Keresés

Részletes keresés

MINIOR Creative Commons License 2012.12.12 0 0 36353

Gratulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!! :-)

Előzmény: AgathaChristie (36352)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.12 0 0 36352

Nektek is: :D

Fáncsika szült tegnap este!
A mami kékhordozó-vadas, apa: Puszika aki kék, az eredmény pedig 6 kék picúr. A genetikai valószínűség számítás nem erőssége a degumamiknak. :)
Viszont a nemeket most pontosan osztotta el: 3 fiú 3 lány. A legkissebb 12 grammos, az átlagsúlyuk 15 gramm. Szóval mindenki hatalmas, egészséges, jószagú, puha, és cincogós.
Fáncsika is remekül van, Puszi bontja az elválasztó rácsot.

AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.12 0 0 36351

Igen van. :)

Előzmény: szekelya (36350)
szekelya Creative Commons License 2012.12.12 0 0 36350

Nos, van valakinek infója a Rodi és a Critical Care beszerzésére vonatkozóan?

Előzmény: szekelya (36343)
szekelya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 36349

Én még csak a salgó polc + drótháló kombinációval egészíteném ki. Nagy előnye az egyszerűségen és a gyorsaságon túl, hogy olyan magasra csinálod, amilyenre te gondolod, hiszen számos hely van a polcok beszerelésére, és még külön polcot is tudsz beleszerelni a kiegészítőknek (pl. eledel, alom) a rácsos rész alá vagy fölé, ha akarsz. Csak ne felejts el ajtó(ka)t vágni a rácsra! :)

Előzmény: AgathaChristie (36348)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.10 0 0 36348

A Brico Store végleg bezár, az építő anyag fillérekért van, ha most tudsz ott venni rácsot, padlólapot, meg faanyagot, csavart, akkor csinálhatsz 2 szekrény ketrecet, a másodikat karácsonyig megveszik... Bejön az anyag, és a munkád ára...

 

A szabásmintának az ilovedegu.hu jobb sávjában a Degesz ketrecet javaslom.

 

Kéregethetsz a szomszédoktól ketreceket: a legtöbb padláson, közös helységben akad, és ingyen is odaadják, de ha kicsik, akkor 4-5 ketrecet is össze kell építened, és 1 takarítás addig tart, mint egy szekrényketrec megépítése. Ha kifogysz egy nagy nyúlketrecet, akkor abból kettő már elég lehet...

 

Ha súlyos szerszám hiánnyal kűzdesz, akkor kell egy hatalmas műanyag edény, mondjuk egy ikeás ágyneműtartó, és egy jó kemény rács, a Brico Store-ból, meg egy csípőfogó, és egy kötöződrót...

Szabásminta az ilovedegu.hu fórum ketrec építős rovatában Kókusz keze munkája...

 

Ha találsz otthon, vagy a szomszédok padlásán egy elég nagy szekrényt, azt igen olcsón lehet ketreccé alakítani. Kivágod az oldalait, ajtajait, és berácsozod... Az alján 15 centit hagyjál meg alomfogónak! :)

 

A ketrec árak ilyenkor az egekben vannak, de a torpenyul.hu fórumán, vagy a csíkos mókusos fórumon érdemes megkérdezni, van-e valakinek eladó ketrece, ami kicsi nekik, degunak még jó, ők negyen áron adják.

 

Nálam is szoktak lenni eladó használt ketrecek, de ami rosszállapotú és 10.000,- azt meg se hirdetem, mert a legszemfülesebb elviszi, 20.000,- a legolcsóbb új, és néha van igen jó állapotú használt, az 20.000,- berendezve.

 

Az egészséges deguknak 50x70x70 centis ketrec kell legalább, az állatvédelmi törvény szerinti minimum 40x60x60, de az tényleg kicsi... Ha már építesz, akkor 50*80*80 centiset érdemes. :D

 

Viszont a költözéssel egy időben érdemes lenne mellé egy havert beszoktatni...

