Keresés

Részletes keresés

kappa123 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 75
letoltes:
az mp3-ak konvertalasa (ha jol emlexem) nem gond, maga a szoftver korulmenyes. asszem tudja a gyorsitott atjatszast, de egy szamot asszem csak 3x tudsz kicsekkolni (azaz kitenni MD-re), ha egy negyedikre akarnad, akkor vmelyiket a 3-bol vissza kell csekkolnod. Most mondjuk elgondolkodtam, h. ha en csak 1x akarom kitenni lemezre, mert fix MD-gyujtemenyt akarok csinalni akkor ez nem gond, de vmiert ugy remlik, h. - a fenti gondon kivul is - korulmenyesnek tunt a szoftver. a minindisc.org-on olvastam talan utoljara rola, nezd meg, hatha megsem korulmenyes :)

en ritkan futok vele, de amikor parszor kellett, nem volt vele gond. persze a tobbi modellnek sem nagyobb shock resistence memoriaja, tehat ez nem sokat fog segiteni rajtad, legfeljebb tudod, h. a minidisc altalaban ilyen

mobil: asszem egy kicsit ez is begerjed, ha a mellette dolgozik egy mobil, de eddig meg ez nem tunt fel (pedig kabat egyik zsebeben md, masikban mobil)

Előzmény: Tvik (74)
Tvik Creative Commons License 2002.11.05 0 0 74
"de copyright okok miatt eleg korulmenyes ez a letoltes"

Ez konkrétan mit jelent? Ha vannak nekem a gépemen mp3-ak, lehet hogy nem tudom felmásolni az MD-re? Warez szoftverek vannak hozzá?

Mennyire bírja a MD player a kocogást illetve a mobiltelefonokat? Konkrétan pont az MZR909 érdekel.

Előzmény: kappa123 (73)
kappa123 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 73
szervusz!

MP3 lejatszo vs MD:
en 3 tipusu mp3 lejatszot ismerek: CD-s, ROM-os, merevlemezes. Ebbol a CD-s tul nagy, a ROM-os v. tul draga v. tul korulmenyes (ha szeretnel tobb zenet magaddal vinni, akkor draga memoriamodulokat kell venned, ha nem teszed, akkor meg elore ki kell talalnod, h. mit akarsz hallgatni, s max 2-3 ora zenet vihetsz magaddal, amibol valogathatsz), a merevlemezes lehet meg alternativa, azok arait sajnos nem ismerem (asszem talan az Apple iPod lehet technikailag es felhasznalo-baratsag szempontjabol jo), de asszem most mar kozelitik a MD arakat. A merevlemezes tehat erdekes lehet, de nem tudom, h. a fizikai meretei mekkorak, s hogy lehet-e oket venni Mo-n. Elonyuk, hogy gyorsan lehet letolteni ra zenet (nem kell "vegighallgatni" a szamot, amig rakuszik). (bovebben MP3: http://electronics.cnet.com/electronics/0-3219397.html?tag=dir)

A Sonynak csak a Net-MD-i "gyorsletoltosek", azaz az MZ-Nxxx sorozat. Itt nem kell megvarni a lejatszast, hanem gyorsan atveszed a szamitogeprol, de copyright okok miatt eleg korulmenyes ez a letoltes. (Sajat szoftvere van, de tobb formatumot tud kezelni, tobbek kozt mp3 is)

A Sony felvevos modelljei (nem tudom, h. mind v. csak nehany) rendelkeznek line-in bemenettel, ezekre mind radughatod a hangkaryat, s atveheted/felveheted az MP3-aidat, de ez egy kicsit idoigenyes (minden szamot vegig kell hallgass). Ezek az atvetelek tovabba digitalis-analog-digitalis atalakitast tartalmaznak (MP3 tomorites-normal hang-MD ATRAC tomorites), igy romlik vmennyit a minoseg. Ennek kikuszobolesere csinal a Xitel egy atalakitot (egyik vege a szgep USB portjara, a masik a MD _digitalis_ line-in bemenetere dughato), igy nincs (eszreveheto) minosegi romlas, de tovabbra is vegig le kell jatszani a szamokat. Ezt a csatlakozot arulja Sony MZ-RxxxPC nevvel, tehat kapsz egy MZ-Rxxx-t + egy Xitel adaptert. (En az adaptert Angliaban vettem, Mo-n szerintem nem aruljak kulon.)

