Keresés

Részletes keresés

Gabaj Törzsörmester Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17651

Figyelj, ha valaki olyan szinten van, mint szegény vőlegényünk, aki ráadásul a cégtől megkapja azt a felkészülő túralistát, amire én is beneveztem, és amire szerintem ő utal is, mert valami olyasmit írt, hogy a felsorolt kritériumoknak megfelelt, akkor simán elhiheti, hogy ez is egy séta lesz, max kicsit magasabban.

 

A túralistájuk pilisi, börzsönyi túrákat sorol fel, futást, úszást, edzésfajtákat. Nekem szamárvezetőnek jó, de ezzel nem indulnék el 5000 méterre. 

A tériszonyt meg úgy gondolom csak sok gyakorlással, fokozatos szoktatással és egy gyakorlott mászó tanácsaival lehet legyőzni, de nem Pilistető után rögtön Lomniccal például.

 

Ha már itt vagyunk, valaki nincs itt, aki járt már Mytikas-on?

Előzmény: KingTiger. (17650)
KingTiger. Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17650

Teljesen igazad van az agresszív marketinggel kapcsolatban, azt is elfogadom, hogy ezek a szövegek megtévesztőek, de azt továbbra is tartom, hogy aki ezeknek bedől, az csak magára vethet utána.

Egyébként a karosszékben nevelkedett, hegymászásról álmodozók egyik díszpéldánya vagyok, mégis nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy lehet ezeknek a reklámdumáknak felülni. Pedig igazán jó lenne megszabadulni a tériszonyomtól. :)

Előzmény: Gabaj Törzsörmester (17648)
KingTiger. Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17649

Biztos, hogy nem készültek rá, ő maga írta Namcheról, hogy még sose jártak ilyen magasságban, ilyen terepen. Az azért nem a világ teteje. Az Alpokban ki lehet próbálni, hogy bírja az ember a 4000 m körüli magasságot. Ha már ott gondok vannak, akkor felejtős az EBC.

Előzmény: akárkibárki (17647)
Gabaj Törzsörmester Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17648

Feltehetőleg ezért (is):

"

Holnap este lezárjuk a kedvezményes túrákat. 

Tehát, sokat már NE gondolkozz. Oké, lehet, hogy kezdő vagy és egy csomó minden visszatart.

Elhiszem, teljesen érthető. Ma ezért mesélek el még valamit. Meríts ebből.

Mert ugyanígy volt Laci is... De a hegyek iránti vonzalma és a döntés, hogy megcsinálja, még a tériszonyát is felülírta.

Ő épp a Lomnicra mászott fel Erdész Andris túravezetőnkkel. Utána ezt írta:

"Egy pillanatra sem ingott meg a biztonságérzetem. A tériszonyt nem annak hiánya okozza, hanem az elmém rosszindulatú absztrakciója. 

Azzal, hogy a túravezető a kötelező feladatai mellett a pszichés megpróbáltatásaimat is gondozásába vette, a csúcsra érve éreztem igazán...
Nem csak egy felejthetetlen túrán vettem részt, hanem egy mentális tréningen is, amelynek tapasztalataival felvértezve vághatok neki egy újabb, még nagyobb kihívásnak, amiről korábban álmodni sem mertem."

Láthatod, ebből is, hogy tényleg fejben dől el. Hogy csak el kell indulni, meg kell próbálni. Ehhez nem csak elméleti segítséget nyújtunk, nem állunk meg ott, hogy tanácsokat adunk a felszerelés választáshoz vagy az edzéshez.

Ezért tettük elérhetővé azokat a túrákat, ahol érdemes elkezdened.

Ez a túra válogatás HOLNAP estig,  igen-igen komoly kedvezményekkel érhető el.

Ezzel is szeretnénk hozzád közelebb hozni a hegyeket. Itt találod a túrákat,
bizonyos esetben akár 39%-os kedvezménnyel.

Ha kérdésed adódna, bátran válaszolj erre a levélre. Segítünk!"

