Keresés

Részletes keresés

minerel Creative Commons License 2017.01.15 0 0 8141

Sziasztok!

 

Na megtaláltam egy régi snowpro kötésem amiből némi sufnituningal lehet, hogy egy frankó kötést tudok csinálni. :-)

minerel Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8140

Legvégső esetben tudok bérelni kötést az Orbánról vagy  Szentendrei útról is. Sajnos a tesztkötéseket már nem adják el az Orbánon, pedig bíztam benne. :-)

Előzmény: minerel (8139)
minerel Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8139

Elvileg hétfőn hozzájutok egy ugyanolyanhoz ami eltörött de az csak amolyan tűzoltás lesz. Mindenképpen be kell szereznem valami tartósabbat. Az "új" SL-re szeretnék egy intec titaniumot de megelégednék a snowpro kötésével is ha lenne intecben vagy hagyományosban mert annak is legalább fém a talplemeze.

 

Amúgy ez történt:

 

 

pdicdiver Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8138

Igen, ez nem a legkomolyabb változat. Hasonló van fiam Eliminátorán, azt a devecseri lomisoknál vettem egy Oxigen lappal együtt 2500 Ft-ért. Érdemes ott is körülnézni.

 

Előzmény: zsuri (8136)
zsuri Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8137

Szerdán este voltam Eplényben: a pálya egész jó volt még este is, köszönhetően a hidegnek. Nem voltak túlzottan sokan, mert nagyon cudar idő volt. Bár a hőmérő csak -8 fokot mutatott az autóban, én az utóbbi 10 évben egyszer ha átfagytam ennyire -  Nassfelden -19 fokban. A nagy lábujjam még mindig el van zsibbadva, pedig 2 napja voltam ott...

zsuri Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8136

Ez az olcsóbb műanyag keretes változat elsősorban freecarve lapra. Ettől még nem rossz, csak minerel súlyához és a szlalomlapra egy fém talán jobb (merevebb) lenne. De ha más nincs ... Sajnos én is pont akkor leszek boardozni, úgyhogy kölcsön adni sem tudok :-( Ha nagyon nem lesz semmi akkor tudok adni egy Burton Race Automat-ot, de az nem InTec rendszerű és az InTec sarokkal nem is lehet belelépni. Őrzöm mint egy kincset, hátha találok valahol egy másik párt és akkor lehet hogy áttérek rá az InTec-ről :-)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123390212&t=9027125&openwith=2

 

 

Előzmény: pdicdiver (8135)
pdicdiver Creative Commons License 2017.01.13 0 0 8135
Előzmény: minerel (8134)
minerel Creative Commons License 2017.01.11 0 0 8134

Sziasztok!

Keresek eladó intec kötést!

Sajnos ma Visegrádon, miközben Sümi csiszolgatta a tudásomat eltörött a kötésem. Orbántéren kérdeztem de ott nem adják már el a használt tesztkötéseket :-(

Február 4-én mennénk csúszni egy hétre, addigra kellene valamit találnom.

 

vau1111 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 8133

Extremecarving fórum alapján 2010-es, "sidecut 10.7m (a blend of 8/10/12)"

Előzmény: vau1111 (8132)
vau1111 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 8132

Első ránézésre nem bírtam kitalálni az évjáratot. Az biztos, hogy titanal, és újabb mint az enyém. Csak moderáltan hammerhead a kép alapján. Én rocker-t sem látok rajta, de ez gondolom a moderált hammerhead miatt érthető is (na persze a kép lehet hogy csal!). Variable sidecut: azt helyben kéne látni.

Az F2 információközlésben katasztrófa, nem lehet megtalálni semmilyen valós adatot. Mindenesetre szép deszka, és ha az újabb évjáratok tényleg annyival másabbak, nagyon jónak kell lennie.

Előzmény: minerel (8131)
minerel Creative Commons License 2017.01.05 0 0 8131

Technológiai kérdésben Vau biztos többet tud nálam mondani:-)

 

Ilyen...

Előzmény: zsuri (8130)
zsuri Creative Commons License 2017.01.05 0 0 8130

Milyen évjárat? Van benne valami az új technológiákból (metal, variable sidecut, hammerhead, rocker)?