A művelet előtt érdemes saját szeműleg (ha kell kölcsön szem, ide felrakod az intim fotót, és szavazunk...) ellenőrizni a kicsi jószág nemét, utána olvasni az összeszoktatásnak, ketrecileg, lelkileg felkészülni, és utána belevágni egy azonos nemű kispajtás beszoktatásába. Igen összetett a szociális életük... A tévét kidobhatjátok, jobb műsor lesz a ketrecben... :D

De ha csak bevágsz egy kicsit egy idegen ketrecbe, jól elverik az udvariatlan betolakodót! Meg kell várni, amíg semleges terepen össze haverkodnak.

Előzmény: foot-bag22 (36347)
foot-bag22 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 36347

Sziasztok!

 

Van egy árva kis degunk, kb. 7-8 hónapos, befogadtuk ketrecestül. Sajnos eljött az a pillanat, amikor ma azt mondták, hogy vissza kell adni a házilag készített papagály ketrecet.

 

Nincs valami ötletetek, mert nem állok túl jól anyagilag.

 

AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.05 0 0 36346

Hívjál fel!

Előzmény: szekelya (36345)
szekelya Creative Commons License 2012.12.05 0 0 36345

Ezt kettes számú megoldási lehetőségnek gondoltam, ha nem megy másképp, köszi. :) De azért jó lenne, mert most úgy néz ki, hogy nem ez az egy doboz kell majd, hanem hosszabb távon... És igen, pontosan azt kellene megkérdezni, hogy honnan, hogyan importálja! Mert a Rodi esetében az Alfavetnél semmit nem találtak a patikában, a Critical-nél pedig az Oxbow-nál több ország fel volt tüntetve, de Mo. nem. Ezért mondta a srác, hogy így nem tudja beszerezni. Kellene valami kontakt információ.

 

(Most még kb. a fele megvan, vagyis nem sürgős, de mivel ennyire ráálltunk mostanában, szerintem kb. 1 hónapon belül kell majd a következő doboz. Mennyibe kerül most? Nekem még Dorci hozta anno.)

Előzmény: AgathaChristie (36344)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.04 0 0 36344

Rodit én tudok neked küldeni, a Critical Caret meg a Papp doktornő rendelője importálja.

Előzmény: szekelya (36343)
szekelya Creative Commons License 2012.12.04 0 0 36343

Aki szokott venni RodiCare-t és/vagy Critical Care-t, kérem, hogy kérdezze meg, hogy honnan szokták beszerezni, mert én itt kértem volna a patikában, de egyikhez sem találtak beszállítót Magyarországra! Ha volna kontakt, lenne esélyem, hogy tudnak nekem beszerezni. (Most elsősorban a Rodi kellene, de mindkettő érdekel.)

Nagyon köszi!

MINIOR Creative Commons License 2012.12.03 0 0 36342

Most a benti gépről írok, sajnos az otthoniról nem megy :-(

Előzmény: MINIOR (36341)
MINIOR Creative Commons License 2012.12.03 0 0 36341

ezek csak próbák voltak. kábé 50 küldésből 1 ha elmegy! :-((((

Előzmény: MINIOR (36340)
MINIOR Creative Commons License 2012.12.03 0 0 36340

éűáélűáé

Előzmény: AgathaChristie (36339)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.02 0 0 36339

Minior azt írta, hogy nem tud az indexre írni, aztán nini! mégis tudott... :D

Előzmény: MINIOR (36338)
MINIOR Creative Commons License 2012.12.02 0 0 36338

 

óüpőp

Előzmény: MINIOR (36337)
MINIOR Creative Commons License 2012.12.02 0 0 36337

álkápkoápkápk

 

AgathaChristie Creative Commons License 2012.11.29 0 0 36336

A deguk takarmányozása se rossz téma... Bár ha megnézed a magyar tápok összetételét, akkor valószínűleg lelőnek a gyártók...

