Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2014.01.08 0 0 62656

Értem! 

Az altatás miatt megértem az aggályodat, de hidd el, hogy nem az altatások száma az, ami a gondot jelenti. Minden egyes altatás kockázattal jár, és ezt tudni kell. A lényeg, hogy legyen rendesen kivizsgálva a  műtét előtt, és ha hosszabb altatással jár, akkor mindenképp válasszátok a biztonságosabb, tubusus gépi altatást!

Előzmény: rudmi (62655)
rudmi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 62655

Szia Zsazska!

 

Nem akarok tovább késlekedni, csak még kb. 1-2 hetet javasolt a dokink, hogy várjuk, mert múlt hét pénteken a kombinált oltás elég súlyos allergiát okozott Rudesznél, amúgy meg most vagyunk talán túl egy elég kemény bőrgyulladáson.

Amúgy már 1,5 éve is meg akartam csináltatni. Akkor dr. Szakmáry Katalinnál jártunk, de Ő nem javasolt műtétet.

Egyébként aki a műtétet csinálná nem a mi dokink (Őbenne 100%-ig megbízom), hanem Ő ajánlott egy doktornőt aki szemészeti kérdésekben nagyon otthon van állítólag. Már voltunk nála, megnézte Rudi szemét és mondta, hogy első lépés a műtét, utána a szaruhártya elsötétedését szemcseppel próbálja meg majd kezelni.

Az altatás az amitől rettenetesen félek, mert Rudi már nem kevésszer volt altatva :-(

Előzmény: zsazska (62654)
zsazska Creative Commons License 2014.01.07 0 0 62654

Sziasztok! 

 

Anita! Tenyésztője válogatja, hogy mikor érdemes nála jelentkezni. Szerintem semmi veszteni valótok nincs. Nyugodtan keressétek fel a számotokra megfelelő kenneleket, látogassatok el, nézelődjetek, hogy minél biztosabbak lehessetek abban, hogy onnan akartok kiskutyát. A nagyobb tenyésztőknél amúgy is csak előjegyzés alapján juthattok kölyökhöz, és gondolom, hogy ti magatok is szívesen nézegetitek az almokat, ismerkedtek a fajtával. Sok szerencsét kívánok a választáshoz! 

 

Rudmi! 

Bár nekünk nem volt szerencsére szükségünk efféle beavatkozásra, és bevallom, nem emlékszem már melyik mopsz volt innen a fórumról, akinél ezt a műtétet elvégezték, pedig volt ilyen, csak már jópár éve. Azonban én azt tanácsolnám, hogy ha amúgy abban az orvosban megbíztok, aki a teljes orránc eltávlolítását választaná, bízzátok rá a műtétet. Biztosan tudja, hogy miért akarja így megcsinálni. Ne feledd, hogy míg az orránc az csak egy esztétikai dolog, addig a látás az ennéls sokkal fontosabb. Mint írtad, az egyik szemére már így is csaknem megvakult. Én nem várnék tovább! Ha késlekedtek, lehet, hogy már a szemgolyót sem tudják majd megmenteni. 

Csak érdekesség képpen írom le, hogy nálunk Cleo egyik szemét nemrég kellett eltávolítani egy kezelhetetlen szaruhártya fekély miatt. Először a szemgolyó megmentésén fáradozott a doki, majd az első műtétet követően 2 héttel mégis meg kellett szabadítani a szemgolyótól. Szóval olyan gyorsan műttesd meg, amilyen gyorsan csak lehet, mert az irritáció is vezethet hasonlóan súllyos szaruhártya fekélyhez. 

 

 

rudmi Creative Commons License 2014.01.06 0 0 62653

Sziasztok!

 

Régen írtam már ide, de azért olvaslak Titeket.

Először is B.Ú.É.K minden régi és új mopszosnak és a négylábúaknak.

Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki (visszaolvastam, mert tudom, hogy volt már régebben szó róla), akinek a kutyáján szemprobléma miatt megcsinálták az orránc/szemhéj korrigálást?

Rudinál már nem lehet tovább húzni, mert az egyik szemére már szinte semmit sem lát. :-(

Ki hol csináltatta, tudtok valakit ajánlani? Egy orvos megcsinálná, de ő az egész orráncot el akarja távolítani és ebben én nem vagyok teljesen biztos, hogy akarom.

