Keresés

Részletes keresés

Sylvie Creative Commons License 2000.06.26 0 0 292
Kedves Sec., sajnos én ahhoz ügyetlen vagyok, ha nem gond, inkább elküldöm mélben, az a biztos. De felhatalmazlak, hogy utána valamilyen módon tedd ide fel, mert neked biztosan sikerül.
Előzmény: second (287)
nickJagger Creative Commons License 2000.06.26 0 0 291
Sziasztok,

beszállok én is a topicba, régóta (már ma reggel óta :-) ) figyelem, de még nem szóltam hozzá, de most akkor igen. :-)

berill,

nem mesélted el az uszkárod utolsó napjait. Mennyire volt rosszul? Miért döntöttetek (Te v apukád döntött?) az elaltatás mellett?

Nekem most 3 hete lett elaltatva a korcs kutyim, 15 éves volt, kis termetű, szegény már le volt fogyva a versenysúlya felére, semmit nem evett napok óta és - ami a legszomorúbb és közvetlenül emiatt döntöttem az altatás mellett - szegényke már csak a fűben feküdt napok óta és fájdalmasan nyöszörgött. Amúgy már régóta nem hallott semmit és az utóbbi időben sokszor megharapott minket is. Hát ennyi. Kíváncsi lennék a Te kutyid történetére.

yahel Creative Commons License 2000.06.26 0 0 290
ma arra ébredtem, hogy a macskám (Vendel) teljes elégedettséggel durmol mellettem, miközbe hátsó mancsát kinyújtva egy picit hozzár az oldalamhoz

szerettem ezt a reggelt

yahel és az apró örömök

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.26 0 0 289
Még egy indokuk van, hogy büdös. : ((((((
Előzmény: Sylvie (281)
Brunhilda Creative Commons License 2000.06.26 0 0 288
Szentséges Úr Isten, kiteszem a lábam egy-két napra és utána csak ugy kapkodom a fejemet. Most olvasom a neveket (éljen yahel), utána jelentkezem.
Brunhi
second Creative Commons License 2000.06.26 0 0 287
Ahh, Sylvie, gyöngyvirágom már azzal is boldoggá teszel, ha beteszel ide egy URL-t, ahol meg lehet nézni ezt az ír "fenevadat"! :o)
Hátha mikor meglátok egy jellemző példányt, kitalálom, én milyen nevet adnék a sajátomnak...

Sec.

Előzmény: Sylvie (285)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.23 0 0 286
Ti naponta hány órát töltötök távol a kutyustól?
Sylvie Creative Commons License 2000.06.23 0 0 285
berill, sajnos a könyvet nem olvastam még, de nagyon kiváncsi vagyok rá.

sec., ha érdekel valóban az eb, küldök mélben képet, van néhány a sajátról is, gyűjtött is. hát nem pici kutya, az fix.

berill Creative Commons License 2000.06.23 0 0 284
köszi Sylvie,

valóban, de te ezt már tapasztaladból tudod, úgyhogy nagyon irigyellek... :o))
sec., majd ha jól viselkedsz, akkor megismerheted te is a kislányt. :o))

Olvastátok Winkler Róbert: Kutyaszorító c. könyvét?

Naggggyon király! Nagyon viccesen írja le az egyes kutyafajták jellemzőit, de igaz minden szava... halálra röhögtem magam...
Most elmegyek haza.
Jó hétvégét, kellemes napokat!

berill

Előzmény: Sylvie (283)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.23 0 0 283
bocs, most berill leszek, és én válaszolok gyorsan (ha megint le nem maradok, mint tegnap)
az ír farkas (állítólag) a világ lemagasabb kutyája a maga 75-85 cm. marmagasságával. de szép agár alkatú, tehát kb. olyan, mint egy kis csacsi
second Creative Commons License 2000.06.23 0 0 282
Te berill,
ez az ír farkas mekkora lesz, amikor nagy lesz?

Sec.