Előzmény: minerel (8129)
minerel Creative Commons License 2017.01.04 0 0 8129

köszi! :-)

 

Az SL valóban volt de az egy régi lap volt aminek elfogyott az éle. Nem is nagyon használtam mert akkor még nagyon bátortalan voltam az alpinhoz. Az áttörést az RS hozta valahogy 2 éve ráéreztem és nagyon élvezem azóta is. A régi SL pedig emlékként a gyerekszobában funkcionál polcként. :-)

 

Viszont a lényeg, hogy eldőlt a vásárlás és tanácsodat megfogadva az SL vonal maradt. Egy alig használt F2 speedster SL World cup series lett a befutó.

Előzmény: vau1111 (8122)
zsuri Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8128

Én is jártam Eplényben 29-én este. 18:00-ra értem oda, a fenti parkolóban is voltak autók, azaz napközben nagyüzem lehetett. Szerencsére ekkor már hazafelé tartottak a népek. Az első órában még időnként be-bezavart valaki, az utolsó 2 órában szinte zavartalanul csúsztam. Mondjuk a pálya már eléggé szét volt túrva, nem volt ideális carving-ra, de azért voltak jó szakaszok. Meglepően jól ment ahhoz képest, hogy a szezon első csúszása volt. Az az új nagy villogó kijelző elég kiábrándító ott a sípálya szélén ...

zsuri Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8127

minerel,

 

én ajánlanám neked a nálam levő lapot, mert szerintem neked valószínűleg jó lenne. A 168cm hossz és 11m sugár valahol a GS és SL határán van. Nem olyan keskeny, mint a Silberpfeil, tippre olyan 19-20cm lehet. Én is próbáltam és rendben volt, kb. ugyanolyan paraméterei vannak mint az én hosszabb lapomnak, csak éppen nekem túl kemény. Talán neked sem lenne túlzottan puha. Van hozzá elég jó kötés is (nem stepin). Nem mai gyerek, de hibátlan és szép állapotban van. Anno egy elég profi lap volt, pl. a kötések alatt gumi csillapítás van. Ilyen lapról van szó (de nem ez): http://sport.vatera.hu/teli_sportok/snowboard/snowboard_deszka/nidecker_snowboard_170_extreme_race_gs_2407486385.html

 

Ha érdekel utána kérdezek hogy mennyi lenne most az ára, nagyságrendileg valahol 15e körül lehet. Ha komolyan érdekel még az is lehet, hogy megkaphatod egy tesztre vásárlás előtt, de ezt meg kell kérdezzem.

Előzmény: minerel (8119)
vau1111 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 8126

Szombaton adtunk még egy esélyt Eplénynek. Sajnos a hochkari besíző táborba egyéb okok miatt nem tudtam kijutni (pedig az idő gyönyörű, és jó a hó is). Gondoltam a szombat nyitástól pár óra így a karácsonyi bevásárlóláz közepén esetleg bevállalható. Szerencsére a tippem bejött.

 

3 órás jegy volt a cél, de mivel a 4 órás 300 Ft-al több összesen, meg nem tűnt nagynak a tömeg, inkább azt választottuk.

 

A hó jó, általában porhó jellegű, helyenként a "meredekebb" részeken jegesebb foltokkal. Csak az A1 pálya ment. Napközben is mentek a hóágyúk a középső keskenyebb részen, ez jelentősen lassított azon a részen. Nyitástól 1 órán keresztül kellemes, szinte üres pályákon lehetett menni. Utána megjelentek a tanuló csoportok, egyes csúszásoknál nagyon sok helyet blokkoltak, de néhány kanyart szinte mindig jól lehetett venni. Ekkor a megfelelő taktika az agresszív szlalom rövidcarving volt (nem egyenes veretés, a félkörök mindig kihajlítva). Alibiző hosszabb ívekkel szinte mindig felakadtam valahol.

Meglepően jól ment az egész idény első napjához képest, de a kisebb letörések back-es kanyarban nagyon sokszor megvicceltek. Először a hátsó kéz első bakancshoz zár taktika segített ugrásszerűen, utána az előre-hátra mozgás is, azaz frontos végén deszka előre elenged, ami átdőlés után radikális előreterhelést okoz, betonkemény éltartással. Ha összgyűlt a tömeg előttem, meg hirtelen magas, béna, alibiző kezdőmozgást vettem föl...