(bovebben MD: www.minidisc.org)

Arak:
pontosat nem tudok, de egy MZ-R909 kb 80e Ft lehet, MZ-R909PC ~95e. Az Apple iPod szinten ~80-90e korul.

udv, k

Előzmény: Chylla (72)
Chylla Creative Commons License 2002.11.01 0 0 72
sziasztok!
mostanában én is valamilyen mobil-zenehallgatási megoldáson töröm a fejem, és eddig csak a hordozható mp3 lejátszók jöttek szóba, a fórumot olvasgatva viszont már a Minidisc is érdekel. A discman-es mp3 lejátszók a méretük miatt nem tetszenek, a memóriakártyás mp3 lejátszók meg összességében elég sokba kerülnek, 128 mb tároló kapacitásra azért szükségem lenne..
A zenéim többnyire mp3-ban vannak a gépemen, meg van jó néhány cd-m is, de ezekről az mp3-akról nem szívesen mondanék le. A Sony honlapjait nézegetve sem tiszta még néhány dolog. Az egyik ez a Pc-Link kábel, amivel elméletileg hallgathatom a zenéimet a "hálóról". Ok, de mely lejátszókkal kompatibilis ez?
A Sony.de oldalon van egy Walkman Creator nevű program, ami segít kiválasztani a nekem legmegfelelőbb modellt. Van egy olyan kérdés, hogy akarok-e PC-ről Minidisc-re zenét átkátszani. Miután igennel válaszolok, már csak egy modell marad az MZ-N 707. Akkor most ez hogy van? A Sony.hu-n az MZ-R 501 PC-t hirdetik úgy, hogy alkalmas erre. Szóval ezt így nem igazán értem. -nem igazán vagyok tisztában az árakkal, de kb mennyibe kerül a fenti két modell mostanában? Remélem nem kérdeztem nagyon nagy lámaságot, és van aki tud válaszolni.. :)
kappa123 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 71
en ezert nem ezt valasztottam. a MD kicsi is es cserelheto is benne a lemez, tehat ha MDLP-ben veszel fel 80 perces lemezekre anyagot, akkor par darabot magaddal vive igen sokaig valogathatod magadnak a zeneket
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.18 0 0 70
merevlemezes
Előzmény: kappa123 (69)
kappa123 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 69
merevlemezes v. CD-s a nomad?
Előzmény: drvictor (67)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 68
Errefelé még senki nem hallott a Verbatim illetve Freecom féle miniCD-s mp3 lejátszóról? Ezek kis méreteű(8cm)-es CD-t használnak adathordozóként. Ezek kb. 150Mb-osak és egy mezei CD íróval írhatóak.
SZVSZ ha arra használod a hordozható lejátszókat,amire kitalálták,azaz utazás, sétálás stb. közben, és nem egy hangszigetelt szobában ülsz egy 60ezer forintos fejhallgató társaságában,akkor úgysem fogod hallani egy 160kbs< mp3 és egy MD közötti különbséget...
drvictor Creative Commons License 2002.10.16 0 0 67
Minidisc-et sosem ertettem, miert jo...

Azert vettem nomad jukebox-ot, mert az fel is tud venni tomorites nelkul, nem csak mp3 lejatszo...
Ezt ajanlom mindenkinek !

(az enyem elado, 20-asra cserelem)

Pro-Logic Creative Commons License 2002.04.25 0 0 66
Olcasnivaló, (gazdagoknak:-) PC-s MDdata drive (upgrade), a zenei lemezek tartalmanak kezelese: MD Studio, http://www.esdl.co.uk/
Betomoriteni nem tud, de ezen kivul mindent...
Előzmény: PETYUS (65)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.19 0 0 65
>...letezik PC-be szerelheto MD, ez lehet az egyik utja a tovabbi feldolgozasnak. De biztosan te is erre tippeltel.

Nem, mert nem tudtam, hogy ilyen is létezik. Vajon hol lehet olvasni róla valamit?

>A ket mikrofonnal valo hangfelvetel keszitesevel sztereo felvetelre gondoltal?

Természetesen.

