Keresés

Részletes keresés

proszim Creative Commons License 2022.03.01 0 1 64691

épp lejárna a tiltás,erre új.

Ha azt mondjuk, hogy a sport politikamentes, akkor mégis minek keverik bele?

De érdekes, pl Észak-Korea indulhatot olimpián.

Érdekes dobogók fognak kialakulni, főleg a női versenyen.

Előzmény: goldenwing (64690)
goldenwing Creative Commons License 2022.03.01 0 0 64690

Állítólag egy krémben volt, amit egy sebre használt. De akkor is ha nem volt szándékos a használat, attól még eltilthatják.

 

Ami fontosabb hír ma, hogy az ISU a NOB ajánlását figyelembe vette és eltiltotta orosz és fehérorosz sportolók részvételét bármilyen ISU versenyen (hivatalos személyekre, pl. bírókra is vonatkozik ez). Tehát az idei világbajnokságon sem fognak részt venni ezek szerint.

https://isu.org/isu-news/news/145-news/14024-isu-statement-on-the-ukrainian-crisis-participation-in-international-competitions-of-skaters-and-officials-from-russia-and-belarus?templateParam=15

 

Én nem értek egyet azzal, hogy nemzetiségi alapon helyezzenek hátrányos helyzetbe sportolókat és tiltsák el őket a versenyeken való részvételtől. Nem ők tehetnek a kialakult helyzetről, ezért nem őket kellene ezzel büntetni. A sportok manapság nagyon átpolitizáltak, mégse volt ilyenre példa az utóbbi évtizedekben, pedig elég sok nagyhatalom indított háborút különböző országok ellen.

 

Mivel Yuzuru sem indul a világbajnokságon a bokasérülés miatt, azt hiszem sok évtized után először nem fogok megnézni egy VB-t...

Előzmény: proszim (64689)
proszim Creative Commons License 2022.02.23 0 0 64689

Valieva levelet irt

Videón a fogadása

https://m.nemzetisport.hu/teli_sportok/teli-olimpia-valijeva-megtorte-a-csendet-es-nyilt-levelben-mondott-koszonetet-2877949

 

Klosztebol pontosan annak  a szervnek a neve, amit Laura használhatott.

Ez egy kifejezett Teljesítmény fokozó szer. 

2016-ban ezzel bukott meg Therese Johaug, aki most is nyert 3 aranyat, így van neki 4 sífutásban. Ő azt mondta, hogy egy szajkremet használt és abban lehetett. Öt anno másfél évre eltiltottak. 

Goldenwing, mielőbbi felgyogyulast kívánok!

 

Előzmény: proszim (64688)
proszim Creative Commons License 2022.02.22 0 0 64688

Anabolikus szteroidot találtak nála. 

Előzmény: goldenwing (64687)
goldenwing Creative Commons License 2022.02.22 0 0 64687

Kíváncsi leszek azért mit hoznak fel Laura Barquero védelmében. Lehet hogy nála is csak olyan dolog volt, hogy pl. a kozmetikumban amit használt, épp volt egy kis olyan anyag. Majd meglátjuk.

goldenwing Creative Commons License 2022.02.22 0 1 64686

Köszi a gála beszámolót, nem néztem Annát, Chent, Shomát, nem tudtam, hogy mind rontottak. Csak néhány korcsolyázót néztem meg, mert aludtam, és azóta se nagyon pótoltam be. Majd máskor.

 

A Haru yo koi olyan szép volt, mint mindig. Bízom benne, hogy Yuzu most pihen egy nagyot és a bokáját alaposan kivizsgáltatja, aztán meglátjuk hogyan tovább, mit dönt.

 

Köszi a jókívánságokat is. Lehet, hogy Covid ez, mert most már nem érzek ízeket, szagokat se, és az azért kicsit gyanús.

 

A párosokról viszont közben sikerült írnom, ennek a megírása külön öröm volt ilyen végkifejlettel, örülök hogy ez lett az olimpiai program vége. :)

https://blackbladesfsblog.blogspot.com/2022/02/xxiv-teli-olimpiai-jatekok-parosok.html

 

 

 

Előzmény: jinjang (64678)
proszim Creative Commons License 2022.02.22 0 0 64685

Olvastam, szomorú. Mindeközben Valievat nemzeti hősként fogadták otthon. 