 

Előre is köszi a segítséget!

Anita:D Creative Commons License 2014.01.03 0 0 62652

Sziasztok!

Végre meg van az időpont, idén karácsonyra kapunk egymástól a párommal egy kis mopszit és nagyon fontos lenne, hogy karácsony előtt el tudjuk hozni. Nem tudom pontosan, hogyan is működik a kutyavásárlás ezért azt szeretném kérdezni, hogy mikor kezdjem el tenyésztőkkel felvenni a kapcsolatot, mert most gondolom még korai lenne :D 

Judaya7 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 62651

 

Szerintem klasszikus :)))

Boldog Új Évet mopsziknak és gazdiknak egyaránt!!!

zsazska Creative Commons License 2013.12.31 0 0 62650

Múlik a nap, s múlik az év. Ami rossz volt, elmúlt már rég. Holnap egy új évre ébredsz, s ehhez kívánok Neked nagyon sok szépet! BUÉK !

zsazska Creative Commons License 2013.12.16 0 0 62649

Szia! 

A leírt tüneteket több dolog is okozhatja. Ha ez napjában többször is megismétlődik, akkor szóba jöhet a kennelköhögés. Ennél a betegségnél a kutya olyan erős köhögési rohamot kap, mintha ki akarna köpni valami gombócot. Fulldoklani kezd, még a nyálkahártyája is kifehéredik az oxigénhiánytól. 

A másik tippem pedig a légcsűszkület. Ebben az esetben a légcső összeomlik, ami fulladáshoz vezet. 

Mindkét eshetőséggel fordulj mielőbb orvoshoz! 

A kennelköhögést antibiotikummal, immunerősítővel, és köhögéscsillapítóval kezelik, mÍg a légcsűszűkület műtéttel orvosolható.

Jobbulást!  

Előzmény: Frankie12 (62648)
Frankie12 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 62648

Sziasztok!

 

Elore is elnézéseteket fogom kérni,de ekezet nélkül fogok írni.Legalabb is többnyire.

Nagyon rég jártam erre, és sajnos egy problema miatt jöttem...

Frankie néha elkezd úgymond levegő után kapkodni...olyan,mintha nem kapna levegőt és amikor veszi a levegot, akkor hogy is mondjam szépen...olyan hangot ad ki,mint amikor egy ember úgy isten igazán felszívja a slejmjet... (Bocsánat a nem éppen szép kifejezesert) 

Eddig is fordult mar elő ilyen,de nagyon ritkán és nagyon hamar jobban lett.

Ma azonban elég hosszú ideig volt ilyen "rohamja" es ráadásul meg remegett is mikozben próbált levegőt venni...korulbelul két perc kellett,mire tisztán tudta venni a levegőt és nem fulladt.Kis idő múlva ismét volt egy ilyen rohamja. 

Tudtok nekem erre valami okosat mondani?Mi lehet ez? (Próbáltam utána olvasni,de nem találtam róla semmit) Tudok Neki segíteni?

 

Koszonom előre is a segítséget.

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62647

Hát igazából én is onnan ismerem ezt a  kennelt, hogy a HPR meg a Mopszbolondok felhívására írtam Mariannak, kit is tudna még ajánlani :). De nagyon tetszenek a kutyusai :)

Aztán meg is írtam Juditéknak, e-mailben, szerintem majd megosztják a válaszokat, ha többen is írnak. Egyébként azt írta Judit, hogy még elég kevesen írtak, úgyhogy hajrá, hajrá, akinek jók a tapasztalatai, az ne habozzon, írja meg a mopsztenyesztok@gmail.com címre :)

Előzmény: zsazska (62646)
zsazska Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62646

Szia Eni!

 

Tényleg nagyon szépek :) Nemrég Juditka tett közzé egy felhívást, amiben kérte, hogy aki tud ajánlani megbízható kennelt, az ossza meg a Mopszbolondok Webáruház fb. oldalán, mert létre szeretnének hozni egy kennel ajánló oldalt. Oda is töltsd fel szerintem! 

