Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

power6 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 1569
Hali mindenkinek!

Egy ismerősöm Tigráján (95' x14xe) kéne segíteni, mert nem kis baja van. Az alapjárat, mint olyan, az hol van hol nincs, azaz 0-tól egész 2000-ig is ingadozik, lassításnál a kocsi folyton leáll (néha már életveszélyes a kanyarokban megszűnő szervó és a lassításnál megszűnő fékrásegítés) és érezhetően k..va dús a keverék. Nekem egy vectrám van még ohc-s mocival, azt már úgyahogy vágom, de ezekhez az Ecok-hoz egyáltalán nem értek és ami azt illeti ez a tigra motortér nekem baromi zsúfolt. Kiolvastuk a hibakódokat is, és ami azt illeti nem keveset dobott ki, konkrétan ezeket:
85, 43, 61, 18, 71, 45, 19, 33. Utána néztem ezeknek, de mivel elég sokrétűek, gondoltam előtte megírom nektek, hátha a kódok valami egyértelmű hibára utalhatnak, vagy tudtok esetleg valamit javasolni, hogy mi az amit legelőször is megnézzünk, merre keressük. Ha lehet a szervizeket kihagynánk, mert errefelé elég lehúzásos a dolog.
Előre is köszi a segítséget!
Opel Tigra ! Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1568
Előzmény: Opel Tigra ! (1567)
Opel Tigra ! Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1567

Egy kis csámcsognivaló, hogy hogyan kell házilag egy műszerfalegységet, és középkonzolt egyenletesen megvilágítani ledekkel. Az összes ledek száma az ajtót, és a világításkapcsolót is bevevéve: 119db. 10db ledtől ne várjatok csodát, max. foltokban egyenetlenül megvilágított sufnituningot.

A középkonzolnál az óra színe váltható piros és kék között, hogy ne legyen unalmas.

 

Előzmény: Kennymayer (1516)
Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1566
Sziasztok!

Mostanra döntés született! :)
Mivel nagyon sokan érdeklődtetek a találkozó iránt, így megyünk a rendezvényre, illetve oda szervezzük mi is a találkozónkat.

Tehát..

2009. március 21-én Országos Találkozónk lesz.

Találkozónk helyszínének és programjának a Magyar Opel Tulajdonosok Egyesülete és a Dragracing.hu közös szervezésében megszervezett Kiskunlacházán tartott autós rendezvényt választottuk.

- Opel Insignia bemutatóautó (Kint már volt szerncsém hozzá, szép darab, érdemes kipróbálni! J)
- Gyorsulási verseny, ahol az Opeleket külön kategóriában is értékeljük, részükre külön díjazás lesz, meghatározott kategóriák szerint (erről kicsit később bővebben)
- Elkülönített parkoló Opelek részére (külön a Tigra Club Hungary részére is!)
- Csoki, ropi, kóla...
- Belépési lehetőség a MOTE-ba a helyszínen
- Belépő ára a szokásos gyorsulási versenyeken is alkalmazott 2.000 HUF/fő és autó versenybe nevezése esetén 2000 HUF/autó
- Kapunyitás 8:00-tól

Természetesen nem maradhat el a jó hangulat, dumapartik, és egy jó kis versenyzés sem. 10 éves korig a belépés díjtalan!

Szokás szerint, találkozás Budapest Pólus Center előtt, a Mc Donnald’s –al szembeni Tesco parkolóban, („Totem oszlopnál”) a szokott helyen a szokott időben 8-8.30h között.
Innen megyünk le kollektíve a találkozóra, Kiskunlacházára.

Kérünk mindenkit, hogy az esetleges balesetek elkerülése érdekében igyekezzen időben elindulni, ne kelljen kapkodnia és rohannia, hogy időben odaérjen.
Ha elkeverednétek, vagy késnétek, a +36-20/438-6136-os számon el tudtok érni!
Továbbá, hozzatok melegebb ruházatot is, akár esőre is felkészülve!
Várunk minden kedves Érdeklődőt, Clubtagot és a Szeretteiteket.

Annyi kérésem még lenne, hogy aki szeretne jönni, jelezze felém (tigraclubhungary@gmail.com –on) részvételi igényét autóra és főre lebontva, hogy ezt továbbítani tudjam az általunk fenntartott helyek miatt!
(Azt hiszem sajnos szükséges kiírni, hogy ne ide, hanem email-ben!)

Köszönöm!


Hamarosan találkozunk! :) ;)

Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

istván55 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1565
Sziasztok István vagyok.

Részemről oké a találkozó. Remélem akkor már nem esik ahó!
Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1564

..Kis kiegészítés ehhez, az előzhöz:

 

Felvettem velük a kapcsolatot, hogy többen mennénk és vannak akik családdal is, stb..stb.. -szóval próbáltam kedvezményt kérni Tőlük.
Finoman szólva..nem kaptunk.

