Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1967

Itt a hűtőm kezelési utasítása, hátha segít:

 https://drive.google.com/open?id=0B3O09-G6MzaTZ3Q1dWVTc1dfZU0

Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1966

Köszi!

Előzmény: kmrmtms (1962)
hul Creative Commons License 2016.06.28 0 1 1965

Életszerű körülmémyek között???  Hát persze! A gyerekek isznak a sátornál, a parton, a büfében, a boltnál, a városban, az automatából, ha nem akkor fagyi-jégkrém. Fó a folyadékbevitel! Persze apáról, anyáról nem is beszélve. Napközben pl. a víznél keveset, délután-este szakácskodásnál védőitalt, vacsinál "a hal úszni akar", éjfélkor meg a de szépek a csillagok, mert a partokon tényleg isteni az égbolt!Éljen a száraz vörösbor.

Ne dolgoztass, légyszives!

Vedd meg a sátort, boxot, hűtőt, remek listák vannak a topicban, kinek mi jutott eszébe, rakodj és nyomjad! A plasztik legyen domború, nem a nyomása, hanem amennyi "benne" van. És ha még nincs vegyél a lábadra valamit a víznél, a part meleg, kavicsos, kagylós, lehet sün, vág és szúr, el kell kerülni, elcseszi a hideg söröd ízét, ha elvágod a lábad. Gyereknél dettó! 

Elárulok egy igazi titkot: a horváto-i hálózatban NINCS konzervnyitó. (Minden konzerv tépőzáras.) Tehát a gyári sprotnival megbuktál, bár azt akkor kell kibontani, ha egész nap nem fogtál kisujjnál nagyobb halat sem, a halpiac zárva, mert átaludtad, a közértben meg elfogyott ugyanezért. 

Örömmel várom, -gondolom várjuk-  a beszámolót, hol, hogyan, mit követtettek el az utazás alkalmából! 

 

Előzmény: Kookaburra (1961)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1964

Na pont ettől tartok. Nézelődök, gondolom valami ilyesmi kéne:

 

http://www.jofogas.hu/csongrad/Dometic_kamionos_hutotaska_elado_50194131.htm?first=1

Előzmény: Rezsee (1963)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1963

A semminél éppen több, de ez szó szerint! Igazából inkább lehűtött cucc hidegen tartására van kitalálva, nem nagy mennyiség folyamatos lehűtésére. Gyakorlatból mondom, volt 2-3 fajta. 50 Watt felvett teljesítménnyel nem lehet csodát csinálni. Jól hangzik a -15 fok (inkább 12-őt mondanék) a kinti hőmérséklethez képest, üresen még el is éri, de ha pakolsz bele, plusz még nyitogatod, akkor nem fogsz soha hideget inni! :-S

Előzmény: Kookaburra (1961)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1962

Nem tudok nyilatkozni, nekünk abszorpciós van, 220 voltról használjuk, vaj nem szokott megolvadni, a 2. hét végére, már le is jegesedik kicsit.

Nekünk megfelelő a hűtése, de azért kell időt hagyni, hogy a sör lehűljön. Asszem a mienk -30-at tud a külső hőmérséklethez képest.

Előzmény: Kookaburra (1961)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1961

Köszönöm! Használhatóak ezek valójában életszerű körülmények között? 35 fok, két gyerek, szomjas vagyok félóránként?

Előzmény: kmrmtms (1960)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1960
Előzmény: Kookaburra (1958)
Gzsolo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1959

Mondhatnám, hogy szvsz., de nem teszem.

Ha voltál már 40 fok melegben és nem volt hideg italod, ha szét folyt a vaj, vagy büdös a párizsi, vagy kínlódsz a vízszinttel, akkor megtudod. Csak és kizárólag generátoros hűtő!

Beteszed a meleg vizet, vagy a sört és jéghideg lesz. Van kis mélyhűtője jégnek, jégakkunak.

Megfizethetetlen! Meg kell találni a kocsiba a helyet neki megéri.

Több fajta van a mienk 51 literes és belül sokkal nagyobb mint a másik, valamiért rosszabbul van a másikban elhelyezve a gépezet.

 

Újonnan ritkán látok, de mi (alig)használtan vettük 25.000,- a Vaterán. 

