Keresés

Részletes keresés

knudsen Creative Commons License 2003.02.19 0 0 202
Javítás: hejjcs@bparchiv.hu. Ennyi jelet nehéz hibátlanul lejegyezni. Sok bocs és egy anyamaci.
knudsen Creative Commons License 2003.02.18 0 0 201
Kedves csiribii!

A cím: hejcs@bparchiv.hu

Üdvözlettel a sapkás kapus.

csiribii Creative Commons License 2003.02.16 0 0 200
Kedves Knudsen
Ha eddig nem kaptál térképeket akkor az azért van, mert a freemailes címed valamiért visszadobta a levelem (szerintem irj meg egy más cimet, vagy csináj helyet).
csello
csiribii
Előzmény: knudsen (199)
knudsen Creative Commons License 2003.02.07 0 0 199
Kedves Csiribii!!!

Várom az igért feröeri turista térképet. Remélem a nagy hó nem temetett el.

gcs750908 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 198
knudsen Creative Commons License 2003.02.03 0 0 197
Kedves Csiribii!!!

Én mindeneveő vagyok, ezért légyszíves és küldd el a feröeri térképet. Kibirja a gép. Előre is köszönöm. Ahogy köszönöm a többi információt is. A sportallal kapcsolatban mire gondoltál? Akad angol nyelvű info is feröeri sportról, csak kevés. Ha megírod, hogy mi érdekel utána próbálok nézni. A foci mellett röplabda, kézilabda, úszás, asztalitenisz, sakk, bridge,atlétika, kerékpár, "erős ember", csapathajó, judo megtalálható náluk.

csiribii Creative Commons License 2003.01.04 0 0 196
Sziasztok, Mindenkinek BUÉK
találtam egy új webkamerát:
Klaskvik
Sajnos ez is csak egy kikötői kép, de legalább egész nagy :)
Knudsen, szótárral a kezedben talán tudsz valamit kezdeni a Sportal.fo oldallal, ez elég autentikus, talán jobba is mint kellene :)
Hosszas keresgélés után végre találtam néhány térképet (térképdarabot) amik végre tényleg turistatérkép részletességűek, ha valakit érdekel elküdöm levélben (kb. 4MB).

De ha valaki véletlenül rendelkezik ilyennnel akkor kérem ne habozzon jelezni (azonnal :-).

Sziasztok

knudsen Creative Commons License 2003.01.02 0 0 195
Kedves Yogi. Köszönöm a hírt! Melyik antikváriumban láttad ezt a könyvet? Nekem másolatban megvan, a szerzője az angol Lockwood.
knudsen Creative Commons License 2003.01.02 0 0 194
Kedves Csiribii! Boldog új esztendőt kivánok Neked és minden Kedves topicolónak? Nagyon örülök, hogy ennyi érdekességet találtál a világhálón. Számomra újdonság a feröeri zene, ezeket külön köszönöm. A feröeri rádióban van egy rovat, mely ételrecepteket szolgáltat. Ha találsz feröeri étel recepteket annak nagyon örülnék. A másik amit mostanában különösen gyüjtök a feröeri sport. Az asztalitenisz az amire van mát néhány utalásom, elsősorban a NATWEST-GAMES az amin adatokat találtam.
c4 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 193
vedd meg!!

melyik város??

Előzmény: Yogi (192)
Yogi Creative Commons License 2003.01.02 0 0 192
Ha érdekel valakit, egy antikváriumban láttam egy feröeri nyelvtant (An introduction to modern Faroese vagy mi.)
csiribii Creative Commons License 2002.12.15 0 0 191
Az előző bejegyzés egy kicsit barátságosabb formában:

Magyarul:
tudd.hu
nu.hu

Helyi honlapok a szigetekről (angolul):
framtak
tourist.fo
klikkelős térkép
faroeweb.fo
faroeislands.com
heima.olivant.fo/~oy-div52/forside.htm
Németül:
faroe-islands.de
ijon.de/foroyar
(részben) spanyolul:
mundofree.com/islas_feroe

Webkamerák:
Az egyik
A másik

Csodaszép légifotók:
heima.olivant.fo/~anfinn
További képek:
pbase.com/flydra
beney.org.uk/personal/vagar/index.html
geocities.com/photofaroes

