Keresés

Részletes keresés

Egy_valaki_ Creative Commons License 2022.06.25 -1 0 19696

Szia!

 

Köszi a segítséget, az ezüst-klorid ugyanúgy szilárd anyagként kicsapódik az oldat alján?  Az arany kicsapatása megy azzal nem volt gond, viszont lenne egy kezdő kérdésem.

 

A királyvízben feloldott arany, és persze más fémek is jelen vannak, az arany ötvöző fémjei stb... 

Nátrium-metabiszulfit hozzáadásakor minden kicsapódik az oldatból az arannyal együtt?

 

Eddig én úgy értelmeztem, lehet tévesen, hogy salétromsavval megtisztítják az aranyat, csak az arany marad, ami változó milyen tisztaságú,

ezt az összes videón feloldják királyvízzel, majd csapatják, én úgy fogtam fel azért mert kicsapatásnál az arany tisztasága javul, mert az csapódik

csak ki, de majd kijavítanak itt remélem.

 

Köszönöm!

Előzmény: Enantioszelektív (19695)
Enantioszelektív Creative Commons License 2022.06.24 0 2 19695

Az aranyat és ezüstöt tartalmazó oldathoz adj  sósavat  vagy konyhasó oldatot: az ezüst leválik ezüst-kloridként. Azt szűrd ki, míg  az arany oldatban marad. Azt meg legolcsóbban kálium-metabiszulfittal lehet kiredukálni.

Előzmény: Egy_valaki_ (19681)
pk1 Creative Commons License 2022.06.24 0 0 19694

Van ez a kiegészítendő redoxiegyenlet:

 

HgO → Hg2O + Hg + O2

 

A példatár szerint a megoldás:

 

3 HgO → Hg2O + Hg + O2

 

Nekem viszont úgy tűnik, hogy végtelen sok megoldás van:

 

3 HgO → 1,5p Hg2O + 3(1-p) Hg + (1,5-0,75p) O2

 

ahol p tetszőleges valós szám 0 és 1 között (lehet, hogy azon kívül is, de ezt egyelőre nem néztem).

 

Jól látom, vagy benéztem valamit?

Bencuc Creative Commons License 2022.06.24 -1 0 19693

A hatékonyság az már más kérdés. Elvileg kínában már évezredekkel ezelőtt használják ilyen célra, és rovarkártevők ellen ebben a szemcseméretben amiben adják hatásosnak találták laboratóriumban, mert lenyelik, és tönkreteszi az emésztőrendszerüket. De ez már részlet kérdés, vagy működik majd vagy nem, engem a veszélyessége érdekelt főleg, hogy mennyire kockázatos használni. 

Előzmény: vlacko (19688)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 19692

elküldtem

Előzmény: Egy_valaki_ (19690)
Mungo Creative Commons License 2022.06.23 0 2 19691

Régen volt itt privát üzenet lehetőség?

 

Most is van. Ha rákattintasz a nick-re és ott az emil publikus, akkor üzenhetsz. Ha nem publikus, akkor nem.

Előzmény: Egy_valaki_ (19690)
Egy_valaki_ Creative Commons License 2022.06.23 0 1 19690

Itt az egyik címem:

sturmgewehr85@gmail.com

 

Régen volt itt privát üzenet lehetőség? Vagy csak én nem találom?

Előzmény: Okos Árnyék (19689)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 19689

Igen, persze . 

 

 

Adj meg egy ideiglenes email címet itt ebben a topikban, és én elküldöm rá az én email címemet, és ha akarod akkor meg is szüntetheted e email címedet . Talán a @gmail.com alkalmas erre, de ez nem kötelező részemről .

Előzmény: Egy_valaki_ (19687)
vlacko Creative Commons License 2022.06.23 0 0 19688

A sima agyagban is van jó sok alumínium, mégis van élet az agyagos dombságokon, sőt remek borok teremnek arrafelé. Szóval emiatt nem kell aggódnod.

Azt viszont nem gondolom, hogy a kaolin az hatóanyag lenne ebben. Az kb. kőpor, a kártevők le se szarják. Szerintem hordozóanyagként funkcionálhat.

Előzmény: Bencuc (19678)
Egy_valaki_ Creative Commons License 2022.06.23 0 1 19687

Privátban zargathatlak pár kérdéssel majd?

Előzmény: Okos Árnyék (19686)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 19686

Koncentráltabb, ill. minőségi hőhatást kell elérned:

  1. kis menyiséghez a https://www.hegesztestechnika-webaruhaz.hu/termekek/autogen-eszkozok-langhegesztes
  2. nagy menyiséghez a különféle elektromos kemencék állnak rendelkezésre pl. https://www.youtube.com/watch?v=9sJYzAd0YHA
Előzmény: Egy_valaki_ (19685)
Egy_valaki_ Creative Commons License 2022.06.23 0 1 19685

Szia, jó  volt ami kicsapódott, hő az ami nincs itthon elég egyelőre. 

