Keresés

Részletes keresés

bazsi02 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 716

Szerintetek lehet úgy fogyni,hogy este már nem vacsorázunk?Véleményeket várok!

szokefeny1988 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 715

Tünde! Az Anorexről is olvashatsz bővebben:

 

http://www.bio-planet.hu/Termekek_Keresese.aspx?gomb=51

 

De előtte sztem kérj termékmintát, hogy biztos olyan terméket kapj amilyet szeretnél: http://www.bio-planet.hu/anorex/

 

Üdv

Előzmény: szabotunde1972 (710)
maadrienn Creative Commons License 2011.02.06 0 0 714

Köszi a megerősítést ;)

 

Ha a megfelelő edzést egy jól összeválogatott étrendel egészíted ki akkor a siker garantált. Mondjuk pár tippet szivesen elfogadok, hogy miket ajánlotok, vagy ti miket szoktatok enni? Nekem van pár bevált kajám, de azért nem árt ha van mi közül válogatni :).

Előzmény: Galahed_ (713)
Galahed_ Creative Commons License 2011.02.03 0 0 713

Ez teljesen igy van. Ha megnézed egy testépítő programját akkor ő, amikor elér abba a fázisba, hogy nem akar zsírt látni magán, akkor úgy illeszti be a programjába az aerob edzést (pl kerékpár) hogy éhgyomorra. Ilyenkor a test nem tud mást égetni, csak ami rajta van. Erre a legjobb a reggeli edzés.

Előzmény: maadrienn (712)
maadrienn Creative Commons License 2011.02.03 0 0 712

Egyetértek veled Galahed_. Én is a kb 30 perces tornának vagyok a híve. De szerintem még annyival lehet fokozni a dolgot, hogyha éhgyomorra végzed a  gyakorlatot. Persze nem szabad túlzásba vinni. Igaz ehhez reggel kell edzeni, de a reggeli torna egyébként is jót tesz :).

Előzmény: Galahed_ (711)
Galahed_ Creative Commons License 2011.02.02 0 0 711

Rovid mozgassal nem lehet fogyni. Minimum 30 perc kell hozza Aerob, avagy az alatti pulzustartomannyal- ugynevezett. zsiregeto tartomany.

Addig csak azt egeted el amit megettel elotte.  (persze ennyivel is kevesebb fog beepulni zsirba.)

 

Persze az 5 perc intenziv mozgasnak is van elonye. Megerositi a tartoizmokat, ha felulest (hasizomgyakorlat) is csinal az ember akkor az nem engedi kitulemkedni az ember beleit, igy kisebbnek latszik a pocak. De zsirbol egy deka sem fog lemenni.

Sajna ez van.

Előzmény: szabotunde1972 (710)
szabotunde1972 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 710

Szevasztok!

 

Most regisztráltam a fórumba. Érdekes véleményeket olvastam.

 

Igazából mindenki bejegyzésébe látok realitást. Teljesen rendben van az, hogy kell a mozgás, de persze ott van az érem másik oldala azok akiknek erre nincs idejük...

 

Én már annyi fogyasztószert kipróbáltam h nem is értem mitől vagyok még dundi :)))

 

szokefeny engem érdekelne ez az anorex nevű akármi.

 

Illetve hatásos rövid ideig tartó mozgásformát is szeretnék kérni. hallottam a hullahoppozást, hogy minden nap napi 5 perccel  lehet elérni eredményt. Ezt próbálta valaki?

devilCat1 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 709

Köszönöm a választ, nekiállok a keményebb tornának.

Előzmény: Galahed_ (708)
Galahed_ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 708

Szerintem:

 

Ha megall a fogyas, akkor meg tobb mozgas szukseges. Figyelni kell arra, hogy a mozgas nem egyenlo 20 perc tornaval. A zsiregetes egy atlagembernel, bizonyos min. pulzusszam elerese es szinten tartasa eseten 30 perc utan indul be. (pulzusszam-zsiregetes kapcsolata lasd: google) Aki nem mozgott rendszeresen annal ez elerheti a 40 percet, aki edzett annall 20 perc lehet. Az idotartamtol nem kell megijedni, a zsirego pulzus tartomany az eleg alacsonyan van, az egy setaval elerheto. Jo az aerob tartomany is zsiregetesre, de az sokak szamara megeroltetheto lehet hosszabb ideig.