Előzmény: berill (280)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.23 0 0 281
bocsánat, hogy megint magatokra hagytalak...
hát igen, az uszkárt inkább szobában tudom elviselni. berill, jól emlékszem, hogy az uszinak nem hullik a szőre? azt hiszem, valahol ezt olvastam róluk.
mekkora az a lakótelepi lakás? ha a család kényelmesen elfér benne, akkor még egy kutya szerintem belefér. ha van sok szabadidőd, akkor megvédheted magad és a kutyát az "úgyis az én dolgom lesz, észre sem veszitek" szöveggel. de akkor tényleg legyen a te dolgod, és egy darabig ne is akard rájuk hárítani pl. a sétáltatást (majd ha könyörögnek, hiszen fognak).
biztos nincs semmi más oka a nemakaromnak, vagy szerintük ez a leginkább támadhatatlan érv?
berill Creative Commons License 2000.06.23 0 0 280
Én másfél szobába hozom az írfarkast, igaz, nagyrészt egyedül lakom ott, meg közel a városliget...
yaheléknek (szintén lakótelepi) egy spánielük van...
persze példákat lehet mondani, ez hatja meg legkevésbé a szülőket.
de szerintem egy uszkár igazán nem kertbe való, hanem pont szobába...
persze ez csak az én véleményem.

berill

Sylvie, elmentél vhova? vagy csak dolgozol?

Előzmény: szerencsefel (279)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.23 0 0 279
A kifogás: lakótelepi lakásba nem való kutya

Pedig szerintem egy kis törpe v. középuszkár odavaló.

Előzmény: Sylvie (278)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.23 0 0 278
sziasztok, itt vagyok ám, de egy kicsit nem vagyok a topon...:(((
rosszkedv, depi, stb...

sajnos az uszkár-témához nem tudok hozzászólni, mert soha nem volt uszim, nem ismerem őket. tudjátok, hogy van ez: nem tetszik az idétlen fazonra nyírt kutya, általában ilyeneket lehet látni, és ezért nem is nagyon foglalkoztam vele.
bocsánat, bocsánat, bocsánat
de örülök, hogy nem szeretitek ti sem a hülye nyírást

szerencsefel, most még mindig nem működne a hazaviszed-megszeretik módszer? milyen kifogásuk van?

berill, mi lesz a lány neve?

Sziszi tényleg aranyos, Szuszi is. Szaturnusz jó, sokféleképp lehet becézni

berill Creative Commons License 2000.06.23 0 0 277
Sylvie!!!

Hát te merre csavarogsz???

berill

berill Creative Commons License 2000.06.23 0 0 276
Hát, szerencse fel, bízz a szerencsében. :o))

de ahogy mondod, akkor gyerek voltál...most mennyi idős vagy? mert lehet, hogy akkoriban a szüleidre hárultvolna a kutyus gondozása, ezért nem tartották jó ötletnek, nem?

berill

Előzmény: szerencsefel (275)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.23 0 0 275
Berill!

Gyerekkoromban egyszer hazavittem egy aranyos kölyökkutyit - igaz nem uszi volt csak egy kis keverék kutyus - és visszavitették velem.: ((((( Pedig ajándékba kaptam. Olyan aranyos kis ducka kutyus volt.

Azt én sem szeretem, ha olyan hülyén nyírják őket (l. oroszlános, karakül, zsínóros nyírás) azt hiszem, ami nekem tetszik az a modern ( ha jól tudom a nyírás nevét).

