Keresés

Részletes keresés

jkovacs1 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 43638

Gyalog fogok Bajára zarándokolni,hogy megnézhessem a Nemzeti Tüzijátékot ! :-)

Előzmény: Mwin (43637)
Mwin Creative Commons License 2011.08.05 0 0 43637

Ugyanmár, mi ez ahhoz képest, hogy augusztus 20.-án állami tűzijátékot nézhettek??????:-D

Előzmény: jkovacs1 (43636)
jkovacs1 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 43636

Köszönjük Pintér elvtársak, hogy 2 hét alatt mexüntette a bűnözést!

http://baon.hu/bacs-kiskun/kek-hirek-bulvar/fegyveres-rablas-egy-bajai-benzinkuton-393031

 

 

Csodálom, hogy a hivatásos bajai rettegő még nem retteg :-))))))))))))))

ZöPö Creative Commons License 2011.07.02 0 0 43635

Azt hiszem, ez fontos. Érdemes elolvasni, noha ezen a "saját névvel" szarakodáson nagyon rég túl vagyunk.

 

Név nélkül az igazság

Érdekes téma került szóba. Az internet anonimitása. Áldás-e, vagy átok?[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

ZöPö Creative Commons License 2011.07.02 0 0 43634

Köszönöm szépen, drága Mamicska! :-)

Előzmény: mamicska (43633)
mamicska Creative Commons License 2011.06.29 0 0 43633

kedves Tanár úr / ZöPö - sok boldogságot névnapod alkalmából!:)

 

 

 

farkzoli Creative Commons License 2011.06.23 0 0 43632

Szevasztok. Láttam az előző letöltéseken, hogy volt érdeklődés a bunkervadászatra.

Itt a friss útpontgyűjteményem, szintén Gugli Earth és Garmin/Russa formátumban:

http://www.megaupload.com/?d=XPRWPYHW

Előzmény: farkzoli (43605)
Mwin Creative Commons License 2011.06.22 0 0 43631
vinkel Creative Commons License 2011.06.08 0 0 43630

szép

Előzmény: Mwin (43625)
lemi Creative Commons License 2011.06.02 0 0 43628

Köszönöm a cimet amire azonnal irtam is, sajnos még máig semmi reakcio.:(

 

 

Előzmény: farkzoli (43623)
Mwin Creative Commons License 2011.05.23 0 0 43625

Sajnos esett az eső, de aki arra járt, ezt láthatta:

 

 

 

A LEITHA (LAJTA) monitor majdnem száz év után ismét visszatért Bajára.

Megtekinthető május 30-ig a Kagyló nevű műintézménynél.

Előzmény: Mwin (43624)
Mwin Creative Commons License 2011.05.21 0 0 43624

Érdemes lesz kimenni a Sugópartra is, úgy este hat felé. Érdekes látványban lesz része annak, aki arra jár:-)

Előzmény: rkozma (43622)
farkzoli Creative Commons License 2011.05.20 0 0 43623

E-mail: info@bajanet.hu

Talán még választ is kaphatsz. Manapság bármi lehetséges.

Előzmény: lemi (43621)
rkozma Creative Commons License 2011.05.20 0 0 43622

T. Fórumtársak!

 

Egy kis segítséget kérnék.

Most vasárnap, május 22-én lesz Baján az ilyenkor "szokásos" dél-alföldi éremgyűjtő találkozó és börze.

Van valakinek pontos (hivatalos) információja arról, hogy ez most hol lesz? A neten két helyet olvastam: vagy a Tiszti Klubban, vagy a volt Posztógyár éttermében. Az elmúlt években az utóbbi helyen volt.

 

Köszönöm!

Robi

 

lemi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 43621

Köszönöm kedves farkzoli, de nekem csak ez a jelentés jön:

 

 

Die Website hat die Anzeige dieser Webseite abgelehnt.

 HTTP 403

  Wahrscheinlichste Ursachen:

  • Diese Website erfordert, dass Sie sich anmelden.

  Mögliche Vorgehensweise:

  Wechseln Sie zur vorherigen Seite.

  Weitere Informationen

 

Régebben nem volt ilyen probléma vele és ha néha vacakolt, adva volt egy mail cim ahol jelenteni lehetett.
Most semmi! Hugom sem tudja lehívni egyiket sem.

Szerintem az oldal készitöi csináltak vele valamit és meglehet hogy csak külföldröl nem latható. Én németországbol nem érem el, a hugom pedig olasz részröl.:(

 

Köszönöm neked mégis a segíteni akarást!:)

lemi

Előzmény: farkzoli (43620)
farkzoli Creative Commons License 2011.05.20 0 0 43620
Előzmény: lemi (43618)
lemi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 43619

hoppá, javítanom kell!