Tehát az árak a szövegben szereplőek maradtak.
Annyit kértek, hogy jelezzem feléjük, hogy mégis hány főre számítsanak, hány autóra, mert külön parkolóhelyet biztosítanak számunkra, így együtt lehetünk!
Ez mondjuk nem olyan rossz! :)

 

Ezen okok miatt lenne akkor még egyszer a kérésem a következő!

A tigraclubhungary@gmail.com -ra, jelezzétek felém, hogy..

1.Ki szeretne menni és ki nem?! Oda szervezzük a találkozót, vagy máshová?!

2.Ha mennénk, hányan mennénk, mégis hány főt jelentsünk le?!
3.Ha nem mennénk, akkor pedig "EGYÉB HELYRE" hányan jönnétek?!

... mert annak sincs értelme, hogy 16 fő jelzi, hogy Ő jönne a rendezvényre, 25 fő jelzi, hogy Ő nem szeretne oda jönni. Majd, megszervezzük máshová és kiderül, hogy a 25 fő az "ellentáborból" el sem jön a találkozóra! 

Tehát, email-ben kérem szépen a visszajelzéseteket!
KÖSZÖNÖM!


Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1563

Másodjára csak szíezsebbé tette! :)

Tehát, most akkor bemásolnám amit az IWIW-esek már láthattak a Tigra Club Hungary üzenőfalán!

"

Mit szóltok hozzá, amit a F.Laci írt?
Akarjuk?
A belépőből még próbálok alkudni, hogy ne ennyi legyen..
Véleményeket és ötleteket várok ide, vagy a tigraclubhungary@gmail.com -ra!
Ha kellő jelentkező lesz, akkor mehetünk!
Idézem a F.Lacit..

"2009. március 21-én a Magyar Opel Tulajdonosok Egyesülete és a Dragracing.hu közös szervezésében kerül megrendezésre az I. Opel Kupa Kiskunlacházán.

- Opel Insignia bemutatóautó az Opel Tormási jóvoltából
- Gyorsulási verseny, ahol az Opeleket külön kategóriában is értékeljük, részükre külön díjazás lesz, meghatározott kategóriák szerint (erről kicsit később bővebben)
- Elkülönített parkoló Opelek részére
- Csoki, ropi, kóla...
- Belépési lehetőség a MOTE-ba a helyszínen
- Belépő ára a szokásos gyorsulási versenyeken is alkalmazott 2.000 HUF/fő és autó versenybe nevezése esetén 2000 HUF/autó (Klubtagok részére a nevezési díj 1000 HUF/Autó)
- Kapunyitás 8:00-tól

Várunk minden kedves Érdeklődőt, Klubtagot és leendő Klubtagot a helyszínen.
Természetesen nem maradhat el a jó hangulat, dumapartik, és egy jó kis versenyzés sem. 10 éves korig a belépés díjtalan!"

Üdv.:
Tigra Club Hunagry
(Laci)"

Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1562

Ki tudja, mikor járok ismét erre, így egy kis emlékeztető!

ISMÉT LESZ GUMIVÁSÁR!!! 

 

Ezt a gyakorlottabbak már tudják, hogy mit jelent!
Az újak kedvéért!

 

A Clubnak vannak szerződött partnerei, így gumis "beszállítóval" céggel is kapcsolatba állunk. (Nem feltétlenül beszállító, mert külföldi cég, de ez mindegy..)

A lényeg, hogy nemrégiben beszéltem velük, várhatóan a napokban fogjuk megkapni az ÚJ KOLLEKCIÓ  (nyári gumik) árlistáját, az új mintázatokkal.
A lényeg, hogy sokkal olcsóbban tudunk gumikat szerezni, mint amúgy!
Ez a téli gumi esetén azt jelentette, hogy 20-25.000,-Huf helyett (a legjobbat megkaptuk 12.500,-Huf körül).

Szóval elgondolkoztató szerintem! :)

Azoknak, akik még nem vettek volna részt ilyenben:

Minél többen rendelünk, annál olcsóbban kapjuk meg a gumikat /db áron.
Vagyis, minél többen rendelünk egyszerre, annál kedvezőbb a dolog!
(Gyengébbek kedvéért, ha megrendelünk 500.000db-ot, nem fognak Ők fizetni nekünk, hogy elhozhatják hozzánk! :) Van ennek egy előállítási költsége is, szállítás, nekik is kell kaját venni és vannak gyermekeik akik disco-ba járnak, Őket is szponzorálniuk kell, stb.., csak a hasznokon tudnak "sakkozni" és engedni, továbbá Ők is kedvezményesebben kapják meg, ha többet rendelnek egyszerre, de ez változó, mert van fix szerződéses cég is.)

