Keresés

Részletes keresés

provitamin Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4324
Aki78,
írtam neked EMAILT.
Előzmény: Aki78 (4320)
Zx81 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4323
Ha az ember megkapja a behivot, de nem megy el buncselekmeny, btk, etc. - tiszta sor.
De mi van akkor, ha poli szolit ker es kap, de arra nem megy el? Az minek szamit es mivel szankcionalhato? Ez is az alkotmanyos kotelesseg megtagadasa?
idw Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4322
Teljesen. Nezd meg a hozzasszolasaimat.
A hadkieggel kell levelezned minden esetben.
Előzmény: nospa80 (4321)
nospa80 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4321
idv: mennyire kell komolyan vegyelek?

Az orvos dolgot asszem el tudom intézni, csak hova kell küldenem a papírokat. Ugye nem kell leevezni vele szabadszállásra?

Aki78 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4320
NoSpa!

Legyél a bevonulásod idején 30 napon túl gyógyuló járóképtelen "beteg". Ha fel tudsz hajtani orvos ismerőst, pl. "csonttörés" jó ötlet szerintem.

---

Hú srácok, marha nagy mázlim van, csak akadt egy ismerős, aki ki tudott szedni a nyilvántartásból...mostmár nem kell cihiátriára járnom :)
Márciusban hívtak volna újrasorozásra, de máig semmi papirusz nem érkezett :)))

Előzmény: nospa80 (4318)
idw Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4319
Btk 334 vetseg, 3 evig terjedo szabadsagvesztessel buntetheto.

CSak ha pol. szolgot kersz vagy jarokeptelen vagy nem kell megjelenned.

Ha mas vette at es nem adta at neked akkor o kovet el vetseget.

Előzmény: nospa80 (4318)
nospa80 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 4318
szasztok

Elolvastam 200 topicot de behívóparancsal kapcs-ban senkinek nincs konkrét tapasztalata.

Már kb 3 éve voltam sorozáson("A"). Ma kaptam 04 máj.11-re behívót. Ha erre nem megyek be az mennyire gáz? mennyire gázabb mintha sorozásra nem menne be valaki? (a papírt a szomszédom vette át "rokoni" aláírással, aki nem rokon)

Válaszoljatok!
Egy elkeseredett ember.

bbalicsoki Creative Commons License 2004.04.04 0 0 4317
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi van akkor ha engem már lesoroztak és A-t kaptam.A lényeg, hogy akkor megadták a halasztást a suli miatt, de most már nem akarják megadni az újabb iskolára! Most megy a fellebezés, az nagyon gázos, hogy ha a családi állapotra hivatkozok, amit multkor nem írtam bele? Légyszi írjatok valamit erre a dologra!Köszi
lst55 Creative Commons License 2004.04.02 0 0 4316
Sziasztok!

Végülis elmentem a sorozásra és begyűjtöttem egy szép újabb I kategóriát 2005.03.01-ig. Tiszta kabaré volt az egész, mindenkin látszott, hogy rohadtul unja az egészet. A dokik megnézték a papírokat(térdprobléma sportsérülés miatt + újabb vizsgálatokra elő vagyok jegyezve + fizikoterápia) kapásból mondták is, hogy I kategória. Egyébként sokkal kevesebben voltak mint máskor.
Arra gondoltam, hogy a mostani fiatalok (14-15 évesek) már nem fogják megtapasztalni, hogy milyen jó kis para ez a sorozás.
Fogunk mi még erről nosztalgiázni még ha ilyen szar is az egész és tök fölösleges.

Üdv

LST55

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.04.02 0 0 4315
Pecset nelkul lehet kimenni majus 1-tol. Addig elvben kotelezo a pecset.
Előzmény: TeddyBacsi (4312)
TeddyBacsi Creative Commons License 2004.04.02 0 0 4314
Valaki itt korábban írta, hogy sorozás nélkül kapott behívót.
Van ilyen??? Vagy csak elnézte és azt írták neki, hogy ismételt sorozás nélkül kapja?

Mert én már vagy 15 sorozást ellógtam, betűm nincs, de azért aggódok.