A Tyr (rock) együttes honlapja (most 2 letölthető szám),
zenéjük érezhetően táplálkozik az északi mitológiából
TYR
I AM, egy másik együttes: iam.fo (3 db mp3)

Egy kis feröeri képzőművészet:
faroearts.com
art.fo/gb

Néhány település, kikötő honlapja:
Port of Klaskvik
Port of Tórshavn
Runavik
A reptér:
Vagar

Ha találtál más érdekes lapokat, akkor ird meg bátran.

csiribii Creative Commons License 2002.12.15 0 0 190
Sziasztok
Gondoltam írok nektek néhány cimet amit
szerintem érdemes megnézni (főleg annak, aki most szeretne képbe kerülni a Feröer szigetekkel kapcsolatban).

Magyarul:
www.tudd.hu/e_faeroer.shtml
www.nu.hu/orszagok/leiras/feroerszigetek1.htm

Helyi honlapok a szigetekről (angolul):
www.framtak.com
www.tourist.fo
home.worldonline.dk/raf/Faroes/Fomap.html
www.faroeweb.com
www.faroeislands.com
heima.olivant.fo/~oy-div52/forside.htm
Németül: www.faroe-islands.de
www.ijon.de/foroyar
(részben) spanyolul: www.mundofree.com/islas_feroe

Webkamerák:
www.ahs.fo/vevkamera.htm
www.trygging.fo/vevkamera/xsmynd.htm

Csodaszép légifotók:
heima.olivant.fo/~anfinn
További képek:
www.pbase.com/flydra
www.beney.org.uk/personal/vagar/index.html
www.geocities.com/photofaroes
heima.olivant.fo/~oy-div52/gallarys.htm

A Tyr (rock) együttes honlapja (most 2 letölthető szám), zenéjük érezhetően táplálkozik az északi mitológiából
www.tyr.musiconline.dk
Egy másik együttes: www.iam.fo/ (3 db mp3)

Egy kis feröeri képzőművészet:
www.faroearts.com/
www.art.fo/gb/

Néhány település, kikötő honlapja:
www.klhavn.fo
harbour.olivant.fo
www.runavik.fo
A reptér:
www.slv.dk/vagar/english_version/default.htm

csiribii Creative Commons License 2002.12.02 0 0 189
Sziasztok, Kedves Knudsen
sajnos mar nem emlekszem honnan toltottem le
a kepet, a neve alapjan biztos meglehet talalni.
a kulfoldon is nagyon nepszeru foci csapat.
A "Fóbóltssamband Fřroya" (FSF)(Feröeri Foc.Szöv.) 1979-ben alakult, addig a Ítróttarsamband Fřroya (Feröeri Sport Szöv. (alapitva:1939) részeként focizgattak. Az FSF 1988-ban lett a FIFA, 1990-ben pedig az UEFA tagja.
Ezt a www.hb.fo-n olvastam
csello
csiribii
knudsen Creative Commons License 2002.12.02 0 0 188
Kedves Csiribii! Nagyon örülök Neked! Hol találtad ezt a csodálatos fényképet? Még sokáig nem játszott nemzetközi mérkőzést a feröeri válogatott. A bajnokság is évtizedekkel később indult el. Magyarországon 1895-ben játszották az első mérkőzést, az emléktábla a Millenáris (kerékpáros stadion) melletti épületen található a Népstadion és Intézményei területén. A bajnokság azt hiszem 1902-ben indult. Angliában 1865-ben volt talán az első bajnokság. Az első nemzetközi mérkőzést a Skótok ellen vivta Anglia. Legendás indulása volt a feröeri focinak, 1989-ben vették fel az UEFa-ba, és két év mulva 1:0-ra verték Ausztria válogatotját. A mérkőzést hazai hitelesített pálya hiányában Skandináviában játszották. Most nemrég kaptak ki a németektől Hannoverban 2:1-re, a vereség igazi diadal volt. Előtte pedig Skócia ellen bravuros döntetlent értek el, még a skótok örülhettek az eredménynek.
Kedves Csiribii! Várom további üzeneteidet!!!
csiribii Creative Commons License 2002.11.26 0 0 187
Üdv nektek feröeri foci rajongoi, ez a kép állitólag 1909-ben keszült a ma is viruló HB egyik meccsén.
csiribii Creative Commons License 2002.11.26 0 0 186
csiribii Creative Commons License 2002.11.26 0 0 185

