Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2019.11.18 0 0 19637

Érdekes, hogy Egerszegen van, Szombathelyen meg nincs, holott ezzel a logikával Szombathelyen kéne lennie inkább.

Előzmény: CérnaSzáll (19635)
Hy Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19636
CérnaSzáll Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19635

És ezt hogyan lehet ellenőrizni?

 

Szúrópróbaszerűen néha a gép kiírja, hogy pár terméket olvass be vagy hogy szólj a sportosnak, hogy ő csipogtassa le. Csak a regiszrált CC-kártyáddal veheted már eleve ki a terminálból, nyilván ez is hátráltató tényező. És biztos van személyi "kockázatelemzés" is. Na meg az sem véletlen, hogy a Pólusnál, Fogarasinál lévő Tescóknál nincs ilyen opció, a Váci útinál meg igen (most a hétvégén méretprobléma okán egy estén belül megjártuk mindhármat és hát látszik, hogy a környék összetétele más és más (anélkül, hogy hosszabban elidőztünk volna ... - pl. mennyire szánalmas már a 10 db-os - amúgy olcsó - gyerek alsó készletből kivenni 3-at :/)

 

 

Előzmény: Flowey (19630)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.11.15 -1 0 19634
Előzmény: Pityorka (19633)
Pityorka Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19633

:)))

Ez benne van a pakliban. 

Előzmény: ásítósmacska (19632)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.11.15 -1 0 19632

Pedig az veszélyes lehet... ;-))

 

https://www.blikk.hu/hoppa/lol/segiccseg-meghalok-kiabalta-a-kukaba-szorult-ferfi-a-rendoroknek/n57bevr

 

“Jájjj Istenem, meghálok, meghálok, segíccség”.

 

Előzmény: Pityorka (19631)
Pityorka Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19631

Ez nálunk is szakasztott így volt. Sokan azt hiszik, mindent megtehetnek az áruházban, és meg is tesznek. Eszegetik a szőlőt, beleesznek a szárított gyümölcsökbe, magokba, mindenütt találni csokis, túró rudis papírokat, félig megevett pogácsát stb. Kint a parkolónál a használt ruhás konténer maga a gyönyör, benne a cigánylurkóval, hogy sikerül nekik beletenni nem tudom, górja kifelé a rengeteg rongyot, persze senki nem mer semmit sem tenni ellenük, az egy szál őr meg pláne nem.

Előzmény: Flowey (19630)
Flowey Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19630

És ezt hogyan lehet ellenőrizni? Csak mert pl. a cigányok a csillagot lehazudják az égről szemrebbenés nélkül. Szinte hallom is "zsáj drágá árános ellenőr úr csókulom a kezsit-lábát há' csák ází nem óvastuk be a termíkek felít, mer ipeg akkor nágyon erős hásfájásom lett és májnem összeestem tűle, asztán el is felejtettem, hogy beneván a kácsibán" "Áz meg hágy kerűt odá? Ot se vótunk!" 

Itt is hazudoznak, olyan lazán, mintha egyáltalán nem lenne lelkiismeretük. Rémisztő! De nem csak a cigányok, sokan mások is. Olyanok is akik nem lennének rászorulva. Ennyire pszichopata társadalomban élnénk? Én is teszek néha rosszat, de képtelen vagyok nem megbánni, ezért is kerülöm ezt. Pedig a legnagyobb bűnöm 1-2 bliccelés volt amikor nagyon nem volt pénzem. De még az is rossz érzés volt.

Előzmény: v_peti (19620)
Flowey Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19629

Azok aranyat érnek a mai napig. Még a régi "hajléktalan" (tudod, amit mai napig hordanak magukkal a csövesek) Plus szatytrok ilyen jók. Költözésnél még a könyveket is lazán tudtam benne vinni.

De persze most a "Szent Klímávídelem nevibe" nem lesznek már ilyen jó szatyrok, hanem csak olyan hulladék ami hazáig is alig bírja ki. Szánalmas.

Előzmény: CérnaSzáll (19625)
Flowey Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19628

Nem, és szerintem erre a még kb. 45 napra amíg létezik egyáltalán ez a fizetési módszer, már nem is fogják megcsinálni.

Előzmény: A másik határbíró (19626)
BONNIE Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19627

Nem

Előzmény: A másik határbíró (19626)
A másik határbíró Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19626

Azt tudja valaki, hogy az Erzsébet kártyával lehet-e önkiszolgáló pénztárnál fizetni? Pár éve, amikor utoljára használtam ilyet, még nem lehetett, csak "humán" kasszásnál.