 

Ez a levél úgy landolt a postaládámban, hogy egyáltalán nem jeleztem az Ikaland felé azt, hogy bármelyik túrájuk érdekelne. A facebook-on feljött egy oldal, amin magashegyi túrára felkészítő edzéstervet hirdettek, arra jelentkeztem. Az edzésterv megjött, meg jó pár tanács, aztán hirtelen egy ilyen e-mail.

 

Nekem ezzel több bajom van. Először is érzek egy nagyon agresszív, tolakodó marketinget, ami kezdőként is simán bele akar vinni olyan túrába ismeretlenül, amire nem vagyok felkészülve azzal a csábító "elégedett kuncsaft" levélidézettel, hogy bezzeg Laci is kezdő volt és félt és mégis hazajött és boldog, hogy velünk jött.

 

Eddig a levélig az Ikaland nekem szimpatikusnak tűnt, mert a felkészítő levele korrekt volt, hasznos. Azonban ez teljes mértékben megkérdőjelezte bennem azt, hogy én szeretnék velük utazni, ugyanis a magas hegyi túra nem játék, arra meg kell érni. Ebből a levélből egy agresszív pénzhajhászás jött le, ami figyelmen kívül hagyja, nem is foglalkozik azzal, hogy a leendő túrázó mennyire felkészült, lényeg, hogy jöjjön és fizessen.

 

Ha tévedek, sajnálom, de nekem ez volt az üzenet. 

 

És akkor ezt tegyük össze a belinkelt (egyébként minden valószínűség szerint roppant egyszerű magát pedagógusnak nevező vőlegény levelével) és kijön belőle az, hogy feltehetőleg volt egy álmuk, amit leírtak, csak éppen nem voltak felkészítve rá, hogy az 5000-6000 méter nem épp Kétbükkfa-nyereg háromszor túra. 

 

Ezt a mondatot külön kiemelem, "A tériszonyt nem annak hiánya okozza, hanem az elmém rosszindulatú absztrakciója. "  hogy ebből egy karosszékben nevelkedett hegymászásról álmodozó ember mit szűrhet le. Gyere nyugodtan, a tériszonyod mindössze elméd gonosz tévedése, amit hipp-hopp le lehet nyomni, ha velünk jössz?!

Előzmény: KingTiger. (17641)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17647

Ami nekem hihetetlen,hogy valószínűleg nem is készültek rá.Én ha már összeszedném rá a pénzt és ez életem egyik álma,akkor mindent megtennék azért,hogy sikerrel járjak.

Előzmény: KingTiger. (17641)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17646
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17645

És honnan tudod,hogy valójában nem Dia a párja?Ja,mert ezt írták a kis blogjukban...:)

Szerintem pedig a vezetőnek az első csapattal a helye,hisz akkor ő megérkezés után tudja intézni a szállást és a többit,míg egy külsős,bár tapasztaltabb emberkének nincs intézkedési joga. De tényleg vihette volna magával azt is,aki nem beszélt angolul.

Valószínűleg ők sem csak egy serpát kaptak volna,ha eljutnak az Everest alaptáborig.De mivel előbb vissza kellett fordulniuk,így nem kaphatták meg a vezetőt,hisz ő a többieket vezette vissza,akik eljutottak az alaptáborig,de nem mentek utána csúcsmászásra.

Na,kifogytak az érvek és megint személyeskedsz?Bocsi,hogy mielőtt ítélkezek,azért annyi agyam van,hogy elolvasom a cég kiírását is...Úgy látszik,hogy a kuncsaftok ugyanezt nem tették meg és a saját hibáikat másokra próbálják kenni.

Előzmény: papd (17643)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17644

És honnan tudod,hogy a valódi keresztnevüket írták oda?Én miért bujkálok és miért nem vállalom a nevem?Tudod,a fórumozás arról szól,hogy az ember választ egy nicket és az lesz a fórumos neve. De mi lenne,ha nem a személyemmel foglalkoznál,hanem amiket leírtam?Mert azokkal szerintem többé-kevésbé megválaszoltam azt,hogy miért tartom furcsának a páros viselkedését és a reagálását is.

