Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1609

Tényleg zavaros, amit írt, én sem értem: először írja, hogy megjelent a számlájukon a pénz, aztán meg hogy holnapra várják.

Most akkor hogy is van ez?

Előzmény: optimista vagyok (1608)
optimista vagyok Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1608

Hát kedves Divemann, amit itt leírtál az nekem mind egy kissé furi.

Nem értem, hogy a Citibankos számládra jön a pénz " túlfizetés" megjegyzéssel, aztán az ügyintéző átutalja az OTP-sre. Ráadásúl 140 E Ft kamattal!!  Nem sok ez egy kicsit?

Nem értem. Megmagyaráznád?

Köszi.

Előzmény: Diveman00 (1605)
similis Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1607

Boccs csak még egy kicsit ne szállj már ki :) mennyit fizettetek Ti hogy 140e lenne a látra szóló kamat? Nekünk a kamatot nem írták jóvá de nem is nagyon érdekelt, hogy arra a 2 hónapra adtak volna látra kb. 1 %-ot, az kb. 2000 Ft. Ezért nem értem csak :O

Előzmény: Diveman00 (1605)
maxnicki Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1606

A CIB bankoról nincs infó már több mint 2 hónapja beadtuk a papirokat de azóta nem jelentkeztek,nem kértek semmit (lemondó nyilatkozat ,hiánypótlás stb.)

Diveman00 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1605

Üdv!

 

Nos, a Citibankos számlánkon megjelent a teljes hiányzó összeg, túlfizetésként. Sőt, kb. 140 E Ft kamatot is jóváírtak. Az ügyintéző pénteken átutalta a pénzt az OTP-s számlánkra. Tekintettel a négy napos ünnepre, holnapra várjuk, hogy megjelenjen az összeg!

 

Hát, remélem, ezzel szerencsésen lezárult ez a cirkusz!

 

Szép napot és minden információt köszönünk Nektek

 

Ha nem lesz fejlemény, Diveman kiszáll!!

 

 

pandu1979 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1604

És biztosan időben foglaltál, nem 3 héttel az indulás előtt, amikor ott már javában tombol a szezon.

Én mire felocsúdtam ebből a csődös dologból, addigra már kellőképpen el voltam késve a rep.jegy vásárlással, nem igazán lehetett volna válogatni, mert meg voltak telve a gépek... :-(

Előzmény: utazó01 (1596)
pandu1979 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1603

Most is hirdetnek ennyiért rep.jegyet, csak amikor be akarod foglalni a neten és beírkálod az adataidat és ráklikkelsz, hogy foglalás, akkor kiírja, hogy kis türelmet, majd visszadobja, hogy már nincs hely rajta, csak jóval magasabb árért.

Szóval ez is beugratós...

 

Előzmény: utazó01 (1596)
ponca Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1602

Aerosvifttel mentünk. Budapest - Kijev- Bangkok 800 dollár volt tokkal vonóval a jegy.

Bangkok-Kambodzsa jegyet ott vettük meg, 7000 THB volt oda-vissza.

A szállás 2500 THB/ 2 ágyas szoba volt Thaiföldön.

 

 

Előzmény: similis (1597)
bp-i pár Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1601

Szia!

Nálunk sem történt semmi, azaz az Erste Bank sem aktivizálta magát. Mivel az első, maguknak megállapított, 60 napos határidő február végén lejárt, felhívtam a panaszkezelési csoportukat 1 hete. Egyértelműen fogalmazott a hölgy, az esetben utalják vissza a pénzünket, ha az OTP elutalja azt az Erstének, ez a Bank álláspontja. Arra a kérdésemre, például a Citis ügyfelek miért juthattak vissza már a pénzükhöz, azt a választ kaptam, a Citibank valószínűleg saját vesztesége terhére ( nyilván az ügyfelei megtartása, jó hírneve végett )   kártalanította az ügyfeleit, az OTP-vel együtt. Az Erste ( és a többi Bank minden valószínűség szerint ) akkor utal, ha megkapják az OTP-től a pénzt. Nagyjából ennyi az infó...

Előzmény: amamsik (1588)
similis Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1600

Nem most néztem, mondom december-januárban, most már minek menjek, itt is meleg van :)

 

De am mondjuk bp-i indulást néztem.

Előzmény: Kenny___ (1598)
amamsik Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1599

A mi jegyünk Bangkokba AeroSvit-tel (ukrán társaság, kijevi átszállás) valahol 160 és 170e Ft között volt illetékkel egy főre oda-vissza.

Előzmény: similis (1597)
Kenny___ Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1598

Nem tudom mit es hol nezegetsz, elso ranezesre van 150k hufert Becsbol Emirates Bangkokba meg marciusban, vagy akar mai indulassal 145k hufert Milanobol EgyptAir. Es akkor meg korbe sem nezett az ember...

