Keresés

Részletes keresés

Mollly Creative Commons License 2004.03.22 0 0 1156
Látta valaki a TV-ben az "Éjszakai repülés"-t? Nagy élmény volt.
ROBIN Creative Commons License 2004.03.07 0 0 1155
én szeretném ezeket a romantikus operákat folyamatukban látni-hallani. nincs lehetőség aarra hogy valaki felírja nekem vagy ilyesmi?
a turandotot láttam vagy 3 éve, s rásdásul pont egy kedves ismerősöm énekelte a turandotot. nagyon igényes volt, hangilag is meg látványilag is.
Mirtomanon Creative Commons License 2004.02.27 0 0 1154
Nekem is megvan magyat feliratozással a Pillangókisasszony, csak akkor még rossz videóm volt, igy a felvétel nem tul jó, úgyhogy, most ezt fel kell vegyem. A Turandotot viszont figyeld mert egyik újság szerint szombat du. lesz, a másik szerint vasárnap du. de én ez utóbbinak hiszek. Aki látta azt mondta szép előadás volt. A Rigolettó az "ifjú" Pavarottival is filmfeldolgozás volt. Jó volt, de én jobban szeretem a színházi előadást. Jó hétvégét :-)
Előzmény: Mollly (1153)
Mollly Creative Commons License 2004.02.26 0 0 1153
A Pillangókisasszony megvan nekem, a Turandotot viszont még egyáltalán nem láttam.
Előzmény: Mirtomanon (1152)
Mirtomanon Creative Commons License 2004.02.26 0 0 1152
Mollly: Szombat este, 3/4 kilenckor a Mezzo-n lesz a Pillangókisasszony film, vasárnap du. pedig a Turandot. Bár az már volt egyik este, csak nem láttam.
Előzmény: Mollly (1149)
ROBIN Creative Commons License 2004.02.08 0 0 1151
Kannus, nagyon köszi, nagyon sokat segítettél. Szükségem lenne erre, van tipped, hogy hol szerezhetném meg?
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.02.07 0 0 1150
Részemről a megtiszteltetés.
Előzmény: Mollly (1149)
Mollly Creative Commons License 2004.02.07 0 0 1149
Fenség, üdvözlöm szeretettel, örülök, hogy megint eggyel többen vagyunk. :))
Előzmény: Marcus Aurelius (1144)
Mollly Creative Commons License 2004.02.07 0 0 1148
Operai igényű ária, ha valaki csak az áriát hallotta, könnyen hiheti, hogy egy könnyedebb operából való.
Előzmény: Kannus (1147)
Kannus Creative Commons License 2004.02.07 0 0 1147
Az "ott túl a rácson" idézet nem operában,
hanem Huszka Jenő: Gülbaba c. operettjéből való.
Előzmény: ROBIN (1146)
ROBIN Creative Commons License 2004.02.07 0 0 1146
nem tudja valaki hogy melyik operából van ez az idézet? : "ott, túl a rácson"
Mirtomanon Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1145
Hát nekem volt szerencsém látni a francia adón kb. 2-3 hónappal ezelőtt, ill. sajna nem elejétől, mert nem nézem meg a TV-műsorokat -a-z-ig, igy ez kimaradt, ill. lehet, hogy nem is irták. Szóval amit láttam, az tetszett, és bízom benne, hogy még leadják. De sajna felvanni nem tudtam, mert igen foghijas lett volna.
Előzmény: Marcus Aurelius (1142)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1144
Még nem. Holnap megtudom.
Előzmény: fancso (1143)
fancso Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1143
Tegnap küldtem egy mailt. Megkaptad?
Előzmény: Marcus Aurelius (1142)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1142
Kösz. Még megfontolom a dolgot. Csak nehogy valaki megelőzzön... :)

Amit én mindenképpen ajánlanék mindenkinek, az a Tosca-operafilm, Benoit Jaquot rendezésében (2001 - Angela Gheorghiu/Roberto Alagna). Tudtommal itthon még nem kapható dvd-n, de remélhetőleg előbb-utóbb idetalál. Az "E lucevan le stelle", a "Vissi d'arte" egészen elképesztőek benne, de Scarpia kinyiffantási jelenete se semmmi. Nem tudom, mit adnak majd nemsokára a Mezzo-n, de aligha ér ennek a közelébe. Bár az is lehet, hogy ezt adják majd le, a tv5-ön már ment tavaly.