Előzmény: Kookaburra (1952)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1958

Köszi, valahol - lehet más topicban? - olvastam valami Aldis hűtőről, ami Waecoo belül, csak más néven árulják... Nem találom...

 

Előzmény: fekvőrendőr (1957)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1957

Most olvasom, hogy a drága készülék 220 voltról nem üzemel (hibás), csak gázról.

Pláne felejtős. :-)

Előzmény: fekvőrendőr (1955)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1956

Most látom, hogy az első készülék teteje vetemedett, az enyém csak nagy hőségben a napon csinál ilyet, akkor veszek rá valami súlyt, és kiegyenesedik. Ennél is kezelhetőnek látszik ez a probléma.

Előzmény: fekvőrendőr (1955)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1955

Nekem ilyen asszorpciós van, de nem ilyen retkes állapotban. Szerintem ennyit megér, csak egy alapos ganajozás szükséges.

http://www.jofogas.hu/csongrad/Kemping_huto_csere_is_50082893.htm?first=1

 

Ez ugyanaz, csilli-villi állapotban, de eszelős áron. Az új kerül kb. 45 ezerbe.

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Camping_kemping_horgasz_bojlis_pb_huto_hutolada_abszorpcios_palack_51086996.htm?first=1

 

Ez a középút. Kompresszoros, tehát jól hűt

http://www.jofogas.hu/csongrad/Tristar_Icecool_35C_Kemping_huto_50527326.htm?first=1

 

Előzmény: Rezsee (1953)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1954

Köszi, hát ez sem "csak veszek egyet" dolog, ezek szerint...

Előzmény: Rezsee (1953)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1953

A legolcsóbb, legkönnyebben beszerezhető, egyben legkevésbé használható az az elektromos hűtőtáska! Kinézetre vagy a klasszikus kialakítású vagy nyitható fedeles, ládaszerű. Kell hozzá egy masszív, kb.5A terhelhetőségű adapter, hogy 220-ról folyamatosan mehessen. Melegen belerakott üdítők, sörök stb. folyamatos lehűtésére szvsz. alkalmatlan, bár többen meg voltak vele elégedve. Ami használható az az abszorbciós kishűtő, bárhűtő netto 30-50 l űrtartalommal. Érdemes használt jó állapotút felkutatni, Vaterán, Jófógáson stb. Még ez is lassabb, mint egy kompresszoros, de ez már valódi HŰTŐ. A kompresszoros talán csak 50 literestől létezik, de lehet, hogy tévedek. Én egy netto 30 literes abszorbciósat használok, persze jó lenne nagyobb, de így is fájdalmasan sok helyet vesz el pakoláskor. Ált. a hátsó ülés egyik felén kap helyet, persze belül dugig megrakva, mert ami belül van, az nincs kívül! :-)) Üzemeltetés közben érzékeny a  vízszintes helyzetre, erre a köves ferde területen is fel kel készülni! Én a hőleadő részt megtámogattam egy pc ventillátorral, mert a 34 fokban már nem ideálisak a körülmények!

Előzmény: Kookaburra (1952)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1952

Jó reggelt mindenkinek!

 

Az agyalás folytatódik. Hűtőt milyet ajánlotok? Ami kompakt de használható is?

 

T.

 

 

hul Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1951

A tetőbox szuper megoldás, mondjuk jó tartókat és dobozt kell venni és gondosan szerelni. Nekem nyilt ki dobozom autópályán, egy régi és nem volt átkötve, lehevederezve, pedig a békazár már gyenge volt... tanulság. Azóta Thule. Mindenre. K.drága? de tuti jó.

Az egyterü tárhelyét is megduplázhatja és .. amikor vettem azt mondta a pasi, mindenki megbánja, hogy nem eggyel nagyobbat vett...

Van benne valami, de hát korlát is van, nem mindegy mit cipel az ember. Nem árt figyelni, főleg a hegyi utakon...