Előzmény: liver3es (64)
liver3es Creative Commons License 2002.03.19 0 0 64
Ma kedd van. Ha minden jol megy penteken korulnezek mikrofon ugyben es persze veszek is egyet felteve ha nem horror az ara, csak ugy nem art ha van alapon, mert hat nekem ugye nem nagy szuksegem van ra. ha igy lesz szivesen megirom mit tapasztaltam.
Grabber azt allitja, hogy letezik PC-be szerelheto MD, ez lehet az egyik utja a tovabbi feldolgozasnak. De biztosan te is erre tippeltel.
A ket mikrofonnal valo hangfelvetel keszitesevel sztereo felvetelre gondoltal?
Előzmény: PETYUS (63)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.18 0 0 63
Egyáltalán nincs MD-m, csak fontolgatom a beszerzését. De csak akkor veszek, ha találok olyan típust, amelyik alkalmas arra, hogy két mikrofonnal jó minőségű zenei hangfelvételt készítsek vele, és a felvétel további feldolgozása is megoldható valahogy. Az utóbbira már vannak ötleteim, az előbbire keresgélem, hogy melyik lenne a megfelelő. Fontos, hogy akkumulátorral is működjön.
Mi az a digitális mikrofon?
Előzmény: liver3es (62)
liver3es Creative Commons License 2002.03.18 0 0 62
A helyzet az, mikrofon vetelen meg csak gondolkodtam idaig, ugyanis en azt nem igen hasznalnam. Valoszinuleg azonban azok a fevetelek is jo minoseguek lennenek ugyanis a digitalis mikrofon is az optikai bemeneten keresztul csatlakoztathato. Petya te Diktafonnak hasznalod az MD-det? Arra a celra mar nagyon komoly memoriaval rendelkezo digitalis diktafonok vannak a piacon, 30-40e forint korul mar a legkomolyabbak kozul valogathatsz. En kizrolag zenehallgatasra hasznalom az enyemet.
Tovabbi feldolgozasra, kifogastalan minosegben nincs lehetoseg, mert az MD-nek nincs digit kimenete. De hat kell-e egyaltalan, hogy egy hangfelvetel hi-fi minosegben legyen meg? Miert fontos ez neked?
Előzmény: PETYUS (61)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.15 0 0 61
És próbáltál-e már mikrofonos felvételt készíteni vele? (Engem pillanatnyilag ez az egy funkció érdekel az egész MD témakörből (na meg a további feldolgozás lehetősége).)
Előzmény: liver3es (59)
gra66er Creative Commons License 2002.03.15 0 0 60
Magyarul: ami Neked van, minden a legtökéletesebb :-))
Előzmény: liver3es (59)
liver3es Creative Commons License 2002.03.15 0 0 59
Sziasztok!
Ez a tema szammomra is erdekes. En ugyan mar MD tulajdonos vagyok es buszken mondhatom, hogy a SONY legujabb modelljet birtokolom. Ugyan most nincs a zsebemben de ha jol emlekszem akkor valami MZR-900DPC a tipusjelzese es csak metal pirosban forgalmazzak.
Ha valakit is erdekel a velemenyem akkor MDvs.MP3,1:0. Az MP3 minosege csapnivalo, amig az MD PC-rol valo felvetelei egy digitalis pc link-kel es optikai kabellel CD minoseguek.
Ehhez a SONY modellhez mar mindez jar a gyari csomagolasban. Ezen kivul 4 CD-nyi anyagot lehet egy MD-re razsufolni. Ugyan az mar szo szerint razsufolas, mert a hangminoseg fullel hallhatoan romlik, de LP2-ben azaz 2CD az egy MD-n meg mindig gyonyoru hangminoseget lehet elerni, "szalagzaj nelkul"!
Persze az sem mindegy milyen fulhallgatot hasznal az ember. Ha figyelembe vesszuk, hogy jo hangminoseget akarunk, egy walkmantol elvarhato legdinamikusabb basszussal, jo magashangkiemelessel, plusz a kulso zajok minel kisebb merteku beeresztesevel es azt a nem utolso szempontot is figyelembe veve, hogy kenyelmes viselete legyen, minel kisebb es ne essen allandoan ki a fulunkbol akkor az idealis valasztas az en fullhallgatom. Hosszas kereses es sok eves CD walkman hasznalat soran bukkantam ra a SONY egy fulbe benyulo guminyulvanyos fejhallgatojara. Tokeletes hangelmeny, kenyelem, keretnelkuli es akar joggingolasra, sielesre is alkalmas anelkul, hogy egyszer is kiesne a fulunkbol. Tipusszam most nem megy de ha valakit erdekel szivesen megirom.
Hat nagyjabbol ennyit mostanra, csak annyiban kernem segitsegeteket, hogy szeretnek zenei weboldal cimeket megtudni ahonnan a legujabb zeneket lehet letolteni, nem feltetlenul ingyen. Elore is koszi, LIVER3ES
liver3es Creative Commons License 2002.03.15 0 0 58
Ez egy proba.
PETYUS Creative Commons License 2002.03.04 0 0 57
A szalagzajt azért én elkerülném, ha lehetne.
Előzmény: Tvik (56)
Tvik Creative Commons License 2002.03.04 0 0 56
Így már világos. És miket veszel fel, hogy ennyire jó minőségben van szükséged a felvételre? Én próbatermi, esetleg koncertfelvételt akarok készíteni, ahol nem gáz ha belemegy még egy kis zaj.
Előzmény: PETYUS (55)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.04 0 0 55
Nem. Ha már a gépben van bedigizve, akkor már én is ki tudom írni cd-re. A gond ott van, hogy hogy tudom bejuttatni a gépbe úgy, hogy ne kelljen a felvételnek még egy DA+AD átalakításon átesni. Ezen segít az, ha valaki (akinek van MD deckje) bérmunkában átírja CD-re a nyers MD felvételt, amit majd begrabbelek, kipucolok, átszerkesztek, és a végeredményt kiírom CD-re.
Állítólag a MD deck digitális kimenetén vaw formájú adat utazik, amit a digi bemenet? hangkártyák tudnak fogadni.
Előzmény: Tvik (54)
Tvik Creative Commons License 2002.03.04 0 0 54
Így marad a komplikáltabb módszer: a nyers felvétel kiíratása CD-re bérmunkában.

