Keresés

Részletes keresés

Amerigo61 Creative Commons License 2022.04.01 0 0 3708

Százhalombatta, Harcsa Csárda. A szokásos kiváló minőség, tisztességes adagok és kedves kiszolgálás. Az étlapjuk viszont rüvidebb lett, legalábbis halas ételekből biztosan. Lehet, hogy összefügg azzal, hogy éppen szakácsot keresnek ... (?)

Amerigo61 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 3707

Köszönöm. Egyszer voltam ott céges rendezvényen, akkor bejött, de ennek már közel 20 éve :-)

Előzmény: negyesi_pal (3706)
negyesi_pal Creative Commons License 2022.02.26 0 0 3706

Ez kb 5 éves tapasztalat, de a Hotel Szépalmában ettünk elfogadhatót.

Előzmény: Amerigo61 (3705)
Amerigo61 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 3705

Zircen vagy környékén ajánlanátok valami kellemes ebédelő helyet? 

nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 3704
Csokis Creative Commons License 2022.02.04 0 1 3703

Épp azért (lenne) jó a multi, mert ott pörög a készlet. Nyilván egy borszaküzletben figyelnek erre, de egy sarki kisboltban bármikor belefuthatsz egy olyan palackba, ami két éve fent áll a polc tetején, 25 fokban, kiszáradt dugóval.

Előzmény: Popenka (3700)
Hepci Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3702

Nem szerzek be bort ilyen akcióban, fizikai fájdalmat (fejfájás) okoz, ha betérek egy ilyen hodályba, annyira utálom őket.

Most zsemlét és túrós táskát óhajtottam venni, de már látványra elborzadtam tőlük. :D

Valószínűleg a következő 5 évet megint kibírom hipermarket nélkül...

Előzmény: Csokis (3698)
Amerigo61 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3701

A budaörsi Auchanban látszólag elég nagy a borválaszték, de amikor célirányosan kerestem Takler Shiraz-t, nem volt. Ennyire nem széles a palettájuk. Kénytelen leszek beugrani a Takler pincészetbe, ha leközelebb arra járok :-)

Előzmény: Popenka (3700)
Popenka Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3700

Igazatok lehet, mert a fiam legutóbb Auchanból hozott egy palackot és iható volt Karácsonykor. Bár az ünnep megszépíti az emléket. :)

 

Hát ezt a csibészséget, miszerint más lenne a palackban, mint a kóstolásnál, pont ezt hidalom át kannás borral... majd én itthon "palackozom". :)

 

Borászok, pincegazdák védelmében:

Palackban elálló bort készíteni kell. Kén. Kén és kén. Nem finom. :(

Utána sem használ neki a változó hőmérséklet és az állandó fény, a multik polcain, ezt lássuk be.

Előzmény: nagypapi51 (3699)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3699

Hyperben (Auchan) csak a Varga Aranymetszést vettem, amíg volt, a többi említettet 'ab gyár' szerzem be. Hó végén járok Szentgyörgy-hegy környékén, Szászin kívül a Horváth pince is jó, de figyelni kell, mert nem biztos, hogy az üvegbe is az kerül, amit kóstoltál...(kis magyar csibészség)

 

Előzmény: Popenka (3696)
Csokis Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3698

A Tesco pár éve nagyon lecsúszott mindenben, valahol a Penny Market szintjén van. A "bort a hiperből" teszt szerintem egy részvevős: Auchan. Esetleg Spar, de azért ott már mázli is kell.

Előzmény: Hepci (3697)
Hepci Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3697

Ez egy mini-Tesco a Fehérvári úton... meg voltam döbbenve, hogy milyen szart kínálnak gyakorlatilag mindenből...

Ehhez képest a borválaszték még istenes, volt Figula-olasz és 2 tétel Bősz Adriántól.

Előzmény: nagypapi51 (3695)
Popenka Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3696

Huh. 4 éve nem voltam Tescoban. Bort meg talán sohasem vettem ott, talán egyszer egy Figula ócsó palackot.