Amit érdemes szem előtt tartani és nem elfelejteni:
Természetesen nem kötelező tőlük rendelni és rajtunk keresztül, de van néhány szempont, amire érdemes odafigyelni.
Pl., hogy ez egy Club és azért van Club-kedvezményünk (Flotta kedvezmény, stb..), mert sokat vásároltunk azon a helyen, így sok pénzt hagytunk már náluk, vaaagy,

sikerült meggyőzni Őket és kérvényezni,  hogy ha Ők meghitelezik nekünk a bizalmat, mi érdemesek leszünk rá azzal, hogy náluk bonyolítjuk ez irányú vásárlásainkat.

(Gyengébbek kedvéért, ha nem fogunk össze és nem veszünk együtt gumikat, felniket és egyebeket, akkor úgy elbukjuk ezeket a kedvezményeinket is, MINT, A SICC!!!
Azt majd sírhat a szánk, hogy 25.000,-Huf-ért kell megvenni azt, amit amúgy megkaphatnánk 12.500,-huf-ért is! Így 50.000,-Huf -ot bukunk egy garnitúrán, vagyis pont a duplájába kerül!)

/Német szomszédjainknál (+ a Hollandok) pl. nagyon jót mosolyogtak ezen, amikor beszélgettünk, hogy ilyen problémák egyáltalán felmerülhetnek nálunk Club szinten, pedig nem, hogy felmerülnek, VANNAK!
Egy érdekesség..

Ők pl. mindig együttesen vásárolnak, mert ott is olcsóbb úgy!
Kedvezményes is, a szállítás is olcsóbb, csomagolás sem kell annyi, stb..
És ezek mellett, igyekeznek  csak német terméket vásárolni, hogy ezzel is a saját hazájukat és a termelésüket segítsék!
Szóval, Ők teljesen másképpen vannak "bekötve", sokat kell még tanulnunk! Talán ezért nem is félnek annyira a válságtól, mint mi! ..nem is érinti Őket annyira! :) 

Próbálnál Magyarországon javasolni olyat, hogy "Flotta telefonos előfizetés" a Club tagoknak! Nem csak, hogy kedvezményesen beszélnénk, olcsóbb percdíjakon, de egymás között ingyen! Ott pl. ez is természetes! :) /

 

A vásárlás menete:

A következőképpen zajlik a dolog, pl. ezzel a gumis céggel.

Náluk az a bevett szokás (és a legkedvezőbb), hogy nem össze-vissza rendelgetünk a Club nevében, hanem egyszerre!
Így egy teherautóval, egy költséggel kiszállítják nekünk.
Ők is a gyártótól egyben meg tudják rendelni és szállíttatni, így nekik is olcsóbb, ezért még olcsóbban tudják nekünk adni (és nekik sem lesz olyan, hogy nincs készleten!).
Tehát..
Kitűzünk egy napot, pl. Április 3. Péntek.
Tehát, Április 3.-ig mindenki felveszi velem a kapcsolatot (lehetőleg telefonon), NEM AZ UTOLSÓ PILLANATBAN és NEM SÍR 6.-án, HOGY Ő MIÉRT MARADT LE, A KEDVEZMÉNYES VÁSÁRLÁSRÓL ÉS ŐT MIÉRT NEM HÍVTAM FEL SZEMÉLY SZERINT, HOGY VAN ILYEN, stb..?! ..és kitalálja, hogy mit is szeretne, miből és mennyit rendelni.
(Gyengébbek kedvéért.. Gizike kitalálja, hogy nyári gumira lenne szüksége, egy komplett garnitúrára, vagyis 4db-ra. Felhív, hogy ezt megossza velem. Megbeszéljük, hogy neki mi lenne a legjobb, árban és típusban! Én utánanézek majd a listán, így tudok Neki egy pontos árat mondani..elvileg szállítással együtt..! Majd megrendeli nálam.)

Én felveszem mindenki rendelését, készítek egy listát.

Ezt fogom továbbítani a cég felé, akik küldik a gumikat egy magadott időpontra, megadott címre!


Alapesetben megérkezik a szállítmány és mindenki jön érte aznap, vagy 1-2 napon belül és elviszi haza.

(Van rá lehetőség, hogy 1 utcával arrébb van egy gumis cég, igény esetén ELŐRE EGYEZTETETT IDŐPONTBAN fel is tudják szerelni a gumikat nekünk, vagy picit távolabb ..pár utcával lejjebb.. egy másik gumis meg tudja tenni ugyan ezt ..-lehet olcsóbban, ezt nem tudom, de Ő kötetlenebb... . Tehát erre is van lehetőség, ha már az autón szeretnénk hazavinni és nem az autóban!)

(vagyis.., ha valaki már március 4.én tudja, hogy mit szeretne és kell a gumi, Ő fel is szeretné szereltetni Április 3.-án pénteken du.16h-kor, akkor tudunk neki helyet foglaltatni.)