Jó gondok! Nagyon szeretem az előkészületeket is, évekig induláskor, az előtte való órákban pakoltunk, mióta garázs is van, bepakolok és beállok. Ez nagy könnyebbség, meg persze a cucc is ott van nagyrészt, legalábbis a nem személyes cucc. Már túl vagyok a sátorrudak részleges cseréjén,mert elfárad az is és szálkásan reped. A cölöpök között meg a szegek esetenként kissé rozsdásak, hát annyira nem baj. :-)

 

 

Előzmény: Kookaburra (1947)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1950

Na majd átgondolom, meg megyünk még egy (persze több lesz az...) kört Decathlonba, hogy mekkorák is azok a motyók gyári állapotukban, amiket vinni kéne. Nyilván, ha egyszer kicsomagoljuk a bármit, azt még egyszer ugyanakkorára nem tudjuk összehajtani/csukni stb. Nnna, megfürdetem inkább a kölköt, aztán holnap folyt. köv.!

 

Jóccakát Urak!

Előzmény: Rezsee (1943)
ember a szélben Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1949

Sziasztok!Stobrec kempingben , Splitben járt valaki mostanában?

Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1948

Hát ennek a kocsimnak olyan szerencsétlen tetőcsomagtartója van, hogy minden csak valamilyen - persze márkaazonos - adapterrel rögzíthető biztonságosan. Pedig simán lepókóznék bármit, de nem ezen nem lehet... :)))

Előzmény: Rezsee (1943)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1947

CX7-es Mazdám van, amit egyébként nagyon szépen tele szoktunk pakolni még egy szállodás kanyar esetén is - igaz, sokszor túlzásba esünk és feleslegesen túlpakoljuk magunkat. Tehát hátul agyig lehet pakolni, amit pl. tavaly egy bolgár nyaralás alkalmával meg is tettünk, sőt, ment lábhoz is, gyerekek közé is. Kemping cuccok nélkül..... Nem látom azt, hogy egy nagyobb tetőbox megoldaná a helyzetet, de alighanem ez még a rutintalanság miatt van. Egyelőre teljes a káosz a fejemben, mint egy puzzle, kempingszékekkel, hűtődobozzal, gyerekekkel, ilyesmi... :))))

Előzmény: kmrmtms (1942)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1946

Bocs, nem cáfolni vagy kijavítani akartalak!

Előzmény: kmrmtms (1945)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1945

Asszem én is írtam, hogy a kisebb kempingekben.

Előzmény: Rezsee (1944)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1944

Tényleg!!! A közös hűtő!!! Mi is találkoztunk ilyennel és korrekten működött, Nagy hűtő, külön 400 l-es fagyasztóláda! Ez inkább a kis magán kempingekben fordul elő, de erre is csak hazárdírozni lehet! :-S A nagy ,,Village" tipusú kempingekben aligha talál!

Előzmény: kmrmtms (1942)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1943

Néha magam is meglepődök, hogy egy 5 ajtós Ford Focus-ba mi minden befér, pedig az is max. átlagos méretűnek nevezhető! Igaz nekem hátul csak egy személy van, így a dupla helyre csomó minden befér. Mondjuk a hátul ülőnek nem kellett kapaszkodnia a kanyarokban! :-)) Plusz tetőbox! Okosan, jól átgondolva, néha ésszerű kompromisszumot kötve, de mindig befér! :-) Pl. az említett szétnyitható asztal+szék kombó fent a tetőrúdon. Ha berakok egy asztalt, négy székkel a csomiba...! Szinte minden kempingben vannak bérelhető hűtőboxox, kb. 3 euro/nap áron, de erre nem alapoznék. Rekeszek száma jellemzően nem sok és ha nincs közvetlen közelben, akkor elég macerás elfutkosni egy pohár innivaló kedvéért! Pakolásról még annyit, hogy mikor telepített lakóba mentünk, akkor pont annyira volt tele az autó, mint amikor vittük a kempinges motyót! :-))

Előzmény: Kookaburra (1941)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1942

Szerintem igen, a hűtő a legnagyobb helyfoglaló. Nem túl kényelmes hűtő nélkül, de azért megoldható még akkor is ha nem sikerül hűtöboxot bérelni. (kisebb kempingekben sokszor normál hűtőgép van, amit amolyan koleszos módra mindenki pakolhat, pl az általam említett Mala Milna is ilyen).