Előzmény: Tkn71 (64684)
Tkn71 Creative Commons License 2022.02.22 0 0 64684

Újabb doppingügy az olimpiáról :(

Előzmény: proszim (64683)
proszim Creative Commons License 2022.02.22 0 0 64683

A német páros kapcsán kiderült, hogy a fiú azért nem tudta megemelni a lányt,mert a kovid miatt nagyon legyengült.

Előzmény: proszim (64682)
proszim Creative Commons License 2022.02.22 0 0 64682

Köszi.

Akkor a vb felejtős. Igen, az egészség A legfontosabb. 

 

Előzmény: jinjang (64681)
jinjang Creative Commons License 2022.02.22 0 1 64681

Ezt. Igyekezett udvarias és nem túl negatív lenni, de nyilvánvalóan csalódott. Szerintem még ő se tudja, hogyan tovább. Mondta is korábban, hogy időre van szüksége. A lábának is meg kell gyógyulnia, és át is kell gondolnia a dolgokat.

Biztosan látjuk még korcsolyázni, nem az a típus, aki könnyen feladja. A rajongói többségének meg csak ez a fontos, hogy lássuk még a jégen.

Előzmény: proszim (64680)
proszim Creative Commons License 2022.02.21 0 0 64680

Yuzuru vajon mit mondhatott a gálaprogi után?

Előzmény: jinjang (64678)
proszim Creative Commons License 2022.02.21 0 0 64679

Azameriaknak sem lenne baj az alacsony korhatar, ha Alysa Liu remekelt volna, de  már nem vetélytárs... 

Előzmény: jinjang (64678)
jinjang Creative Commons License 2022.02.21 0 1 64678

Nyilván mikor nem érek rá korcsolyát nézni ...? Amikor lehetne, mert éppen olimpia van. De azért szerencsére hétvégén sikerült megnéznem a női verseny rövid programjainak a végét, meg a kűrökből egy kicsit többet.


Lehet, hogy az orosz lányok technikásabbak, de nekem sokkal jobban tetszettek a japánok. Sőt, a koreaiak és az amerikaiak kűrjeit is jobban élveztem.

Valievát a rövid programban láttam először futni, és egész más a mozgása, mint a többi orosz lányé, talán tetszett is volna nekem, de nagyon nem volt ott fejben (nem csoda).

Trusova lázadó, anarchista, kemény stílusa nekem sem jött be, nem csak a bíróknak.

Shcherbakova meg ... mintha nem érezné igazán a zenét, és olyan üres meg unalmas volt a kűrje.


Ami a botrányokat meg a drámákat illeti ... hát, szerintem sem ártana, ha felemelnék a korhatárt. Úgy alapvetően semmilyen sportágban nem vagyok híve annak, hogy tönkretegyék a gyermek- és serdülőkorát az élsportoló tehetségeknek.


A vasárnapi gálát is csak félszemmel tudtam nézni. Kivéve persze a kedvencemet, Yuzurut, mert nyilván őt a képernyőre tapadva.

Yuzu a gálát is fájdalomcsillapítókkal csinálta végig, mert még mindig fáj a lába, de ennek ellenére nem rontott, míg Shcherbakova (aki egyébként egy percig se nézett ki boldog olimpiai aranyérmesnek), vagy Shoma Uno esett, Nathan Chen is letette a kezét egy ugrás után.

Yuzu nem. Ő "csak" a lelkét tette ki a jégre, meg a csókját a hydroblade-jében, amitől egyébként is mindig libabőrös leszek, de ebben a Haru yo koi programban a leggyönyörűbb szerintem. Egyfolytában fájt a szívem érte; mind fizikailag, mind lelkileg nagyon megszenvedte ezt az olimpiát, ráadásul nagyon magányos is volt. Még csak a kedvenc Micimackóját se láttam vele a Kiss and cry-ban, ott ücsörgött egyedül. Mint asztmásnak, fokozottan figyelnie kell, hogy ne kapja el a Covidot, és tartotta is a távolságot mindenkitől, amikor csak lehetett. De fájt nézni, hogy nincs ott senki, aki megölje, vigasztja, vagy ahogy a könnyeivel küszködve ad interjút vagy meséli, hogy beinjekciózva, fájdalmak között csinálta meg a szabadprogramot.