 

Ez a végeredmény, egy szövet darabon megsikáltam megnyugodtam mikor csillogott :)  Porózus, de azért mert nem tudott megfolyni

 

https://postimg.cc/sB9Dn7zZ

Előzmény: Okos Árnyék (19684)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 1 19684

Tehát nem kell arra vigyáznod, hogy az elektródák megmaradjanak .

Sikerült is feloldanod ezeket .

Csak a kicsapás volt olyan, hogy a maradék nem volt a megfelelő .

 

Nem próbálkozhatnál frakcionált kicsapással, vagyis fokozatos kicsapással ?

Vagy ami még jobbnak ígérkezik, elektrolízises tisztítással ?

Előzmény: Egy_valaki_ (19683)
Egy_valaki_ Creative Commons License 2022.06.23 0 1 19683

Szia, lehetne, csak eszméletlen sok van belőle.....

 

Teszt arany megvolt ma, voltak csatlakozók amibő a salétrolsav kioldotta a belsejüket (réz), ezek nem voltak olyan vastagon aranyozva. Kevertem királyvizet, feloldottam, sikerült a kicsapatás része is... Mindenki örül, de nem tudtam elég magas hőfokot elérni, az anyag izzott, egybeállt, de nem folyt meg...

Van súlya érezni hogy nehéz, olyan mint valami világos sárga homok most vakarom a fejem mivel olvasszam be :)

Előzmény: Okos Árnyék (19682)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 19682

Lehetne-e mechanikailag roncsolni azokat ?

Előzmény: Egy_valaki_ (19681)
Egy_valaki_ Creative Commons License 2022.06.23 0 1 19681

Sziasztok!

 

Olyant keresek aki dolgozott már fel aranyat kémiai úton, vagy érti a dolgot.

 

A célom aranyozott csatlakozók szétválasztása az aranyozástól, erre több lehetőség van.

Ha a csatlakozó nem nemesfém alapú (pl ezüst) akkor gond egy szál sem, salétromsav szépen az arany kivételével mindent felold.

Királyvízzel magát a maradék aranyat feloldom, és az oldatból nátrium-piroszulfit segítségével kicsapatom.

 

Eddig ez stimmel, a gondom az, és amiért a bejegyzést írtam, abban az esetben ha a csatlakozók ezüstből vannak, aranyozva mi a teendő?

Sok úgy hogy hiába tenné az ember salétromsavba az aranyozás miatt nem ér el vele semmit.

Ha feloldom királyvízben, akkor arany és ezüst is lesz az oldatban, ezeket külön ki lehet csapatni?

 

 

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 19680

Az úgy van, hogy a kémiában az ezt hiszem meg az azt hiszem veszélyes, mert maradjunk a permetezésnél, ha azt hiszed és nem úgy van, akkor könnyedén visszafordíthatatlanul tönkere teheted vele a földed .

Előzmény: Bencuc (19678)
Enantioszelektív Creative Commons License 2022.06.22 0 0 19679

Elvben minden oldódik vízben, a kérdés csak hogy mennyi. A kaolin gyakorlatilag oldhatatlan, (ppb-s nagyságrendben oldódhat) ezért a növény számára nem felvehető. Egyébként annyi alumíniumot a növény  a talajból is felvesz, mint amennyi a kaolinból felszabadulna. Nem lehet ebből probléma.

 

A múltkori permetezős kérdésedre reflektálva a kiskerti termesztőknek  el szoktam mondani: le kell permetezni előszőr, sőt ha kell másodszor is tiszta vízzel azt az X m2-t amit kezelni akarsz,  majd a fogyott liter és a felmért négyzetméter ismerete alapján már könnyű kiszámolni a négyzetméterre eső vegyszer mennyiségét.  Általában a helyes borítás kb 20-40 ml / m2  ami  2-400 liter  /ha.

Előzmény: Bencuc (19678)
Bencuc Creative Commons License 2022.06.22 0 0 19678

Szerintetek háztáji kertben ha kaolinnal permetezek, annak van egészségre ártalmas hatása? Erről a termékről lenne szó:
https://www.gazdabolt.hu/T10975-Surround-WP-0-6-kg.html

 

Ez kalcinált kaolin. Utána olvastam hozzászólásokat, néhol azt írják nem ajánlják az alumíniumtartalma miatt. Most ettől valóban kell tartani, ha az alumínium így szilikátvegyületben van jelen? Felszívhatja így magában az alumíniumot a növény? Vagy ez így hülyeség?

