)

Előzmény: cxf264 (1756)
cxf264 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 1756

Most kezdtem a kosárfonással foglalkozni, a vesszőket sárgafűzről szedtem. Sajnos nagyon törik mi lehet az oka?

Próbálkoztam egészen frissen szedettel, szárított áztatottal is.

vannier Creative Commons License 2013.09.22 0 0 1755

A rendezvény neve pontosan: III. Országos Kosárfonó Találkozó és Helyi Termék bemutató. Cikkemben, amely itt megtekinthető, már javítottam. Egy kis hangulatkeltés:

 

    

 

A képeket a törökszentmiklósi Szabó Zsuzsi készítette. Fain.

vannier Creative Commons License 2013.09.21 0 0 1754

Megszültem beszámolómat a III. Tiszaalpári Hagyományőrző Kosárfonó Találkozóról. Jövő hétre felkerül a weboldalamra is. Akik levelezőpartnereim, azoknak privátban azonnal megküldöm. A benne lévő hivatkozások teljesen kiírásra kerültek, mivel wordben nem sikerült kijelölt szavakra linkelnem.

 

Külön öröm számomra Éva érdeklődése, az, hogy a fővárosból megtisztelte a találkozót személyesen is. Kérlek, hogy meghívásomnak mielőbb tegyetek eleget. Pecahely van!

 

Elöljáróban annyit, hogy a találkozó szuper volt, Kanalas Jani bácsi új kalapjában simán elment volna Don Corleonénak is. Címszavakban: kiállítás, zsűrizés, megnyitó, kosárfonás, kaja, pia, gyönyörű kosárfonó lányok, asszonyok. Szálláshelyen éjszakai beszélgetés, napközben gyűjtemény és bót látogatása, okosságok meghallgatása. Kaja, spuri haza. Egy hét után még mindig a hatása alatt vagyok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!