 

Találkoztunk még egy alpinossal, egy gyönyörű Qcséber szlalom lappal ment. Elég érdekes volt a lap, brutális sidecut-al, ránézésre kb. 8 méteresre tippelném a sugarát. Ezt úgy, hogy a srác legalább 190 centi magas, a deszka 168. Nagyon szépen ment a lappal, mindenhol tudott íven menni, bár gondolom sokat segített a minimális sugár is. Neki éves bérlete van, és az idén már ment annyit, hogy a bérlet ára be is jött neki! Ő is mondta, hogy a kedvezményes időszakokat messziről el kell kerülni.

 

Plusz bónuszként, míg itthon ködös nyirkos idő volt, ott sütött a nap.

matekovacs88 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 8125

Találtam egy jó cikket, hogy hogyan kerülhetjük el a snowboard/síbaleseteket:https://www.viennalife.hu/blog/sieles-utaskarok itt pedig a síeléhez vannak jó tippek:http://www.dehir.hu/eletmod/gyere-ki-a-hora-81-tanacs-kezdo-sieloknek/2011/01/15/

minerel Creative Commons License 2016.12.18 0 0 8124

Szia Bad! Írtam neked facen, majd kukkants rá az üzeneteidre.

Előzmény: badmad (8123)
badmad Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8123

Ha esetleg érdekel, van egy HOT Blast lapom, F2 stepin kötéssel. Szinte új, talán ha 3x volt a lábamon.

Árat nem tudok, meg momentán képet se, de ha érdekel, keress meg privátban.

A mérete szerintem jó lehetne neked, én is 100kg és 192cm.

 

Valami ilyesmi: 

Előzmény: minerel (8119)
vau1111 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8122

Visszanéztem, és láttam valamelyik régebbi képen egy GS és egy SL lapot is. Így viszont nem szóltam :)

Előzmény: vau1111 (8121)
vau1111 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 8121

Ha a megfogalmazásodból indulok ki, egyetlen alpin lapod van, és az GS. Akkor viszont javasolnán, hogy vegyél egy racing szlalomot. Ekkor lenne egy régi GS, amit továbbra is tudnál használni, ha nagyobb íveket akarsz, és lenne egy nagyon jó, stabil szlalom lapod is. Nagyon más a két világ, érdemes mindkettőbe belemerülni. Az öszvér (freecarve) nem sokkal szlalomosabb, de közel sem annyira stabil, mint egy GS. Szóval a freecarve-al akkorát nem nyernél szerintem. Persze ez csak az én véleményem.

Előzmény: minerel (8119)
vau1111 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 8120

Csak úgy hirtelen ránézve, mert annyira én sem követem a legújabb technológiát. Mindenesetre annyira új azért nincs a nap alatt méretezésben. Az adataiddal a gyártók által ajánlott legnagyobb méretekben kell gondolkodni.

 

F2:

slalom - 163

GS - 185

 

Kessler:

slalom - 168, 8-12 m rádiusz

GS - 185, 12-21 m rádiusz

kb.20 centi szélesség

 

SG

slalom - 163

GS - 185

kb.20 centi szélesség, elég erős rádiuszok :)

 

És persze meg lehet még nézni pár gyártó adatait. Esetleg ha GS-nél a nagy hossz és rádiusz túlzottan félelmetes, 1 méret mehet lejjebb. Szlalomban nem igazán, ott a 163-168 közötti méret, és a 8-12 m rádiusz ekkora magassággalés súllyal kötelező.

 

A fentiek azért a racing kategória.

 

Ha öszvér, kb. a félút lesz, de a nagy neveknél ilyen nem nagyon van. A Siginél az "öszvér" specifikációja szinte mint a GS...

 

 

Előzmény: minerel (8119)
minerel Creative Commons License 2016.12.15 0 0 8119

Sziasztok! Új szezon, újabb deszka....

 

Sajna az alpin lapom ami van ölég öregecske már és egyre jobban válik le a külső héja is illetve az éle is szinte elfogyott így fiatalítanék. Mivel most csak egy lapot tudnék venni még nem döntöttem el, hogy GS, SL, vagy valami öszvér legyen e. A GS-t mondjuk megszerettem az elmúlt időkben.

Viszont elég rég volt amikor foglalkoztam keresgéléssel így kicsit kiestem a témából.

