Keresés

Részletes keresés

Carrie Creative Commons License 2001.04.27 0 0 411
Bocsánat ne haragudj. Egyikőtök sem jelenti azt hogy "senki".csak nehéz volt elhinni. :) nagyon köszönöm a leveledet, és már repül a válasz hozzád. ma adtam fel, meg a Rékának is a levelét. Majd valamelyik este beszélhetnénk icq-n?
Légy jó!

Komarom! Mennyire ismersz te engem?

banjus Creative Commons License 2001.04.26 0 0 410
Először is, már megint miket irogatsz édesem?! Mi az senkinek sem hiányoztál? Nóri, Réka, Balázs, meg én az senki? Na köszönöm szépen. Ami a 2. turnust illeti, nem leszek itthon, mert családostul elutazunk, igy még ha akarnék se tudnék benne menni.
'99-ben nagykomárom is lent volt a 3. turnusban is, igy elméletileg ismeritek egymást. Méghozzá golános madrich volt az Eszter párja.Remélem ennyi info elég a beazonositáshoz.
Na pá, jóéjt!!
Előzmény: Carrie (405)
Carrie Creative Commons License 2001.04.26 0 0 409
Sajnos email címről nem ismerlek :(
komarom Creative Commons License 2001.04.26 0 0 408
az e-mail cimemet ha megnezed, akkor szerintem el tudod dontemi, hogy ismersz-e.
nagykomarom ( mert van egy ocsem, es ö a kiskomarom)
Előzmény: Carrie (407)
Carrie Creative Commons License 2001.04.24 0 0 407
Nem tudom hogy ismersz e. nincs kizárva. Majd ha még váltunk pár szót kiderül igérem :)
komarom Creative Commons License 2001.04.24 0 0 406
sziasztok
En ismerhetlet teged carrie ?
nagykomarom
Előzmény: Carrie (405)
Carrie Creative Commons License 2001.04.23 0 0 405
Nehéz elhinni hogy "sokan" vártatok rám. De még azt is hogy vártatok rám egyáltalán. Ugyan ki várt rám? Kinek hiányoztam? A 2. turnust kihagyod teljesen? De azért majd fogunk találkozni abban biztos lehetsz!
banjus Creative Commons License 2001.04.22 0 0 404
Jól van, nem akarlak megfojtani, de azért igen, hogy nem jöttél a találkozóra!!!Pedig vártunk ám sokan!!!!
Pusszzz:

Banjus

Előzmény: Carrie (402)
Rachela Creative Commons License 2001.04.22 0 0 403
"bár az 1. turnusos párommal nem hiszem, hogy gondom lenne."

Aranyos vagy! ;))) Tud valaki valamit a peulák témájáról, ill. leadási határidejéről? Segitsetek Vuknak a kisrókának!

Előzmény: banjus (398)
Carrie Creative Commons License 2001.04.22 0 0 402
Andi. tudom, hogy most meg fogsz ölni, de nem tudok menni az 1. turnusba, mert felvételire való felkészítés lesz az 1. turnus alatt, amire nekem muszály mennem, ha egy kis esélyt szeretnék a főiskolán. Remélem megérted. Vagy ha megölnél, azért még hálás is lennék. így megyek az oszt. társaimmal a 2.ba.
jung Creative Commons License 2001.04.20 0 0 401
Az volt a 400 as sorszámú hozzászólás. Mivel most nem volt mondanivalóm :-) jung
Előzmény: halcy0n (400)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.20 0 0 400
Mi 400?

.halcy0n

Előzmény: jung (399)
jung Creative Commons License 2001.04.18 0 0 399
400
Előzmény: banjus (398)
banjus Creative Commons License 2001.04.18 0 0 398
Az idei téma fedő neve a zsidó otthon, de szó lesz a zsidó családról, a zsinagóga berendezéséről, Izrael mai helyzetéről, meg még 1-2 jó dologról.
Amúgy én is nagyon várom már Szarvas, remélem minden jó lesz, bár az 1. turnusos párommal nem hiszem, hogy gondom lenne. Remélem ezt ő is igy gondolja, merthogy galilos madrichnak lenni jó dolog. emellett szeretnék menni a 3.-ba is, oda viszont golánba, de ez még nem 100%, mármint, hogy nem biztos hogy eme korcsoportba mehetek majd.
Amúgy tényleg a habo szokta a tavaszi táborait Szarvason tartani.
Előzmény: halcy0n (397)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.18 0 0 397
Bocs Rachela, de én lemaradtam, mi is az idei téma? Én csak 1 tök általános plakátot készítettem Szarvashoz, de szerintem az még nem került nyilvánosságra, nem elékszem semmilyen témameghatározásra.

