Keresés

Részletes keresés

Phaedra11 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 910
Sziasztok!

http://konyves.blog.hu/2007/08/20/p130920#more130920
Még nem olvastam, de másik figyelmét felhívva rá reménykedem, más kárán/hasznán tanulhatok. ,)
Belelapozott már valaki?
Deerlan Creative Commons License 2007.08.16 0 0 909
Huuu gyerekek nagyon jó ez a Blindsight! (Hátmég ha érteném is..:)
B3K4 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 907
Jó pár éve olvastam őket utoljára. Leginkább azt mondanám, ódivatúak - amolyan katasztrófatörténetek, szokásos kellékekkel.
Előzmény: Deerlan (905)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.15 0 0 906
Amúgy nagyon érdekes, remelem elnyeri a Hugo-t(amire jelölték) mert akkor lefordítják magyarra a Galaktika igerete szerint.
Előzmény: Deerlan (904)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.15 0 0 905
Niven Inferno és a Lucifer's Hammer milyeN?
Előzmény: Törölt nick (901)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.15 0 0 904

Hát ez a Blindsight így angolul elég húzós, 10-bol 8 szót szótárazni kell.:(

 

Viszont Larry Niven-tol az N-Space királyság nagyjából a legjob novelláinak a gyujteménye es simán lehet olvasni.

Előzmény: Deerlan (902)
Dohi Creative Commons License 2007.08.10 0 0 903
koszi az ajanlot!

fuu, reynolds is ezer eve a beszerzendok listajan van, csak egy ideig nem lehetett kapni az alexandranal, most meg pont a sorozat 1. kotete dragabb, mint a tobbi, ugyhogy meg filozok rajta. a tobbiek kozul nivent ismerem, o a gyuruvilaggal es a szalkaval meggyozott, azota tobb konyvet is beszereztem angolul (ringworld engineers, footfall, etc.), de meg nem jutottam el az olvasasig. illetve watts-rol is hallottam ezt-azt, ot inkabb kihagyom. a tobbieknek pedig utananezek. nehanyuk mar most erdekesnek tunik.
Előzmény: Törölt nick (901)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.10 0 0 902

Koszi, nagyszerű lista.

 

A blindsight (Peter Watts9 itt olvasható online:

 

http://rifters.com/real/Blindsight.htm

Előzmény: Törölt nick (901)
Dohi Creative Commons License 2007.08.10 0 0 900
ha gondolod, ide is beirhatod a javaslataidat, hadd legyen nekunk is jo :) hamiltonnal egyebkent en is szemezgetek egy ideje, de hasznaltan nem talalok tole semmit, uj szerzokre latatlanban pedig nem szeretek sokat kolteni.
Előzmény: Törölt nick (899)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.09 0 0 898
Lehet h a legújabb könyve a Dreaming Void ami pár napja jelent meg még ezeknél is rosszabb.:)
Előzmény: Törölt nick (896)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.09 0 0 897
Köszi én azért elolvasnám, de akkor mostmár a többi művét is, amit említettél.
Előzmény: Törölt nick (896)
Deerlan Creative Commons License 2007.08.09 0 0 895
Az lenne nagyon királyos ha Peter F. Hamilton-tól megjelenne végre vmi, mondjuk a Commonwealth Saga ami két regény: Pandora's Star es Judas Unchained. A kritikák alapján és azalapjan amit angolul olvastam belőle, vmi eszméletlen. Ja es a két kötet kb. 2000 oldal.
Előzmény: DonQHote (886)
Mr_Fusion Creative Commons License 2007.08.01 0 0 893

Jelen... :)

 

Na jó, azért az biztos, hogy a szerzője alapvetően fantasyben ténykedik (épp a napokban láttam valami fantasyjét boltban, a jelek szerint elkezdték kiadni), és a MásVilágot is sikerült úgy megírnia, hogy a virtuális valóság adta lehetőségek kihasználásával nagyon sok fantasy tölteléket tudott beleügyeskedni az egyébként igen lassan bontakozó SF főszál mellé.

