Keresés

Részletes keresés

zsuga Creative Commons License 2014.06.07 0 0 21170

Mail ment.

Előzmény: Elm (21169)
Elm Creative Commons License 2014.06.06 0 0 21169

Nem, egy csutortok esti lehetosegem van, meg egy olyan penteki, akik olyan helyrol indulnak, ami messze van nekem. Eljonnenek ertem, de akkora kerulo, hogy nincs pofam elfogadni.

 

A reggeli indulast, ha jol ertem ugy gondolod, hogy szombat reggel koran. Hat, igazabol nekem sincs szallasom, valamit biztos talalok alapon gondoltam lemenni, vagy a kempingben valami, vagy a kornyeken keresni egy szobat. Az a baj, hogy a kemping arai sem sokkal baratsagosabbak mint a hoteleke, foleg egy szemelyre. Bar, ha Neked nincs ellenedre, es nem csaladdal tervezel menni, a ketszemelyes szoba mar elviselheto aron mozog...

 

En preferalnam a penteket, de a fent irt ket lehetosegnel most azt gondolom, hogy meg inkabb a szombat hajnali a jobb. Szoval esetleg abban is benne lennek, a kerdes az, hogy honnan indulsz pontosan. En XVIII. kerulet, de elgurulok reggel tulajdonkeppen akarhova...

 

Ha gondolod, irj maganban, az itteni cimemet szoktam nezni.

Koszi elore is, hatha. :o)

Előzmény: zsuga (21168)
zsuga Creative Commons License 2014.06.06 0 0 21168

Szia Elm,

 

Megoldódott már a Balatonman utazásod? Ha nem, Velem jöhetsz, ha gondolod, és össze tudjuk hangolni a dolgainkat. Én is mennék már pénteken, de nem találtam eddig Balatonfüreden normális áron egy éjszakára szállást. Szóval lehet, hogy marad a reggeli indulás (5:15-30 magasságában).

Előzmény: Elm (21130)
Elm Creative Commons License 2014.06.06 0 0 21167

Kerültek fel új infók a nagyatádi honlapra. Nekem új, hogy tavalyelőtthöz képest más a pálya a versenyközpont körül. Nem tudom, tavaly hogy volt, most más úton jönnek a biciklisek, és más a futók fordítója is.

 

Már kevesebb mint 50 nap...

Elm Creative Commons License 2014.06.02 0 0 21166

luiapple, mata68,

 

köszi a válaszokat, ilyesmire számítottam, majd kitalálok valamit... :o)

Elm Creative Commons License 2014.06.02 0 0 21165

Nem nagyon. Ha ismersz valakit, kölcsönkérhetsz (nekem 174/63 méretekhez van egy Orca S3-am, azt szivesen kölcsönadom, ha éppen nem kell, most a Balatonmanon valószínűleg kell).

 

Illetve egy van még : Harsányi Zsuzsiéknál a Triatline-nál lehet kölcsönözni neoprént, elég jó Camaro-kat. Nem emlékszem mennyi, asszem 8 pénz körüli, szóval ha 3-nál többször tervezed a használatát, akkor már megéri venni...

Előzmény: F1DO (21164)
F1DO Creative Commons License 2014.06.02 0 0 21164

Sziasztok,

 

Van valamilyen költségkímélő ötletetek neoprén ügyben?

 

szinte bármilyen épeszű megoldás érdekelne azzal a kivétellel, hogy menjek el a boltba és vegyek egyet min. 45e ft-ért. Idén nagy valószínűséggel csak egy-két alkalommal lenne használva, szóval emiatt nem ezt az utat választanám.

mata68 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 21163

- Áramot nem biztos, hogy adnak. Mi tavaly a benzinkútról vettünk 10 kg jeget, azt porcióztuk tovább a hűtőtáskába. Pályaszállásunk volt hűtővel, onnan vittük ki a jeget, különben hamar elolvadt volna a hőségben.