llila Creative Commons License 2002.10.17 0 0 184
OK! A szláv nyelvek mindegyikén Bárányok szigete. Nem kecske, az előbb rosszul fordítottam a lengyelt.De a Horvátok is Bárányok szigetének mondják.
Előzmény: knudsen (183)
knudsen Creative Commons License 2002.10.17 0 0 183
Nem Kecskék-szigete!!! A megfejtés nyelve: feröeri, izlandi, norvég, dán és kelte lehet, többi indoeurópai túl messze van. És a szó is túl rövid, ez megneheziti a bizonyítást. Bárány, juh esetleg birka sziget(ek). Felmerült, hogy távoli sziget (far)eöer=szigetek. A Szent Brendan-legenda emliti a madarak szigetét és a bárányok szigetét. Ahogy erről már korábban is írtam itt. A VI. században a brit szigetekről való kelta papok, szerzetesek telepdtek meg, itt és Izlandon is. Brendan vagy Brandan, mint püspök egyházmegyéjét ment elleőrizni.Évszázadokkal később alakult ki, a mesés változata a legendának. Ilyen eset amikor egy kis szigeten kikötnek és egy kondérban elkezdenek főzni, de a sziget megmozdul (egy cet volt)és az emberek gyorsan a hajóba menekülnek a tegerbe fulladás elől. Később ismét találkoznak a "szigettel". Még ég a kondér alatt a láng.
A "kelta" bárányok kihaltak, a most is honos báránykákat a vikingek hozzák magukkal hazájukból 800 után évtizedekben. Izlandon jegyzik fel azt a sagát, mely (föroyinga saga)a förjszk "honfoglalást" meséli el.(A XII. században).
Severin expedició (kelta börhajó átkelt Írországból Amerikába, Fereöer, Izland és Grönland éríntésével)úgy járt, mint a Heyerdahlé.
Nem fogadták el a tudósok bizonyitéknak.
llila Creative Commons License 2002.10.17 0 0 182
Azb ő nyelvükön ez Kecskék szigetet jelent, ha jól tudom. Több nyelvben így is hívják őket pl Lengyelül és oroszul is.
Előzmény: Wouldnotsayso (173)
knudsen Creative Commons License 2002.10.17 0 0 181
Kösz!!! De, ha kikaptunk volna, sincs nagyobb baj. Mert még nem mérkőztünk meg a nagyhatalom Vatikán csapatával. Az északi térség szigetei /és Gibraltár, mert az félsziget)1983 óta rendeznek sportversenyt (amatőröknek) NatWest Games. Ezen szerepel a labdarúgás is. Feröer háromszor nyerte meg a tornát és után már nem indult el. Az amatőr fociról átakartak térni a profira. Már az 1930-as években megmérköztek időnként a közeli Skóciához tartozó szigetek válogatottjaival, Shetland és Orkney csapataival. A labdarúgás egyébként szinte egyidőben a magyarországival a huszadik század elején kezdődött a "bárányoknál". 1989-ben belépett a UEFA tagjai közé. 1990-ben (mert otthon még hítelesített pálya sem volt) külföldön, Skandínáviában 1:0-ra legyőzték az osztrák nagyválogattat. Miután erről tudomást szereztem, kezdtem meg kutató, érdeklődő munkámat a feröeriek kapcsán.
knudsen Creative Commons License 2002.10.17 0 0 180
"Kínos német teljesítmény. A világbajnoki második helyezettet majdnem szégyen érte a Feröer-szigetekkel szemben. Amennyiben Hjalgrim Elttör benzinkúti alkalmazott labdája nem a kapufán csattan, a szigetekről ide utazó ezer szurkoló döntetlent ünnepelhetett volna - írta a berlini Tagesspiegel. Más szakértők is úgy vélekednek, hogy Miroslav Klosénak 625 perc szünet után elért találata nagy-nagy blamázstól mentette meg a német válogatottat a Feröer-szigetek "törpéivel" szemben. A Kaiserslautern játékosának gólja az 59. percben 2:1-re alakította e mérkőzés állását, s ez lett a végeredmény is, de a minmális győzelem nem tudta feledtetni a világbajnoki ezüstérmes helyenként kynos teljesítményét, amely semmivel sem volt jobb a múlt pénteki, Bosznia-Hercegovina elleni 1:1-es barátságos mérkőzésen látottnál." Ezt írja az Origo.sport. És nézzük meg az európai "kicsik" eredményeit: Bulgária-Andorra 2:1. Magyarország-San Marino 3:0. Ha Svédországba olyan arányban utaztak volna a magyar szurkolók, mint a feröeriek Hannoverba, akkor 200 ezer magyar szurkoló probált volna bejutni a mérkőzésre.