 

NEM Alapesetben..:

Ha esetleg Összeálltok, vagy a családon belül, baráti társaságon belül rendeltek több gumit is és nem szeretnétek feljönni érte pl. Győrből - Pestre, vagy ekkora mennyiséget nem tudnátok elszállítani, akkor meg tudjuk azt is oldani, hogy
EGY SZÁMLÁN SZEREPEL, DE A SZÁLLÍTÁSI CÍM HOZZÁTOK SZÓL!!!
Tehát, nálatok rakják le a gumikat egy előre egyeztetett időpontban, DE A KEDEVZMÉNY NEKTEK IS JÁR, hiszen egy rendelés!!!

És amit szerintem nagyon sokan tudtok már, de azért úgy gondolom, nem árt monitorra vetni..
A GUMIS CÉG, NEM CSAK OPEL TIGRÁRA FORGALMAZ GUMIKAT ÉS NEM CSAK OPEL TIGRÁRA VALÓ GUMIKRA VAN KEDVEZMÉNYÜNK!

Tehát, ha a barátomnak, barátnőmnek, havernak, családnak, munkatársaknak, stb..

is szükségük van gumira, akkor Nekik is tudunk rendelni!

Amiket tudni kell, hogy..

-Milyen autóra,

-Milyen méretű gumit,

-Milyen márkát és a típust!

 

Pl.: Yokohama-Márka/Gyártó A520-Típus/mintázat 185/60/R14-méret

 

Remélem elég részletes és érthető voltam.
Rendeléseteket, vagy ha netán kérdésetek merülne fel, akkor nyugodtan keressetek meg email-ben, a tigraclubhungary@gmail.com -on, vagy telefonon, a +36-20/438-6136 -os számon!
Ha tudok, segítek, ha nem utánanézek, utána érdeklődök! :)

(Gyengébbek kedvéért és a félreértések elkerülése érdekében.., ha ide írsz, nem biztos, hogy olvasom. Igyekszem kerülni ezt a fórumot.
Csak egy lépcső választja el az IWIW-től, de azt az üzenő falat rendszeresebben látogatom.
Remélhetőleg, így 2,5.év után hamarosan befejezik a saját weboldalunkat is, ott lesz normális fórum is, csak regisztrált tagoknak. Ott minden sokkal egyszerűbb lesz, sok hasznos infóval, stb.. ...elvileg, feltéve, ha elkészül végre! Már a 3.embert emészti a weboldal, de úgy néz ki, hogy most a "webmester" fog győzni! :);)
Tehát, ha kérdésetek van, és nem szeretnél telefonálni, de szeretnél rá választ is kapni, akkor a tigraclubhungary@gmail.com -ra írj.

Megpróbálkozhatsz az IWIW-el is, mostanában szépen pörög az üzenő falunk is, csak a rendszer egy hulladék... Tehát ne lepődjetek meg, ha kitöröl mindent, azt írja ki, hogy a Club nem létezik vagy valamit többszörösen is elküld! IWIW!

De a leggyorsabb és a leg biztosabb még minidig a telefon!
+36-20/438-6136

 

A felvetett találkozós programmal kapcsolatban is várom a véleményeteket, visszajelzéseiteket! (Páran már jeleztétek, amit köszönök! ;))

Erről majd írok ide is, a "hisztis fórumba" :) is és az IWIW-re is! ;)

Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1561

Ki tudja, mikor járok ismét erre, így egy kis emlékeztető!

ISMÉT LESZ GUMIVÁSÁR!!! 

 

Ezt a gyakorlottabbak már tudják, hogy mit jelent!
Az újak kedvéért!

 

A Clubnak vannak szerződött partnerei, így gumis "beszállítóval" céggel is kapcsolatba állunk. (Nem feltétlenül beszállító, mert külföldi cég, de ez mindegy..)

A lényeg, hogy nemrégiben beszéltem velük, várhatóan a napokban fogjuk megkapni az ÚJ KOLLEKCIÓ  (nyári gumik) árlistáját, az új mintázatokkal.
A lényeg, hogy sokkal olcsóbban tudunk gumikat szerezni, mint amúgy!
Ez a téli gumi esetén azt jelentette, hogy 20-25.000,-Huf helyett (a legjobbat megkaptuk 12.500,-Huf körül).

