Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ordenary Creative Commons License 2017.08.21 0 0 1634

Inteligentul va fi bun

Előzmény: András Huszár (1633)
András Huszár Creative Commons License 2017.08.20 0 0 1633

Sziasztok nekem igaz egy opel zafirám van 2002-es disel... és ojan hibát mutat a hogy nincs elegendö hüttö folyadék de viszont a tartály meg a pontos tartalomban van .... az mitöl lehet ?? Köszönöm a segítséget... 

Ghosen Creative Commons License 2017.08.12 0 0 1632

Lehet gyertya, gyújtókábel, bármelyik vákumcső a karbi/injektor/beömlő környékén...

Előzmény: VargaRoland (1631)
VargaRoland Creative Commons License 2017.08.12 0 0 1631

Sziasztok!

 

Astra F 1997-es 1.4i kombi szorulna egy kis segítségre :)

A történethez hozzátartozik, hogy állt közel 2 évet.

Szóval a tünetem, hogy hajlamos "háromhengerezve" indulni hidegen. Ez kb 50-100 méter megtétele után megszűnik, kisimul az alapjárat és abbahagyja a vibrálást.

Több ismerőssel konzultáltam, egyöntetűen gyertyacserét javasoltak.

 

Igazuk lehet? :)

vigusz Creative Commons License 2017.08.04 0 0 1630

Kapcsoló ment ki, azt kellett kicserélni ....

Előzmény: Ghosen (1629)
Ghosen Creative Commons License 2017.08.04 0 0 1629

Vagy valami nagyon csúnya zárlat valahol, de akkor ellőne néhány biztit, vagy gyujtáskapcsolóra tippelek.

Nekem Golfban csinált hasonlókat a döglött gyujtáskapcs annak idején...

Előzmény: vigusz (1628)
vigusz Creative Commons License 2017.08.03 0 0 1628

Sziasztok !

Ötletek kellenének -  mi lehet a baj?

Opel Astra F kombi 1,6 benzines

 

Pár napja nem ég a helyzetjelző, a tompított, se elöl se hátul és a műszerfal világítás sem ...

Biztosítékok átnézve, rendben vannak. Égők jók mert pl. fénykűrt működik ...  Index, vészvillogó működik ....

Féklámpa működik ... Világítás kapcsoló kihúzva bekapcsolja a belső világítást és különben a kapcsolót is kicseréltem egy másik de működő darabra ...

 

A dátum és óra- hőmérséklet kijelző csak most tűnt fel, hogy reszetelt mert 0-ról indult pedig nem vette le senki az aksi sarut ...

 

Ha volna ötlet nagyon megköszönném.  Üdv.

verebész1 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 1627

Szia!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a hiba hidegindítás után jelentkezik, vagy már üzem meleg motor járatásakor?

 

Ha hidegindítás után produkálja, akkor mérjél hűtővíz hőmérsékletet indítás előtt. ha többet, vagy kevesebbet jelez mint a kinti hőfok, akkor valószínű elfáradt a vízhőfok jeladó. Nekem többet mutatott, így indítás után nem adott az elektronika a hőmérsékletnek megfelelő mennyiségű üzemanyagot. Csak a leállásgátló autómatika működött. Amikor elindultam a kocsival, csak dadogott.

Én így jártam két éve. A csere sem oldotta meg a problémámat. Úgy sikerült megjavítani a kocsit, vettem hibakód kiolvasót, és  sorosan kötött ellenállással beállítottam hidegen a külső hőmérsékletet. Nekem 75 OHM kellett. Azóta tökéletes, és nem dadog. Addig próbálgattam az ellenállásokat, míg a hűtővíz hőmérséklete megegyezett a külső hőmérséklettel. Ezt a kódolvasóval meg lehetett csinálni. és csakis reggel, garázsban.

 

Ha melegen csinálja, akkor lehet hogy a felső holtpont jeladó döglődik.

 

A hibakód olvasó tud néhány élőadatot közvetíteni(pl: vízhőfok, beszívott levegő hőmérséklet). De ha van fedélzeti számítógép a kocsiban, akkor a több adatot is tud. A kis kütyü hasznos, mert egyszer veszi meg az ember, és kiolvasható, és kitörölhető vele a hibajelzés. Tudom, hogy az Opel kivillogja de mégis jó ha van. Okos telefon kell hozzá. Bluetooth-os. 