Előzmény: Dewey Readmore Books (62645)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62645

Sziasztok, a my little giant pug kennel (Nagy Anikó) kutyusaiban remizmenti (és Nabuco:) vérvonal is van :) Nagyon szép kutyusok, orvosi szűrés, megbízható kennel.

 

https://www.facebook.com/#!/pages/My-Little-Giant-Pug-kennel/120062751365548?fref=ts

Vágó Mariann, a little heart kennel tenyésztője is ajánlja őket (a mi Sammynk Mariannéktól van).

Még a Black-Schnau kennelről is sok jót hallottam.

A von Termel kiskutyák is nagyon szépek :)

 

Előzmény: hellokatti (62634)
zsazska Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62644

Ez pedig a nyári helyszín, ahol még úsztatásra is van lehetőség. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MEWRx8_SCQg

Előzmény: ptahbass (62640)
zsazska Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62643


Télen itt, a fedettben vannak az edzések

http://www.youtube.com/watch?v=Hj51YgIBWFI

 

Előzmény: ptahbass (62640)
zsazska Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62642

De ha nem tévedek, akkor ezt te jól tudod, már ha az Webster gazdi vagy, aki már járt itt :)

Előzmény: zsazska (62641)
zsazska Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62641

Melyik Alfa, mert abból van vagy 5, többek közt újbudán is. Ha autóval közlekedtek, akkor onnan fél óra utazással itt lehettek. Sokan járnak Budapestről ide. Az M7-en 30 km-nél vagyunk, de nem muszáj az autópályán jönni, jó a 7-es út is.

Előzmény: ptahbass (62640)
ptahbass Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62640

Szia,

Webster gazdaja vagyok, Pestrol (csak ezzel a nicknevvel konnyebben be tudok jelentkezni :))

 

A hozzank legkozelebbi pl az Alfa kutyaiskola, es ott kell alapfoku tanfolyam hozza sajnos :( 

Előzmény: zsazska (62639)
zsazska Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62639

Szia! Nem tudom, hogy hol laksz, de itt nálunk Gyúrón lehet agilityzni mindenféle előképzés nélkül is. Nem is hallottam még ilyenről, hogy vizsgához kötnék. Az agility a legjobb kapcsolatépítő kutya és gazda között, és a kutya élvezettel sajátít el mindent, amit csak lehet az edzéseken. Nálunk amúgy az agility edzés keretein belül van fegyelmező gyakorlatsor is, amikkel időnként megszakítva a tréninget a kutya még tovább képezhető. 

Ha esetleg elérhető távolságra van ez neked, akkor ajánlom figyelmedbe, mert nagyon jó kis edzések vannak, jó társaságban. Mikor Cleonk még fiatal volt, vele is jártunk, és nagyon szerette. 

Előzmény: ptahbass (62638)
ptahbass Creative Commons License 2013.11.28 0 0 62638

Olvastam az egyik blogon (mopsz vagy kutya), hogy a kutyust agilityzni viszik.

Utananeztem, es mindenhol azt lattam, hogy csak az adott iskola alapfoku vizsgajanak megletevel lehet elkezdeni.

 

Ez ugye rendkivul jo uzleti fogas, mert azt a 40-50 ezret sikeresen behajtjak toled, de nem tudtok olyan helyrol, ahova csak ugy el lehet menni 'edzeni'?

(a felreertesek elkerulese vegett: nincs semmi bajom az iskolakkal, sot, amint anyagi keret lesz ra, mi is elmegyunk)

zsazska Creative Commons License 2013.11.25 0 0 62637

Nézd csak ezt a pompás almot! Ők az általam belinkelt második tenyészetben vannak most

https://www.facebook.com/susanne.termel/media_set?set=a.10202534621997120.1073741934.1542867211&type=1

Előzmény: hellokatti (62634)
zsazska Creative Commons License 2013.11.25 0 0 62636

Szia!

 

Bevallom, nem hiszem, hogy lenne tenyésztő, aki megengedné, hogy vásárlás előtt elvidd dokihoz. Esetleg ha a dokit viszed magaddal, az más. 