Én 103kg(pssszt!) és 185 magas vagyok haladó tudással. A különböző stílusú alpinlapokból mekkorák javallotak?

zsuri Creative Commons License 2016.12.12 0 0 8118

Ha valakit érdekel továbbra is eladó az ismerősöm 170-es Nidecker Extreme GS lapja, hasonló mint az alábbi linken látható:

 

http://sport.vatera.hu/teli_sportok/snowboard/snowboard_deszka/nidecker_snowboard_170_extreme_race_gs_2407486385.html

 

Már nem mai gyerek, de teljesen hibátlan. A GS-től nem kell megijedni, érzésre 11m lehet a fordulósugara, tehát nem olyan óriási, de azért már lehet vele gyorsabban is menni. Hasonló mint a 172-es Silberpfeil. Nekem azért nem kell, mert van hasonló lapom. Illetve az én súlyomhoz (72kg) kicsit keménynek találtam.

 

Mivel tippre a 90-es évek végéről / 2000-es évek elejéről származik valószínűleg a legmodernebb technológiák nincsenek benne, de minőségi darab és van hozzá jó kötés is. Legutóbb azt hiszem 10e forint volt az ára, de ha valakit érdekel utána kérdezek. Amúgy nálam álldogál a pincében, úgyhogy Budapesten egyszerűen megoldható a megtekintés.

zsuri Creative Commons License 2016.10.11 0 0 8117

Engem érdekelne 2 napos verzió is, de azt előre kell jelezzem a család felé :-)

Előzmény: Fishtax (8116)
Fishtax Creative Commons License 2016.09.28 0 0 8116

Éledezz, topik, lassan jön a szezon!

 

zsurival a 7VGn offtopik bringás megmozduláson találkoztunk - sajnos biciklit is újítanom kellene lassan, a választék meglenne hozzá... :-) - ott beszéltünk röviden arról, hogy az évek óta tologatott freeride/backcountry 1 napos csúszásunkat végre meg kellene ejteni. Felvetettem, mi lenne, ha 2 napban gondolkodnánk, akkor talán messzebbre is el tudnánk menni, olyan helyekre, ahol biztosabban összejöhet a lehetőség, mint a kelet-ausztriai terepeken. Ha időben megfelelően távolra tervezzük (március?), kit érdekelhetne? Az ad hoc jellegét nyilván így sem lehetne nagyon csökkenteni, akkor kellene menni, mikor jónak látszanak a viszonyok, de talán ha ennyire előre be lehet tervezni a költségvetésbe, többen elgondolkodnának rajta.

 

Ugyanitt továbbra is aktuális: "Nem találkozott már vki olyan matricával, amit az autók hátuljára szoktak ragasztani arra való figyelmeztetéssel, hogy a kocsiban gyerek utazik (sarkára állított sárga/narancssárga négyzet), csak éppen "Daddy on board" felirat van rajta, és egy snowboardozó férfi a grafikája? Google képkeresővel próbáltam, de nem láttam."

:-)

 

robi

zsuri Creative Commons License 2016.03.21 0 0 8115

Ahogy vau is írta megvolt a hétvégi Stuhleck, részemről szezonzárás. Valóban a múltkori jeget én is jobban szerettem, mint a mostani kását. A múltkor a jégen jó technikával és nem hibázva szépen lehetett menni (kivéve 11-es), az alsóbb pályaszakaszokon a hókásán most maximum szörfözni lehetett. Amúgy ezzel sincs gond így márciusban, ha az embernek megvan a megfelelő eszköze rá. Nekem sajnos nem volt. "Tradicionálisan" mindig 2 lapot viszek magammal (egy nagyobb délelőttre és egy kisebb délutánra) és a "délutáni" lapom kiválasztása sem most, sem a múltkor nem sikerült. Múltkor kellett volna vigyem a szlalomlapot (az jobb jégen) és most a Speedcross lapomat (az jobb hókásában). Hát igen, ha az embernek több lapja van mindig pont az nincs ott, ami igazán kellene. Ezért lenne jó valahogy a két kisebb lapomat egybevonni (szlalom + speedcross = pureboarding ? :-) De nem vészes így sem, nyilván a Speedcross-szal is lehet jól carvingolni, csak jégen picit gyengébb, és nyilván a szlalomlappal is lehet hókásázni, csak kicsit bizonytalank a hirtelen "fartologatós" fordulók.