.halcy0n

Előzmény: Rachela (396)
Rachela Creative Commons License 2001.04.18 0 0 396
Én nem hallottam semmit erről, de érdekelne, hogy milyen volt. Tud valaki mesélni?

Jung egy korábbi kérdésére válaszolva: már nagyon várom a nyarat, jó lesz megint Szarvasra menni. Az idei témaválasztás szerintem nagyon jó, minden korosztályhoz hozzá lehet igazitani. Ha minden jól megy, két turnusban is lent leszek, első-galil, második-negev felállásban. Még sosem voltam galilosokkal, úgyhogy kiváncsian várom.

Előzmény: halcy0n (395)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.18 0 0 395
Bizony, vasarnap este jottek haza. Egy kis madrich-kepzo szeru valami folyt lennt, ha konkretabban tudnam, nem kerdeznem. Azt hittem lapul koztetek Habos eredetu madrich is (elvegre olyan rihadt sokan vannak :-)

.halcy0n

Előzmény: Kenny23 (394)
Kenny23 Creative Commons License 2001.04.17 0 0 394
Azt hiszem a Habonimosok voltak ott táborozni.
Előzmény: banjus (393)
banjus Creative Commons License 2001.04.17 0 0 393
Húsvét Szarvason? ki volt lent mostanában???
Előzmény: halcy0n (392)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.17 0 0 392
Igaz.

Egyébként, milyen volt a húsvét Szarvason? Meséljetek!

.halcy0n

Előzmény: jung (391)
jung Creative Commons License 2001.04.16 0 0 391
"Meg van a megoldás! Jungot a UJS-ből ismered!!!

Langyos... "

Ha jol emlekszem, a megoldas a topicba vag, mert szerintem Szarvarol ismerjuk egymast, javits ki ha tevedek :-)

Előzmény: halcy0n (389)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.15 0 0 390
OFF

Basszus, kihagytam azt a rohadék BLOCKQUOTE-ot. Ennyit az egységes arculatomnak...

.halcy0n

Előzmény: halcy0n (389)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.15 0 0 389
Szóval, halciOn, ha végig olvasnád, amit irtam, kiderülne, hogy MEGNÉZTEM a programban a pasi nevét és Tatár Györgynek hivják. Amúgy tényleg nagyon jó előadó, sok érdekes dolgot tud mesélni.

Bocs, legkozelebb jobban figyelek...

Meg van a megoldás! Jungot a UJS-ből ismered!!!

Langyos...

.halcy0n

Előzmény: banjus (388)
banjus Creative Commons License 2001.04.13 0 0 388
Sziasztok Kedves Mindenki!!!

Az ember 1 este nem nézi meg a topicot, és már is 20 oldalt tele irkáltok? Na jó, csak vitzeltem.
Szóval, halciOn, ha végig olvasnád, amit irtam, kiderülne, hogy MEGNÉZTEM a programban a pasi nevét és Tatár Györgynek hivják. Amúgy tényleg nagyon jó előadó, sok érdekes dolgot tud mesélni.

Meg van a megoldás! Jungot a UJS-ből ismered!!!

Ami Szarvast illeti, én is imádok odajárni, immár 11. nyarat fogom lent tölteni. Na persze nem az egészet, de 1 v. 2 turnust igen. Azonban hallottam arról, hogy bizonyos társaságot nem a tábor témája érdekel, hanem az ellenkező nem. Igazából én is későn érő vagyok, de nekünk megvolt a saját kis társaságunk, amit lehet egyfajta szigetnek is tekinteni, és 3-4-en nagyon jól elvoltunk a 2 hét alatt. Persze ez nem azt jelentette, hogy másokkal nem áltunk szóba, de nálunk nem a fiúkon volt a hangsúly, vagy nem csak rajtunk. De talán ezért éreztem mindig nagyon jól magam, leszámitva 1-2 turnust, amikor volt egy két kellemtelen élményem, de ez már a múlté, vagy mégsem?
Ami a madrich hiányt illeti, szerintem beugróra mindig szükség van, tavaly az első turnusban pl. öszzesen a 3 korcsoporttal(nem volt külön Hermon, mert nem volt elég hanich meg mardich hozzá) 6 madrich volt, a negeveseknek és a golánosoknak 1-1 madrichjuk volt.Mit nem mondjak, eléggé érdekes egy dolog volt, még jó, hogy galilban voltunk 4-en, igy tudtunk 2 csoportot csinálni.Én nagyon élveztem, tök jó csopim volt, de ezt már irtam. Nyugi Rachela, a 2. turnusos csopim is király volt, meg a párom is:))))
Szóval Jung ha akarsz jönni, csak szólj Fricinek, biztos talál neked helyet.
Na a mai kisregényemet befejezem, sziasztok! pápá!

