Keresés

Részletes keresés

Jane_Eyre Creative Commons License 2007.08.10 0 0 1498
aspen: fejen talaltad a szoget... ezt ilyen szellemesen meg nem hallottam. teljesen igazad van, mar annyira unalmas, hogy minden hazalatogatasnal orakat kell toltenem az amerikaellenes tevhitek oszlatasaval.
Előzmény: Törölt nick (1497)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1497

Az Amerikaszapulas az olyan, mint nalunk az Anna Nicole Smith, mindent el lehet vele adni :)

Előzmény: Törölt nick (1494)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1496
Ismerjuk egymast egy ideje... ha csak az evek soran kettonk kozott lezajlott vitakat elevenited fel, tudod, ugye, hogy volt boven igazam nekem is... es pontosan, en nem felejtem el sosem, hogy szerencsecsillag alatt szulettem, ezt ajanlom neked is. Mas a perspektiva, ha eszreveszed a fejed felett a csillagot, es onnan nezed azokat, akiknek nem jutott ilyen.
Előzmény: Törölt nick (1487)
havelina Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1495
np
Előzmény: break (1491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1494
En csak azt szeretnem hozzafuzni hogy csak azert mert ennyit ugatok es pofazok az nem azt jelenti hogy en utalom itt. Ellenkezoleg, imadom ezt az orszagot es eszembe se jutna elkoltozni. Amerika tobbet lehetoseget adott nekem mint a szulohazam az biztos es ezt soha nem felejtem el. Csak hat en ugy erzem hogy csak azert mert nekem jol megy nem azt jelenti hogy mindenkinek jol megy. Ennyi.

BTW, mi van ezekkel az Index story-kal, vagy csak en olvasom. Az egesz ugy tunik mintha egy esszel nem nagyon megaldott segedmunkasok irkalnak ezeket a cikkeket egy kocsmaban. En nem vagyuok prude tipus de az Index nagyon alacsony szinvonalon van. Minden masodik szo, szar, szopas, etc. En meg ilyen journalismot nem lattam. Arrol mar nem beszelek hogy mindenert ami a vilagban rossz Amerikat hibazzak erte. Nagyon erdekes media, nem is nagyon tudom hova lehet sorolni, talan a retarded osztalyba.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1493
Itt speciel más is értelmetlen. De azt hagyjuk, én nem az akadémiai székfoglalómat elmondani járok ide. Aki igen az magára vessen.
Előzmény: break (1491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1492
Sosem szerettem a kétéltüeket. Most akkor mi van? Szeretsz vagy nem szeretsz?
1483
Előzmény: break (1491)
break Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1491
Elnezest kerek havelina, hogy besoroltalak Ragika osztodassal szaporodo nickjei koze. Igy a 1482 termeszetesen ertelmetlen. Bocsanat.
Előzmény: havelina (1489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1490
A barkingon a hangsüly:)
Előzmény: havelina (1489)
havelina Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1489
You are still barking up the wrong tree:)) 1456-ot nem en irtam.
Előzmény: break (1482)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1488
Engem viszont most kezdessz bosszantani, eddig nem is nagyon vettelek észre. Kerüljük egymást ha lehet. Jómagam nem szeretem az arctalan diagnosztákat. A hátamba.
Előzmény: break (1483)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1487
Kössz.

Ragikának van egy nagyon kedves rokona, aki 15 éces korában trappista szerzetes akart lenni, ma ateista.
Késöbb vagyont csinált az eszével (spekulált) s most (részleges) kommunista. Persze a sajátját nem akarja szétosztani. Nahát, Ragika azon edz.

Ne feledd, hogy hol vagy és, hogy hol lehetnél. Ma baloldalinak lenni sikk, hiszen a megoldást senki sem tudja. Mindnyájan csak piciny kibicek vagyunk.

Ne is haragudjatok, de nem tudom az Index vendégeket 100%-ig komolyan venni.
Rosszabb ez mint egy hordó. Illetve olyan ez mintha valak a hordön álarcban szaval. Én is.
Előzmény: Törölt nick (1484)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1486
Pajti, ha ismernél, s ismernéd az utat amit bejártam , meg sem szólalnál.