Most komolyan kérdezed,hogy mi változna azzal,ha kiderülne,hogy létrehoztak egy honlapot,ahol ők írták le a sztorijukat úgy tálalva,mintha más személyek lennének?

Arra értettem a gondodat,hogy kicsit vehemensen támadtad a személyemet,miközben még arra sem figyeltél,hogy pl. a stiklit az ikalandosokra írtam.Vagy ha én is ilyen szinten kóstolgatnálak,akkor azt mondanám,hogy direkt mostad össze?:)A kérdésedre azért nem válaszoltam,mert te teljesen elhiszed a sztorijukat,én meg nem,tehát számomra a kérdésfelvetésed valótlan dologra vonatkozott.

Életemben nem voltam vezetett túrán és ez a jó szokásom szerintem már meg is marad.És hogy akkor miért mondom azt,hogy nem volt nála jégcsákány?Csupán azért,mert a terep nem kívánta meg.

Előzmény: papd (17642)
papd Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17643

Nem hasznal vegig tobbes szamot, de a parrol van szo. A masik, Dia http://ika.land/ikaland-stop/ o a harmadik.

A repjegy jogos viszont egy profi utazasi iroda ezt ingyen is elintezi egy atszallassal.

"Utána azt írja Dia,hogy nem ment velük a túravezető a városlátogatásra,mert valami gond adódott a nepáli társasággal."

Ez a turaszervezo hibaja csak, o ismeri az orszagot neki kellene hibamentesen szerveznie, ezert fizetik a kuncsaftok.

"A luklai reptéren kettévált a csapat és a vezető 3 emberrel elment,a többiek pedig egy másik járattal mentek utánuk.Itt szerintem ha már ketté kellett válni,akkor logikus,hogy a vezető az első járattal ment."

Szerintem nem logikus, eloszor kellett volna mennie akinek tobb tapasztalata van vezeto nelkul es utana  a masiknak akinek nincs tapasztalata, a vezetovel. A ket csoportnak igy a legnagyobb eselye a tulelesre ha tortenik valami, persze csak akkor ha a turavezeto a legtapasztaltabb. lasd: "Hab a tortán, hogy az idegenvezetőnk ráadásul úgy szállt fel az első géppel, hogy egyedül hagyta azt az útitársunkat, aki alig beszélt angolul."

"Majd Dia nehezményezi,hogy lerázta őket a túravezető és egy serpával engedte útjukra őket.Kérdezem én,hogy ezen miért csodálkozik,amikor le van írva a honlapon?:"

Az egy dolog hogy mi van a honlapon es mi a valosag, es mi az hogy "adot eset"? Raadasul azt irja "helyi teherhordóinkkal és vezetőnkkel" de ok csak egy sherpat kaptak es vezetot se, atveres.

 

Ha az lenne a honlapon hogy akarkibarki ne irogasson hulyeseget ebbe a topicba , megtenned?

Előzmény: akárkibárki (17639)
papd Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17642

Ok legalabb annyit bevallaltak hogy keresztnevuket nyilvanosagra hoztak, a turavezeto meglett nevezve, aki pedig akar utana tud kerdezni:internet,telefon... de te miert bujkalsz, miert nem vallalod a neved?

"És vajon melyikük hozta létre azt az oldalt,ahol leírták a sztorijukat?Vagy lehet,hogy ők valójában a párocska?" Es ez miert fontos, mi valtozik (vagy nem) ezzel? 

Nem irtam semmi velemenyt es gondom sincs mivel szerencsere nem velem tortent meg, az egyetlen velemeny ami esetleg lehet az amit turavezetorol irtam de az alap. Csak toled ideztem es kerdeztem(amire valaszt nem kaptam.)