 

 "mail címet meg találok" =  mail címet meg NEM találok

Előzmény: lemi (43618)
lemi Creative Commons License 2011.05.20 0 0 43618

Jó reggelt és szép napot mindenkinek!

 

Újolag felteszem a kérdésem és örülnék neki nagyon, ha most valaki válaszolni is tudna rá!

 

Hónapok óta nem tudom nézni a web-kamerákat, mail címet meg találok, ahol utána kérdezhetnék.

 

Köszönet az esetleges segítségért és üdv!

lemi

Előzmény: lemi (43601)
Mwin Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43617

 a szerelő szétszedné, én leápolnám

 

A szerelőt :-DD

Előzmény: Kpeti86 (43616)
Kpeti86 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43616

Igazából szerintem a monoblokkot nem kell kicserélni, hanem kitekerni , rendesen kitisztítani a helyét és a meneteket, aztán visszahelyezni.Ha  ez nem vezetne sikerhez, akkor vennék újat.A hajtás többi részének pedig megoldanám magam otthon a szétszedését, tisztítását, zsírzását.A monoblokkhoz sajna nincs szerszámom.Ezért írtam, hogy megbízható szerelő kéne, akivel meg lehet beszélni a dolgokat, rugalmas, és nem csak otthagyom egy üzletben, ahol majd átadják a szerelőnek.Van saját zsírom is, amivel dolgozni kellene.A legjobb az lenne, ha ottmaradhatnék amíg elkészűl, a szerelő szétszedné, én leápolnám, Ő pedig visszahajtaná. :) Ettől függetlenűl persze úgy fizetném, mint ha ott sem lennék.

Tudom, hogy nagyon körülményesnek tűnök, és lehet, hogy az is vagyok, de nekem a bringám több mint egy használati eszköz.

A középső bolt az, amelyikben szemben van a pult, és egy nő szokott lenni, aki semmihez sem ért?

A másik kettőbe azért benézek, és megkérdezem tőlük, hogy megy-e úgy, ahogyan én szeretném.

                          

 

                  

Előzmény: farkzoli (43615)
farkzoli Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43615

Nézd meg a Czirfusz Ferenc utcában az F&H-t vagy a Rauscht. Az utcában a középső boltot hanyagold. A monoblokkot az említett 2 üzletben simán kicserélik.

Előzmény: Kpeti86 (43614)
Kpeti86 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43614

Heló!

Tudnátok nekem ajánlani Baján bicikliszerelőt, aki ért a komolyabb bringákhoz,

relative új technikához, ( hidraulikus tárcsafék, olajos teló stb..) megbízható, és szerelés közben legalább annyira vigyáz a kerékpáromra, és annak fényezésére mint jómagam?

Az sem baj, ha nem hivatalos a dolog, vagy "csak" hobbiból szerel, a lényeg, hogy megbízható és precíz legyen!

A dolog tényleg nagyon fontos lenne, mert nyekereg a  bringámban a középcsapágy, itt a jóidő, én pedig bringáznék...Kínomban futni járok. :)

Vagy esetleg bajai topikot, ahol több sikerrel járok, ha itt nem jönne össze.

 

farkzoli Creative Commons License 2011.05.16 0 0 43613

"Összefoglalva: elég hányatott sorsa van a bajai bicikliseknek."

 

Máshol talán aranyéletük van? A biciglista Mo-n másodrendű állampolgár, amit még meg is ideologizálnak az autóbuzik, mondván, hogy nem fizet annyi adót, mit pampog. Viszont parkolóhelyet se foglal :)

 

A főtéri "kerékpárúton" mezítláb táncoltatnám azt a müvészt (ahogy régen a medvéket), aki azt az éles hulladékkövet odatervezte a bicigliseknek. Iskolapéldája, hogy valamit építenek, de ugyanannyi erőből lehetne hibátlan is.

 

(remélem a következőket Gál Zoli nem olvassa :)

A lényeg, hogy tempósan és biztonságosan kell és lehet is tekerni. Ha van kerékpárösvény, akkor nyilván ott ajánlott, illetve a gyalogosok közti teljes gázzal történő szlalomozás is lehet vidám. Természetesen jövőbe mutató tekintettel kell figyelni az adóbehajtókat :)

Naszóval sprintelj ott, ahol biztonságban érzed magad.

Pl. ha jobban tetszik, akkor igenis menj a tantóképző oldalán, ne a rendőrség oldalán, ahogy a tábla megkövetelné.

Előzmény: kicsinagy (43612)
kicsinagy Creative Commons License 2011.05.16 0 0 43612

Egy fasor mellé:

 

A német óvoda mellé telepített fasor esetén nem lehetett volna a fákat egy- másfél méterrel messzebb ültetni? Vagy a  kitaposott úgy nevezett "nyári utat" megközölni, hogy a biciklisek is élvezhessék az árnyékos allét később?