De nekem még ezzel együtt is inkább tetszett az első két rész, mint sok olyan valóban hard SF-nek minősíthető regény, amiben a töltelék teljesen irreleváns és unalmas. Itt legalább élvezetesek a fantasy-betétek is, mert a szerző ért hozzá.

Előzmény: DuDoR (892)
DuDoR Creative Commons License 2007.07.31 0 0 892
Nekem hihetetlen, hogy a 10milliós Magyarországon nincs 1000 "darab" (bocs) high sci-fi rajongó.

hmmm.... Szerinted a Másvilágot hány - egyébként keményen - scifi rajongó ismeri és elismeri scifinek?
Előzmény: DonQHote (890)
RadiX Creative Commons License 2007.07.31 0 0 891
szerintem a potenciális vevők egy része helyből angolul veszi/olvassa a kedvenceit, ez biztosan rombolja a fordítások esélyeit
Előzmény: DonQHote (890)
DonQHote Creative Commons License 2007.07.31 0 0 890

Azért írtam hogy kettészabott, mivel az eddigi Hyperion kötetek is Mo.n két darab könyvben jelentek meg. Hasonlóan a Másvilág ciklushoz.

 

Ennek állítólag az az oka, hogy idehaza nem vevők az emberek a nagyon "vastag" könyvekre. vagyis egyszerűbb egy terjedelmesebb művet 2x2950 Ft-ért kiadni mint 1x5900-ért.

 

Valahol megvan, most csak ismétlem. Amikor a Dáin kiadónál érdeklődtem a Másvilág folytatásért és szóba került, hogy ezer eladott példány összejön-e, a telefonba azt mondta a szerkesztő, ha ennyi vevő előre összejönne, már menne is a nyomdába a (már kész!!!!!) anyag...

 

Nekem hihetetlen, hogy a 10milliós Magyarországon nincs 1000 "darab" (bocs)  high sci-fi rajongó.

 

DonQ*

Előzmény: Dohi (888)
RadiX Creative Commons License 2007.07.30 0 0 889
En mar olvastam, jo konyv.
Előzmény: DuDoR (887)
Dohi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 888
az endymion nem ketteszabott, hanem ket teljes regeny (endymion es rise of endymion). es valoban jo lenne, ha ezek is megjelennenek nalunk, ha mar a delta vision bezsakolta a jogokat.
Előzmény: DonQHote (886)
DuDoR Creative Commons License 2007.07.29 0 0 887
Ja, néztem.

A megadott linken is csak négykötetes a hicsí "trilógia" (na jó saga) a maradék két kötet pedig -- talán így jó fogalmazni -- adalék.


A hatodik, legújabb kötet egy teljes regény.

Persze, hogy mennyire nyújt újat, az csak akkor derül ki számomra, ha elolvastam.
Akár lehet egy 'sokadik lehúzott bőr', de akár még újat is mondhat. Egyszer kiderül remélem.
Előzmény: DonQHote (886)
DonQHote Creative Commons License 2007.07.29 0 0 886

Ja, néztem.

 

A megadott linken is csak négykötetes a hicsí "trilógia" (na jó saga) a maradék két kötet pedig -- talán így jó fogalmazni -- adalék.

 

Viszont valóban jó lenne, ha ez is megjelenne.  Mint ahogy nagyon örülnék, ha a Hyperion (Shrike) sorozat utolsó kettészabott kötetet is megjelenne, vagy a Másvilág ciklus következő és befejező kötetei...

 

A brit Amazon honlapon a talált hicsí kieg. kötetről azt írják, sok benne az ismétlés. Tehát ha valaki olvasta az Átjárókat, inkább csalódni fog. Ennek ellenére azt is javasolják, ha valaki még semmit nem olvasott a sagából, ne ezzel kezdje.

 

Üdv:

DonQ*

Előzmény: Dohi (885)
Dohi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 885
ld. mlipee hozzaszolasat. 5-6. kotetek ritkan nem rokaborok, es nem is mondtam, hogy nagyon jo mindegyik (plane hogy egyelore csak az elso ket kotetet olvastam es mar a masodik sem volt olyan jo, mint az elso), de a teljesseg kedveert jo lenne, ha megjelenne ez a ket kotet is. az ulpius tervezte, csak aztan foldbe allt a scifi reszleguk.
Előzmény: DonQHote (883)
mlipee Creative Commons License 2007.07.27 0 0 884
Előzmény: DonQHote (883)
DonQHote Creative Commons License 2007.07.27 0 0 883

Hát ez nagyon érdekes.