CérnaSzáll Creative Commons License 2019.11.15 0 0 19625

A csipogtatóval körbejárósat én is szeretem, pláne mert lehet rögtön a nagy zacskókba pakolni (nálunk még mindig a 13+ éves kék színű "Nagy zöld táskák" vannak használatban - anno vettünk jó sokat (valami 150 Ft volt darabja), költözünk vele, vásárokba jártam vele, telepakoltam nehéz könyvvel, stb, és még mindig teljesen rendben vannak, naponta használjuk őket). Azoknál van a szívás, ahol ilyen csak, csak önlehúzós rész.

Előzmény: Bubo.Bubo. (19615)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19624

de persze hogy valami központi dolgozó, csak elfelejtette beállítani, hogy a négy kupont nem lehet egyszerre használni

Előzmény: Bubo.Bubo. (19623)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19623

akkor úgy írom: "matekzseni"

Előzmény: v_peti (19621)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19622

darabos: van mellette kirakva vonalkód, azt kell lecsipogni, és beállítani a darabszámot

súlyra mért: rá kell ragasztani a mérlegről matricát, és azt leolvasni

 

ha nem megy/elfelejtetted, akkor a pénztárnál azt kell megnyomni, hogy nem olvastál be mindent, akkor kell a helyi dolgozó, az beüt valamit, és mint rendesen a plusz árukat ott leolvasod

Előzmény: v_peti (19620)
v_peti Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19621

Matekzseni? Akkor ő a TESCO központjában dolgozott? Vagy hogyan találta ki?

 

Nekem is volt egyszer furcsa esetem. Vettem akciós terméket, egyet fizet, kettőt kap akciót, de a valóságban még ennél is olcsóbb árat mutatott a gép. Előttem pont az üzletvezető vásárolt. Nem tudom, a kettő között van-e összefüggés. :)

 

 

Előzmény: Bubo.Bubo. (19616)
v_peti Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19620

Egyet csaltam: Kérdés az, hogy jó vagy rosszhiszeműen csaltál. Azaz véletlenül a konyak maradt ki, vagy pedig a veled lévő gyerek vagy telefonhívás megzavart, és egy kis csoki maradt csak ki.

 

Ma voltam Egerszegen, ott láttam korábban, most is megvan.

Mivel a ClubCard kell a használathoz, ezért nem érdeke senkinek sem csalni, mert így a vásárlás kezdetétől be lesz azonosítva a vevő, és a WC-papír alá véletlenül eldugott pia miatt ha letiltják a kártyaszámot, akkor többet nem tud trükközni az illető.

 

Apropó, ezzel a darabos és a súlyra mért árukat hogyan lehet lehúzni?

Előzmény: Flowey (19601)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19619

(megjött a kupon papíron, és egy ideg látszott a telefonos alkalmazásban is - a papírcetliket olvastattam be először, azt már nem engedte, hogy a telefonos alkalmazás vonalkódot is érvényesítsem - onnan közben persze eltűnt a kuponok fele -

a telefonos alkalmazás a múltkor megbosszulta a dolgot, direkt azért vettem kicsit több sertéscombot, mert ígért jópárszáz forint kedvezményt a telefonomon, aztán amikor élesbe fordult volna a dolog, "nem tudta megjeleníteni a vonalkódot" valami hiba miatt, és azt mondták, hogy akkor így nem jár kedvezmény...)

Előzmény: Bubo.Bubo. (19618)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19618

egy hete - eltettem a blokkot emlékbe, annak igazolására, hogy egy marketingesnek sem árt a józan ész és egy kevés matek-tudás :)

Előzmény: Magdi60 (19617)
Magdi60 Creative Commons License 2019.11.14 -1 0 19617

Ez nem ma volt. Valamikor még régen, igaz?

Előzmény: Bubo.Bubo. (19616)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19616

ja, és elmesélem még, hogy valamelyik matekzseni kitalált egy sorozat kupont, amikkel 6400 ft ára macskakaját 600 ft-ért tudtam megvenni a tescóban

 

az volt a 4 kuponon, hogy

- ha veszel 1 csomag 800 grammos Purinát, kapsz 500 ft kedvezményt

- ha veszel 2 csomaggal, kapsz 1000 ft kedvezményt

- ha veszel 3 csomaggal, kapsz 1800 ft kedvezményt

- ha pedig 4-gyel, akkor 2500 kedvezményt

 

vettem 4-et, és sorban leolvastattam az önkiszolgáló pénztárnál a 4 kupont visszafelé (4-3-2-1) - és mind el lett fogadva!