 

Ebben az évben 10 alkalom jött össze, vegyesen volt benne minden hóminőség (jég, mélyhó, tökéletes pálya, hókása). Pályák tekintetében kék és piros volt, feketére ebben az évben nem jutottam el.

Előzmény: vau1111 (8114)
vau1111 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 8114

Megvolt Stuhleck, megint jól elfáradtunk.

 

A múltkorihoz képest totál kontraszt volt a hó. Akkor tükörjég, most főleg kása. Azt hiszem mindannyian megállapítottuk, hogy a jég sokkal jobb opció

 

Kezdés óriás lappal. Tömeg szinte nulla, 1-es pályán bemelegítés, az elején széles vigyor az arcomon. Tök mindegy volt hogy mit csinálok, a deszka csak tart, és kanyarodik, és álom. Aztán hirtelen nem tart. Az átmenet a jó hó és a latyak között kb. 50 méter alatt történt. A pálya alja katasztrófa. Át a 3-asra, ott ugyan ez. A teteje álom, az alja kásatúrás. Menjünk csak fel a 11-esre. Ez a múltkor volt eddig a leghasználhatóbb, nézzük meg hogy mit tud melegben. A teteje álom, de utána nagyon nem tetszett, buckás, dobál, göröngyös. Na jó, le a free deszkáért.

A free deszka most ideálisnak bizonyult. Egy dolog nem, az pedig az erőnlétem. A mély állás statikusan brutál megterhel, gyakorlatilag egy csúszás alatt jutottam el a görcshatárig. Viszont nulla sebességgel carve-ol, és a latyakban teljesen szörf érzés. A fenti 11-esen sem csalódtam a deszkában, de azért egy idő után csak lementem a síért. Sível a latyakon kívül mindenhol jól el lehetett boldogulni. A 11-es napközben felpuhult, nem dobált annyira, vagy csak a sporteszköz simította el az egyenetlenségeket?

 

Ezen a napon egyértelműen a free deszka volt a lehető legjobb választás, csak a lábamat kéne felturbózni. Pedig kapja a kiképzést, egész éves bringázás formájában. Hát ez nem elég. Az alpin deszkára is kellett jópár év, mire felerősödtem, most itt az új lecke, felerősödni a mély tartású free carvingra.

 

Még nem tudom hogy ez idényzárás volt-e, elvileg egy húsvéti Hochkar elképzelhető, gyakorlatilag még majd kiderül.

Előzmény: zsuri (8113)
zsuri Creative Commons License 2016.03.16 0 0 8113

Már 4 éve volt? Hogy elszállt az idő ...

 

A freeride-ból úgy néz ki ebben az évben sem lesz semmi. Én a mostani hétvégére terveztem szezonzárást, jobb ötlet híján Stuhleck-en, bár most éppen havazik és hideg van, úgyhogy szerintem jó viszonyok lehetnek. Még nem 100%, de ha megyek érdekelne valakit szombaton (19)? Fishtax, neked mindenképpen biztosított a hely, ha jönnél - tudod, hogy miért :-) 

Előzmény: Fishtax (8110)
pdicdiver Creative Commons License 2016.03.12 0 0 8112

Mi tegnap voltunk Kreischbergen. Fél 10-re értünk oda, a hómennyiség a pálya aljában nem volt túl ígéretes, a hegyen viszont tökéletes pályák fogadtak bennünket, az elmúlt héten sok hó esett. Semmi jegesedés és délutánra sem buckásodott, szerencsénkre nem volt tömeg . Délelőtt még sütött a nap de kora délutántól befelhősödött és egy kevés hó is esett, szerencsére volt elég fény, szemüvegben nem volt zavaró. Nagyon jól éreztük magunkat, a múltkori stuhlecki jégpálya után nagyon könnyű volt csúszni. Fél 5kor zárásként lementem az 1-es feketén, ott már enyhén olvadt és buckás volt a hó. Fáradtan nem volt túl sok az élvezeti értéke de ezen nem lepődtem meg, a túlélésre mentem. :) A gps szerint a felvonózással együtt 75,5 Km-t közlekedtem összesen, (ha az 1060 Km autókázást nem számolom...) amikor este 11-kor hazaértem nem voltam túl friss és üde. Egy napra még soha nem mentem ide, ez az ötlet is pillanatnyi elmezavar és a közeli pályák hóminőségének az ismeretében született  de nem bántuk meg. Nagyon jó volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!