Szóval minden szempontból egy halom dráma volt ez az olimpia és a Covid intézkedések miatti szinte üres nézőtér, meg a hangulat hiánya, csak még rosszabbá tette.

De legalább az m4 streamen tudtam nézni, akár utólag is. A többi versennyel az lesz a gondom, már látom előre, hogy nem fogom tudni nézni se élőben, se felvételről.

 

Örülök, hogy jobban vagy, goldenwing, pihenj sokat!

Előzmény: goldenwing (64674)
proszim Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64677

Remélem, fog meg versenyezni. Gondolom, se Scserbakova, se Valieva  nem megy vbzni. 

Előzmény: proszim (64676)
proszim Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64676
Előzmény: Kice02 (64654)
Tkn71 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64675

Anno poénként dobtam be, hogy miért nem jelentkezünk a gp döntőre :) biztos voltam benne, hogy az olimpia után úgyse tartják meg, de azért dönthetnének róla, ahelyett hogy feledésbe merül. 

A vb engem igen is érdekel ;)

Jó, hogy jobban vagy!

Előzmény: goldenwing (64674)
goldenwing Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64674

Szerintem egy GP döntőt nem adnának oda nekünk, vagy más, közép-kelet európai országnak. Nem emlékszem, hogy hivatalosan törölve lett végül az idei, de biztos nem tartják meg. Már a VB se érdekel ilyenkor sokakat, nemhogy a GP döntő...

 

Köszönöm, már jobban vagyok, elég durván köhögök, de legalább lázam nincs. Olimpia végére kicsit lerobbantam, mondjuk így utólag visszanézve, nem annyira csodálom.

 

Előzmény: Tkn71 (64672)
goldenwing Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64673

Kár, hogy törölték a junior VB-t. Gondolom az ISU azon lesz, hogy mindenképp legyen egy új helyszín, mert nagy érvágás lenne a junioroknak, ha sorozatban másodszorra se lenne világbajnokságuk. Hogyan is tudják magukat motiválni, ha alig van nagy nemzetközi versenyük? A junior GPF is törölve lett, és nekik ugye nincs EB/4CC, tehát kevesebb lehetőségük van nagyobb versenyen ott lenni.

Nem tudom melyik ország vállalja-e majd be, gondolom európai, pl. nem tudom hogy a magyarok mennyire lennének hajlandók (a vizes VB-re beugrottunk, ami szintén nem kis falat, bár ott van egy világszínvonalú arénánk legalább).

 

Engem kikészített ez az elmúlt pár hét a sok izgulással, éjszakázással, és főleg a sok negatív hírrel, botránnyal, pontozással...talán nem ok nélkül betegszik le ilyenkor  az ember. Biztos, hogy most egy ideig tartok egy kis szünetet, és inkább csak kevesebb versenyt fogok nézni a jövőben...

 

Kiöntettem a lelkemet a női versenyről, akit érdekel, itt olvashatja a szívfájdalmamat, nem lett túl koherens ezúttal... https://blackbladesfsblog.blogspot.com/2022/02/xxiv-teli-olimpiai-jatekok-nok.html

 

A párosok versenye legalább egy kis gyógyír volt, nagyon kevésen múlt, de meglett az arany Suiéknak. Arról majd hamarosan írok.

Előzmény: Frogcarrot (64671)
Tkn71 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64672

Sajnálom a csalódottságod!

Már a bejegyzésed elejét olvasva nekem is az jutott eszembe, hogy miért nem jelentkezünk rendezőnek. Ezt már a törölt gp döntő kapcsán is felvetettem. Tényleg lesz a gp final pótolva vagy letettek róla?

Goldenwing, hogy vagy? 