Szoval kezdetnek negyven perc (seta, torna, futas bicikli stb stb) es akkor mar vegeztel 10 perc hasznos munkat ami a zsiregetest illeti.... - persze kaloriat az elso 30 percben is egetsz, de az a szenhidrat raktarakbol szarmazik, (amit aznap megettel) es nem a zsirbol ami rajtad van....

Előzmény: devilCat1 (707)
devilCat1 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 707

Sziasztok!

 

A fogyokúrával kapcsolatban kérnék segítséget.

Nyár végén kezdtem el a fogyókúrát. Akkor 86 kg (176cm) voltam. Kalóriaszámoláassal és egy kis tornával lement 8kg. Most viszont hónapok óta stagnálok. 1200kcal-t és 120g ch-t vittem be egy nap. A stagnálás időszakában próbálkoztam a nagyobb ch bevitellel, majd újból a csökkentettel. De semmi változás.

Most megpróbáltam a kalóriaszámolást az Update rendszerrel összehozni, le is ment 3 hét alatt 2 kg, de csak úgy, hogy minden nap tornáztam és 800-1000kcal-t és 100g ch-t vittem be. Ez viszont nagyon kevésnek bizonyult! Idegbeteg lettem :)

Most megint 1200-1400kcalt eszek, és 120-150g ch-t, de fél kiló már vissza is ugrott. Ragaszkodk a szervezetem a 77-78 kg-hoz.

Mit próbáljak ki, hogy ismét fogyni tudjak? Még kb 8-10kg-nak le kellene menni.

A kalkulátor szerint 1800kcalt és 290g ch-t kellene ennem a fogyáshoz. Én ennyitől már hízok!!!

Kérlek, ha valaki tud, írjon valami okosat.

romesz Creative Commons License 2011.01.23 0 0 706

En nem probaltam mert szerintem helytelen.

Napi hatszor eszem es este nem sokkal lefekves elott lehetoleg proteinben gazdag etelt eszem es koran reggel is avval inditok.

Mivel az ejszaka tul hosszu minden taplalek nelkul es a protein ami az izmot segiti.

Eddig 25 kilot adtam le igy...

Előzmény: b.lara (705)
b.lara Creative Commons License 2011.01.22 0 0 705

Sziasztok!Próbált már valaki úgy fogyózni,hogy este már nem evett?Lehet ezzel a módszerrel fogyni?Van valakinek ilyen tapasztalata?Ha igen,akkor mennyit fogyott?

romesz Creative Commons License 2011.01.17 0 0 704

nagyon keveset eszel

 

En 169 centi vagyok es 81-83 kilo jelenleg. Napi 1800-2000 kaloriat eszem. 

az igaz en gyalogolok 10-18 kilometert es sulyzozok is hetente 3szor.

De ha nem csinalok semmit akkor kb 2200 kaloriat hasznal el a szervezetem. 

Te is valahol hasonloan egetsz.

Emeld meg a mennyiseget amit eszel, mert igy nem fogsz tudni semmi leadni.

A tested ugy erzi ehezel es ezert nem adja le a sulyfelesleget.

Inkabb egyel napinta 6szor, hogy szinte soha ne legyen ehseg erzeted es igyal legalabb 2.5-3 liter vizet.

Ehhez iktass be minimum 45perc gyalolgalst naponta es elindul a suly leadas magatol.

Miutan elkezdesz sulyt vesziteni kezdj egy keveset sulyzozni is, mert kulonben izombol fogsz leadni es a vegen konnyu leszel de laza bor alatti zsirreteggel. Izomra szukseg van azert is, mert akkor a szervezet jobban egeti a zsirt.

Előzmény: nyanan (703)
nyanan Creative Commons License 2011.01.17 0 0 703

Köszi Romesz a válaszodat, ezutón szeretnélek megkérni, hogy mondd meg nekem, hogy nekem mennyit kell egy nap ennem kalóriát, hogy fogyjak.