Előzmény: Bubo.Bubo. (19615)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19615

ez így nem teljesen igaz, én pl. kifejezetten szeretem, sőt, meggyőződésem, hogy nem nagyon járnék a tescoba, ha nem lenne ez a lecsipogom magamnak rendszer

 

ellenőrzés ritkán van (egyszer valami szalámifélét elfelejtettünk lecsipogni, akkor újra kellett olvastatni mindent, de ezen kívül más gondunk még nem volt)

 

mondjuk én az a nagyon hülye becsületes fajta vagyok, aki nem képes csalni (nem tudom, ha az életem múlna rajta, mit csinálnék)

 

amit szeretek benne, hogy rögtön látom az árat, de ennél is jobban, hogy nem kell vesződni a szalagra felpakolással (esetleg az újra átpakolással az automata pénztárnál)

 

konkrétan úúúúúútálom a legtöbb boltban a pénztárnál való rakodást - nem az én 164 centimnek találták ki a nagy bevásárlókocsiból való kipakolást, mindig morgok, hogy a szalag végén embermagas tornyok vannak (fölösleges dolgokkal) és csak oldalról lehetne pakolni, ami nekem minden irányból tornamutatvány, különösen ha kevés hely van, vagy ha nagyon gyorsan viszik a szalagot előre - a végén a bepakolás a másik rémálom, amikor dobálják a holmimat, és nem hogy megvárnák, hogy elpakoljam egy részét, hanem látvonyosan tornyozzák, hogy siessek már (a Penny boltok külön eset a pont a pénztári sorok útjába betonozott fagyis hűtőkkel, hogy csúcsforgalomban mindenki útáljon mindenkit :)    )

Előzmény: CérnaSzáll (19610)
Hy Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19614

Aki pár doboz sörért (alkohol-korhatáros termék) sorba áll, meg is érdemli!
:o)))
Nekem tegnap hoztak házhoz 2 tálcával egy darabig megteszi...
:o)

Hy Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19613

Sok a kiselefánt.
Spar-ban is hasonló a helyzet. Szerencsére ott előre figyelmeztetnek, föl kell árazni a cuccot -csak még a zacsik nájlonok, kevés a papír.
Az önkiszolgáló pénztárak használatát is meg kell tanulni. Nem csodálom, hogy némelyek utálják, valóban úgy működnek, mint az elefántok.

Nálunk is lassan szoktak rá, de most már célszerű figyelni a pénztárakat, mert gyakori, hogy a kasszásnál senki, az önkinél + sor áll, csak az a baj, hogy az utat is elállják szájtátik, kerülni kell egész polcsort is miattuk.

Előzmény: Panzermeyer (19609)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19612

Egy doboz sörért is a sportost kell hívni. Na persze. Inkább beállok a sorba...

Előzmény: CérnaSzáll (19611)
CérnaSzáll Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19611

Utálja mindenki.

 

Persze, mert minden szarért a szegény sportos jókedélyűt kell ugrasztani, ha zsugorfóliásat veszel, ha utalványod van, ha csipogós vackod van, ha nem lehet beolvasni a vonalkódot, ha a pékárus/zöldésges listából kell kibogarászni, hogy mi is van a kosaradban ... Néha nekem is hosszabb, pedig gyakorlatias vagyok, nem ijedek meg, de a sportosra várakozva (amíg másoknál intézkedik) a rendes kasszánál már rég végeztem volna.

Előzmény: CérnaSzáll (19610)
CérnaSzáll Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19610

Utálja mindenki.

Előzmény: Panzermeyer (19609)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19609

"Én azon lepődök meg inkább, hogy sorok állnak a pénztáraknál kosarakkal-kocsikkal, közben az önkiszolgáló részben 2-3 gép is üres."

 

Nálunk ugyanez a helyzet. Most telepítettek a kis teszkónkba 2 ilyen önkiszolgáló szart. Az egyik, vagy a másik folyamatosan ki van papírozva, hogy nem üzemel. Az emberek állnak a sorban, a működő önki meg üres.

Utálja mindenki.

Előzmény: Hy (19603)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.11.14 0 0 19608

Nyugi leálltam a szerrel :-D

Előzmény: Flowey (19605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!