TeddyBacsi Creative Commons License 2004.04.02 0 0 4313
LST55:

És ugye nem követed el azt a hibát, hogy megjelensz a sorozáson? Vigyázni kell, mert most már gondosan válogatják a kopaszokat szolgálatra. Kell X szakács, Y sofőr, Z vécétisztító...

Előzmény: lst55 (4310)
TeddyBacsi Creative Commons License 2004.04.02 0 0 4312
[Idézet]
Elméletileg az Eu csatlakozás után nyugodtan lehet papír nélkül mászkálni külföldre. Azaz ha mondjuk valaki beküldi anyukáját, hogy ő most Ausztiában van, senki nem tudja bizonyítani, hogy nincs.
[/IDÉZET]

NEM LEHET. Schengen (vagy hogy írják) részei még nem leszünk. Az egyetlen előny, amit május 1-től látni fogsz, hogy ausztriából hordod be a gorenjet vámmentesen. Schengen II informatikai rendszer, ami már képes lesz kezelni 25 országot csak 2006 után jön.
Honatyáink most készülnek arra, hogy legalább útlevél ne kelljen. Igaz ahhoz kéne EU-s személyi.

SolarPlexus Creative Commons License 2004.04.02 0 0 4311
lst55 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 4310
Sziasztok!

2002-ben voltam sorozáson és I kategóriát kaptam. Most várnak újra szeretettel sorozásra. Az lenne a kérdésem, hogy újra végig kell csinálni minden hülyeséget? (teszt, pszichológus, stb.)
Van még egyáltalán I kategória?

Köszi

LST55

Mikey-Soft Creative Commons License 2004.03.31 0 0 4309
drs:

Nagyon OFF, amit írok, mivel nem tudom, olvastad-e:

Star Trek topik, 17162-es hozzászólásban írtam pár dolgot, ami kéne Angliából. Meg ment egy e-mail is az itt megadott címedre.

Megnézed?

Mikey-Soft

Előzmény: drs (4308)
drs Creative Commons License 2004.03.31 0 0 4308
Ez nem igaz. Mar parszor hozzaszoltam a temahoz. Tessek irni egy levelet, hogy ettol es ettol nyelvtanulas celjabol kulfoldon tartozkodom. En is igy csinaltam. Bementem, leirtam a szoveget a az ormester elott, hogy Angliaban tartozkodom, nyelvtanulas celjabol mondjuk 2005 Augusztusaig. Es lam, megkaptam a halasztast. Amugy senki nem nezi, hogy Te hazajossz, vagy nem. Miert? Mi van ha 1-2 napra hazajossz? Azert katonaek nem arra hegyeznek, hogy Gipsz Jakabot elkapjuk ha legkozelebb beteszi a labat az orszagra. Azert az embernek vannak am jogai.

Dany

Előzmény: Törölt nick (4307)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.31 0 0 4307
vajon a határőrség lejelenti, ha visszaérsz? mert ha nem, akkor esetleg nyáron olaszországból küldök nekik egy levelet. :o) (vagy a szlovén-magyar határon valahol a zöldben jövök át :o) )
Előzmény: pulaizs (4306)
pulaizs Creative Commons License 2004.03.31 0 0 4306
Semmivel nem igazoltam! Siman EXPRESS MAIL-kent ment a level nekik, es a "szuloi hazhoz" ment 2 het mulva az ertesites, hogy elfogadtak a kerelmet es a "lelkemre kotottek", hogy szoljak ha hazaerkezem, mert csak addig adnak halasztast. De az ADDIG az nincs meghatarozva. Eleg furcsa...
Előzmény: utóember (4304)
Athlay Creative Commons License 2004.03.30 0 0 4305
Elméletileg az Eu csatlakozás után nyugodtan lehet papír nélkül mászkálni külföldre. Azaz ha mondjuk valaki beküldi anyukáját, hogy ő most Ausztiában van, senki nem tudja bizonyítani, hogy nincs.

Ez elméletileg egy kibúvási lehetőség lenne, de csodálkoznék ha nem lenne ellene valami megkötés / szivatás.