 

- A két kör között nincs mobil wc, de a 2. bója után egy rövid részen leér a lábad, ott lehet megállva pisilni :)

Előzmény: Elm (21161)
luiapple Creative Commons License 2014.06.02 0 0 21162

1. Az áramot Gyuláéktól kérdezd meg.

 

2. Emlékeim szerint nincs lent a parton mobil wc, inkább gyakorold a tóba pisilést, fogd fel a felkészülés részeként. :)

Előzmény: Elm (21161)
Elm Creative Commons License 2014.06.02 0 0 21161

Két kérdés Atádon már indultakhoz :

 

- a versenyközpontnál, a futós fordítónál szoktak lenni sátrak, de mögötte a réten is szoktak lenni csapatok, akikhez mintha menne ki vezeték. Szóval ott van áram, azon gondolkozom, üzemeltetnék hűtőtáskát. Vajon hogyan lehet ott áramhoz jutni?

 

- szokott lenni mobilwc az úszás rajtjánál? Úgy értem, az öltözőnél, vagy a depónál fent biztos van, de például ha a két kör között, csak a fordulásnál akarnék egy pisit dobni, szokott ott lenni lent a parton, a szpíker sátor környékén?

Tudom, ott a tó, de nekem úszás közben nem szokott menni... :o)

Elm Creative Commons License 2014.05.30 0 0 21160

A klasszikus szokás az, hogy egy héttel a verseny előtt 3 napig kevés szénhidrátot eszel - ilyenkor már kemény edzés amúgy sem illik végezni -, tehát a sok hús, hal, tojás, tejtermékek, zöldség, alacsony CH-s gyümölcsökkel nagyjából. Aztán a verseny előtti négy napon pedig szénhidrát dúsan eszel. Kevesebb a fentiekből, de rengeteg kenyérféle, tészták, pizza, krumpli, rizs, gyümölcsök. Elvileg mehetnek a cukros dolgok is (méz, csoki, nutella, cukor, mittudomén), de azok nem tesznek sokat hozzá, a gyors felszívódás miatt kevésbé raktározódnak, viszont általában nagyon magas a GI-je, csak feltolja a vércukrot feleslegesen. Minden ami keményítős jó lehet.

 

Én igyekszem gluténmentesen étkezni (bár nem vagyok lisztérzékeny), ezért kenyeret és tésztát nem nagyon eszek, helyette sok krumplit, édeskrumplit, rizst, üvegtésztát, illetve saját lepényfélét kenyér helyett, ebben nincs búzaliszt, de van mindenféle más (quinoa, amaránt, hajdina, tápióka, esetleg köles, zab). Ja, és kását. Szintén az előbbiekből, vízzel főzve (tejet sem iszom), mindenfélével ízesítve (gyömbér, fahéj) tök finom, kiegészítőkkel (dió, mandula, lekvár, méz, aszalt gyümik).

 

Ma már egyébként több kutatás is azt mondja, hogy a 3 nap raktár lemerítésnek nincs igazi hatása a raktárak töltöttségi állapotára, tehát elvileg nincs nagyon értelme.

Előzmény: hutano (21157)
mata68 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 21159

Nekem a Sponser.hu-n a Carbo loader-t javasolták. Ha a verseny szombaton van, akkor keddtől kezd el a feltöltést. Az utolsó adagot a verseny reggelén idd meg. Mondjuk még én sem próbáltam ki élesben :) Hajrá !

Előzmény: hutano (21157)
mata68 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 21158

rajtko.hu

Előzmény: thomaso (21146)
hutano Creative Commons License 2014.05.30 0 0 21157

Szia,

 

Köszönöm a hasznos infokat. Ezt a sóbeviteles dolgot nem ismertem, de több mint valószínű, hogy ez lehetett a baj, mert izo helyett vízzel frissítettem.

Illetve a vizelet is táv végére nem mondanám, hogy víz tiszta volt.

 

Lenne még egy kérdésem: hogyan tölthetem fel a CH háztartásomat Iron előtt? Egy sok szénhidrátdús ételt egy héttel előtte vagy hasonlók?

 

Megfogadom a tanácsot szerintem sokat fog segíteni.

 

Előzmény: Elm (21147)
thomaso Creative Commons License 2014.05.29 0 0 21156

Ez csábítóan hangzik, most már tényleg el kell nézzek oda.