 

Én, amikor még nem jelent meg magyarul az Átjáróból, csak egy kötet, megvettem az Amazon.de-nél a Heyne Zsebkönyvek sorozatban az Átjáró Trilógiát, aztán kezembe került a trilógia negyedik kötete is, amely lezárta az egészet. Legalábbis nekem...

 

Namármost utoljára Douglas Adamstól olvastam egy négykötetes trilógia ötödik regényét, szóval meglepődnék, ha Pohl is erre az útra lépett volna.

 

A német Amazonnál most sem találtam Átjáró 5-öt meg 6-ot és a briteknél is csak 4 kötetet tesznek a Hicsí sagához, bár itt találtam valamit:
The Gateway Trip: Tales and Vignettes of the Heechee

A recenzióban itt valóban azt írják, a hicsík dolgairól és azokkal kapcsolatos felfedezésekről szóló történetek "mostly dry narative and repetitive" stílusban. Az olvasói ajánlások között áll még, "for die-hard heechee lovers"...

 

Rókabőr?????

 

De hicsí 6-ot is sem fedeztem föl. Tudnál címeket adni?

 

DonQ*


 

Előzmény: Dohi (882)
Dohi Creative Commons License 2007.07.26 0 0 882
naja, csakhogy nem 4, hanem 6 kotet van. az 5. egy novellagyujtemeny, a 6. pedig nemreg (illetve lassan mar reg :)) jelent meg.
Előzmény: DonQHote (881)
DonQHote Creative Commons License 2007.07.25 0 0 881

Helló!

 

Benéztem a múltkorjában a Libri boltba a Mammutban és ott láttam a teljes Átjáró kiadást egységes kinézetben a polcon, mind a négy kötetet. Ha jól láttam, papaperback kötés közepes alakban.

 

Vagyis az általad keresett (?) utolsó két kötet már megvan, legjobb tudomásom szerint.

 

DonQ*

Előzmény: Dohi (869)
kaviat Creative Commons License 2007.06.15 0 0 880
nembaj, fordítsd le és küld el mailban :)))
Előzmény: H_G (879)
H_G Creative Commons License 2007.06.15 0 0 879
A Zöld Marsból meg pláne nem jutottam tovább néhány oldalnál... Az alapötletek olyan jók, hogy mindig belevágok, pedig most már igazán okulhatnék az eddigiekből és elkönyvelhetném végleg, hogy KSR túl unalmas nekem.

Előzmény: kaviat (877)
Rokakoma Creative Commons License 2007.06.15 0 0 878
Örök kérdés évek óta. Válasz nélkül.
Vigasztalásul lesz a Rizs és a só éve szintén a szerzőtől.
Előzmény: kaviat (877)
kaviat Creative Commons License 2007.06.15 0 0 877
vörös mars az egyik űber kedvencem! ki fogják adni a folytatást?
Sezlony Creative Commons License 2007.06.15 0 0 876
Robinson ízlés dolga: A Vörös Mars a számomra sehol sem vált unalmassá, sőt, nagyon gazdagnak találtam az olyasféle részleteket is, ahol a történet szintjén éppen nem sok zajlik. Tény, hogy több oldalon keresztül követhetjük nyomon, milyen tájon járnak, hogy tör a felszínre az addig fogva tartott víz, de ezeket számomra nagyon élvezetes stílusban írja le. És eleve, hogy lehetne unalmas egy létező idegen bolygó tájleírása? :)

Szerintem a díjra rászolgált, bár kétségkívül sokaknak idegen ez a fajta történetvezetés, az, hogy sokat foglalkozik a csoportpszichológiával, vagy hogy azt a főszereplőt, akit később kb. 500 oldalon keresztül követhetünk nyomon, rögtön a regény elején megyilkolja - aztán innen ugrunk vissza az időben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!