Keresés

Részletes keresés

ebédfuti Creative Commons License 2017.01.23 0 0 1040

Köszi! Az sajnos nem kompatibilis ezzel a rendszerrel....

Előzmény: Törölt nick (1039)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.22 0 0 1039

Mintha a Conrad is ezt és ilyesmiket árulná....

https://www.conrad.hu/hu/radios-taviranyito-max-hatotav-30-m-belteri-renkforce-1208459.html

Össze kellene hasonlítani kicsit mélyebben.

Előzmény: ebédfuti (1038)
ebédfuti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 1038

1lemaradt......

ebédfuti Creative Commons License 2017.01.22 0 0 1037

Sziasztok! Ilyen Elro AB440r típusú távirányítót keresek, lehet szettben is. Régen vettem még a Metroban pár aljzatot, amit ezzel vezérelek, de kellene még legalább egy irányító. Esetleg valakinek elfekvőben? Németországból nem nagyon akarok rendelni.... Köszönöm!!!!

XRive Creative Commons License 2016.12.06 0 0 1036

Efféle autóelektronikai kérdésekre a válasz jellemzően erősen függ a járgány típusától (meg az alkatrészcserét elvégző ember tálentumától).

Azaz: így általánosságban erre nem lehet felelni.

Előzmény: Tretoxx (1035)
Tretoxx Creative Commons License 2016.12.06 0 0 1035

Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyre írok. Arra szeretnék választ kapni, hogy mitől van az, hogy új vészjelző kapcsolóval megy a vészjelző, de az indexek, azok nem. Azelőtt rossz volt a régi vészjelző kapcsoló és mentek az indexek, de a vészjelző kapcsoló az nem. Mivel lehet a gond?

XRive Creative Commons License 2015.10.27 0 0 1034

Legegyszerűbb egy, a főtűvel párhuzamosan kapcsolt 220-as relé, ami a szivattyút rákapcsolja az akkura. De: bízd ezt szakemberre, az a csatlakozó nem véletlen van olyan szépen szigetelve.

Előzmény: hossszú67 (1033)
hossszú67 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 1033

Plusz egy vezetéket szeretném mellőzni pont azért szeretném automatizálni. Olyan szépen ki van alakítva a Defanak a csatlakozója, még a motorháztetőt sem kell kinyitni kábel csatlakoztatásához. Szivattyúm van be is van már építve, egy Renaultból származó keringető szivattyú ami eredetileg üzemi szivattyúként működik a motor leállítása után tovább keringeti a vizet.

Előzmény: XRive (1032)
XRive Creative Commons License 2015.10.26 0 0 1032

Ha jól látom, ezek lényegében afféle vízkörbe köthető merülőforralók.

Szerintem ne automatizáld, hanem szimplán egy külső 12V-os tápról hajtsd meg a szivattyút. Plusz egy csatlakozó, viszont nem kell megbontani a 220-as kört. Ami nem véletlen van úgy szigetelve, ahogyan.

Amúgy van már olyan szivattyúd, ami az üzemi vízforgalmat nem befolyásolja?

Előzmény: hossszú67 (1031)
hossszú67 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 1031

Sziasztok!

Az autómba be van szerelve egy DEFA 230V-os motorfűtés amit most ki szeretnék egészíteni egy 12V-os keringető szivattyúval.

A kérdésem az lenne, hogyan tudnám megoldani, hogy a szivattyú együtt induljon a fűtéssel. A DEFA csatlakozó kábele eléggé zárt, azt csak barbárkodva lehet megbontani azt nem szeretném. 

dejódió Creative Commons License 2015.09.09 0 0 1030

offés elnézést:

fűtésügyben írtál máshová abban tudunk segíteni írj.

On: ugyanaz szerint6em mint a kínai piacon a felébe kerülő(igaz az kapugarancia)

Előzmény: Tetovált (1028)
szg307 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 1029

Menni fog, mert általában relések.

Előzmény: Tetovált (1028)
Tetovált Creative Commons License 2015.09.01 0 0 1028

OBI-ban kapható pár ezer forintos reflektor+mozgás érzékelő egybe rakva. Nincs ráírva semmi, nem tudom milyen típusú lehet.

Előzmény: XRive (1027)
XRive Creative Commons License 2015.08.31 0 0 1027

- valószínűleg kaphat, de mivel nem ismerem a konkrét eszközt (azt se tudom, mi a konkrét eszköz), ez csak tipp.