Előzmény: zsuga (21155)
zsuga Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21155

A Kominál úgy rémlik, hogy 3000ft körül van az ára.

Előzmény: thomaso (21151)
Elm Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21154

Ez belföld, átállítható forintra is az ár. Pesten volt bolt is, de már nincs sajnos...

Persze, ha van, a decas valszeg olcsóbb lesz...

Előzmény: thomaso (21153)
thomaso Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21153

Azért remélem spórolok pár ezer forintot egy belföldi beszerzéssel. De köszi, jó alternatíva!

Előzmény: Elm (21152)
Elm Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21152

Esetleg innen is lehet rendelni.

Előzmény: thomaso (21151)
thomaso Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21151

Köszi! Ezt már más forrásból is hallottam, csak sajnos nekem nagyon nem esett eddig útba a Komjádi. De ha a decathlonban mégsem találok, kénytelen leszek elgurulni oda. 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: zsuga (21150)
zsuga Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21150

Teknőcöt én eddig egyetlen helyen láttam: Komjádi uszoda melletti kis bolt.

Előzmény: thomaso (21149)
thomaso Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21149

Köszi szépen! A soroksári deka pont közel is van, átugrom megnézni valamelyik nap.

Előzmény: Elm (21148)
Elm Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21148

Nem esküdnék meg rá, de mintha láttam volna a múltkor a (soroksári) Decathlonban. Mindenféle cuccuk van úszáshoz, nemrég vásároltunk be mindenfélét a gyerekeknek, teknőcöt pont nem (azt kapnak edzésen kölcsön az edzőtől), ezért nem vagyok benne biztos.

Előzmény: thomaso (21146)
Elm Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21147

Egyetértek zfazek kollégával, igazából nem lehet jó tanácsot adni, mert a frissítés elég egyénfüggő dolog. Vannak ökölszabályok, de azokat is ki kell próbálni, és magadra alakítani. Van, aki 4 órával nem eszik már rajt előtt, van, akinek 1 órával előtte enni kell. Elvileg 2-3 órával rajt előtt szokás enni, én például 2 órával előtte szoktam egy szénhidrátdús, de nem túl sokat betolni, elvileg nem ez az étkezés számít, ha az előző napokban az izmok CH raktárait feltöltötted, akkor most csak a máj raktárát kell visszapótolni, ami éjszaka alvás közben lemerült.


Sportolás közben óránként 0.6-1 liter folyadék, és 50-60 gramm szénhidrát az ajánlott, némi ásványi anyagokkal kiegészítve. Ennél több nem szívódik fel, ha nagyon jól edzett az anyagcseréd, akkor esetleg 70-80g, de az már az élsport kategória. Lehetőleg könnyen emészthető szénhidrátokkal : ha bírod, akkor csak izóból és gélekből is megoldható. Ha nincs szükséged arra, hogy "legyen" valami a gyomrodban, akkor a szilárd kaják (ropi, keksz, sajt, banán, szendvics, etc) feleslegesek, csak megterhelik az emésztést. Bizonyos idő után általában azért kell, hosszabb menetekre én szoktam vinni kisebb szendvicseket jól megsózva, illetve csoki/süti is mehet. Az ultrásoknak (futók) sok tuti frissítésük van a hosszú távra, a sesamki-tól a húslevesig, az olajbogyótól a bébiételekig mindenféle. A legfontosabb, hogy ki kell tapasztalni, kísérletezni, mi működik NEKED, és mi nem. Ez hosszú idő, mert sokmindentől függhet, mikor mi válik be (időjárás, pillanatnyi állapot, terhlés, táv, előző napok megfelelő táplálkozása/pihenése, etc).