Lehet, hogy sokaknak feket fehér vagyok, de saját bizniszem van, semmiböl, amihez csak a lehetösget kaptam meg. S ma is mondo, hogy sírni könnyebb.
Az elesetteken pedig segítenek, néha túl sokat.
Ha egy csecsem6t sokáig tartanak babakocsiban késöbb tanul meg járni. Hidd el illyen egyszerü.
Pontosan a "velfer" szisztémán ak köszönheti ez az ország, hogy felnött a 6. generációja azoknak akik soha nem dolgoztak. Láttam az otthonukat, s az nekem elég.
Pedig ha a szépata papája megtanult volna kenyeret s2tni akkor a szépunoka most egy kenyérgyár igazgatbja lehetne.
Ma ebben az országban az u.n. szegények alá túl sok hokedli van tólva, csak nem akarnak ráülni.
Brék ez neked is szól.
Előzmény: Törölt nick (1480)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1485
Milyen kár, hogy nem címezted meg Ragikának szánt kedves soraid. Most nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, örüljek, vagy bosszankodjak, hallgassak vagy pofázzak...
Azt hittem régebbre érsz vissza. Egyszer elmondtam, most ismét lebetüzöm. Jó régen volt. A hazaiak vitalultúrája hatott rám. Megrendített, felböszített, elkeserített...egyszer aztán elhatároztam, hogy saját makádi, székely ökörségemet(!), meg azt amit itt szdtem fel, meg a szocializmus - mint szisztéma - elleni kapálódzásomat ruslimoughizálom. Mert vele meg én vagyok úgy mit te azzal akit Ragikának vélsz/ Sötétben minden ló fekete.
Period.

És én még mindég hiszek ebben az országban.
Sokat kaptam töle. Ugye megbocsájtassz.
Előzmény: break (1483)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 1484

A szerencsefaktor, az mindig kimarad... en is csipem Ragikat, tudja is (tisztara olyan, mint az apam), en sem ertek vele szinte semmiben egyet, de jol van ez igy.

Havelina nem Ragika, csak a tobbi!

Előzmény: break (1483)
break Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1483
Mar egy ideje le akartam ezt irni.

Politikai szempontbol szinte semmiben nem ertek egyet veled de bizonyos szemptonbol tisztellek, Ragika.

Egy ideig bosszantott a vitastilusunk kozti kulonbseg. Aztan szorakoztatott. Most viszont mar ertekelem a zsigeri stilusodat es megkozeletismododat. Mindent erzelmi szempntbol kozelitesz meg. Valamint szinte kizarolag csak a sajat tapasztalodnak hiszel, ami azon kivul esik az vagy nem letezik szamodra vagy hazugsag. Nem sok embert ismerek akinek ennyire egyszeru a vilagkepe es ilyen boszen ki akar, mer es tud allni mellette. Erre felnezek egy kicst. Meg akkor is ha szerintem ez egy odivatu megkozelites, ami a mai vilag megertesere alkalmatlan. Ugyanakkor igazan emberi, megmutatja, hogy ami a sziveden az a szadon.
break Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1482
Ne aggodj, biztos sok kulonbseg van koztunk. :-)



"ez az alter ego azt allitja, hogy egy minta 0.26% a tipikus"

Ezt nem allitottam. Peldaul ezt irtam: "Lehet, hogy nem jellemzo, de 789ezer ember elete megy tonkre. "

Ebben benne van az, hogy persze statisztikailag igazad van. Emberi szempontbol szerintem nincsen.




"Azt, hogy a csod vedelmet kero szemelyek jelentos hanyada magas orvosi/korhazi koltsegekkel indokolja lepeset, sehol nem vitattam."

Csak a 1456-ban:

"...köztudomású hogy az USA-ban az emberek csődbe jutásának egyik fő oka az egészségügyi problémák..."-re azt irtad, hogy "Elöször mert nem igaz."

Amugy tovabbra is fenntartom a 1464-eset es egyet ertek 1480-assal
Előzmény: havelina (1481)
havelina Creative Commons License 2007.08.08 0 0 1481
Hello break!

Remelem nem csak ez a kulonbseg koztunk, nem szeretnem, ha egy alter ego-m szaladgalna Seattle-ben. Kulonosen, ha ez az alter ego azt allitja, hogy egy minta 0.26% a tipikus, 99.74% a nem tipikus. Remelem, hogy nem ezt tanitjak a egyetemen.