- ha azonos fázis között kapcsolsz, akkor (amennyiben az első kérdésre a válasz - nem pedig a tipp - igen) nem lesz gond.

Előzmény: Tetovált (1026)
Tetovált Creative Commons License 2015.08.31 0 0 1026

Sziasztok!

Adott egy mozgásérzékelős lámpa. Kérdésem, hogy a mozgásérzékelő kimenete (a vezérelt ág) kaphat-e 230V-ot direktbe? Azt szeretném, hogy a lámpát lehessen használni mozg.érz-vel is és folyamatos világításra is. Egy kapcsolóval átkapcsolnám az izzót közvetlenül a 230V-ra, viszont így az érzékelő kimenete is kapná a 230V-ot. Másik kérdés, hogy az számít-e ha a szenzor kimenete bekapcsolt állapotban kapja meg a 230V-ot, tehát a lámpát akkor kapcsolom át érzékelősről direktbe, mikor épp működik.

Köszönöm a segítséget!

mmormota Creative Commons License 2015.07.06 0 0 1025

Ha AV (analóg videó, ami PAL vagy NTSC lehet) kimenete van (ez rendszerint RCA vagy BNC csatlakozó) akkor a TV AV bemenetére közvetlenül rá lehet kötni. Ez szintén RCA vagy SCART csatlakozó. Új TV esetében előfordulhat, hogy már nincs analóg videó bemenete.

PC-re  analóg jelet digitalizáló kártyával lehet bekötni. Ilyet pl. USB kivitelben lehet kapni, EasyCap stb. Mivel az analóg videó kiment a divatból, a régebbi típusú digitalizáló adapterek esetében bajok lehetnek a driverrel az új Windows verziókon.

Előzmény: Hun15 (1024)
Hun15 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 1024

Sziasztok!

Van beltéri kamerám és az lenne a kérdésem hogy számítógépre vagy tv-re rá lehet-e simám kötni vagy kell hozzá valami átalakító?

Előre is köszönöm!

norbre Creative Commons License 2015.07.02 0 0 1023

Koszi.. Attanulmanyozom ;)

Előzmény: a némedi (1022)
a némedi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 1022

http://szamitogep.hu/show/read.php?id=6480

Ha nincs tapasztalatod, akkor inkább óvatosan!

Szigorúan áramgenerátoros meghajtás kell, túláram védelemmel.

A meleg oldalára szerelt hűtőbordát 130-160%-kal túlméretezni kell. 

Ha túlmelegszik kuka, tehát termovédelem is szükséges.

stb.

Előzmény: norbre (1021)
norbre Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1021

Sziasztok..

Egy másik fórumban is feltettem már ezt a kérdést, úgyhogy bocsi ha valaki már olvasta.

Peltier elemmel kapcsolatban van aki tudna esetleg segiteni?

Probaltam keresni leirasokat a mukodesrol, kepleteket, szamitasi modszereket stb de nem minden vilagos.. (Elektronikaban sajnos csak nagyon alapokkal rendelkezem)

Alapvetoen azt szeretnem kiszamolni hogy egy adott feladatra mekkora peltier elemre van szuksegem illetve milyen hutobordakra a hideg ill meleg oldalon..

A feladat lenyegeben nem tul bonyolult, altalanossagban annyi hogy adott feszultseg es aramerosseg mellett a hideg oldalt egy bizonyos homersekletre szeretnem huteni, szinten adott kornyezeti homerseklet mellett.. 

Van vagy vannak erre olyan kepletek amit kvazi laikuskent is tudnek hasznalni?

Koszi elore is

XRive Creative Commons License 2015.06.15 0 0 1020

Vaterázzad, vagy van valami spéci elektronikai fórum, talán annak a bolhapiac-szekciójában meghirdetheted. Elég vegyesvágott, nehéz lesz rá vevőt találni, plánea ritkábban használt értékekre. Egyben keveset ér, kicsiben meg sokáig fog tartani...

Olvtársak: ránézésre ez vagy valami felszámolt szervíz saját készlete, vagy egy bolt lejárt szavatosságú, kevéssé igényesen 'ártalmatlanított' levedlett készlete. A bontott csomagolás, a csomagonként változó mennyiség arra utal, hogy a cuccot rendszeresen fogyasztották... Szemre ez biz' nem 'kamionról leesett' áru.