Előzmény: Frogcarrot (64671)
Frogcarrot Creative Commons License 2022.02.20 0 0 64671

Az elmúlt napok/hetek tele voltak meglehetősen nehéz/negatív hírekkel és fejleményekkel műkorcsolya fronton, kezdődött Vincent Zhou pozitív pcr tesztjével, aztán jött Valieva ügye és az akörüli felhajtás, az életkor felemelésének kérdése, Tutberidze "gyerekbántaalmazó-e", Trusova  nagyon durva kifakadása, stb, stb... legvégén megkaptuk Magyar Márk pozitív pcr tesztjét. Bizonyos szempontból ez az olimpia egy elképesztő borzadályhullám volt, én meg már alig vártam, hogy vége legyen ennek a shitshownak, és kb számolgattam vissza a napokat a március közepén tartandó junior vébéig, ahova konkrét utazást terveztem (repülőjegy, szabadságolás kivétele, stb, stb.)...

... na de ma délután megkapta a korcsolyavilág a kegyelemdöfést: törölték a szofiai vb-t. Helyesbítve: a bolgár rendezés visszamondta a helyszínt és a saját szervezésüket, most az ISU próbál az utolsó utáni pillanatban találni egy alternatív időpontot és helyszínt a viadalnak - már amennyiben ez lehetséges. Helyszínről egyelőre semmi info, időpontnak az április elejét tűzték ki (ami sajnos nekem nem lesz jó, bárhol is tartsák a világban).

Én ennek a hírnek a hatására teljesen letörtem, ugyanis lefoglaltam rá az út egy részét és nagyon, de nagyon vártam már azt, hogy láthassam a sok juniort, akikre nagyon-nagyon kíváncsi voltam: Ilia Malininre, akit a felnőtt és a junior vb-re is küldene a szövetség, a Brown testvérpárra, Isabeau Levitora, aki a jövő egyik nagy várományosa és az oroszok kihívója lehet, és a három orosz Sofiára, akik nagy valószínűséggel mindhárman dobogósok lettek volna Szófiában. El nem tudom mondani, mennyire csalódott vagyok most.

Annak azért örülök, hogy ez az elmaradt utazás nem került sokba: csak a repjegyet vettem meg eddig, ami oda-vissza 3890 forintba fájt mindennel együtt (ami kevesebb, mint egy Nyugati - Debrecen teljesáru vonatjegy egy irányba IC pótjeggyel, ez azért mindenképp megmosolyogtató). Illetve a repjegy még áll, ha úgy gondolom simán tudok egy hosszú hétvégét csapni Szófiában, de valószínűleg így vb nélkül skippelni fogom...)

 

Remélem, hogy ez volt a sportág számára az elkövetkezendő időszakban az utolsó negatív hír, de tafrtok tóle, hogy nem (apropó, ha már szervezés, Budapest nyugodtan beugorgatna utolsó pillanatban rendezőnek)

proszim Creative Commons License 2022.02.19 0 0 64670

Érhető.

Előzmény: Tkn71 (64669)
Tkn71 Creative Commons License 2022.02.19 0 0 64669

Márk többször nyilatkozta, hogy nem tud bevállalni újabb 4 évet. 

Előzmény: proszim (64665)
proszim Creative Commons License 2022.02.18 0 1 64668

Bármi lehet.

Akár még belső viszályok is, hiszen Plushenko is mondta, hogy többen szeretnék már megtörtni Tutberidze hegemóniáját. Többek között ő is.

Előzmény: Frogcarrot (64667)
Frogcarrot Creative Commons License 2022.02.18 0 2 64667

Szamomra ez az egesz drog ugy nagyon-nagyon buzlik, bar meg kell jegyeznem, hogy abszolut fotelkommentator (azaz semennyire sem a szakteruletem) vagyok a doppingszerek teren, de a 20 napos hataridovel a tallinni eb alatt kellett volna errol tajekoztatast kapniuk, nem februar 8-9-en. Nem csak ez feltunoen fura (vajon a sved labor elore tajekoztatta az illetekes szerveket a kesesrol, vagy csak utolag szoltak, hogy bocsika covidos volt mindenki, miutan elindult a sz*rlavina?), hanem hogy a csapatverseny utan, DE meg pont az erematado elott szoltak, hogy van itt egy kis erdekesseg…