Amúgy nagyon szembetűnő bajának kell lennie egy picinek ahhoz, hogy azt ilyen pici korban látni lehessen. A legtöbb probléma ugyanis (leszámítva a súlyos fejlődési rendelllenességeket, és a fertőzéseket) csak később mutatkozik meg. 

Én azt tanácsolom, ha nincs módod rá, hogy egy orvos kíséretében érkezz, és a tenyésztő sem hajlandó rá, hogy a jelenlétedben elvigyétek őt orvoshoz, akkor igyekezz meggyőzödni a saját. érzékszerveid segítségével, hogy a kutyus megfelelő képet mutat, vagy sem. Egy egészséges kiskutya vidám, érdeklődő, sokat, és szívesen játszik. Szemei, orra nem váladékozik, széklete szilárd, és nem folyik. Étvágyuk pedig olyna, akár egy sáskarajnak. Ezen felül pedig jó, ha rendelkeznek a szülők egészségügyi szúrésekkel, melyek megléte csökkenti a kockázatát az örökletes betegségek kialakulásának. 

Előzmény: A4 audista (62633)
zsazska Creative Commons License 2013.11.25 0 0 62635

Szia!

 

Igen, mióta Buflékék felhagytak a tenyésztéssel, magam is meg vagyok lóve, ha választandó alomról van szó. 

 

Esetleg érdeklőds az alábbi két személynél: 

https://www.facebook.com/jonasne.beata

 

https://www.facebook.com/susanne.termel?fref=pb&hc_location=friends_tab

 

Náluk mindig nagyon szép mopszokat látok. 

hellokatti Creative Commons License 2013.11.24 0 0 62634

Sziasztok! Valakinek van tippje tenyesztovel kapcsolatban? Lulu a Remizmenti kennelbol kerult hozzank es csodalatos kis mopsz, egeszsegugyi problemja (kopp-kopp) sem nagyon van es most, hogy falkabovitesen gondolkozunk, szeretnenk ismet felelossegteljesen, jo alombol valasztani. A Remizmenti sajnos megszunt, epp ezert is vagyunk kicsit gondban. A Pug of Grandbull tenyesztoinek irtam, de eddig meg nem erkezett valasz. Elore is koszi minden tippet, segitseget!

A4 audista Creative Commons License 2013.11.24 0 0 62633

kutyavásárlás elött érdemes állatdokival megnézetni a kutyát?

ptahbass Creative Commons License 2013.11.21 0 0 62632

Ez engem is nagyon erdekelne! Mar nagyon regota nem lattam ott a doktornot, es az utanpotlas annyira nem szimpatikus... 

Előzmény: Tomahawk_ (62629)
zsazska Creative Commons License 2013.11.18 0 0 62631

Enikő, és Judaya! Köszi szépen a jó kívánságokat. Javulgat már, de még egy darabig el kell viselnie a búrát a fején. Sajnos muszáj, mert ha evés-ivás céljából leveszem, már azonnal kapkod is a szeméhez... nyilván viszket. Remélem, hogy a varratszedés után ezt már abbahagyja majd. 

Sorsi86 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 62630

He-he :-)

Nekem pont ez a képernyő védőm! :-))

Előzmény: Dewey Readmore Books (62626)
Tomahawk_ Creative Commons License 2013.11.18 0 0 62629

Sziasztok!Nem tudja véletlenül valaki, hogy hová tűnt Dr. Szabó Orsolya a Fiastyúk utcai Biovet rendelőből? Gondolok itt arra, hátha átment másik helyszínre dolgozni?!Köszi!

Judaya7 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 62628
Judaya7 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 62627

Köszi Zsazska a véleményed,én is így gondolom csak megerősítésre volt szükségem dexter legnagyobb örömére :)

 

Szegény Cleo,nagyon gyors gyógyulást neki!!!

 

Kb 1 hónapja mi is megjártuk Dexter szemével.A kis őrült valamivel megszúrta a szemgolyóját (megy ,mint egy tank,nem figyel) szemmel látható mélyedés lett rajta majd elszürkült a szeme.Hála az égnek a doki és szemcseppek segítségével egy héten belül szépen letisztult ,mondanom sem kell mekkora izgulás volt :)

 

 

Előzmény: zsazska (62624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!