Bencuc Creative Commons License 2022.06.13 0 0 19677

Köszi!

Előzmény: W_B (19676)
W_B Creative Commons License 2022.06.13 0 0 19676

Lehet, hogy többet tudnak mondani a Növényvédelem topikban:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020473

Előzmény: Bencuc (19675)
Bencuc Creative Commons License 2022.06.13 0 0 19675

Paradicsom, gombásodás ellen.

 

csak az a baj, hogy akkor a terhelési szintet nem lehet tartani. De belegondoltam, hogy amiatt is hadilábon áll ez a használati utasítás, hogy pl. Ok, beszerzek valami ipari permetezőt ami képes 10m2-n teríteni fél liter ajánlott töménységű oldatot. de a felületen a koncentráltság akkor is még változhat, attól függően, hogy mekkora a kezelendő felület. Pl kis salátán koncentráltabb lesz, mint mondjuk felfutó nagy paradicsomnál. Most az utóbbinál honnan tudom, hogy ez elég-e. Szóval valahogy nem stimmel ez az egész. Vagy tartom a terhelési szintet és akkor esetleg nem hatékony, vagy keverem hatékonyra, de akkor meg a talaj kap majd sokat.

Előzmény: W_B (19674)
W_B Creative Commons License 2022.06.13 0 0 19674

Szerintem olyan töménységű oldatot készítsél, amilyen a gyártó ajánl.

20g/10l, azaz 12g a 6 literhez.

 

Milyen gomba ellen és milyen növényre használod?

Előzmény: Bencuc (19673)
Bencuc Creative Commons License 2022.06.13 0 0 19673

Réz-hidroxiddal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Permetezésre használnám. A tájékoztatón az van, hogy oldás: 20g/10l. Valamint hogy 1 hektárra egy alkalommal 1kg-ot lehet kiszórni. Az a baj nekem a kettő nem fér össze. 10m2-es kertem van, és az én permetezőmmel normálisan erre úgy tudok szórni, hogy 6 liter anyag megy ki. Ha máshogy állítom be nem jó. 6 liter az azt jelenti, hogy 12 gramm rézhodroxid kellene 6 liter vízhez. Csak az a gond, akkor meg nem jó a kiszórható engedett mennyiség, mert 1kg/hektár az 1gramm/10m2. Szóval ez csak úgy lenne jó, ha fél liter oldatot csinálnék, mert abba megy 1 gramm az útmutató szerint. De ezzel a permetezővel ami hekem van, nincs az az isten, hogy fél liter 10m2-re elég legyen, egyszerűen kivitelezhetetlen. Gondoltam nem baj, akkor feloldok csak 1grammot 6 literben. De erre meg a boltos azt mondta az híg és hatástalan. De nem értem miért lenne ez gond? Nem mindegy, hogy 6 liter híg oldatot szórok ki bőven, vagy csínyján bánva fél liter koncentráltat? A növényekre ígyis úgyis 1 gramm lesz kiszórva. Vagy van itt valami szempont amit nem veszek figyelembe? Ti mit javasoltok? 

Lamarck Caulaincourt Creative Commons License 2022.01.20 0 0 19672

Úgy, de fordítva: 

 

 

  https://hu.wikipedia.org/wiki/Ioncsere

 

Angolul, de a Google elég jól fordítja: https://en.wikipedia.org/wiki/Ion_exchange

Előzmény: koffeinmentes sör (19671)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2022.01.08 0 0 19671

Nem úgy kéne mondani, hogy a kationcserélőben a funkciós csoportok savmaradékok, vagyis bázisok,  az anioncserélőben pedig savak?

Előzmény: Goldenbrick (19669)
zoldcomchy? Creative Commons License 2022.01.07 0 0 19670

Kötést nem létesíthet, az nem lenne csere.

Előzmény: Goldenbrick (19669)
Goldenbrick Creative Commons License 2022.01.07 -1 0 19669

Az ioncserélő felületén olyan poláris funkciós csoportok vannak, melyek képesek kationjaikat vagy anionjaikat az oldatban lévőkre lecserélni. Ennek megfelelően beszélhetünk kation- illetve anioncserélőkről. Előbbi esetben a funkciós csoportok savak, utóbbi esetben pedig bázisok. 

Előzmény: zoldcomchy? (19667)
zoldcomchy? Creative Commons License 2022.01.02 0 0 19667

Igen. Mi lehet az a funkciós csoport? erre lennék kíváncsi. (-:

Előzmény: Goldenbrick (19665)
Goldenbrick Creative Commons License 2022.01.02 -1 0 19666
Előzmény: koffeinmentes sör (19661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!