Előzmény: halcy0n (379)
jung Creative Commons License 2001.04.12 0 0 387
Köszi szepen Halcy0n! De most komolyan :-)))
Előzmény: halcy0n (382)
Rachela Creative Commons License 2001.04.12 0 0 386
Hogy mondják ivritül, hogy happy birthday? Yom huledet szaméach? Áh, inkább maradok a magyarnál:

BULLDOG SZÜLINAPOT, JUNG!!! :-)))

Rachela Creative Commons License 2001.04.12 0 0 385
Kedves halcy0n!

Sajnálom, ha legutóbbi hozzászólásom, gunyorosnak hatott, pedig kivételesen nem szántam annak :).
Egy pillanatig sem akartam olyasmit sugallni, hogy Te voltál a hibás abban, hogy nem érezted jól magad abban a bizonyos évekkel ezelőtti turnusban, pusztán sajnálom, hogy az első, Szarvassal kapcsolatos élményed negativ volt. Az viszont nagyon jó, hogy 98-ban sikerült a hiányt pótolnod. Persze, tudom, hogy vannak olyan turnusok és emberek, ahol és akiknél rég nem arról szól Szarvas, aminek eredetileg 1990-ben indult. Ehhez azonban az is hozzátartozik, (és ezt már régebben talán emlitettem, de nem biztos), hogy a tábornak az elmúlt 11 évben megváltozott a szerepe, legalábbis ami a magyar táborozókat illeti. '90-ben gyakorlatilag ez volt az egyetlen hely, ahol a zsidóságról lehetett tanulni, hallani, nem voltak iskolák-óvodák, megannyi ifjúsági szervezet, mint ma. Ma már sokan nem a zsidó identitás erősitésének, a zsidó kultúra megismerésének igényével mennek le a táborba, sokkal inkább a barátokkal való közös nyaralás, bulizás, kikapcsolódás kedvéért.
Lehet, hogy rosszul látom a dolgot, de szerintem ez is lehet az oka annak, hogy egészen más lett a tábor hangulata már akár a negyedik-ötödik évben, mint a legelején.

Na, most én is érzelmi oldalról közelitettem meg a dolgot, de szerintem ez legalább olyan fontos, mint a "racionális vizek", nem?

Előzmény: halcy0n (384)
halcy0n Creative Commons License 2001.04.12 0 0 384
Kedves Rachela!

Most ha nagyon cinikus akarnék lenni (és egyébként gunyoros kis megjegyzéseid után miért ne lennék az :-) akkor azt mondanám, hogy tényleg nem csak a másik nemről szólt a dolog. Pl. hallottam valami füves botrányról is... :-)))

Mielőtt nagyon elmérgesedne a dolog, megpróbálok szépíteni:

Az első szarvasi élményem után jó pár évig kihagytam a dolgot, és végül az 5-ik turnusban tértem vissza, 1998-ban. Bizonyára Te is tudod, hogy ez már erősen az ex-szarvasi korosztálynak szól, de speciel ebben az évjáratban ez pont nem így jött ki. A nagy átlag akkor kezdte az egyetemet/főiskolát, értsd: 18-19 éves volt a nagy többség. És ez volt az a társaság, ahol Frici és néhány másik nagyon jó fej madrich segítségével először vehettem részt, komoly, értékes vitákban, beszélgetésekben. Mindezt olyan emberekkel, akik hozzám hasonlóan még csak keresgéltek a nagyvilágban, tehát nem kell őket érett felnőtt embereknek tekinteni. Ez utóbbit azért mondom, hogy értsd Te is, hogy ez a '98-as Szarvas sokkal közelebb állt a hagyományos, épp-hogy-kamaszodunk-és-rohadt-sokat-kérdezünk korosztályhoz, mint amiről mostanában szólnak az 5-ik turnusok. Nekem ez a turnus adta vissza, és jelentette az évekkel előtte kimaradt "szarvasi érzést".

No nem szaporítom tovább a szót, nem biztos, hogy vevők vagytok az ilyen érzelmi jellegű beszámolókra, legközelebb racionálisabb vizekre evezek :-)

.halcy0n

Előzmény: Rachela (380)
Jidele Creative Commons License 2001.04.12 0 0 383
T.Gy. előadása szerény vélemnényem szerint zseniális volt. megjelent egy könyve is témában, állítólag nagyon jó. Hihetetlenül jó előadó, nagyon sajnáltam, hogy csak olyan rövid volt a szombati előadása, de a vita szörnyű volt, csak azt érték el, hogy mindenkit egymásnak ugrasztottak
halcy0n Creative Commons License 2001.04.12 0 0 382
HAPPY BORZDAY kedves jung! De most komolyan :-)))

.halcy0n

Előzmény: jung (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!