A cikk mar feleve fent van es a "ceg"  es a turavezeto reszerol semmi reakcio vagyis nem erdekli oket, pedig irhatnanak van blogjuk...

Nem szedd ossze nekem , semmit sem kell bizonyitanod.(Ha mindenaron akarod fordulj valamelyik hatosaghoz.)

"Jégcsákányuk tutira nem volt" tehat te tudsz valamit ha ezt 100%ra mondod, esetleg  ismered a turavezetot(es most probalod vedeni) vagy te is ott voltal? Vagy megbizol egy "eletkeptelen tarsasag' valamelyik tagjaban hogy ezt mondta valakirol, akivel eleteben eloszor ott talalkozott? 

Előzmény: akárkibárki (17638)
KingTiger. Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17641

Azt nem értem, hogy miért egy méregdrága EBC túrán derül ki, hogy valakinek már 3500-on komoly gondja van a magassággal, ami még közelében sincs a végcélének? Miért kellett erőltetni a továbbmenetelt, hogy aztán Perichében essen le a húszfillér, ez bizony nem a Római part? Eleve nem értem ezt a hozzáállást: elindulni süketen-vakon akárhova a világba, hogy majd egy fizetett iroda megold mindent, pótolja az összes hiányosságom és végig pelenkáz az úton. Sz*rni a saját tapasztalatokra, hogy a korábbi hegy túrák mennyit vettek ki belőlem, ha egyáltalán voltak ilyenek, dehogy, egy netes oldal szerint fit vagyok hozzá, hurrá, indulok! Ugyan már...

Egy apróság: egy ilyen jellegű írásnál, mikor nyilvánosan támadnak valakit, szerintem a korrektség megkívánná, hogy a képhez odaírják, csak illusztráció.

Előzmény: akárkibárki (17640)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17640

Máté sztorija:500 helyett 50 dolcsis helikopterár?És utólag simán kifizette azt a 450 dollár különbséget,csak hogy béke legyen?Utána az úton ő maga is elismeri,hogy folyamatosan lemaradtak.Nehezményezte azt is,hogy a vezetőt alig látták,csak egy kis serpa ment velük.De hát a serpa is a csapat része volt,tehát folyamatosan volt velük egy ember,nem?És lehet mondani,hogy egy túrán a leglassabbhoz kell igazodni,de itt ez nem igaz,hisz mindenki fizetett ezért és elvenni mások esélyét a saját lassúságunk miatt nem valami sportszerű.Utána végre visszafordultak,de nem tudtak szólni a vezetőnek.Utána a vezetőre akarja kenni a felelősséget,hogy vissza kellett volna fordítania a csajt.Persze,ebben van igazság,de nekik is be kellett volna látniuk,hogy ez nem a leányzó pályája.És akkor még arról faggatták a vezetőt,hogy mi lesz holnap,ha javulna a csajok állapota.Ja,napok óta rosszul van,egyre jobban kimerült,de azért majd javulni fog...A visszafordulásnál még pénzt is kaptak,pedig a leírásban az szerepel,hogy ha valaki visszafordul,akkor a költségek őt terhelik.A bolgár csapathoz való csatlakozástól már minden jó volt,bár nem értem,hogy miért csodálkozik azon,hogy nem fáradt el a csaj,amikor egy darabon lóháton utazott?Utána pár napot Nemche falai között töltöttek,de a 2 lány még most is alig élt.Gondolom,hogy nem találtak sehol sem valami orvost vagy ilyesmit...Majd a lány sítrógörcsöt kap,mert hiába vártak a csapatra és Máté helyett a serpák vigasztalják.Majd kiderül,hogy helikoptert kértek a csajhoz(több nap pihenés után sem tudott volna lemenni?) és akkor Máté még azon gondolkozik,hogy ő túrázik inkább ahelyett,hogy a menyasszonyával tartson.Szerintem Koncz Ákossal valami nézeteltérése lehetett,mert a vége felé eléggé személyeskedőn írt róla.