Máshol még annyi bort sem.

Evvan.

Értem, amit írsz, hogy ki lehet fogni.

Csak mi nem fogyasztunk annyit, hogy megérje oda járni.

Inkább ritkábban, termelőnél közvetlenül.

Azzal szoktam viccelni, és itt sem sokan értik, hogy borból jó nekem a kannás is.

 

(Nálunk olyan nem volt, egy év sem, hogy nagyapámnak vagy apámnak ne lett volna saját bora. Olyan szar volt amilyen, de ők megitták. De legalább láttam, gyerekkortól kezdve, hogy mi a pálya, mitől rossz, mitől jó.)

 

https://www.youtube.com/watch?v=T1yrg4bo4Is&list=RDT1yrg4bo4Is&start_radio=1&rv=T1yrg4bo4Is&t=6

 

:D

Előzmény: nagypapi51 (3695)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3695

Tescót kerülöm, legutóbb két ünnep közt voltam kénytelen bemenni Keszthelyen (hévízi lakásunkban kiégett néhány spéci égő, persze nem kaptam) Valamikor Colman's mustárt vettem itt, de már azt sem kapni. :(

Előzmény: Hepci (3694)
Hepci Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3694

Tegnap voltam Tescóban (legalább 5 éve nem történt ilyen hál' istennek) és megnéztem a borválasztékot, miután a pékáruban nem találtam olyat, amit hajlandó lettem volna megvenni.

Borban akadt néhány magyar tétel, amit vennék, az ilyen hangárokban kötelezők (pl. Varga és Ostoros) mellett. Végül a tesco Finest sorozatból választottam egy moseli rizlinget, amire a termelője valószínűleg saját névvel nem lenne büszke, de 2100 forintért tisztességes ajánlat.

Előzmény: nagypapi51 (3693)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3693

...az remélem tiszta, hogy én sem a multinál veszem a tömegbort...

Pedig néha bele lehet futni elfogadható minőségű/árú borba, mostanában nem látom, de a sokat köpködött badacsonyi Varga pincészet Aranymetszés Olaszrizlingje teljesen korrekt volt.

Amúgy a liebling Szászi olaszrizlingje, de a Szivek (Kesztölc) fehérborai is kedvesek. Anno szerettük Stefán (Spiegelberg) olaszrizlingjét is.

Előzmény: Popenka (3692)
Popenka Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3692

Mielőtt bármiről tovább beszélünk, az remélem tiszta, hogy én sem a multinál veszem a tömegbort.

Nem is fogyasztok olyat, ahol a pincét nem láttam. (Soprontól Tokajig)

 

Én tisztelem a késői szüretelésű, maradék cukros fajtákat. Értem a készítését, tudom, hogy nagy igény van rá fogyasztói oldalon. Előfordul, hogy 1-1 centet az ajkamhoz érintek minőségi pincéből származó minőségi aszúból, vagy édes furmintból. Két évente. Vagy inkább több. :) Megértem én a gasztronómiai igényt is. Készítettem én már desszerthez édes tokaji borból finom zselét. Hagyjuk.

Csakhogy a tömegigény az édes-moslék felé ment el. Én arról írtam. Nem a tökéletesen készített édes borokról.

Nekem viszont se ez, se az nem kell.

A bortól én azt várom el, hogy a fajtajelleg megőrzésével, karakteres legyen, de ne túlságosan alkoholos, és ne legyen édes. Főleg "alkohol-édes" ne legyen. Ha a technológiában az egyszerű régimódi sémát követi a borász, máris kész a jó.

Nem érdekel a kódex, sem a termelő. Nem sztárolok senkit. A legjobb borok készítői névtelen emberek.

 

Ja, és nem vitatkozom senkivel, részemről ez egy marginális téma.

 

 

 

 

Előzmény: Hepci (3691)
Hepci Creative Commons License 2022.02.02 0 0 3691

Egy aszú vagy egy tokaji kései szüret, netán egy maradékcukros moseli rizling moslék? De tényleg nem kell egyetértenünk...