Előzmény: Szilgyo (1141)
Szilgyo Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1141
40 rugacsért? Háááát... Nekem a Siegfried megvan, egy csoda folytán került hozzám, elég jó, a zenekar mint az álom, az énekesek is jók, Jerusalem-Zednik-Morris triumvirátus megadja a módját az 1. felv-ban!

Egyébként a MET nem nagyon tud hibázni, van egy-két akciós DVD-jük, mondjuk az AIDA vagy a Trubadúr 5-6 ezerért éri. Tradícionális munkák, de inkább ez, mint egy szétrendezett Turandot 15-ért...

Előzmény: Marcus Aurelius (1139)
Mirtomanon Creative Commons License 2004.02.04 0 0 1140
Egy kis ollózgatás a Mezzo februári műsorából:
02.07.20,50 Puccini: Tosca, 02.10. 10,00 Tosca, 02.14. 20,50 Verdi: Rigoletto, 15-én 15 Tosca, 17-én 6,00 Rigoletto, 24-én 6,00 Turandot, 28-án Pillangókisasszony - de ekkor nem az egész opera, de 29-én 15 v. 18 h-kor az egész opera, bár eléggé zagyva ez az előzetes Ekkor 13 h-kor irják még a Turandotot is de két operát egy nap kizár, hogy leadjanak, bár ki tudja . Jó szórakozást aki szereti ezen műveket :-)
Előzmény: Marcus Aurelius (1139)
Marcus Aurelius Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1139
Lehet kapni itt-ott a Niebelung-dvd sorozatot, ha jól láttam a Metropolitan-szériában, Hildegard Behrens-szel. Szerintetek megéri megvenni?
Benno Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1138
Balazs, olvasgasd nyugodtan a momus-t, Szilgyotol remek koncertbeszamolok vannak ott!!

Nagymester: azert csak kapargasd azt a veteményt :)

lehet hogy beteg vagyok, de Mozartot hallgatok!! (Mitriade)
mentségemre: Bartoli és Florez is énekel rajta

Előzmény: -balazs- (1134)
Sarastro nagymester Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1137
"Az ember sárkányfog-vetemény,
Nincsen remény, nincsen remény!"
Előzmény: Benno (1132)
Szilgyo Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1136
Szerintem meg csak tessék bemásolni izibe, mert érdekes lesz sokaknak, amit Kovács Jánosról írsz!!! Max. belédkötnek, de kit érdekel, nem?
Előzmény: -balazs- (1134)
Mollly Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1135
Magam is jártam ott valamikor, te is tudod, de hidegnek találom a momus.hu-t, nem tudok erre jobb szót mondani.
Előzmény: Szilgyo (1133)
-balazs- Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1134
Hali Szilgyo! Én is benéztem a Momusra de nem egy nagyon hivogató fórum. Vagyis amatőr rajongók számára nem az. Gondoltam, hogy az alábbi hozzászólásom oda is bemásolom de erről letettem, kis hal vagyok én nagyon.
Előzmény: Szilgyo (1133)
Szilgyo Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1133
Benno kartársat tessék szíves lenni visszavezetni a momus.hu-ra!!!
Előzmény: Benno (1132)
Benno Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1132
csak rád ne essen az a fajtalankodó testvérpár, *pfuj*

hi Nagymester, hogy halad a harc a gonosz sötétség ellen???

Előzmény: 7241gabi (1131)
7241gabi Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1131
Holnap este a walkür első sorból:-) Trallalalala ilyen jó kedvem van:-))))
Előzmény: -balazs- (1130)
-balazs- Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1130
Tegnap este életem legnagyobb operaélményét éltem át. Olyannyira megmozgatott és felkavart, hogy még most is teljesen a hatása alatt vagyok. Ismét egy kis Wagnert néztünk, (Das Rheingold) idén már másodszor. Az előadás nem volt nagyon emlékezetes de nekem tuti felejthetetlen lesz. Az első sor kellős közepén ültünk, talán egy méterre (inkább 90 centrire) a karmesteről. Szinte bent ültünk a zenekarban és beleláttunk a produkció lelkébe. Olyan volt érzés volt mint egy varázsló mellett ülni és meglesni a nagy titkokat. Wow.