Ezt nem értem. Mi az amit te tképpen csinálsz? Bedigized a gépbe az md felvételt analóg kábelen aztán elviszed a vinyót kiírni CD-re?

Van egy másik tippem is, de ezt nem nagyon tudom elmagyarázni, erősen technikai. Az md player és a cd a/d átalakítójának inkompatibilitásáról szól. Tehát hogy az md-ről, mint lemezről tök másfajta rendszerű digitális jel jön le, amihez még kellene egy nagy számítási teljesítményű proci ami konvertál és amit a walkmanbe nem érdemes beletenni főleg a fogyasztása miatt.

Előzmény: PETYUS (53)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.04 0 0 53
Hogyne érteném. :-(
Az MD deckeknek többnyire van digitális audio kimenete, ezért úgy gondolom, hogy a zenemegölési tipp nem nyert. Aki nagyban foglalkozik zenemegölészettel, az meg tud venni egy decket. De a magamfajta amatőrzenésznek, akinek eszében sincs mások jogait csorbítani, nagy luxus lenne. Így marad a komplikáltabb módszer: a nyers felvétel kiíratása CD-re bérmunkában.
Előzmény: Tvik (52)
Tvik Creative Commons License 2002.03.04 0 0 52
Az a helyzet, hogy szerintem ilyen nincs, nem gyártanak. Az "megölné a zenét", ha érted mire gondolok.

Pedig az lenne a fasza. De ha optikai vagy koax kábelen át lehet vakarni a PC-be a felvételt az is valami. A szalagzaj mindenesetre meg van spórolva.

Előzmény: PETYUS (51)
PETYUS Creative Commons License 2002.03.04 0 0 51
Ismersz olyan MD walkmant amely PC-vel digitálisan tud kommunikálni? MD-PC irányban is? Nekem is ilyen kéne, de még nem akadtam rá a megfelel? típusra.
Előzmény: Tvik (50)
Tvik Creative Commons License 2002.03.04 0 0 50

"Nem az optika, vagy koax minőségéről, hanem a többszörös másolatok minőségromlásáról beszéltem."

Persze, MD-t nem érdemes másolni, ez tiszta sor. Esetleg mp3-at kiírni MD-re. Tudom, hogy ettől az mp3 és az MD veszteségei összeadódhatnak, de: Ha kiírom az mp3-at MD-re nyilván azért teszem, mert mobile akarom hallgatni. Egy walkmanon meg ennyi minőségromlás abszolút nem vehető észre háttérben az utcazajjal vagy a Balcsi hullámaival. Ha meg szuperjó minőségben akarom hallgatni a kedvencemet, akkor megveszem CD-n és azt írom ki.

Nekem is olyan megoldásra lenne szükségem, amihez nem kell külön szatyor, tud jó minőségben felvenni, nem okoz gondot a zenék cserélgetése. Esetleg PC vel digitálisan tud kommunikálni és bírja a strapát, az ugrálást. Szerintem csak az MD walkman jöhet szóba. Kérdés hogy milyen típus.

A dat igazából csak stúdiómunkára jó, mert lineáris. Nem szeretek pörgetni, annyira jó felvételt meg úgysem akarok csinálni.

Eddig halogattam a döntést, várva hogy a memory cardok ára lezuhan vagy jön új technológia, de ez nem történt meg és pár hónapon (éven) belül nem is fog. Úgyhogy marad az md.

Pro-Logic Creative Commons License 2002.02.06 0 0 49
A emlitett MD kezelo proggy, az MD Studio oldala itt erheto el: http://www.esdl.co.uk/
Pro-Logic Creative Commons License 2002.02.05 0 0 48
gra66er:
az adat MD drive alaphelyzetben csak olvassa/lejatssza a zenei lemezeket. De letezik (letezett?) hozza egy (fizetos) update, amivel file szinten lehet a zenekkel dolgozni 4x sebessegen. Igy mar erdekes, de draga....
gra66er Creative Commons License 2002.01.25 0 0 47
Na igen, az audioCD-ké esetleg (bár erről még nem hallottam, kifejthetnéd bővebben). De én még most is azt szajkózom, hogy ADAT-CD! Mert az mp3-akat ilyenen szokták tárolni, ugye. :-))
Előzmény: Fabrik (46)
Fabrik Creative Commons License 2002.01.24 0 0 46
Ahhoz képest épp a CD-ROM-ok gyenge hibajavítási képességén alapszik az új, vitatott CD másolásvédelem.
Előzmény: gra66er (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!