Azt, hogy a csod vedelmet kero szemelyek jelentos hanyada magas orvosi/korhazi koltsegekkel indokolja lepeset, sehol nem vitattam.
Azt, hogy 390 ezer ember sorsa nem szamit es nem erdemes foglalkozni vele, sehol nem irtam, nem is gondoltam: You are barking up the wrong tree:)))
Előzmény: break (1461)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1480
Ne haragudjon de on egy struccra emlekeztet aminek a feje homokban van. Csak azert mert 50 merfoldos korzetben ahol on el minden honky dory az nem azt jelenti hogy mashol masoknak nincsen gondjuk. Dehat ha valaki vakon akarja elni az eletet akkor ugy legyen. De akkor nem kellene vitatkozni olyan dolgokon amihez fogalma sincs.
Előzmény: Helfgott bácsi (1479)
Helfgott bácsi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1479
Hablatyolsz.
"Ismertem valakit...aki ismert valakit..."

Kamu.
Előzmény: Törölt nick (1476)
Helfgott bácsi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1478
Az embereket nem szabad megkérdezni. Aki ide betette a lábát annak tudnia kell, hogy kapitalizmusba jött és nem a szocializmusba. Miért mindég azok fizessenek többet akik húznak, akik elértek valamit. A lehetöség a munkához pedig megv van. Csak sírni könnyebb.
Előzmény: sajtkrem (1472)
Helfgott bácsi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1477
Mexakad a szivem.
Adóemelés és majd az állam.
Én anno az állam (meg a Párt) miatt jelentkeztem át ide.
2 böröndel, két gyerekkel érkeztünk és volt $8500 adóságunk. Kifizettem a lágert, kifizettem a repülöjegyet is, hogy másnak is jusson. S az elsö keresetemböl vettem biztosítást. Persze elmehettem volna a markomat tartani, mint sokan most. Soha egy fillért nem kaptam, igaz nem is kértem. Mondja meg nekem valaki, hogy azok akik ide születtek, ismerték a nyalvet, miért vannak biztosítás nélkül. Szocializmust? Hát eguy faszt. Kaparja ki mindenki magának a gesztenyét. Az elesettek meg úgy is kapnak. Kapnak a City-töl, kapnak a Countytöl, a State-töl, a Federáltol, az eklézsiától, a körháztól és feketén dolgoznak és nem fizetnek be adót.
Ismerek páat. Itt vannak vagy húsz éve, kapják a könyöradományt a gyógyszert a kórházat és feketén takarítanak, cash-ért.
Aki sír attól el kell venni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1476
Nekem volt egy ket ismerosom a "koromben" akik chapter 11 csodbe mentek. mert vagy allast vesztettek mivel a ceg "downsizing" modban volt, vagy medical szamlaik voltak amiket egy tisztesseges dolgozo ember manapsag nem igen tud visszfizetni. Ezek az emberek nem drugok rabjai, nem alkoholistak, nem munkakerulok hanem tisztesseges dolgozok uldozik az amerikai almot. Namost on ugy beszel az ilyen emberekrol mintha nem is lennenek emberek. Ne felejtsuk el hogy az egesz orszag (ie USA) a tisztesseges blue collar dolgozoknak koszonheti a letet nem pedig az 1-2% gazdagoknak akik orokoltek a vagyonukat, vagy megnyertek a stock market lottot.
Ami a csodbemenest illet az meg eleg sok hatrannyal jar es nem azert mert nem lehet hitelkartyat kapni, eppen ellenkezoleg, ha valaki csodbe megy az persze a kredit riporrtjan is van, de az nem allitja meg a rohadt kredit kartya cegeket hogy ajanljanak kredit kartyakat 19, 20, 25% kamattal ami meg nem is mas mint egy utszeli rablas es ez mind legalis mert a szegeny Visa es Mastercard csak $1B profitot csalt es rabolt ki az emberekbol tavaly. Es hat az messze nem eleg a shareholdereknek
Előzmény: Helfgott bácsi (1470)
sajtkrem Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1475
Bocs hogy itt 4x írok de egyenként olvastam a hozzászólásokat.

"azokat is kezelni kell a korhaznak akiknek semmije nincs" Sajnos az a baj hogy nem mindíg kezelik ezeket az embereket.

Most komolyan nem lenne egyszerűbb ha az adójából mindenki fizetne egy kis összeget és MINDENKI be lenne biztosítva? Egy ekkora országban már egy kis hozzájárulás mindekitől óriási összeg.