Egy megjegyzés a "túlittam magam"-hoz. Szerintem szinte biztosan nem ittad túl magad, azt nem olyan könnyű. Ellenben, ha meleg volt, és izzadtál rendesen, akkor szinte biztosan mondanám, hogy nem a folyadék volt a sok, hanem a só kevés. Bár lehet sok oka a "lötyög a víz a hasamban" jelenségnek, mégis ez a legvalószínűbb. A szervezetben elektrolitháztartás van, a só koncentrációja egy határ alá nem mehet, és ha vesztesz, de nem viszel be eleget, akkor a szervezet a folyadékszint csökkentésével egyenlíti ki. Egyre szomjasabb vagy, mert nem jut be elég folyadék - hiszen azt is vesztesz az izzadással -, de a bevitt folyadékot nem szívja fel a szervezet, ha alacsony a sószinted. Ezért jó az izó, mert abban ásványi anyagok is szoktak lenni, nem csak energia (cukor), és ezért nem ajánlott csak vízzel frissíteni. Nekem is volt már ilyen. De pl. nemrég egy  nyolc órás futáson 10-12szer álltam meg pisilni, mert sokat ittam, de ettem elég sósat is, és izót ittam szinte végig. Nem volt gond vele, sőt, ahogy javasolni szokták : amíg bőséges és világosat tudsz pisilni, addig az elektrolitháztartásoddal nagy gond nem lehet. Ezért van egy csomó hosszú távos triatlonos bringáján fent a saltstick, vagy annak megfelelő valami házi megoldás a folyamatos sóbevitelhez.

Előzmény: hutano (21140)
thomaso Creative Commons License 2014.05.28 0 0 21146

Sziasztok!

 

Teknőcöt hol tudnék venni Budapesten vagy környékén? Jót, de olcsón :-)

 

Köszi

 

üdv

t

zsuga Creative Commons License 2014.05.27 0 0 21145

Edzésterveket magyarul tényleg nem nagyon lehet találni. 

Ironman.com oldalon training témakörnél találsz egy durva edzéstervet.

Opentri.com oldalon pedig egy sokkal részletesebb és jobban használhatót (Brindza Pisti javasolta ezt valahol, és én több mindent beépítettem a saját verziómba belőle)

 

Majdnem mindegy, hogy melyik edzésterv szimpatikus Neked, a lényeg amit Elm ír: formáld a saját helyzetedre/adottságaidra/elképzeléseidre/céljaidra.

Előzmény: AdamHorvath (21118)
zsuga Creative Commons License 2014.05.27 0 0 21144

Én is így látom.

/15 éve a triatlon hőskorban még gyártottak olyan fürdőgatyát aminek erősebb volt az anyaga és a bringa nem nyújtotta ki. Szerintem egy mai normál fürdőgatya a fenék feltörésén kívül ki is nyúlna, tönkre is menne a bicikli nyergen./ 

 

 

Egy másik megoldás, - ha anyagilag megengedheted magadnak - szerintem a legjobb egy triatlon nadrág vétele. Ez bringás betétet is tartalmaz, de úszni és futni is remekül lehet benne. 10-15 ezer pénzbe fáj...

 

Előzmény: mata68 (21135)
zfazek Creative Commons License 2014.05.27 0 0 21143

Minden edzés után gondold át, hogy mit hogy csináltál! Mennyit és mit ittál, ettél? Jobb volt, mint máskor? Idővel kialakul, hogy mi jó neked. Másoktól csak általánosságokat hallhatsz.

Számomra a triatlon a felkészülésről szól(t), nem elsősorban a versenyről. Abban van az igazi értéke. A tudatos felkészüléstől leszel más ember, nem az éremtől amit a versenyen kapsz.

Előzmény: hutano (21140)
zsuga Creative Commons License 2014.05.27 0 0 21142

Hurvinek válaszolt a kérdésedre. Gella van most is, a tapolcai országút helyett jött be a Barnagi elágazó rész. Ez az új rész combosabb mint a tavalyi rész, tehát nehezebb összességében a pálya. Nagyobb a szintkülönbség. Saját mérés szerint a két körben kb 1000m összesen.

 

Szerintem a Pilisben tökéletesen fel lehet készülni a pályára, de egy pályabejárás szerintem körönként akár 2-3 percet jelenthet, mert tudod, hogy

-hol lehet maxon tolni, illetve hol kell vigyázni rosszabb út vagy kereszteződés stb miatt

-hogyan oszd be az erődet

Előzmény: Elm (21129)
luiapple Creative Commons License 2014.05.27 0 0 21141
Előzmény: hutano (21140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!