Ha van 100 meteres korzetben masik fajta, akkor nagy baj nem lesz.
A mehek hatosugara a kaptartol szamitott kb 1 km es akkor meg nem beszeltunk a tobbi beporzo rovarrol!
Az egyes fajtakhoz megadnak optimalis porzopart, de ennek a legtobbszor nem valami rejtelyes genetikai kapcsolat az oka, hanem az hogy egy idoben viragozzanak.
A Bigerau Burlat ,vagy bármelyik másféle de ez a vizválasztó hogy kukacos lesz a cseresznyéd vagy sem ,ehhez mérik . Mályus vége junius első hete körül érik ha az időjárás rendes lenne . Rengeteget jelent az alany amibe oltva van ! A meggy alanyban két héttel később érik mint a szilva alanyún . Tegnap néztem a két fa közti különbséget a szilvára oltotton már nagy rügyek vannak ,a meggyre oltotton meg még alig mozdult a rügy .
paradicsompalántákat fóliaalagútba mikor lehet kiültetni? oké, hogy napközben meleg van alatta, de megtartani nem fogja, ha éjjel van 5 fok, akkor a fólia alatt se nagyon lesz több, ilyen alacsony hőmérséklet nem árt neki?
az lenne jó, ha 15-20 fokok mellett gyorsan lemenne a virágzás. viszont a jelenlegi előrejelzés szerint 10 nap múlva nálam megint 0 fokos nappali maximum (!) hőmérséklet és éjszakai fagy várható. de addig még sok minden változhat.
Itt az ország közepén a naposabb helyen lévő fámon ma már teljes virágzásban van a ceglédi óriás kajszi. Az árnyékosabb még csak holnap-holnapután kerül ebbe az állapotba. Nem szokott ilyen látványos különbség lenni, most a permetezést ez kissé megvariálja. A hét közepén is ki kell mennem a telekre szórni... :-(
Érdekes, ez a teljes virágzásban lévő fa, nem tudom mi lesz belőle...?
A fagyás nyomok egyértelműek, legalább a virágok 1/2-2/3-án látszik a szirmokon a barnulás, hiányosak is. Közelről azonban van illatuk és a méhek is körbezsongják.
A másik fa kevésbé szenvedte meg ránézésre a fagyot. Jó kontroll lesz.
Felém stagnálás van egyenlőre ,még tegnap is fél centis jég lett reggelre ! De holnapra megint fagyot mutat . Meg van állva minden a fejlődésben nem is tudni mi él mi fog leesni .
Borostyán nehezen irtható ki glifozáttal, mert levélről nem, vagy alig szívódik fel. Én is minden évben megszórom és látszólag ki is pusztul, de gyökérről újra hajt.
A youtub-en láttam egy kertészmérnököt, és az kimondottan az őszbarackra kabátakasztókat javasol. Különben nem szoktam hagyni, csak a rávágó ollóm nem vág tövig, a mellé vágó meg kicsi volt hozzá. Az almafáim meg a tavalyi félkaromnyi vízhajtásokon hozza a virágot a fa legtetején. Na azokat én levagdostam, megint hoz helyettük másikat? Na akkor megritkítom őket, ( úgy tőből. )
Nincs azoknak semmi bajuk! A virágrügyek meg vannak duzzadva, pár meleg nap után egérfülesek lesznek, hajtásrügyek(levélrügyek) később szoktak indulni, és kevésbé fagyérzékenyek.
Az öszibarackodon csináltál egy kabát akasztót, az nem helyes! Mindíg tőből kell levágni a hajtásokat.
Borostyánt még nem próbáltam irtani, kerítésre futott mellett a talajból jövő egyéb zöldeket glifozáttal irtottam, a borostyán alja is kapott, köszöni, jól van.
Mint minden nehezen irtható évelőt, ezt is érdemes előbb kifárasztani egy kicsit: ilyenkor tavasszal a raktározott tápanyagait mozgósítja, hajtáscsúcs felé áramlik a nedve, nincs értelme glifozáttal permetezni. Nyár végéig javaslom több alkalommal kitépni, lekaszálni, sarabolóval szecskázni, kinek mi van, ill. a felfutó indákat elvagdosni.
Ez új hajtások fejlesztésére ösztönzi, a föld alatti részek tápanyagkészlete csökken. Nyár vége felé hagyni kell kizöldülni, és szeptembertől Glialka 2%-os oldattal, egy kis olajos adalékkal, nedvesítőszerrel keverve, mert erősen viaszos a levele. Ilyenkor a tápanyag raktározás fázisa van, lejut a hatóanyag a gyökerekbe is.
Következő év(ekben) ugyanez, meglátod, ki fog győzni.
Tapadásfokozóval kombinált totál gyomírtó nem vitte ki ??? Ha nádhoz használják valamiféle műtrágyát is adagolni kell ,de a Gombászok fórumtárs megmondja ,talán ő mondta ,gondolom nálad is beválna .