Úgy érzem a szavaidból hogy Te egy régi bevándorló vagy aki megteremtette magának a szükségeseket. Be vagy biztosítva állással, moneyval, házzal, kocsikkal stb stb. Ezt nem szabadna általánosítani. Mint írtam 45 millió emberról van szó.
Előzmény: Helfgott bácsi (1470)
sajtkrem Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1474
Igen, nekem is volt egy hasonló esetem. Próbáltam számolgatni én is mi is kerülhetett annyiba. Hiába számoltam nem jött ki még a végösszeg fele sem (pedig már kínomban a WC papírtól kezdve az áramfelhasználást is hozzáadtam)! Egyetértek, valami nagyon bűzlik!

>>Nekem par honapja volt egy sport balesetem es az orvos elkuldott egy agy MRI-ra.
Az egesz MRI kb 15 percig tartott. Par het mulve megjott a szamla, $12,000 csak az MRI-ert. Plus kb $2,000 az orvosert aki megvizsgalt mert az ER ba kellett mennem. Azt hittem becsinalom magam, szerencsere a munkahelyi biztositasom fizette majdnem az egeszet, $700 hijan. Na azt megertem hogy egy MRI nem olcso berendezes de az BS hogy 15 perc mukodtetes $12,000 ba kerul. Valami nincs rendben ezzel az egesz medical uzlettel.
Előzmény: Törölt nick (1469)
sajtkrem Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1473
45 millió ember az USA-ban nem ill. alulbiztosított.
Előzmény: Törölt nick (1467)
sajtkrem Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1472
Köszönom, pontosan ezt a választ vártam Tőled... Esteleg saját gondolataid is vannak vagy csak a jobboldali médiát majmolod? Mi lenne ha megkérdeznéd az EMBEREKET mit szeretnének? Hiszen demokráciában élünk. (Vagy mégsem??) Érdekes hogy a szomszédos Kanadában másképp vélekednek...még a konzervatívok is.
Nem akarok rosszat kívánni neked, de remélem eljön az idő amikor megérted miről is van szó...

>>Ha az állam veszi a kezébe akkor olyan lesz mint most a hidak.
Előzmény: Helfgott bácsi (1471)
Helfgott bácsi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1471
Ha az állam veszi a kezébe akkor olyan lesz mint most a hidak.
Előzmény: Törölt nick (1469)
Helfgott bácsi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1470
A biztositokank egyeszseguk van a korhazzal, klinikaval es sokkal kevesebbet fizetnek ugyan azert mint a privat insurance nelkuli beteg. Igy alakult, hogy a 40e-es szamlat a biztosito alig 12e-el egyemlitette ki. Tehat akinek nincs biztositasa az 3x annyit fizet. Nem valami sportszeru, de az sem az, hogy azokat is kezelni kell a korhaznak akiknek semmije nincs tehat a koltsegek behajthatatlanok. Ezeknek nincs szukseguk csodre sem. Nincs semmijuk. Valahogy van egy reteg amelyik az insurance premiumhoz keveset az ingyen ellatashoz, Mediaid-hez meg sokat keres. Nem valami sportszeru, de ez van. A szam akik csodbementek abszolut ertelemben sok, de szazalekosan semmi.
S mit jelent itt a csodbemenes?
Nem kapsz kreditkartyat. Ami ezeknek az embereknek egy szivesseg.
Előzmény: Törölt nick (1469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1469
Az koztudott hogy az egyeni csodbemenesek szama csak novekszik, de ez nem csak a draga orvos/korhaz miatt van hanem azert is mert a hitelkartya cegek rohadtak es kizsakmanyoljak az egyszeru embereket.
Ami a biztositast illeti, annak a hianya azert vezethet csodbe mert akarmilyen betegseg vagy egy egyszeru rutin mutet egy karba es labba kerul. Az orvosok es korhazak azt kernek amit akarnak, nembeszelve a gyogyszerekrol.
Nekem par honapja volt egy sport balesetem es az orvos elkuldott egy agy MRI-ra.
Az egesz MRI kb 15 percig tartott. Par het mulve megjott a szamla, $12,000 csak az MRI-ert. Plus kb $2,000 az orvosert aki megvizsgalt mert az ER ba kellett mennem. Azt hittem becsinalom magam, szerencsere a munkahelyi biztositasom fizette majdnem az egeszet, $700 hijan. Na azt megertem hogy egy MRI nem olcso berendezes de az BS hogy 15 perc mukodtetes $12,000 ba kerul. Valami nincs rendben ezzel az egesz medical uzlettel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!