gcs750908 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 179
Igen, megkovetem magam, bravo, bravo! Kar, hogy nem szereztek pontot, nem szeretem a nemet focit, orultem volna, ha eppen Feroer tor borsot az orruk ala. Azert a mieink miatt jobban ragtam a kefet.
Előzmény: knudsen (178)
knudsen Creative Commons License 2002.10.17 0 0 178
"A benzinkutas kis híján romlást hozott a német focira. Feröeri örömünnep. Győzelemként ünnepelte a világbajnoki ezüstérmes németektől elszenvedett 2:1-es vereséget a Feröer-szigeteki válogatott. A több apró szigetből álló ország együttese alaposan rácáfolt Karl-Heinz Rummenigge jóslatára: az egykori klasszis 7-8 gólos némer győzelmet várt.
Fantasztikus teljesítményt nyújtott a csapat. Csodálatos este volt - írta a Sosialurin című feröeri napilap, kiemelve, hogy Henrik Larsen szövetségi kapitány egyáltalán nem védekező felfogásban küldte pályára együttesét.
A B.T. című dán lap emlékeztet: a 84. percben Hjalgrim Elttör lövése után csak Oliver Kahn bravúrjának és a kapufának köszönhették s németek, hogy hazai közönség előtt megmenekültek a szégyenteljes pontvesztéstől."
gcs750908 Creative Commons License 2002.10.16 0 0 177
Ma lesz nemet-feroeri meccs. Vajon XXXL-es vagy XXXXL-es zakoval mennek haza a fiuk? :-)
Na de hagyjuk a focit. :)
knudsen Creative Commons License 2002.09.18 0 0 176
A skótok pedig örülhetnek a szerzett pontnak, mert 13 percben már 2:0 vezettek a feröeriek EB selejtező labdarúgó mérközésen.
gcs750908 Creative Commons License 2002.09.13 0 0 175
Csak most bukkantam a topicra, mert eddig a "hideg razott" :) az eszaki orszagoktol, de most, hogy Norvegiaba vetodtem egy idore, kezd tetszeni. Feroerrol magam sem sokat tudok a focin, Knudsen kapuson, a Morkoreken, meg a balnavadaszaton kivul. De "jopofa", hogy parezer ember minden "civilizalt vilagtol tavol" igy el.
Amugy az Ujpest megint leikszelt egy feroeri csapattal.
knudsen Creative Commons License 2002.07.31 0 0 174
Igazad van! Tehát téves: a feröer-szigetek, mert duplázás lenne. A far pedig egyik vélemény szerint bárány, juh, birka, vagy másik vélemény szerint távolit jelent. A Szent Brendanus legendájában emlitett szigetek közöt van bárány sziget, és van madár sziget is. Feltételezeések szerint a brit szigetekről odautazó kelták hozták magukkal a névadó bárányokat. De ezek kihaltak, a mostaniak nem ezek leszármazottaik. Mert ezek nagyobb testűek. Több féle skandináv nyelv van: norvég, svéd, dán, izlandi és förjszk. Sőt a norvégok kétféle nyelvet is használnak: könyvnorvégot és újnorvégot.
Wouldnotsayso Creative Commons License 2002.07.30 0 0 173
Kedves topikolvasók!

Javitsatok ki ha rosszul tudom. Az ö (athuzott o) a skandinav nyelvekben azt jelenti, hogy sziget, tobbesszama öer. Azaz amikor azt mondjuk Fae(umlautos a)rö(athuzott o) er szigetek, tulajdonkeppen azt mondjuk Faer szigetek-szigetek. Azaz helyesen Faroer vagy Far-szigetek, de semmiképpen sem Faroer szigetek.

A topikban korábban szereplő, ma már kihalt madarat (Alca(Pinguinus) impennis) nagy alkának kellene inkább hivni.

Wouldnotsayso

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!