Pontosan a kerékpár útra ültették a fákat. Ha a biciklis a járdán közlekedik a gyalogosok reklamálnak, és  nem lehet kerülni...

Persze a bajai biciklis megszokta ezt; mert nézzük csak:

 

A  Duna hídról levezetik a biciklis forgalmat a Posztó előtti gödrös útszélre...

Ha József város felé akar menni, akkor a Budai Nagy Antal utcán tud haladni, a Tesco felőli  részen buszok és teherautók között.

Ha a város felé megy, akkor a gödröket kerülgetve. Amikor is a lakótelep sarkától hirtelen kél egy kerékpáros út a házak végéig. A forgalmas részen a piacnál, emelkedőn fel, kanyarban nincs biztonságos út kijelölve. A bátor/botor (?) az úttesten halad, a többi a halászpart fölött.

A Szt. Háromság téren ismét találunk egy kis kerékpáros utat, a Duna szálló előttig, mert a déli oldalon azon parkolnak az autók... A városháza előtt lehet haladni, vigyázva a gyalogosokra, akik ténferegnek a járda egyész szélességében. Az északi oldalon jókedvű kávézók ülnek a bicklis útra telepítve.  A kórház felé csak a nagy forgalomban lehet elhagyni a teret, vagy a Roosevelt téren átvágva járdán haladva a kiérhetünk Batthyány útra. Haza felé, a Czirfusz utcán a buszok között haladhatunk...

Az 51-es út mellet csak a Józsefvárosi temetőig van lehetőség biztonságosan haladni.

Összefoglalva: elég hányatott sorsa van a bajai bicikliseknek.

 

 

 

 

farkzoli Creative Commons License 2011.05.11 0 0 43611

Kösszépen. Nyomom az ipart, ha van egy hosszú délutánom. A guglival keresgélem a gyanús pontokat, a pontokat a gps-be másolom, és már tekerek is :)

Itt van 2 példa bunkerre és bunker/lövészárokra. Pár ilyen van a vaskúti út mentén, a lokátor mellett is, de lehet, hogy azok alapból a laktanya miatt épültek, nem a láncoskutya ellen?

 

 

 

 

 

Előzmény: rkozma (43610)
rkozma Creative Commons License 2011.05.10 0 0 43610

Ehhez a témához kapcsolódva feltettem ezt a riportot:

 

Előzmény: farkzoli (43605)
jkovacs1 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 43609

 

Hát így jártál:  

Nem lesznek itt bunyevácok

Megkezdik a magyarországi bunyevácok népi kezdeményezésének tárgyalását is. A Magyar Tudományos Akadémia szerint a horvátság szerves részét képező népcsoport egyes képviselői önálló népcsoportként kívánnák elismertetni a bunyevácságot, de ez valószínűleg nem fog sikerülni nekik, mert a kormány az MTA álláspontját elfogadva nem támogatja kezdeményezésüket. A bunyevácokat egyedül Szerbia ismeri el önálló nemzetiségként, ahol jól jön, hogy meg lehet osztani a helyi horvát kisebbséget.

 

 

 

 

 

 

 

Vannak hibák

Hétfőn harmadszorra is elfogadják a pofátlan végkielégítések kétszer már elmeszelt különadóját. Tovább »

forrás: Index.hu

kicsinagy Creative Commons License 2011.04.27 0 0 43606

A már emlegetett "kagyló" üzemeléséhez és a járda tartósságához:

 örömteli volt látni nagypénteken azt a kisteherautót vezető volánművészt, aki a kagyló előtti füves területen fordulgatott, és utána a járdán keresztül kihajtott a galagonyás felé.

A lerakott tábla és a behajtást akadályozni hivatott vasoszlop között centizett ki, a plató széle és a tábla között nem volt 2 cm. De sikerült!

Gratulálunk, és a gondos tervezéshez is, ami a vendéglátóhely működéséhez az  infrastruktúra meglétét íly helyesen mérte fel...

 

farkzoli Creative Commons License 2011.04.17 0 0 43605

Tegnap odatekertem. Ez nem a vh-s szovjet reptér "tartozéka" lehetett? Ezen beszámoló miatt gondolom:

http://mrekutatasok.blogspot.com/2011/01/kutatasi-beszamolo-il-2-ersekcsanad.html

Említenek benne valami Kozmát is ... :)

 

A déli bunkerrendszerben ilyen fajtát eddig nem láttam, és jellemzően csoportban állnak. Most 38-nál tartok, meg is nézheted Google Earth-al, sokat be lehet azonosítani. Gugli Earth (kml) és Garmin (gdb) formátumban:

http://www.megaupload.com/?d=Z5JIEW91

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: rkozma (43603)
farkzoli Creative Commons License 2011.04.13 0 0 43604

Köszi, majd elgurulok arra.

Előzmény: rkozma (43603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!