Szóval elgondolkoztató szerintem! :)

Azoknak, akik még nem vettek volna részt ilyenben:

Minél többen rendelünk, annál olcsóbban kapjuk meg a gumikat /db áron.
Vagyis, minél többen rendelünk egyszerre, annál kedvezőbb a dolog!
(Gyengébbek kedvéért, ha megrendelünk 500.000db-ot, nem fognak Ők fizetni nekünk, hogy elhozhatják hozzánk! :) Van ennek egy előállítási költsége is, szállítás, nekik is kell kaját venni és vannak gyermekeik akik disco-ba járnak, Őket is szponzorálniuk kell, stb.., csak a hasznokon tudnak "sakkozni" és engedni, továbbá Ők is kedvezményesebben kapják meg, ha többet rendelnek egyszerre, de ez változó, mert van fix szerződéses cég is.)

Amit érdemes szem előtt tartani és nem elfelejteni:
Természetesen nem kötelező tőlük rendelni és rajtunk keresztül, de van néhány szempont, amire érdemes odafigyelni.
Pl., hogy ez egy Club és azért van Club-kedvezményünk (Flotta kedvezmény, stb..), mert sokat vásároltunk azon a helyen, így sok pénzt hagytunk már náluk, vaaagy,

sikerült meggyőzni Őket és kérvényezni,  hogy ha Ők meghitelezik nekünk a bizalmat, mi érdemesek leszünk rá azzal, hogy náluk bonyolítjuk ez irányú vásárlásainkat.

(Gyengébbek kedvéért, ha nem fogunk össze és nem veszünk együtt gumikat, felniket és egyebeket, akkor úgy elbukjuk ezeket a kedvezményeinket is, MINT, A SICC!!!
Azt majd sírhat a szánk, hogy 25.000,-Huf-ért kell megvenni azt, amit amúgy megkaphatnánk 12.500,-huf-ért is! Így 50.000,-Huf -ot bukunk egy garnitúrán, vagyis pont a duplájába kerül!)

/Német szomszédjainknál (+ a Hollandok) pl. nagyon jót mosolyogtak ezen, amikor beszélgettünk, hogy ilyen problémák egyáltalán felmerülhetnek nálunk Club szinten, pedig nem, hogy felmerülnek, VANNAK!
Egy érdekesség..

Ők pl. mindig együttesen vásárolnak, mert ott is olcsóbb úgy!
Kedvezményes is, a szállítás is olcsóbb, csomagolás sem kell annyi, stb..
És ezek mellett, igyekeznek  csak német terméket vásárolni, hogy ezzel is a saját hazájukat és a termelésüket segítsék!
Szóval, Ők teljesen másképpen vannak "bekötve", sokat kell még tanulnunk! Talán ezért nem is félnek annyira a válságtól, mint mi! ..nem is érinti Őket annyira! :) 

Próbálnál Magyarországon javasolni olyat, hogy "Flotta telefonos előfizetés" a Club tagoknak! Nem csak, hogy kedvezményesen beszélnénk, olcsóbb percdíjakon, de egymás között ingyen! Ott pl. ez is természetes! :) /

 

A vásárlás menete:

A következőképpen zajlik a dolog, pl. ezzel a gumis céggel.

Náluk az a bevett szokás (és a legkedvezőbb), hogy nem össze-vissza rendelgetünk a Club nevében, hanem egyszerre!
Így egy teherautóval, egy költséggel kiszállítják nekünk.
Ők is a gyártótól egyben meg tudják rendelni és szállíttatni, így nekik is olcsóbb, ezért még olcsóbban tudják nekünk adni (és nekik sem lesz olyan, hogy nincs készleten!).
Tehát..
Kitűzünk egy napot, pl. Április 3. Péntek.
Tehát, Április 3.-ig mindenki felveszi velem a kapcsolatot (lehetőleg telefonon), NEM AZ UTOLSÓ PILLANATBAN és NEM SÍR 6.-án, HOGY Ő MIÉRT MARADT LE, A KEDVEZMÉNYES VÁSÁRLÁSRÓL ÉS ŐT MIÉRT NEM HÍVTAM FEL SZEMÉLY SZERINT, HOGY VAN ILYEN, stb..?! ..és kitalálja, hogy mit is szeretne, miből és mennyit rendelni.
(Gyengébbek kedvéért.. Gizike kitalálja, hogy nyári gumira lenne szüksége, egy komplett garnitúrára, vagyis 4db-ra. Felhív, hogy ezt megossza velem. Megbeszéljük, hogy neki mi lenne a legjobb, árban és típusban! Én utánanézek majd a listán, így tudok Neki egy pontos árat mondani..elvileg szállítással együtt..! Majd megrendeli nálam.)

Én felveszem mindenki rendelését, készítek egy listát.

Ezt fogom továbbítani a cég felé, akik küldik a gumikat egy magadott időpontra, megadott címre!


Alapesetben megérkezik a szállítmány és mindenki jön érte aznap, vagy 1-2 napon belül és elviszi haza.