 

Háromszor annyi ideig élnek a deguk, ha nem azzal etetünk hanem fűvel, meg fű alapú tápokkal. A cukorbetegségüket tagadják, mivel az nem betegség, amíg nem kap cukrot. Ergó teljesen jó neki a pattogatott kukorica alapú etetés, forgáccsal dobozolva, a magasabb rosttartalomért...

És ugye ki az aki tudományos célokból beáldoz még egy kupac degut, hogy bebizonyítsa. Én tuti nem!

AgathaChristie Creative Commons License 2012.11.29 0 0 36335

Sajnos én láttam olyat is, hogy a fájó szája miatt rágta le a szőrt a kezéről. :(

Előzmény: wurfelkopf (36331)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.11.29 0 0 36334

A degutopiára gondolsz? :)

 

 

 

Amit a Gábor mondott az se hülyeség. A Papp Ginát le doktornőzni eléggé meggondolatlan dolog. Maga is degu tartó, rajongó, csak van róla egy szakvizsgája, és egyre messzebbről hordjuk hozzá a rágcsálókat.

Ha jóban akarsz velel lenni, ne kérdezd meg, hogy hány deguja van. Ez egy bizonyos szám fölött illetlen kérdés. ;)

 

Ha pedig magadnak szeretnél rágcsálós rutint, akkor jelentkezz be hozzá ideiglenes befogadónak. www.ragcsamentok.hu

Annyi nyomi, tartáshibás állatot sehol máshol nem látni. Minden másodikat kezelni kell a gazdisítás elött.

És persze nem csak deguk vannak a rágcsamentőknél...

 

A viselkedés eléggé vékony jég. A deguk túl okosak, és egyetlen szabályt se hajlandóak betartani.

 

Mikk írogatta a súlyukat. Sokan segítettek neki, szép statisztikája van, rengeteg deguról. Amikor viszont én kezdtem tenyészteni, akár honnan szedem a tenyészállatokat, aki származásilapos, másfélszer akkora lesz, a gyerekei pedig dupla akkorák...

 

Tudjuk, hogy 1 fiúdegu - több lány az jó csapat. Vagy sok fiúdegu, ha nincs a közelben lány, az is jó csapat.

Lányok-fiúk vegyesen: tuti balhé, bunyó életre halálra.

A Gellérthegyen egymás hegyén hátán aludtak az ivarzó lányok, és ivarérett szűz fiúk, és a 30 deguból 2 hím verekedett. (Ők nem is élték volna túl állatorvos nélkül.) A lányok fele se volt vemhes, pedig tuti volt rá módjuk, csak nem lett volna okos dolog. :D

 

Ahhoz, hogy egy állítást tudományosan bizonyíthass, sok kutatási alany kellene, de mindig van egy csapat, ahol más a szokás, és elássák a dolgozatodat. :P

 

Gyere a talira, ott letámadhasz pár olyan embert, aki okosabb nálam. :)

Előzmény: Caretha (36333)
Caretha Creative Commons License 2012.11.28 0 0 36333

Épp ma volt TDK egyetemen, voltak jó kis takarmányozós témák is (pl. görög teknőssel), az is lehet érdekes.. De azért a viselkedés jobb ;) Akkor azért egy-ketten csak lennénk.. Persze majd tavaszi félévben lesz érdekes a dolog, mint írtam, akkor majd visszatérünk rá. Örülök, hogy tetszik :) Tudtok még sűrűbben látogatott degus oldalakat/fórumokat? 

Előzmény: Eszke (36327)
wurfelkopf Creative Commons License 2012.11.27 0 0 36332

  Sziasztok!

  Elvihető, mentett deguk:

- két nyolc hónapos nagyon szelíd, kézhez szoktatott ,nagyon ragaszkodó,jó vérvonalú kékhordozó fiú páros.


- egy nyolc hónapos kékhordozó és két év körüli vadas színű fiú páros, jó indulatú,nagyon bújós, kézhez szoktatott. Gyerekek mellé is ajánlom.