 

Szerintem vannak fajták, amiknek jól áll az alacsony alkohol és az alacsony koncentráció. Ilyenek az illatos fajták (irsai, királyleányka, sauvignon blanc, zenit, sárga muskotály, stb.) vagy az olyan, aránylag éretlenül is intenzíven aromás fajták, mint a rajnai rizling. Az olaszrizling (meg furmint, juhfark, hárslevelű, kéknyelű, chardonnay, stb.) sajnos nem ilyen, ezekhez az ízek kialakulásához teljesen érett szőlőt kell(ene) szedni.

Ezért gondolom tévútnak a Csopaki Kódex előírásait, és azt is látom, hogy a legjobb honi olaszrizlingek készítői nem csatlakoztak hozzá még Csopakon sem.

Előzmény: Popenka (3690)
Popenka Creative Commons License 2022.02.02 0 0 3690

Az avas kacsaízt nem menti semmi. Nyilván úgy volt, ahogy írod, én is tudom. De...

 

Fene tudja:

Korai szüret, kisebb alkohol. Nekem ez szimpatikus. Nem kell egyetértenünk, nyilván.

Én ízlelés alapján döntök, nem pedig elvek szerint. A borról nem beszélni kell, hanem inni!!! :)

A 14 százalékos fehérborral csak elfedik a hibákat. Édes ízt érzünk az alkoholtól!

Az édes bor pedig számomra moslék, vagy legjobb esetben valami töménynek az alapanyaga.

Előzmény: Hepci (3689)
Hepci Creative Commons License 2022.02.01 0 1 3689

A kacsacombot speciel nem értem: csütörtökön ugyanúgy napok óta elkészítve a hűtőben tanyázó (= konfitált) kacsacombot kaptál, mint szombaton. Maximum az térhetett el, hogy miként melegítették fel - tehát mondjuk a séf maga egy serpenyőben, vagy valamelyik besegítő hülyegyerek a mikróban.

Jásdi (aki egykor az átkosban külkereskedő volt és nagy valószínűséggel "egyéb" (fő)tevékenységet is végzett) rendszeresen nyilatkozik az olaszrizlinggel kapcsolatban orbitális marhaságokat. Ő volt az egyik motorja a Cs. Kódexnek is, amiben gyakorlatilag definiáltak egy irányt (korai szüret - alacsony alkohol - stb.), ahogy nem lehet igazán jó olaszrizlinget készíteni. Ezekből fakadóan szerintem egy faszfej, de természetesen fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét. :D

Előzmény: Popenka (3686)
Popenka Creative Commons License 2022.02.01 0 1 3688

Mindig azt mondom, aki gyors haszonra törekszik, nyisson bisztrót. Nem bisztrónak nevezett fine dining helyet, hanem valódit. És csinálja, és profitáljon vagy menjen csődbe, de inkább csinálja jól és meglesz az a haszon. Az ilyeneknek drukkolok. Ott volt például Csopaknál maradva a Code Zero. Nekem nagyon bejött a kaja és a szellemisége, a figurák, akik ott dolgoztak. Ha jól tudom, de javítsatok ki, áldozatul esett a csopaki kikötő tulajdonlása körüli ner hercehurcának a hely.

De aki fine diningba fektet, ne reméljen gyors profitot, a vendégért meg kell dolgoznia. Hozni kell a minőséget hosszú távon, akármi van.

Ugyanolyan őrültnek kell lenniük, mint a vendégeiknek! :D

Előzmény: nagypapi51 (3687)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.01 0 0 3687

Sajnos, némely helyek idővel elqrvulnak (oda-nem-figyelés, nem megfelelő személyzet, "spórolás", etc...) max. visszasírjuk a kezdeti jó minőséget. Emléküket megőrizzük... :(

 

Előzmény: Popenka (3686)
Popenka Creative Commons License 2022.02.01 0 0 3686

"A Csopakon nyaralóval rendelkező barátom "buzis helynek" hívta a Szent Donát éttermét."