Előzmény: similis (1597)
similis Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1597

Hát de basszus én a csőd után végignéztem z összes repjegykeresőt, és csak ilyen pandu által írt árakat találtam, mind 200 felett jóval. Ja igen azt hiszem Bangkok volt tán 196-ért. 109 ezrest utoljára tán a cunami előtt találtam :(

Előzmény: utazó01 (1596)
utazó01 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1596

Én 2010-ben 105000huf mentem Bangkokba illetékkel,idén 109000huf Hong Kong illetékkel.

Ott meg Air Asia ami szintén "fillérek" (HKD-BKK  100usd)

Szállás 15-20usd/szoba

És ha magad intézed neten bankkártyával,akkor az AEROVIVÁS buktatókat is ki lehet kerülni.

Előzmény: pandu1979 (1594)
amamsik Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1595

Sziasztok,

a miénk most félig egyéni félig szervezett út volt. MIvel időm kevés, ezért egy magyar utazásszervező cég egyéni út szervezés keretében leszervezte a repjegyeket, a szállásokat és a kért programokat (az út 2/3-át egyénileg töltöttük, a maradék napokra választottam kirándulásokat - amik szintén privátok voltak, vagyis csak mi ketten és egy idegenvezető, meg egy autó és sofőr, vagyis a programokat rugalmasan lehetett kezelni) - összességében költőpénzzel együtt kb 20%-kal lettünk olcsóbbak mint az Aeroviva lett volna költőpénz nélkül.

Thaiföldön egy repülőjegyünk nem volt meg - vettünk egy másikat azonnali indulással a reptéren - a két db belföldi jegy 37e Ft volt.

 

Kambodzsában is velünk volt egy autó sofőrrel és egy helyi guide a kirándulásokon - délután-este természetesen szabadon mentünk.

Siem Reap turisták számára kiépített hely, de ha egy kicsit odébb mész, már sokkol a szegénység. Pl. a Siem Reap folyó gáttal le van szabályozva hogy a városon keresztülfutva mindig vízbő legyen, a gáton túl meg, ahol szükség lenne a vízre, csak egy kicsi patak...

Mi a Tonle Sap tavon hajóztunk, ott úszó falvakat láttunk, ami az ott élő embereknek az összes vagyonukat és elfoglaltságukat jelentette - halászat és 1-1 viskó.

Siem Reap 'belvárosa' a pub street és az éjszakai piac. Lépten-nyomon lépnek hozzád koldusok - kisgyerekek, akik képeslapot árulnak, vagy taposóaknák áldozatai - jó ha van egy köteg 1 dollárosod. Enni 3 dollárért már tusz, inni nagy üveg sör 3 dollár.

Autón kívül Angkor felfedezésére igénybe vehetsz tuk-tukokat vagy bérelhetsz kismotort, biciklit.

Mi a fő templomokon kívül (Angkor Wat, Angkor Thom, Ta Phrom) távolabbiakat is meg tudtunk nézni, 2.5 napunk volt ott.

Csodálatos volt mind, reggeltől estig el lehet sétálni, gyönyörködni és tanulni ott.

Nagy élmény volt.

pandu1979 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1594

Szia Similis!

 

Hidd el, hogy olcsóbban ki tudsz jönni, mint egy utazási irodával, csak az a lényeg, hogy a menetrend szerinti járatra időben foglalj jegyet. Én KLM-el tudtam volna menni Koh Samuira, úgy hogy 1 hónappal az indulás előtt vettem volna a jegyet, azaz elég későn 256.000 Ft-ért. Ha kettővel megszorzom és hozzáadom azt, hogy onnan (Bangkokból vagy Singapurból) belső járattal elmentem volna Angkorba, akkor még mindig csak a felénél vagyok annak a pénznek, amit lenyúlt tőlem az Aeroviva, és biztos, hogy el is jutottam volna, mert akármi is van a menetrend szerinti rep.jegy mindig érvényes.

Interneten minden le lehet foglalni és nem kell attól rettegni, hogy bedőlnek-e vagy sem, és hogy olyan lesz-e a szolgáltatás, mint amit megígértek, mert ha te foglalod és nem tetszik, akkor nem veszed igénybe, keresel egy másikat.

 

Előzmény: similis (1593)
similis Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1593

Hát nem tudom, mert ha veszek menedszerinti jegyet Koh Samuira meg Angkorba már jóval többe vagyok mint lett volna az egész út. Jó persze, nem lett így könnyű az olcsó ár, de tavaly meg az előző években igen volt az út és akkor se tudom hogy hoztam volna ki ennyiből.

Előzmény: utazó01 (1591)
utazó01 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1592

Elnézést a névelírásért:) kedves Similis

Előzmény: utazó01 (1591)
utazó01 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1591

Szia Simlis

 

Ha magadnak intézed,akkor kb feleárból kihozod mint az irodák(saját tapasztalat),de ez nem ennek a topiknak a témája.

Ha érdekel nézd meg az ezzel foglalkozó topikokat.

Előzmény: similis (1590)
similis Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1590

Szia, hogy voltatok, szervezett úton? Nem nagyon láttam más irodákat ilyen Thaiföld + angkor utat szervezni, magamban meg sztem elég drágán lehetne csak kihozni.