És hogy miért tartottam őket élhetetlennek?Elmennek egy olyan túrára,ami nem az ő erőszintjüknek való.Hisztiznek a tempó miatt,amely csak kettőjüknek okoz gondot,majd elvárnák,hogy a túravezető őket kísérgesse.Rosszul van a csaja,de nem mondja azt neki,hogy ennyi volt,engedjük el.Amikor kopteres mentésre szorul az immár menyasszonya,akkor meg azon gondolkozik,hogy ő tovább túrázik.Sokáig tartott a jóban-rosszban...:)Aztán kifizetnek +450 dollárt,majd a neten köpködnek.

Előzmény: akárkibárki (17639)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17639

Na,újra elolvastam az általad linkelt honlapot.A legelső posztban végig többes számban ír a szerző,tehát nekem innentől egyértelmű,hogy a sértett pár áll mögötte.Ezzel még nincs is gond,mert átverve érezték magukat és így akarták világgá kürtölni a dolgot.Mondjuk az kicsit gyanús,hogy a beígért sok történetből kettő lett és élek a gyanúperrel,hogy a pár tagjai a szerzők(már csak a posztok dátumaiból és a motivációból kiindulva is).De térjünk rá Dia levelére.A repjegy árán háborog,miközben az ikaland honlapján ez áll:

"A nemzetközi repjegy vásárlást intézheted egyénileg vagy kérheted, hogy mi vegyük megy neked. Általában 1-2 helyen kell átszállni, a teljes repülési idő 15-24 óra.

Kb. 190-295 ezer Ft-ba kerülnek, de pontos ajánlatot csak a jelentkezés után tudunk biztosítani."

Utána azt írja Dia,hogy nem ment velük a túravezető a városlátogatásra,mert valami gond adódott a nepáli társasággal.Most jobb lett volna,ha elmegy velük,de a probléma fennáll és ezért mondjuk nem tudnak időben elindulni?A luklai reptéren kettévált a csapat és a vezető 3 emberrel elment,a többiek pedig egy másik járattal mentek utánuk.Itt szerintem ha már ketté kellett válni,akkor logikus,hogy a vezető az első járattal ment.Majd Dia nehezményezi,hogy lerázta őket a túravezető és egy serpával engedte útjukra őket.Kérdezem én,hogy ezen miért csodálkozik,amikor le van írva a honlapon?:

"A mai napon adott esetben ketté válik a csapat és az egyik fele tovább folytatja az ereszkedést Tengboché-be helyi teherhordóinkkal és vezetőnkkel; a másik fele a magyar vezetővel az Island Peak felé veszi az irányt és Chuklung (4730 m) településéig túrázik fel."

Előzmény: akárkibárki (17638)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.07 0 1 17638

Ja,hogy az a névvel leírás,hogy Dia és Máté?:)És vajon melyikük hozta létre azt az oldalt,ahol leírták a sztorijukat?Vagy lehet,hogy ők valójában a párocska?:)Azonkívül én csak leírtam a véleményem,ahogy most te is a tiédet,szóval nem értem,hogy mi a gondod.

De hallottál már olyant,hogy a konkurencia ilyesmi módszerekkel próbálja befeketíteni a másik felet?És mivel a másik fél verzióját nem ismerjük,ezért miért ne kételkedhetnék ennek a sztorinak a hihetőségében?Ha gondolod,akkor szívesen összeszedem azokat a dolgokat,amikért azt írtam,hogy nekem furcsa a sztorijuk és hogy ez a párocska életképtelen.Jégcsákányuk tutira nem volt,de visszafordítom a dolgot:ha a te párod kerül ilyen állapotba,akkor ugyanazt csináltad volna,mint a srác?

Előzmény: papd (17637)
papd Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17637

Leirtak reszletesen nevvel ahogy tortent, te meg csupa ferditeseket(vagy nem igazsagot) irtal: konkurencia, stikli, tuloztak tuti...