  Kikötés: Versele Laga Chinchilla Complete táp, és állatorvosi kontroll (Papp doktornő)


  Érdeklődni: 06 70 433 9575 telefonszámon.

wurfelkopf Creative Commons License 2012.11.27 0 0 36331

Szia!

A pockoknál a mancsról történő szőr rágás két okból lehet,elsődlegesen stresszrágás, kiváltó ok : gazdik,környezet. Másodlagosan gombásodás lehet, de erre 10% az esély. Megoldás a stressz forrás megszüntetése, vagy állatorvos ha gombásodás.

Előzmény: Degu szerető!:) (36321)
szekelya Creative Commons License 2012.11.27 0 0 36330

Jajj, de jó ötlet! :)) Remélem, megkapod rá az áment.

Előzmény: Caretha (36324)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2012.11.25 0 0 36329

Mindenképpen olyan helyről szerezzük be az új degut, ahol meg tudják állapítani a nemét (nekem még nem megy). A már meglévő még egész pici, talán 6-7 hetes lehet, nagyon szelíd. Köszi a gyors választ, szerzünk pluszketrecet, nehogy botrány legyen.

Előzmény: AgathaChristie (36325)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.11.25 0 0 36328

Mit szólnátok egy degus talihoz december 8.-án. szombaton délután?

Eszke Creative Commons License 2012.11.24 0 0 36327

Részemről oké :)

Szerintem érdekesebb amúgy is egy viselkedés téma tdk-nak, mint egy takarmányozás téma. 

 

Ja én több mint 5 éve tartok degukat, de engem is mindig meg tudnak lepni valami újdonsággal :) Múltkor az egyik kislány direkt kívülről állva tekerte a mókuskereket, és nem csak kicsit, hanem sokáig, aztán kicsit elment, és aztán visszajött és megint kívülről tekerte :D másik kislány meg tiszta ideg lett tőle, mert ő meg szabályszerűen benne akart szaladgálni, de így nem tudott :D

Előzmény: Caretha (36324)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.11.24 0 0 36326

A rövid válasz, hogy sokkal könnyebb. :) De 10-12 hetesen már elkezdenek kamaszodni, onnantól macerásodik a dolog.

Előzmény: Dr. Lucifer (36323)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.11.24 0 0 36325

Lucifer!

Ellenőrizni kéne mindkét degu nemét személyesen, vagy ellenőriztetni valakivel, aki rutinos degutartó, nehogy tenyészpárt hozzatok össze baba degukból.

Összeszoktatatás nélkül egyetlen esetben lehet 2 degut összezárni: ha mindkettő 8 hetes, és mindkettőjüknek idegen a ketrec. Persze az se árt, ha elég nagy az a ketrec... (Én a 70x70x50 -es ketrecnél nagyobbakat használom ilyenkor, vagy egy degu futtató szobát, ha a rangsort szeretnék megbeszélni, kergetőzhessenek búnyó helyett.)

Ha már berendezkedett az első degu, akkor keressetek semleges terepet az első randihoz, de valószínűleg beengedi éjszakára. Azért óvatosságból kérhettek kölcsön egy tartalék ketrecet, mert ha egyikük dobozban alszik, harc indulhat a jobbik otthonért.

Előzmény: Dr. Lucifer (36323)
Caretha Creative Commons License 2012.11.24 0 0 36324

Sziasztok!

Agatha ajánlotta ezt a fórumot, én eddig csak az ilovedegu-son garázdálkodtam, de látom, itt is jó sokat vannak degu-tulajok :) Első sorban a már (jó ideje) tartó gazdikhoz szólnék.