172 cm vok és 97 kg ülömunkát végzek, de egy nap 4-5 ször kell le és fel mennem a kutyáimmal a negyedikre és néha kicsit sétálok is velük 5-10 percet.

Mi az a kalória szám egy napra amit be kell vigyek?Most amit beviszek napi 1000 kcal abból 33 % fehérje 33% zsir 33 % szénhidrát.

Válaszod köszi

romesz Creative Commons License 2011.01.17 0 0 702

1800 es 2300 kaloria kozott eszem egy nap

naponta hatszor es fokent protein es rost tartalmu eteleket

A deficitem naponta 750 es 1000 kaloria kozott tartom, de volt mar sokkal tobb is es mar nulla deficites napom is.

Eszem pizzat is es hamburgert is, de ritkan. Olyankor tudom mi a kaloria erteke annak amit eszem es mar reggel ugy inditom a napom, hogy sokat mozogjak.

 

Az nem helyes, hogy azt mondjak, hogy egy ferfinek ennyi a nonek ennyi stb. 

Minden ember mas kaloria haztartassal el. Nekem ha nem csinalok semmit akkor 2200 es 2400 kozott van a napi kaloria felhasznalasom.

Ez ritkan fordul elo, minden nap 4-500 kaloriat egetek extraban. Van mikor 1500at. 

Ahogy csokken a sulyom egyre alacsonyabb a kaloria egetesem, igy most testepitessel probalom az izomzatom fejleszteni es akkor nyugotan tudok tovabbra is jol taplalkozni.

Előzmény: nyanan (699)
nyanan Creative Commons License 2011.01.17 0 0 701

Köszi akkor nekem 1500 at kell bevinnem, mert a kalkulátor szerint 2550-et kell bevigyek egy nap.

 

Galahed_ Creative Commons License 2011.01.17 0 0 700

1000kcal deficitet irt, az nem azt jelenti, hogy 1000kcal-t visz be naponta. hanem annyival kevesebbet, mint ami az atlagos napi kaloriaszukseglete (kor-ev-mozgas alapjan kiszamolva)

Előzmény: nyanan (699)
nyanan Creative Commons License 2011.01.17 0 0 699

Romesz! Ezek szerint akkor Te vagy az élő példa, hogy amit lejebb írtam, az valójában nem is úgy van? Tehát te 1000kcal-t eszel egy nap és 6 hónap alatt fogytál 25 kg-t?

Ez szép és jó, de akkor ez a honlap ahol én azt találtam, hogy egy nap férfiaknak minimum 1500- hölgyeknek 1200 kcal-t kell megenni, mert ha nem akkor az anyagcsere lassul és hízik, akkor ez nem is igaz? Miért verik át ilyennel az embert nem értem...

Galahed_ Creative Commons License 2011.01.17 0 0 698

Igazad van, a napi feherjebevitel nagyon fontos. Fogyokura idejen, reggeli turmix-al kezdtem, (1 merokanal 100% proteinpor) + banan, ribizli, mez) Ez nagyjabol fedezte 1 napi feherjeszuksegletemet, persze ettem hozza (a feherje bevitel miatt) hust is szinte minden nap, ebedre, v. vacsorara.

Előzmény: romesz (697)
romesz Creative Commons License 2011.01.16 0 0 697

Hat honappal ez elott kezdtem, napi 1000 kaloria deficittel.

Azota 25 kilot adtam le, tovabbi 10et akarok meg leadni es atalltam a 750es deficitre, nem akarom elsietni a dolgot.

Mukodik a dolog. De fontos, hogy mindent egyen az ember es ha lehet sok proteint, mert elsosorban izmot lehet vesziteni a kaloria deficittel.

Ezert fontos kozben a sport is.

Előzmény: nyanan (695)
Galahed_ Creative Commons License 2011.01.16 0 0 696

Szerintem:

 

Lentebb találsz egy linket ami kiszámolja a kalória szükségletet. 

Rengeteg helyen irják, hogy kb annyi idő alatt kell lefogyni, mint ami idő alatt sikerült elhizni. Van akinél ez nem járható, igy heti 1 kg körüli fogyást javasolnak. Ez pl nálam 1600Kcal. 