Tenyleg elketkeptelen az a turavezeto akitol ha segitseget ker kuncsaft csak csak megvonja a vallat es ott hagyja, pl ha nem magashegyi betegsege van hanem valami mast kapott el es kesobb belehal...

Ok az eletkeptelenek amikor ok szerveztek egy csomo mindent elsore egy azsiai orszagban?

"Normális férfi,ha rosszul van a menyasszonya,akkor nem szórakozik,hanem erélyesen lép fel." Mit kellett volna csinalni miutan tobbszor szolt neki(verje fejbe jegcsakanyal)?

Előzmény: akárkibárki (17632)
KingTiger. Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17636

Kicsit visszaolvasgattam.

Elnézve azokat az utakat, nagyon is helyénvaló szabály szerintem. :)

Másrészt nem is lenne értelme sötétben menni, kimaradna a látnivalók jó része, egy ilyen "túra" lényegében egy hosszú kocsikázás, rövid megállókkal.

Előzmény: V43 1279 (17575)
KingTiger. Creative Commons License 2019.09.06 0 1 17635

Tőlem akár balett táncos is lehetne, nem zavar. De amit produkált, az kiváló példa arra, hogy miért nem megyek soha sehova csoporttal.

Előzmény: Ermak (17634)
Ermak Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17634

Normális férfi?

Pedagógus!! :-)

Előzmény: KingTiger. (17633)
KingTiger. Creative Commons License 2019.09.05 0 0 17633

Normális férfi eleve nem az EBC-vel nyitja meg a barátnője hegyitúrás karrierjét, szerintem legalábbis. A fickó tehetetlensége és töketlenkedése valóban hajmeresztő, dehogy ezt még világgá is kürtöli...

 

 

Előzmény: akárkibárki (17632)
akárkibárki Creative Commons License 2019.09.05 0 0 17632

Az a gáz,hogy simán lehet mögötte a konkurencia is,mert azért elég furcsa dolgokat írt.Még az is lehet,hogy tényleg volt valami stikli,de hogy ők is túloztak,az tuti.Vagy ennyire életképtelenek lennének az emberek?Normális férfi,ha rosszul van a menyasszonya,akkor nem szórakozik,hanem erélyesen lép fel.

Előzmény: papd (17631)
papd Creative Commons License 2019.09.05 0 0 17631

Nem pont hegymaszas de mivel volt szo rola itt is biztos erdekel:

http://ika.land/egyszeri-eset-ugyan/

akárkibárki Creative Commons License 2019.08.18 -1 0 17630

Nyugodjék békében!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (17629)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.08.17 -1 0 17629
TrekkerLake Creative Commons License 2019.08.09 -1 1 17628

Hegymászó és földönkívüli a fickó ;-)

Előzmény: badile (17627)
badile Creative Commons License 2019.08.08 -1 2 17627

Denis Urubko mesélt a legújabb szóló első megmászásáról a Gasherbrum II-n:

 

https://www.mozgasvilag.hu/hegymaszas/hirek/ujabb-szenzacios-nyolcezres-szolo-urubkotol---interju

encián Creative Commons License 2019.07.31 -2 0 17626

...rien 

Előzmény: akárkibárki (17625)
akárkibárki Creative Commons License 2019.07.31 -2 3 17625

Nem unod még?Elmondtad egyszer,többször,sokszor-még hányszor fogod?

Előzmény: encián (17624)
encián Creative Commons License 2019.07.31 -4 2 17624

pöcs, sőt luzer=KI AZ ? - KLEIN DÁVID - JAJ, SZERINTÜNK IS, DE A  BALFASZ SE JÓ RÁ...

encián Creative Commons License 2019.07.31 -4 2 17623

Kicsiny dávid gyermek vajon mit fog még kitalálni csúcsmegnemmászás címszóval eladni - a RÖHEJESEN SEMMIRE. - 30

encián Creative Commons License 2019.07.31 -2 2 17622

...nein kleine 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (17614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!