Előzmény: berill (274)
berill Creative Commons License 2000.06.23 0 0 274
szerencsefel,

vidd haza, mutasd be nekik és azonnal beleszeretnek.
Én nem ismerek egyetlen olyannyira zord szülőt sem (pedig apukámra igazán ráillik a zord jelző), aki ellent tudna állni egy bájos kutyinak, amikor meglátja a kis ártatlan szemeket...
Pl anyukám húga most vett egy kis fehér uszit, és mi velük egy udvarban lakunk...
Apukám azt mondta, amikor a Pollyka meghalt, hogy oda többet állatot soha, stb, most meg annyira imádja azt a kis vacakot, hogy csak na!
Pollyt is szerette nagyon, és szerintem - bár ezt sosem vallaná be - nagyon hiényzik neki is...
Pollyka amúgy mini volt. Mármint a törpénél is kisebb... Nagyon finnyás volt, és ezáltal elkerülte az uszikra annyira jellemző elhízás...
Inkább olyan kis kecses volt, mint a fene. Kettő és fél kilót nyomott... :o))

Melsélek majd még róla, mert szeretek róla beszélni.
Ha szerzek egy embert, aki be tudja ide tenni a képet, akkor meg fogom mutatni nektek...mert nagyon aranyos kiskutya volt.
Amúgy szinte sosem volt lenyírva olyan cirkuszi formára, mert az nekem nem tecc...csak egyszer - kétszer max. Éltalában olyan kis pulifazonja volt, mert úgy sokkal aribb, vagy ha megnyírták, akkor is olyan egyforma hosszúra, és csak a körmeinél, a pofiján és a farkincájánál volt leszedve jobban...

berill

Előzmény: szerencsefel (272)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.23 0 0 273
Nekem a kedvenc kutyanevem az Axel.
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.23 0 0 272
Kedves Berill!

Köszi a tájékoztatást. Ha nem fájnak nagyon az emlékek, akkor még mesélhetnél.

Én nagyon szeretnék 1 uszit, de még a szüleimmel lakom és nem egyeznek bele. Nem tudom hogy lehetne őket rávenni. : (((

Előzmény: berill (240)
second Creative Commons License 2000.06.22 0 0 271
Éljen a spontaneitás! :o)
Mentem az utcán vacsorázni, és láttam egy foxit
egyből beugrott, hogy egy foxit biztos Lady-nek keresztelnék....
(Hendrix meg forog a sírjában.. :o) )

Sec.

berill Creative Commons License 2000.06.22 0 0 270
sec.,
nem, nem az.
nekem is tanácsolták ezt a variációt, de most annyira belejöttünk a névgyűjtésbe, hogy nem tudom abbahagyni...

mindig beleesek ilyen szélsőségekbe.

berill

sziszi ari

Előzmény: second (269)
second Creative Commons License 2000.06.22 0 0 269
:o))))
Nagyon nagyban megy itt a játék! :)

tényleg ennyire nehéz a választás?
nekem még csak esélyem sincs, hogy éveken belül kutyám legyen, de már most tudom, mi lene a neve...
De ha nem tudnám, megvárnám, míg hozzám kerül a kis dög, és az első hét után kiderülne mi illik neki...
Vagy ez naív elképzelés?

Sec.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.22 0 0 268
Van egy németjuhász 1 éves szuka kutyám
aminek a Sziszi nevet adtam!Szerintem egy németjuhász kutyának nem rossz név.
Már hallotam olyanról hogy egy kutyának
Szaturnusz nevet adtak!
Sylvie Creative Commons License 2000.06.22 0 0 267
sziasztok, elrohantam, vár az ember...
Sylvie Creative Commons License 2000.06.22 0 0 266
igen, ari, lehet belőle Habi, Biba, Haba
Előzmény: berill (264)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.22 0 0 265
berill, én nem látom a listádat, csak amit yahel ide írt...

Brunhi mikor jön vissza? biztos pihen sokat.

lassan megyek haza, dolog elmúlt, otthoni dolog vár.
szép napot nektek, aztán kiváncsi vagyok ám, még kérek neveket.

Sylvie

berill Creative Commons License 2000.06.22 0 0 264
Nna, és ugye hogy a Habibah ari???
Előzmény: Sylvie (263)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.22 0 0 263
igen, és köszönöm, már sokkal okosabb lettem. háááát - kutyának? kicsit furcsa nekem
Előzmény: berill (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!