Ha az árgépbe beírod, hogy OBD hibakód olvasó akkor kiadja a boltokat, és árakat. 4800+szállításért már kapható.

 

 

Üdv!

Előzmény: olcsiii (1626)
olcsiii Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1626

Lajosh! Megoldódott a problémád az astrával? Nekem is pont ugyanezeket produkálja, amiket leírtál, ezért lennék kíváncsi rá! Köszönöm

Előzmény: Lajoshh (1611)
dkl325 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1625

Üdvözlet, sziasztok!

 

Keresek 09128210 számú ékszíj tárcsát szervóval szerelt C14SE-hez

 

Ez van rajta, csak elkezdett ütni a tárcsa, és szétráz mindent.

 

Köszönöm:

Laci

p.szabo Creative Commons License 2017.07.15 0 0 1624

Ilyen hangja van valakinek .

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=rQnkC7dobBo

p.szabo Creative Commons License 2017.07.15 0 0 1623

Nekem a Z14XE azt csinálta ,hogy  ugyanahoz a hengerbe mindig égéskimaradás volt idönként.  Végül kicseréltem benne a hidrotökét, és elmúlt a probléma.

p.szabo Creative Commons License 2017.07.15 0 0 1622

Kompressziómérés volt ?

Előzmény: André1973 (1601)
OpelPeti Creative Commons License 2017.06.29 0 0 1621

Szia Opelatti! Pontosan ilyen hibával küszködöm több mint egy éve . . . több szerelő, motordiagnosztika, 3 gyújtástrafó csere van már a hátunk mögött mind hiába.  A legutóbbi tanács: Opelre szakosodott szerelőt keressek akinek van típus hibákhoz is kellő gyakorlata.... Nálad hogy áll a dolog?  

Előzmény: Opelatti (1619)
Ordenary Creative Commons License 2017.06.27 0 0 1620

Ennek is logopédus lesz a vége....

Előzmény: Opelatti (1619)
Opelatti Creative Commons License 2017.06.26 0 0 1619

Sziasztok! Adott egy Opel astra H 1.6 benzin! A problémám a következő: Véletlenszerűen előfordul, hogy menet közben elkezd villogni a motorhiba visszajelző, az  autó gázadásra szinte alig reagál, csúnya dadogó hangja lesz! Leállítom, újraindítom és megszűnik a probléma! Szerelő azt mondta, gyújtástrafó, kicserélték, gyergyákat is, de a probléma ugyanúgy fent áll sajnos! Találkozott már valaki hasonlóval? 

Bandi Palotai Creative Commons License 2017.06.25 0 0 1618

Sziasztok! Már több ilyen hibát olvastam itt a fórumon és máshol is, de mindig csak találgatás a vége. Ha valakinek volt ilyennel dolga és a probléma megoldódott, kérem, szóljon. Én sajnos műszaki analfabéta vagyok. 2003-as Zafira (Z16XE motor). Ha felmelegedett a motor 3000-es fordulatnál lekorlátoz a motor. Egyszerűn nem reagál a gázadásra. Sőt, néha, ha olyanja van, még ennél is alacsonyabb fordulatot enged, de ritkán. Úgy tűnik, a szerelő is csak találgat. Az EGR-szelep, meg a szabályozószelep már ki lett tisztítva, rezgőcső kicserélve. A hibakód hol lambda szonda, hol egr-szelep, hol motorkopogás. Előre is köszi!

zsoca26 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 1617

Gyertyákat cseréltél benne?

Előzmény: Kiralyzo84 (1615)
Ordenary Creative Commons License 2017.06.24 -2 0 1616

Vidd el logopédushoz....

Előzmény: Kiralyzo84 (1615)
Kiralyzo84 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 1615

Sziasztok egy olyan kérdésem  lenne hogy opel astra f 93. 1.6 os . Amikor felmelegszik illetve az idő is meleg el kezd dadogni illetve elmegy az alapjárati is. Ez mitől lehet?

Martin Kis Creative Commons License 2017.06.21 0 0 1614

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne hogy van egy h astrám (2004 1.7 diesel) és indexeléskor nem ad ki hangot. Világítás van de nincs hang. Mi lehet a hiba? A válaszokat és a jó tanácsokat előreis köszönöm.

pentoda1 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 1613

Sziasztok!