 

Illetve a ruhán is lehet sok helyet spórolni. Szerintem az 5,5 évesetek lába alá (matracok), ülés alá (cipők) is lehet nyugodtan pakolni, meg a két gyerek közé is (mi hálózsákokat szoktunk), a nagyobbnak már lehet kell azért a hely, vagy legfeljebb sűrűbben álltok meg lábat nyújtóztatni :)

 

Ha kombitok/egyterütök van, akkor lehet mennyezetig pakolni (én két csomagleszorító hálót feszítek a hátsó fejtámláktól hátra, hogy fékezés esetén azért ne essen előre semmi se, illetve a csomagtartóból se essen ki semmi, amikor felnyitom :)

Mi kosarakat, rekeszeket, bőröndöket nem használunk, a legkissebb helyre is (még pótkerkébe is) teszek valamit.

 

Kaját se feltétlenül kell vinni, lehet helyben venni (még ha drágább is, azért egy tetőbox bérlésének árából szépen lehet gazdálkodni).

 

Csinálj próbapakolást, amikor új dolgot veszek még most is csinálok egy ilyet, hogy ne utolsó éjjel derüljön ki, hogy gáz van.

 

 

Amúgy amikor már tele van, akkor még valahonnan tuti előkerül 2 táska, aminek a tartalmát még valahogy mindig sikerült bepaszírozom a kocsiba.

 

Tök fellelkesedtem, már alig várom, hogy szabin legyünk és induljunk kempingezni. Valaki írta, hogy már hetekkel előtte erről beszélnek a gyerekek, nálunk általában karácsony után kezdik emlegetni a nyári kempingezést.

Előzmény: Kookaburra (1941)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1941

Sziasztok!

 

Köszönöm a sok hasznos tanácsot, teker az agyam rendesen a témán! Azon agyalok, hogy egy átlagos méretű csomagtartó + gyerekek lába elé + tetőbox megoldással ki lehet e cuccolni, ami a sátrazáshoz kell... Ha nem veszek/viszek hűtőt, talán, de anélkül meg milyen már... kéne legalább 2-3 normális szék is, nyugágyra már nem is gondolok. Huh, összetettebb ez mint elsőre tűnt.

T.

kmrmtms Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1940

Ha már Horvátország, meg cölöpök, kalapács.

Nekem több cölöpöm is kicsorbult, szerintetek, hagyjam úgy, max erősebben verem a kalapáccsal, vagy köszörüljem ismét hegyesre?

 

Nekem a 200-as szög nem vált be, egy merő rozsda lett az összes, igaz volt eső is közben. Inkább horganyzott acél (vagy hogy hívjákból) készült "tarzan" cöveket használok azóta, 23 cm-es.

Illetve van néhány laza talaljhoz való cövekem is (L profil lemez), néha az is jól jön - ha pl a hangyák már fellazították a talajt...

 

Előzmény: fekvőrendőr (1939)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1939

Ja, és gumikalapács!

A helyszínen keresett alkalmi ütlegek, kövek, sziklák esélytelenek a szögek beverésére, kalapács kell, és ha már, akkor gumikalapács.

Csendes, nem zavar cenkit a csattogás.

Nem rúg vissza.

Nagyobb az ütőfelület, nem lehet mellé ütni.

Nekem ez jött be.

Előzmény: Kookaburra (1930)
hul Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1938

A 200-as + alátét, olcsó erős, biztonságos, stabil és kihúzható:-) Akkoriban a hollandoktól lestem el. Fele gyári pipec volt nekik, a többi meg egyszerű, acélszög. Azért amikor odaér a vihar és mint terminátor járod kalapáccsal a sátradat körbe-körbe, bizony értelmet kap a dolog. :-)

Fekvőrendőr mesélhetne, a törhetetlen is eltört neki. Szerencsére ritkán fordul elő. De egy ázás be van kalkulálva... másnap estére megszáradunk. Egy itt is jelen lévő barátnak köszönhetek egy még speckósabb dolgot, betonacélból cövek. A környezetbarátság miatt zöldre festettem őket, sk. 

A lakókocsihoz is kellenek az "előtanulmányok"... Fekvőrendőrt ajánlom -remélem nem haragszol érte- ő gyakorló lakós, tapasztalt horváto-i utazó. Mindenesetre éljenek az ötletek, abból lesz valami. Gondosan körbejárandó, árak, utak, ékek és kémiai wc. :-) 

Előzmény: Ripesz (1925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!