(Van rá lehetőség, hogy 1 utcával arrébb van egy gumis cég, igény esetén ELŐRE EGYEZTETETT IDŐPONTBAN fel is tudják szerelni a gumikat nekünk, vagy picit távolabb ..pár utcával lejjebb.. egy másik gumis meg tudja tenni ugyan ezt ..-lehet olcsóbban, ezt nem tudom, de Ő kötetlenebb... . Tehát erre is van lehetőség, ha már az autón szeretnénk hazavinni és nem az autóban!)

(vagyis.., ha valaki már március 4.én tudja, hogy mit szeretne és kell a gumi, Ő fel is szeretné szereltetni Április 3.-án pénteken du.16h-kor, akkor tudunk neki helyet foglaltatni.)

 

NEM Alapesetben..:

Ha esetleg Összeálltok, vagy a családon belül, baráti társaságon belül rendeltek több gumit is és nem szeretnétek feljönni érte pl. Győrből - Pestre, vagy ekkora mennyiséget nem tudnátok elszállítani, akkor meg tudjuk azt is oldani, hogy
EGY SZÁMLÁN SZEREPEL, DE A SZÁLLÍTÁSI CÍM HOZZÁTOK SZÓL!!!
Tehát, nálatok rakják le a gumikat egy előre egyeztetett időpontban, DE A KEDEVZMÉNY NEKTEK IS JÁR, hiszen egy rendelés!!!

És amit szerintem nagyon sokan tudtok már, de azért úgy gondolom, nem árt monitorra vetni..
A GUMIS CÉG, NEM CSAK OPEL TIGRÁRA FORGALMAZ GUMIKAT ÉS NEM CSAK OPEL TIGRÁRA VALÓ GUMIKRA VAN KEDVEZMÉNYÜNK!

Tehát, ha a barátomnak, barátnőmnek, havernak, családnak, munkatársaknak, stb..

is szükségük van gumira, akkor Nekik is tudunk rendelni!

Amiket tudni kell, hogy..

-Milyen autóra,

-Milyen méretű gumit,

-Milyen márkát és a típust!

 

Pl.: Yokohama-Márka/Gyártó A520-Típus/mintázat 185/60/R14-méret

 

Remélem elég részletes és érthető voltam.
Rendeléseteket, vagy ha netán kérdésetek merülne fel, akkor nyugodtan keressetek meg email-ben, a tigraclubhungary@gmail.com -on, vagy telefonon, a +36-20/438-6136 -os számon!
Ha tudok, segítek, ha nem utánanézek, utána érdeklődök! :)

(Gyengébbek kedvéért és a félreértések elkerülése érdekében.., ha ide írsz, nem biztos, hogy olvasom. Igyekszem kerülni ezt a fórumot.
Csak egy lépcső választja el az IWIW-től, de azt az üzenő falat rendszeresebben látogatom.
Remélhetőleg, így 2,5.év után hamarosan befejezik a saját weboldalunkat is, ott lesz normális fórum is, csak regisztrált tagoknak. Ott minden sokkal egyszerűbb lesz, sok hasznos infóval, stb.. ...elvileg, feltéve, ha elkészül végre! Már a 3.embert emészti a weboldal, de úgy néz ki, hogy most a "webmester" fog győzni! :);)
Tehát, ha kérdésetek van, és nem szeretnél telefonálni, de szeretnél rá választ is kapni, akkor a tigraclubhungary@gmail.com -ra írj.

Megpróbálkozhatsz az IWIW-el is, mostanában szépen pörög az üzenő falunk is, csak a rendszer egy hulladék... Tehát ne lepődjetek meg, ha kitöröl mindent, azt írja ki, hogy a Club nem létezik vagy valamit többszörösen is elküld! IWIW!

De a leggyorsabb és a leg biztosabb még minidig a telefon!
+36-20/438-6136

 

A felvetett találkozós programmal kapcsolatban is várom a véleményeteket, visszajelzéseiteket! (Páran már jeleztétek, amit köszönök! ;))

Erről majd írok ide is, a "hisztis fórumba" :) is és az IWIW-re is! ;)

Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1560

Apropó..

INGYEN ELVIHETŐK:
-Csomagtér ajtó műanyagok (keret), ha a Tied kopott, repedt, akkor ennyiért megéri kicserélni!
-Légszűrő S-kanyar(bevezető)
-Váltógomb
-Kédergumi
-küszöb toldat (hátsó fele, azt hiszem jobbos..)

..és még sok egyéb más is..

Érdeklődni KIZÁRÓLAG TELEFONON, a 36-20/438-6136-os számon!

Ne sokat vakaródzatok, mert kihajítom a csudába!

Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1559

Emberkék!
Eladó sorba került egy pár (2db.) első lámpa(hagyományos, gyári, vagy Valeo)
és egy (1db) alumínium hátsó szárny (Féklámával), nagyon baráti árakon!
Képeket kérésre küldök!
Érdeklődni kizárólag telefonon!
36-20/438-6136-os telefonszámon tudtok!
Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

Tigra Club Hungary Creative Commons License 2009.02.24 0 0 1558

Sziasztok!
Valaki keresett Opel felnit 14"-ban.
Ha érdekel csörögj rám, van nekem is.