 

Esküszöm, évek óta ezt a kifejezést kerestem! Igen. Az.

 

Azt nem tudom, hogy a Jásdi borokat miért nem szereted, mert erre meg én mondom azt, hogy Csopakon minden bor "buzis" kivéve Jásdit. Nekem talán ez az eredeti öregeknek való fehérbor jön be, a többi illatos víz. Hogy mást ne mondjak a víz szó helyett...

 

Ezeket a csopaki helyeket többször végig jártam magam is, minden helyről tudok jót is rosszat is. Nem számít. Csak ami akkor és ott van. Hosszú távú bejáratott minőség??? Álom. Közepében egy járvány helyzettel. 3-4 évvel ezelőtti információk nem érdekesek.

 

Szent Donátra visszatérve:

Egy vendéget hívtam oda, mert csütörtökön teszteltem a helyet, és jó volt egyik-másik fogás, és gondoltam, szombatra érkező vendégemet oda hívom. Főszezon volt. Kurva nagyot égtem a hellyel. Ugyanaz a kacsacomb, amit csütörtökön ettem, az volt szombaton újramelegítve. (mármint nem amit én megettem) Majdnem a Balatonig dobtam a tányért, de úriember vagyok. Nem győztem utána a vendégem kedvében járni... nem kár az ilyenért, persze sajnálok mindent, ami lehetne jó, de nem lesz az.

Előzmény: Hepci (3679)
jetti1 Creative Commons License 2022.01.31 0 0 3685

3-4 éve volt már, szóval nem mai emlékek.

Nagyon izgalmas bisztró étlapjuk volt, tetszett a hely maga is. Összesen négy ételt kóstoltunk, egyik sem volt finom.

A legnagyobb probléma azt hiszem a fűszerezés volt: minden fogásban volt valami harsány, oda nem illő, nem passzoló íz.

 

Előzmény: homerx (3683)
Hepci Creative Commons License 2022.01.30 0 0 3684

Jásdi borait tényleg nem kedvelem, illetve inkább az orbitális marhaságokat, amiket egyfajta borász géniuszként az olaszrizling kapcsán nyilatkozni szokott.

A Víg Molnárban ettem egyszer tavaly is, az rendben volt, bár a Petrányitól és a Sáfránkerttől picit talán elmaradt.

Előzmény: homerx (3680)
homerx Creative Commons License 2022.01.30 0 0 3683

errol meselhetnel, mert mi ketszer is voltunk ott, es csak kellemes elmenyeink voltak.

Előzmény: jetti1 (3682)
jetti1 Creative Commons License 2022.01.30 0 0 3682

Petrányihoz egyszer próbáltunk bejutni, de 30 perc várakozás után sem jutottunk asztalhoz, lementünk a "Szomszéd kertje"-be, és a Balaton part egyik leg gázabb ebédjét sikerült abszolválnunk.

Előzmény: Hepci (3679)
homerx Creative Commons License 2022.01.30 0 0 3681

bocs, jasdi termeszetesen.

Előzmény: homerx (3680)
homerx Creative Commons License 2022.01.30 0 0 3680

altalaban minden evben eltoltunk nehany napot csopakon, kiveve az elmult kettot. a lentit meg sosem probaltuk, eegyszer egy udito erejeig ultunk be. vigmolnar a preferalt, illetve a szomszed kertje. no, meg a fouton a vasutallomassal szemben a sarki kiskocsma. prima velos piritosuk van. egy sarokkal arrebb ott a jaspi pince, de azt tudom, hogy nem komalod :)

Hepci Creative Commons License 2022.01.30 0 1 3679

A Csopakon nyaralóval rendelkező barátom "buzis helynek" hívta a Szent Donát éttermét. :)

 

Tavaly nyáron a Petrányinál ettünk egyszer, az nagyon rendben volt és onnan is szép a kilátás, meg szép cicije volt a felszolgáló kislánynak.

Előzmény: jetti1 (3678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!