De a helye tényleg nem igazán itt van.

Előzmény: zoly16 (1017)
Mungo Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1019

Hogy jutottam hozzá meg az én dolgom szerintem.

Ez bizonyára így van, de azért orgazdaságot ennyiért nem nagyon vállalnak be. Amibe beépítik nagyobb szériának kell lennie, hogy kifizetődjön és tudod az adóhatóság mindig izgalomba jön ha nincs számlával lefedezve a beszerzés...

Doky586 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1018

a Puskás Távközlési Technikum börzéjén egyesével el tudod adni (amolyan kirakodópiac pont ilyen alkatrészeknek) ha van rá időd. ha nem, akkor ajándékozd oda az egészet az iskolának, ők többre tudják használni...

zoly16 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1017

Köszi a választ. Kérdezném akkor ,hogy mik a drágábbak? Láttam oldalakon használtan 1000-2500 ft között / darab áron. Sajna nem értek hozzá. 

Hogy jutottam hozzá meg az én dolgom szerintem. Meghalt nagyszüleim garázsában. Elektronikai szemét gyűjtés közben dobták ki. Vagy éppen 10-15 év alatt összegyűlt dolgok. Ilyenekkel foglalkozik ismerős és tőle kaptam .. Válaszd ki amelyik tetszik :) 

Üdv Zoli

Előzmény: Mungo (1016)
Mungo Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1016

Rossz hírem van. Ezek az alkatrészek "filléres" holmik és ezért viszonylag kevés olyan felhasználót lehet találni, aki bevállal ebből 50 kg-ot.

Próbálkozhatsz apróhirdetéssel, ha felsorolod az értékeket, a feszültségeket meg a típust, de ne fűzz hozzá nagy reményt, mert max 20÷25 ezret ad érte valaki, ha pont ilyenekre vágyik. (De ez eléggé valószínűtlen.) Esetleg valamelyik alkatrész-kereskedőt lehetne meginterjúvolni...

Ha felszámoláskor jutottál hozzá, akkor bizonyára van számlád is róla, hogy legálisan birtoklod.

Előzmény: zoly16 (1014)
XtraP Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1015

Biztosan "elektronikai kérdés" ez? :/

50 kiló (!!) "szermányolt" kondenzátor?

Volnának ötleteim, hogy kit érdekelne. Legalább két céget. Az egyik a jogos tulajdonos, a másik pedig aki az előbbit hivatalból felkutatná.

Előzmény: zoly16 (1014)
zoly16 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 1014

Sziasztok! Szermányoltam egy pár kondenzátort, és kellene egy kis segítség. Ezek mennyit érhetnek ,és esetleg érdekelne-e valakit? 

Ez pár darab csak. kb 50-55 kiló van összesen! Sok féle nem csak annyi!

Üdv Zoli

mmormota Creative Commons License 2015.06.11 0 0 1013

A 4V-os lámpához használhatsz pl. 18650-es Liion akkut és hozzá való töltőt.

Akkor is maradhatnak a jelenlegi ellenállás értékek, ha 4,5V-os elemmel használod.

Megjegyzem, hogy a Led-ek fényereje azonos fogyasztás mellett nagyon sokat javult az utóbbi években, így talán egyszerűbb és célszerűbb ha új lámpát veszel a kínai piacon...

Előzmény: Hun15 (1012)
Hun15 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 1012

Szia!    Ő lenne a 4v-os lámpa amibe tönkrement az akksi.

Arra gondoltam megcsinálom 4,5 vagy 6v-ra milyen ellenálások kellenének hozzá?

-A 18v-os led vagy halogén izzó akksisgépre rádugható lámpára lenne. elég nagy fényerőre lenne szükség.

-Még egy kérdés :)   vannak napellemes lámpáim álandóan szétrohadnak benne az ellenálások érdemes beléjük újat venni vagy olcsóbban járok ha veszek újakat?

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: XRive (1011)
XRive Creative Commons License 2015.06.03 0 0 1011

18V elég speciális érték, mihez kell?

Én amúgy általában a Farnell-től szoktam rendelni, ha valami speciális kell (nem néztem meg, hogy van-e nekik pont efféle).

Milyen akku van abban a lámpában?

Előzmény: Hun15 (1010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!