15"-os lesz a télim mert a 14"-es nem fog rá viszamenni, így eladom, ha érdekel.
Majd megegyezünk!

Természetesen, ha az előttem szólé nem lenne megfelelő, csak akkor! :)

Csere miatt (16"-osra), így felesleges lesz.
Üdv.:
Tigra Club Hungary
(Laci)

 

Mendi89 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1557
Sziasztok!

Van egy eladó H1-es 6000K xenon szett Tigrába, ha érdekel, írj.

Üdv.:
Mendi
Nóri7 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1556
szia! Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes segítséget, sokat segítettél, mert eddig gondolkodtam rajta, hogy mi legyen, de akkor ezek szerint a légszűrő kicserélése nem olyan macerás és jobb lesz tőle vmivel a kocsi, ugyhogy akkor beszerelem! Még egyszer köszi a gyors választ! szia Nóri
Előzmény: Kennymayer (1555)
Kennymayer Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1555
Szia Nóri27!

A direktszűrőt nem igazán javaslom maszek módon otthon,mert az alul leírtak szerint lehetnek vele nem várt gondok...csak annak javaslom aki megfelelően szakemberrel kötteti be mert nem mindegy a csőhossz meg sok-sok egyéb paraméter..... ja és egyébként tényleg csökken a fogyasztás ha az átlagot nézed de mivel a hang miatt úgy is jobban fogod nyomni neki ezért tuti,h nő a fogyasztás...ez tapasztalat..ja ha már szűrő akkor ne felejtsük el,h a direktszűrő és a sportlégszűrő nem ugyan az....a direkt az ház nélküli és olajfilm végzi a szűrést amit külön kell megvenni hozzá és azzal mielőtt berakod be kell fújni és kb 2000km-ként tisztítani kell egy speckós tisztító folyadékkal...a sportlégszűrő olyan mint a gyári(tehát nem kell levenni a légszűrőházat) csak jobb az áteresztő képessége, ezt viszont nem ellenzem..a hangja viszont nem olyan erőteljesen hallható..

Mielőtt a rallysok belém kötnek az egy sport tehát ott használnak direktet mert ott fontos a sok levegő a motornak...de ne felejtsük el hogy a rallyban szinte minden versenyt motorfelújítás kísér...így az nem hétköznapi használat..remélem ebben egyetértünk..:-)..

Halli

Zsolti
Előzmény: Nóri7 (1551)
MaYrO22 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1554
...
MaYrO22 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1553
Sziasztok!

Szíria

Nekem van eladó 14" gyári Opel alufelnim. Ha érdekel, írj e-mailt, és megbeszéljük az árat!

mayro2@freemail.hu

Üdv: Roland
T.Szaby Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1552
hi! ha mégis bontva akarnátok eladni az elektromos tükrök érdekelnének
Előzmény: kity13 (1547)
Nóri7 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1551

szia Kennymayer!

Ezek szerint te nem javaslod, hogy a gyári légszűrőt, sportlégszűrőre cseréljük? Mert én hallottam már elég sok mindent ezzel kapcsolatban, pl azt hogy kevesebb lesz egy kicsit a fogyasztás, meg hogy nagyon szép hangot kölcsönöz az autónak!

Én most kaptam nem rég ajándékba egy barátomtől sportlégszűrőt, aki eléggé dicséri, de nem tudom hogy érdemes-e beszerelnem! Amugy kell vmit csinálni esetleg beszerelés előtt vele? Vagy jó ha odafigyelek vmire?

Előre is köszi a válaszodat! Nóri

Előzmény: Kennymayer (1546)
Szíria Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1550
14";15" -ost :)
Szíria Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1549
Nem tud valaki véletlenül Opel könnyűfémfelniket?
Szíria Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1548
Köszi a felvilágosítást. Akkor ennyit végeredményben nem ér az egész:) marad a gyári.


kity13 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1547

Sziasztok!

 

Lenne egy eladó Tigra!

Jobb kormányos, úgyhogy itthon nem tudunk vele mást kezdeni csak bontani!

Egyben szeretnénk eladni, nem darabokban!

150 000 Forint az irányára.

Fekete színű, 1.6-os motorral, elektromos tükör, elektromos tetőablakkal, vezető és utasoldali légzsákkal. Az eleje kicsit hiányos már (első lökös és motorháztető)

Ha érdekel akkor a 15.kerületben meg lehet nézni!