 

Mondjuk már max. csak jövőre játszik, de akkor jó lenne idén helyett.

Előzmény: amamsik (1588)
pandu1979 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1589

Szia!

 

Mesélnél egy kicsit bővebben Angkorról légyszi.

Milyen a hely? Minden látnivalót megnéztetek?

 

Előzmény: amamsik (1588)
amamsik Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1588

Sziasztok,

(sajnos) újra itt vagyok. Thaiföld szuper volt, Kambodzsa ha lehet még különlegesebb, nagy élmény! A Red Piano-t csak láttuk, egy helyi javaslatára inkább a Khmer Kitchen helyet próbáltuk ki.

Angkor sör, tuk-tuk-os utazás kipipálva:)

Ellenőriztem a CIB számlámat is, sajnos a CIB nem csinált semmit amíg távol voltunk. De reménykedem továbbra is.

amamsik

Előzmény: papzo (1564)
ponca Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1587

Bár legyen igazatok a kártásokkal kapcsolatban.

Nekem gyanús, hogy a kártyások ideiglenes meg előzetes jóváírás címmel kapták vissza a lóvét.

Nehogy egy része visszahívható legyen.

Pl. az a rész, amit a biztosítótól nem tudnak a bankok visszakapni.

 

Mert, ha a bankok állnak be a helyükre, akkor a 100% nekik sem jár csak annyi amennyi a kp.-soknak, utalósoknak, ami most jó ha 40 %. Vagyis akkor a 60% a banknak visszajár.

Ismerve, hogy a bankok nem jótékonyságukról híresekés a biztosítók sem ez sincs kizárva.

 

Drukkolok, hogy ne így legyen!

A kártyások kapják vissza a 100%-ot és ne képezze ez a QBE biztosítós részt, mert akkor ennyivel is több jut a kp-sok, utalósok számára.

De a tündér mesékben régóta nem hiszek.

Előzmény: agro1 (1586)
agro1 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1586

Szia.

 

Igen neked hátrányod nem lesz belőle. A bank meg milyen jogon kérne a biztosítótól, amikor ő nem volt utas. A kártyásoknak kötelező visszafizetni a befizetett összeget. Ezért írtam, hogy Ti minden féle képen megkapjátok a pénzt. Csak a kp. fizetők kapnak kevesebbet a bankok miatt. De ez még nincs lefutva.  Mindenki mindent mond. Téged kifizetett a bank, akkor a nevedben mit akar kérni?

 

Szia.

 

Előzmény: optimista vagyok (1585)
optimista vagyok Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1585

Köszönöm a reakciódat a levelemre és az e-mailt is. Pénteken sem a bankkal sem a biztosítóval nem tudtam beszélni. Állítólag majd visszahívnak.Viszont beszéltem egy biztosítási szakjogásszal, aki azt mondta, hogy nyugodtan aláírhatunk mindent, hátrányunk nem származik belőle. A bank meg nevünkben megkapja a biztosítótól a 40%-ot. Hát még mindíg nem győztek meg...

Az e-mail címedre nem ment el a levelem!

Előzmény: agro1 (1584)
agro1 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 1584

Szia.

 

Tudomásom szerint nyilatkozat és meghatalmazás nélkül is fizetniük kell. A többi kártyás is megkapta. A bank és a biztosító akar valamit sumákolni egymással.

Előzmény: optimista vagyok (1582)
agro1 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 1583

T.Anna.71 Arra kérlek, hogy keressél meg priváton j1957@freemail.hu

 

Előre is köszönöm! Üdvözlettel Ildikó

Előzmény: T.Anna.71 (1548)
optimista vagyok Creative Commons License 2011.03.11 0 0 1582

Sziasztok!

Én is egy Aerovivás károsult vagyok. Kártyával fizettünk az Ersténél. Tegnap jött a levél, hogy minden eredeti iratot kérnek és nyilatkozzunk és meghatalmazzunk, hogy a Bíroságon eljárhassanak (majd, ha kell).

Bp-i pár!

Ti mindent aláírtatok? Megjött már a pénzetek? Valakinek már utalt az ERSTE??

pandu1979 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1581

Semmi konkrétumot nem mond a QBE a fizetéssel kapcsolatban, mindig csak annyit, hogy most már tényleg nemsokára fizetni fognak!

 felszámolás nem indult meg, z Aeroviva iratai a Rendőrségen vannak, addig állítólag nem is indulhat meg, míg le nem zárják az ügyet. :-(

Április 26-ig meghosszabbították a nyomozást.

Akárhogy számolom, az megint 1,5 hónap, amíg nem látunk pénzt tőlük! :-(

Előzmény: ponca (1580)
ponca Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1580

Valakinek van infója:

Ez a QBE meddig akar még vakaródzni? Mikor akar végre fizetni?

Korábban 6 hét ügyintézést ígértek! Ennek 3 hónapja lassan.

 

Felszámolás indult már az Aeroviva ellen?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!