 

Z14XEP-s twinportban van-e PCV szelep a szelepfedélben? Vagy ez csak az 1.6-ok rákfenéje?

szotyika77 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 1612

Sziasztok!

 

Van egy 2001-es évjáratú Opel Astra G 1.4 benzin, Z14XE, és az a problémám vele, hogy amikor beindítom, akkor kigyullad a motorvezérlő rendszer elindításgátló lámpa, nem alszik el, és észrevettem, hogy amikor a lámpa kigyullad a torokszelep nem nyit ki rendesen. 

 

Szeretném megtudni, hogy szerintetek mi lehet a probléma, hogyan tudnám orvosolni? 

 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

Üdv, Laci.

Lajoshh Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1611

Köszi a segítséget.

B.GY Creative Commons License 2017.06.03 0 0 1610

Az a cső nekem is kijött a helyéről mikor légszűrőt cseréltem.Beindítottam és 3-4 ezer között ingadozott az alapjárat.Visszatettem és egyből megjavult.Keress egyet bontóban.Biztos akad.

Előzmény: Lajoshh (1609)
Lajoshh Creative Commons License 2017.06.03 0 0 1609

Sziasztok!

Adott egy 2001-es 1.4-es G astra kombi. Olyan problémám van vele, hogy hideg motorral induláskor egyesből rakom kettesbe 2000 rpm-nél kuplungolás közben fölpörög 2500-ig.

Ha kirakom üresbe és gurulok akkor 1500-2200 között megy le föl a fordulatszám, kuplungolásra lemegy alapjáratra. Ez nem minden estben történik meg kb. 10-ből 8-szor.

Ha kicsit melegszik a motor akkor normálisan megy, megszűnik a probléma.

Az autószerelőm szerint egy vákuum cső a ludas amit ő ki is cserélt. Meg utána rövid ideig nem is volt ilyen. Megnéztem a csövet és 4 darabból van összetákolva.

A kérdés, hogy tényleg ez lehet-e a probléma forrása? Ha igen akkor honnan tudnám beszerezni? Kerestem több alkatrészes webshopban de nem találtam.

A vékony csőről van szó aminek a vastag műanyag csövön van a tartója.

Előre is kösz a segítséget.

dkl325 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 1608

Sziasztok!

 

Egy öreg c14se motorral szerelt Astrát hajtok. 350000km nél járunk. Sajnos az előző tulaj (úgy gondolom) nem nagyon foglalkozott a motorral, nagy baj szerencsére nincs, csak, időről időre előbukkan valami.

Hozzátenném, nem idegen az autószerelés, valamint mivel kb 6000km megyünk vele egy év alatt, ezért 6000km-ként cserélem az olajat, szűrőket stb.

 

Amiről viszont fogalmam sem volt.: Tegnap kirepedt a vastagabbik kartergáz visszavezető cső, simán kicseréltem, jól le volt szűkülve, ezért gondoltam, megnézem a vékonyabbat. El volt dugulva, de a szelepfedél cső csonkja is. Kitakarítottam, összeraktam új csővel, viszont a szívó öntvény felé nem tudom átfújni. lehet, hogy ez a normális, semmilyen infót nem találtam a neten, hogy ott minek kéne lennie. Lehet, hogy csak le van dugózva? Semmi nem változik ha lehúzom, talán csak kicsit lassabban pörög fel, de lehet, hogy csak beképzelem.

 

Esetleg van valakinek infója erről? Köszönöm a segítséget.

 

Laci

Ordenary Creative Commons License 2017.05.26 0 0 1607

Nem tudom eldönteni, hogy ilyen nagy az Isten állatkertje, vagy csak a kerítés alacsony!

Ordenary Creative Commons License 2017.05.26 0 0 1606

Azért ne dobd ki, jó lesz az még ventilátornak...

 

 

http://racing-bazar.hu/alkatresz/gyujtas-gyertya-motorelektronika/opel_lucas_gyujtas

Előzmény: Harangozó Zsolt (1604)
Ordenary Creative Commons License 2017.05.26 0 0 1605

Alulról egyszer, de sokat kell flexelned....

Ha pedig össze is akarod rakni, akkor jön az aluhegesztés, szóval nagyon macerás dolog

 

A cigány lova jut eszembe: nem vak ez csak bátor...

Előzmény: André1973 (1603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!