 

Telefonszámom: 30/869-1351

 

Arnold

Kennymayer Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1546
Hali!
A pollenszűrőhöz az aksi mellett végig az szélvédő hosszában húzódó műanyag alatt férsz hozzá, ezt kell levenni. Két csavar fogja vagy max 3 és utána két kis fülecskét kell kipattintani az fogja oda a helyére...az újat igen nehéz berakni mert pici a hely de mi Tigrások ehhez már hozzászoktunk.. :-)

A szívóoldali tuninghoz kapcsolódva megosztanám veletek a tapasztalataimat....szóval a sima direktszűrős tuning nem sokat ér max a fülnek kellemes mert nagyon szép a hangja ahogy keresztülsüvít a levegő a szűrőn...talán egy picit rugalmasabbá válik a motor mert egy-egy kövérebb gázadásnál könnyebben lélegzik...ja és azt jó ha tudjátok,hogy télen nem igazán jó az a motornak ha a nagyon hideg levegőt a forró motorba szinte ellenállás nélkül beeresszük...(vannak bizonyos motorok amik télen nem is kintről hanem egy elektromos zár segítségével a motortérből engedik a levegőt a motorhoz 3 Celzus alatt) mert ez aztán megviseli a szelepeket meg a tömítéseket...sokan csinálják azt h télre visszateszik a gyári szűrőt és csak nyáron direkteznek..ja és azt ne feledjük el h a direktszűrőt tisztítani kell nem is kevésszer (nem 10000-ként hanem legalább 2000-3000 ként) mert drasztikusan csökken a szűrőképessége ha fárad a szűrőfelületen az olaj..mindezt csak azért mert láttam már olyan motort amin agyba főbe folyt a tömítéseken az olaj meg csupa olaj volt a szívócsonk mert a direkt miatt visszajött a az olaj a motorból ( folytás hiány miatt!!) szerintem minden motortuningot csak szakemberrel egyeztetve csináljatok és ahhoz hogy hatása is legyen nem elég a szívóoldali tuning...folyt ha kiváncsiak vagytok a részletekre kérdezzetek...

Zsolti
Előzmény: MaYrO22 (1545)
MaYrO22 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1545
Sziasztok

Megtudjátok nekem mondani, hogy hol található a pollenszürő, és hogy lehet kiszedni?

Köszi!

Roland
T.Szaby Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1544
eladod a gumit amit kapsz és befekteted a lóvét :) de te tudod. tuninggal nem nagyon foglalkozok. nekem így is elég a teljesítmény. arra majd válaszol egy hozzáértő. de a biztos teljesétménynövekedés a c20xe motor beépítése (150le)
Szíria Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1543
Aha értem. Hát igen a 15ös nekem is jobban tetszik, csak kapok 14es gumikat ingyen:).
és így kijövök olyan 75ből , Úgy meg 130:S

A légszűrőkkel(direkt,sportbetét) kapocslatban olvasgattam.. hát több a hátrány mint az előny.Hátrányuk ,hogy a motortérből szívják a levegőt ami amúgy is meleg.. szóval ott már légterelő beiktatása ajánlott. És a szűrőkészségük is hamar elmegy.

A szívóoldalról mit lehet tuningolni ami biztonságos és viszonylag "olcsó"? lamdaszonda ?
Vagy úgy alapból? A motort nem nagyon akarom piszkálni..
Előzmény: T.Szaby (1542)
T.Szaby Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1542
felninél a lyukosztás és a tehermentesítő a lényeg. az passzoljon. ha elfér a kerékjáratban az a felni amit kinéztél akkor jó lehet. kicsit nagyobb a nyomtáv utat is jobban fekszi :) (én a helyedben 15 colosat vennék)
sport légszűrőről annyit tudok (autós fórumokon olvastam),h akkor nyerhetsz 1-2 LE-t ha a kipufogó oldalt is kicseréled elejétől a végéig sportrendszerre. így meg csak a szívóhang változik. túlmelegedést eddig szerencsére nem tapasztaltam. meg addíg nem állítom le a motort amíg megy a hűtőventilátor.
Szíria Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1541
Az baj ,hogy tökéletesen megegyező adatokat nem lehet produkálni a gyárihoz képest.
Az említett felni(enzo R 14r) legközelebbi értékei a gyárihoz képest: 5,5x14 4x100 ET42
Az az 1,1 differencia jelenthet akkora problémát?
Az ET értéke meg valamelyest eltérhet ha jól olvastam persze a szélesség függvényében(ezt az általad küldött linkben néztem).
Egyébként a 49mm Et érték, gyárilag szerintem abszurd.
Előzmény: T.Szaby (1538)
Szíria Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1540
köszi. Hasznos oldal:)

Még egy kérdés. Sokan panaszkodnak hogy a hűtővíz túlmelegedik én sportlégszűrőt szeretnék beletenni de ez még jobban növeli a hőmérsékletet. Érdemes egyáltalán?
Tapasztalat ezzel kapcsban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!