Az este majdnem kis incidenssel indult. Történt ugyanis, hogy Kovács János, a maga szokásos szelíd őrült stílusában viharzott be majd majdnem leesett a karmestei pódiumról. A kicsit koszos, centi vastag szemüvegén alig látott ki az maradék néhány szál haja pedig össze vissza állt. A mellettem ülő hölgy ekkor megbökött majd úgy csinált mintha ráfújna a karmester hajára. Mindez a zene felcsendesülése előtt 1 másodperccel történt. Ekkor törtem ki röhögőgörcsben. Mindezt látva állítólag a fuvola szekció is jót mulatott. Ez volt az a pont amikor biztos voltam a katasztrófában, hogy engen a biztosnságiak vezetnek ki az operából de Kovács minimum hátrafodul és pofán vág. Az előadás első tíz percében végig az ajkamat harapdáltam, hogy ne röhögjem el magamat.

No, de az előadsás: szóval ott ültünk mindennek a közepén, egy óriás kavalkád csúcsán. Kovács fantasztikus volt. Az operát végig énekelte/dúdolta/hammogta. Totál beleélte magát a zenébe és óriás gesztusai Wagneri léptéket öltöttek. Leírhatatlanul megmozgatott.

Az eleje nehézkesen indult. Volt egy hegedűs akire rá is kellett szólnia. „Tesség figyelni,” szólt oda. De utána is többször hangosan irányította a zenészeket. Ami nagyon fura és szokatlan volt számomra az az, hogy mennyire külön lehet választani a hangszerek hangját. Annyira elöl még nem alkot egységet a zene, ahhoz hátrébb kell ülni. Az első sorban külön lehet választani egymástól a fuvolákat vagy az oboákat. És nagyon hallani, hogy melyik zenész hibázik vagy, hogy hogyan játszik. De még a vonósoknál, mondjk a bőgőknél is külön külön hallani a hangszereket. Fantasztikus. A fuvoláknál például külön hallani a hangszer hangját és külön ahogy fújja ki a levegőt a zenész. Általában két fuvola játszott és mindig külön külön hallottam őket. Szenzációs. :))

Az operaház akusztikája is érdekes. Nem hallani lényegesen jobban a zenét az első sorban mint a harmadik emeleten. Donnert, akit a múlt héten a harmadikról sem lehetett hallani, tegnap se volt jobb. (Froh pedig mintha ott se lett volna.) Viszont a szinészi munka, ami a harmadikról elég csapnivaló volt, az lentről sem tűnt jobbnak.

Az előadás tele volt bakikkal, ebből persze a legnagyobb az volt amikor elfelejtették felhúzni a sodronyfüggönyt az egyik színpad átrendezés után. Wotan már percek óta énekelt mire valaki észbe kapott. Viszont ezúttal a Niebelungok megvárták Alberich gyűrűjét és csak utána szaladtak ki sikítva.

Igazából az egész előadás felejthető volt, de az első sor mégis felejthetetlenné tette. :))

fancso Creative Commons License 2004.01.22 0 0 1129
Ha van korlátlan, szélessávú internet elérésed, javaslom, hogy telepítsd fel az eDonkey filecserélőt (www.eDonkey2000.com). Abban minden szükséges eszközt megtalálsz. Ha kérdésed van, írj magánban.
A CoolEdit-ről tudni kell, hogy csak az 1.2-es verzióig járt hozzá a declicker plugin. A későbbi verziókhoz külön be kellett szerezni. Az Adobe Audition-t egyáltalán nem ismerem, még nem próbáltam ki.
A felvételeket vagy WAV-ból írom audiocd-re, vagy elrakom MP3-ban. Soha ne használj 256 kbit/s alatti tömörítést! Nem éri meg a rengeteg munkát tönkretenni egy túlzott tömörítéssel. Ha tömörítve szeretnéd elrakni, de nem cél, hogy hordozható MP3 lejátszón lehessen hallgatni, akkor inkább az MPC vagy OGG tömörítést javaslom. Számítógépen ugyanúgy lejátszhatók vagy visszaírhatók audiocd-re, mint az MP3.
Előzmény: ZP (1126)
PETYUS Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1128
Nagyon röstellném magamat, ha nem tudnám kézzel precízebben központosítani, mint amilyen selejtesre le vannak gyártva a lemezek.
Előzmény: ZP (1124)
ZP Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1127
statkó!

Megvetted a soundforge-ot? A demók csak maximamum 1-2 perces felvételre vannak limitálva.
Mit értesz jobb hangkártyán?

Köszi a segjtséget!

Üdv

ZP

Előzmény: statkó (1123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!