Ehhez kapcsolodoan az is rendkivul erdekes, hogy az osszes U.S atleta (including ex es jelenlegi mukorcsolyasok, de sportagon kivuliek is) feltunoen kopkodnek Valievara es melysegesen felhaborodott mindenki kozuluk azon, hogy megengedtek neki, hogy elinduljon egyeniben es MEG nem vettek el a csapataranyukat, miutan ennyi ido erthetoen nem eleg sem a nyomozasra, sem itelethirdetesre, illetve tobben is voltak, akik a komplett ROC teamet kizartak volna szisztematikus csalas cimszoval. Szoval en konkretan azt a vegletet, miszerint Valieva “drogmergezes” aldozata lett (ugye milyen jol profitalna belole az Egyesult Allamok csapata?) azt ugyanolyan jogossaggal el tudom kepzelni, mint azt az ellenkezo vegletet, hogy Eteri vagy a staborvosa tomte mindenfele teljesitmenyfokozoval 🤔🤔🤔

Aztan par het/honap/ev es talan kiderul, kinek is van igaza…

Előzmény: proszim (64666)
proszim Creative Commons License 2022.02.18 0 0 64666

Akkor Liza lehet szomorú, mert ha időben kiderül,akkor nyilván  Valieva nem kerül be a keretbe.

A dobogósok  után jön 3 gyermek, de utána Liza mint 7.  és  ő mehetett volna.

Plushenko kijelentette, hogy ő Eteri kihívója lesz és majd az ő  tanítványai lesznek a top korisok a 2026-os olimpián.

 

Előzmény: goldenwing (64664)
proszim Creative Commons License 2022.02.18 0 0 64665

Plushenko is  mondta anno, hogy ő mindent csak Mishin kezébe ad : ivóflakon,korcsolya,melegítő ..de bármit is , mert fordultak már elő ilyen dolgok: korcsolya-tönkretétel vetélytárs által, italba valaminek bekeverése.

Nobunari ODa: neki a korcsolyacipő fűzője oldódott ki Vancouverben,pedig éremesélyes volt.

 

Borodulin 2010-es vb-n törte pengéjét

https://www.youtube.com/watch?v=OcRnGVnD5QQ

 

Elvileg belefér még egy olimpia a magyaroknak, bár tudom , ez nem olyan egyszerű, 4 év hatalmas idő korcsolyában.

Előzmény: goldenwing (64663)
goldenwing Creative Commons License 2022.02.18 0 0 64664

Ha lezárul a doppingeljárás, és szankciót szabnak ki Valievára (pl. mert a B-minta is pozitív, vagy mert nem tud egyáltalán megfelelő bizonyítékot, indokot szolgáltatni arra, miért került a szervezetébe a trimetazidin), akkor elvehetik az EB címét is, igen. Hosszú jogi eljárás lesz vélhetően.

Előzmény: proszim (64658)
goldenwing Creative Commons License 2022.02.18 0 0 64663

Köszönöm proszim és Tkn.

 

Nagy pech ami történt Márkékkal, egy pillanat alatt szertefoszlik sok év nagyon kemény munkája :( Remélem sikerül mihamarabb feldolgozniuk, de azért ez időbe tellhet. Jó lenne, ha legalább a VB-re el tudnának menni majd és szépen be tudnák fejezni a szezont. Már elve az milyen szerencsétlenség, hogy a pengével baj volt. Nem tudom mi volt az oka, de elég súlyos lehetett ha öt nappal később tudtak csak kiutazni. 

 

Suiék nagyon tetszettek nekem, de Tarasováékat közel tették hozzájuk, annak ellenére hogy nem hazai pályán versenyeznek. A 3T-jük elég messze volt egymástól és alulmaradnak előadásban Suiékhoz. Remélem a kínaiak tudnak egy tiszta kűrt futni, mert ha nem így lesz és az oroszok nem hibáznak technikában, akkor félek hogy orosz arany lesz.

proszim Creative Commons License 2022.02.18 0 0 64662

Volt már minden,korielkeveredés előfordul, mióta a korinak külön kell utaznia a versenyzőtől, Artem Borodulinnak program közben tört szét a penge  vagyNobunari Oda esete.

De olyan is volt már, hogy egyik versenyző tette tönkre a másikét:((

Előzmény: Tkn71 (64661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!