 

Röviden:  Ha nem éhezel, akkor a szervezet nem fog védekezni. A visszahizás ellen (ha visszaállnál az előző táplálkozási szokásodra) meg nem használ más mint a mozgás.  Mint irtam a képlet rém egyszerű: többet kell mozogni, mint amit beviszel. Igy akár napi 5000 kcal-t is bevihetsz, nem fogsz hizni. 

(pl 1 nap letekertem 100km-ert, biciklivel, ez nálam 6000kcal-t jelentett minuszban.)  Persze ezt azért nem lehet mindennap csinálni, de a séta a munkahelyre, és/vagy 1 óra testmozgás, zsirégető tartományban sokat használ.

 

 

Előzmény: nyanan (695)
nyanan Creative Commons License 2011.01.16 0 0 695

Sziasztok

Szeretném megkérdezni a véleményetek a következő dologról.

"Táplálkozástudományi vizsgálatok bizonyították, hogy ha a napi bevitt kalóriát a szervezet ún. alapanyagcseréjének szintje alá - ami kb. 1200-1800, általában 1500 kalória - csökkentjük, akkor a szervezet védekezni kezd, hamarosan, 7-10 nap alatt mindenképpen fokozatosan lecsökkenti az alapanyagcseréjét és akkor hiába eszünk kevesebbet, abból relatíve több hasznosul. Ennek a következménye pedig áz, hogy a fogyás lelassul, sot visszahízás következik be. Ez néhányszáz kalóriás diéták mellett még fokozottabban bekövetkezik. Még azt is hozzá kell tenni, hogy a diéta abbahagyása után ez az alapanyagcsere csökkenés még egy ideig fennáll, ezért gyors visszahízás következik be. Egy újabb diéta elkezdésekor az illeto alacsonyabb alapanyagcserével indul, s az újabb fogyást még jelentosebb mértéku visszahízás követheti, végül a testsúly jelentosen magasabb lesz, mint a fogyókúra megkezdésekor volt, kialakul az ún. jojo diéta képe."

 

Nos mi a véleményetek esetleg tapasztalatok erről?

 

21éves 173 cm vagyok 95 kg és 25 kg felesleg van rajtam férfi vagyok.Ráálltam a napi 1000 kcal-ra és nagyon eredményesen fogyok tőle, de most ez az írás megingatott.

Válaszaitokat köszönöm.

romesz Creative Commons License 2011.01.14 0 0 694

Egyaltalan nem baj, hogy leirtad a velemenyed.

 

De szerintem az ilyen tablettak es szerek valojaban azoknak valok akik lustak komoly valtozasra.

Ez kb olyan mint bolemia szerintem

Előzmény: bodorgaborka (693)
bodorgaborka Creative Commons License 2011.01.13 0 0 693

Nem kapok fizetést azért mert ezt beírtam, és nem vagyok üzletkötő sem. Én nem tudom ki az a Szőkefény de megismerném szívesen...

 

Nem tom mért baj az, hogy leírtam a véleményem, de akkor nem jövök többet.

Kereva-5 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 692

És csupán azért regisztráltál, hogy ezt közöld velünk!? Akárcsak szőkefény.....

Micsoda véletlenek!!! Mulatságos.

Aki fogyni akar, annak mozgás, kalóriaszámításon alapuló táplálkozás és mindenek előtt önfegyelem!!!

Előzmény: bodorgaborka (691)
bodorgaborka Creative Commons License 2011.01.13 0 0 691

Hahó Mindenkinek!

 

Én is szedem az Anorexet, nincs vele semmi gond. Az más dolog, hogy kinek mi fér bele a hétköznapjaiba, vagy az értékrendjébe...

Galahed_ Creative Commons License 2011.01.12 0 0 690

a fogyokura legnagyobb ellnsege az egyoldalu taplalkozas lehet. Igy a tested sem kapja meg a szukseges tapnyagokat es ahogy irod, az "agyad" sem, ez szerintem hosszu tavon nem tarthato.