 

Még nagyon-nagyon-nagyon gyerekcipőben jár a dolog, de van egy olyan vad ötletem, hogy Deguk viselkedéstanából írjam a TDK-mat, azaz a tudományos diákköri dolgozatomat, ami egyben egyfajta elő-diploma is nálunk. Ehhez kérném a segítségeteket! Hogy ne csak a levegőbe beszéljek: az állatorvosi egyetemre járok (SZIE-ÁOTK), immáron a harmad évet taposom, ezentúl pedig (épp most számoltam) immáron 7. éve vagyok degutartó, amire nagyon büszke vagyok ;) Nos, miért ne hozhatnám össze e kettőt? Valószínűleg mindenképpen degus témám lesz, csak még épp az irányt nem tudom: takarmányozási kérdés, belgyógyászat/betegségek, genetika vagy viselkedéstan... Utóbbi témát szeretem a legjobban, ezért először azt szeretném megpróbálni, ha nem jön össze, majd áttérek másra.


De ami Nektek lényeg, és amiben a segítségeteket kérem: csupán annyi lenne a Ti feladatotok, hogy megfigyeljétek a pockaitokat (amit nyilván amúgy is megtesztek :)), és időnként, adott szempontok szerint leírni nekem, mit csinálnak, hogy csinálják.

 

Hogy ez miért jó nektek? Természetesen semmiért :P :D A deguknak jó. Vidéki vagyok, nálunk 40-50 kilométert kell minimum utaznom, ha a deguimmal komolyabb probléma van, mert a közeli állatdokik nem értenek hozzájuk (amiért nem is hibáztathatóak, nem ebben nőttek fel), ezért én szeretném majd beleásni magam a témába, ha végzek és nekiállok praktizálni, hiszen egyre jobban terjednek. Úgy látom, hogy még mindig nagyon keveset tudunk ezeknek a csöppöknek az egészségéről, viselkedéséről, betegségéről, tartásáról. Márpedig az etológia (=viselkedéstan) nagyon sokszor képes megelőzni, ill. előre jelezni a rendellenességeket (vegyük csak azt a nagyon egyszerű példát, hogy ha a degud bágyadt, tudod, hogy valami nincs rendjén vele). De nem is kell feltétlenül betegségekre gondolni: már a tartásukhoz is lényeges szempont, hogy ismerd őket: mit szeretnek, hogy szeretik, miért vagy épp miért nem szeretik... Szerintem ebben még sok feltáratlan kérdés van, és talán felfedhetünk új összefüggéseket, amivel a deguk egészségesebbek és boldogabbak lesznek, mi pedig könnyebben, nyugodtabb szívvel tarthatjuk őket. Bár aki több éve tartja őket, nyilván már kitanulta a dolgok csínját-bínját (mondjuk az enyémek még mindig meg tudnak lepni.. :D), mindenesetre újdonsült degu-gazdiknak bizonyára jól jönne. Ó, igen, természetesen - ha esetleg tényleg sikerül, és kész lesz - majd közzé tenném, hogy mindenki tanulhasson belőle :)

 

Azért ide írok, és nem állatorvosknak, mert több szem többet lát, és ti - főleg a tenyésztők - sokszor és sok degut láttok és otthoni, természetes körülmények közt figyelhettek meg (bár az is érdekes kérdés, mennyivel viselkednek másként egy rendelőben). A sok véleményre pedig jól lehetne alapozni, abból már ki lehetne indulni.

Száz szónak is egy a vége: ez az egész még iszonyúan gyerekcipőben jár, mint mondtam. Még professzoraimat sem kérdeztem róla, tehát az is lehet, hogy semmi nem lesz belőle (mert ők mondják ki rá az áment), és még ha lesz is, akkor is csak tavasztól kezdődően... Most csak azt kellene tudnom, hogy segítenétek-e, illetve hányan? Mert ha nem ír senki, akkor nyilván nem állok neki mélyebben beleásni magam, hanem elnézek takarmányozás felé, vagy másfelé... :) Tehát csak annyit várok, hogy aki benne lenne és aki szerint jó ötlet, írjon egy „Oké”-t! (és persze minden ötletet boldogan veszek)

 

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!

További szép estét mindenkinek!

Laura/Caretha

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!