 

Az en velemnyem ez:

 

Lentebb belinkelt egy kedves topiktarsunk egy nagyon jo szamolotablat ahol mindenki kideritheti mennyi a napi energia szukseglete.

Ennek megfeleoen kell etkezni radasul sokkal valtozatosabban, mint ahogy eddig tette az ember. Szerintem mindent lehet enni, mivel az embernek eppen ugy szuksege van zsirokra es szenhidratra, mint feherjere. Csak nem mindegy milyen minosegu a tapanyag amit beviszel es mekkora az adag.

 

1 pelda:

Kerulni kell az egyszeru szenhidratokat, helyette inkabb osszetetteket kell beiktatni az etrendbe. vagy a zsirok eseteben is a telitetlen zsirsavak keruljenek eloterbe. Kisebb legyen a kaja adag, lassu evessel es sok folyadekkal kompenzalhatod a mennyiseg hianyat. Naponta tobbszor kell enni, ha nincs ido ra akkor legalabb egy almat, hogy a tested erezze hogy megkapja a kaja adagjat es ne alljon be vedekezni (zsirban raktarozni) mert ha erzi a mardoso ehseget akkor bizony mar reg rossz...

 

Szoval naponta 5 szor, reggeli, tizorai (akar csak egy alma vagy banan) ebed, uzsonna, vacsora lehetoleg minel korabban lefekves elott, de persze nem mindegy mikor fekszik le az ember, mert ha ejfelkor rendszeresen akkor a vacsora este 8 kor meg boven jo lehet... Figyelve a linken kiszamolt kaloria szuksegletre, es viz viz viz, mert az sokat segit.

Vannak trukkok amiket alkalmazni lehet: pl tudtatok hogy az egyszeru C vitamin csokkenti a csoki utani vagyat?

 

http://www.fogyas.info/c_vitamin_szerepe_a_fogyasban.php

 

Szamit a munka jellege is, mert ha az ember egesz nap rohangal, az sokkal jobb testedzes (a fogyas szempontjabol) mint pl este 1 ora konditerem, vagy elliptikus trener, futogep stb)  

 

Szoval this is a long story....

 

 

  

Előzmény: Vandra (686)
szokefeny1988 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 689

Tudod az a legfőbb probléma nálam, hogy egész nap rohanok, stresszes életem van.

Na most ebbe egyszerűen nem fér bele a mindennapi mozgás, viszont tulajdonképpen nem kell figyelnem az evésre, nincs időhöz kötve, hogy jajj már 5 óra elmúlt és nem ehetek. Ezekkel a kapszulákkal úgy érzem egy kicsit egyensúlyba hozhattam magam.

 

Nyilván nem ez volt az álmom, hogy az egyéb gyógyszerek mellé (amit szednem kell) még ez is társult, de az meg nem állapot, hogy a súlyom meg csak gyarapszik és gyarapszik... :(

 

És sajnos a legtöbb ember együtt él ezzel a gonddal, hogy nemhogy mozgásra, a családjára sincs ideje.

 

Úgy gondolom ez még belefér.

romesz Creative Commons License 2011.01.11 0 0 688

Elkepzelheto, hogy valhol igazad van.

Foleg azert mert neked ez a szer segit.

Viszont en pl teljesen ellene vagyok minden vegyi keszitmenynek. 

Foleg azert mert nem tudom, mit tesznek bele es az milyen mellek hatassal jar majd evek mulva.

En inkabb a kaloria szamlalas hive vagyok. Mert az egyszeru matematika.

Ha kevesebb kaloriat fogyasztok mint amit a szervezetem felhasznal akkor tuti sulyvesztes lesz belole.

Nem ehezek soha, napi 5-6szor eszem, de mindent mertekkel.

Előzmény: szokefeny1988 (687)
szokefeny1988 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 687

Szia!

 

Hát én teljesen laikusan álltam neki, ismerőseim bíztatására. Lehet h nem ismerik a terméket a szakértők, nekem az a fontos, hogy lássak eredményeket magamon. És látok. Nekem ez bőven elég.

 

Ezért gondoltam arra, hogy másokkal is megosztom.

Előzmény: Galahed_ (684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!