Előzmény: utóember (4304)
utóember Creative Commons License 2004.03.30 0 0 4304
Tavaly oktober ota az USA-ban vagyok

Ezt (mivel) igazoltad? Vagy elég volt nekik, hogy onnan érkezett a levél? Talán meg lehet játszani.

Előzmény: pulaizs (4288)
Bartloka Creative Commons License 2004.03.29 0 0 4303
off - De nem irigyellek titeket, fiúkat... on
Előzmény: crx (4302)
crx Creative Commons License 2004.03.29 0 0 4302
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem van - az elmúlt 200 hozzászólásban nem találtam rá választ.

1) HA valakit behívnak (újra)sorozásra, akkor létezik, hogy bent is tartják, mintha bevonult volna???

És ha az a helyzet, hogy egy behívóra nem mentem el (mert utána újrasorozást kértem az orvosi papírokat összeszedve és frissítve a dátumot) és nem kapták meg a levelet katonáék, így most küldtek levelet, h májusban hívnak be, hamarosan jön a BEHÍVÓ is.
Így újra kell kérni az újrasorozásomat, tehát már aktívan érdeklődnek utánam.
2) Ekkor sem tarthatnak bennt, ugye? Vagy igen??

3)Apropó, az tuti, h ha újrasorozásra nem megy valaki, akkor megkapja a korábbi betüjét (A, 8 éve)??

4) És ha nem megy el és utólag igazolja, h fekvőbeteg volt, akkor kérhet mégegy időpontot újrasorozásra??

Bocs, ha hosszu, de kattognak a kerekek a fejemben és KÖSZi a válaszokat!
CRX

Bartloka Creative Commons License 2004.03.29 0 0 4301
Ezek szerint elég a halasztáshoz, ha beadod a jelentkezést posztgradra, s írsz egy levelet a hadkiegnek??
Előzmény: m_balazs007 (4298)
szurke endre Creative Commons License 2004.03.29 0 0 4300
Hello,

mult heten fogadta el az orszaggyules, hogy jovo ev juniusaban szerel le az utolso tarsasag, vagyis januar az utolso vonulas.

sze

Előzmény: koch (4295)
Tam7 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 4299
Újabb fejlemény, jött nem ajánlott levél is a hadkiegtől, hogy a szolg.hal. kérelmemet csak akkor tudják elbírálni, miután elmentem sorozásra. :))) Próbálkoznak!
m_balazs007 Creative Commons License 2004.03.26 0 0 4298
Helloztok!
Tud vki vmilyen helyet ahova meg lehet jelentkezni posztgradra v vmi hasonlora Bp-n az emlitett katonasag elkerulese vegett. (posztgradra meg megszoktak adni de a fizetos tanfolyamokra nem nagyon)

Sajnos elegge kicsusztam az idobol a fosulis felveteliket illetoen de posztgrad meg talan lehet.

A gaz az h azt nem jatszhatom el h nem megyek be sorozasra kifizetem a buntit es kihuzom a 2005 juniust (ha minden igaz ), mivel mar voltam sorozason sajnos (ugy mentem oda h ugyis hazakuldenek mint egyetemistat es megsem)

Ez eleg gaz tud vki modani vmit? Jun vegen vegzek aztan johet a postas frasz...?(hasonlo a csngofraszhoz)

Bartloka Creative Commons License 2004.03.26 0 0 4297
Azt kifelejtettem, hogy nincs állandó munkahelye.
Előzmény: Bartloka (4296)
Bartloka Creative Commons License 2004.03.26 0 0 4296
Sziasztok!
Barátom megkapta az értesítést, hogy május 11-én bevinnék...:( Januárban államvizsgázott, és júniusban felvételizik phd-re, ami ugye szeptemberben kezdődne. Nem nagyon vagyok jártas a dologban, de lehet-e ilyen esetben személyi halasztást kérni, s milyen indokkal, hogy semmiképp nem vigyék el?
(A tájékozattó szerint a változásokat személyesen kell bejelenteni...egész eddig úgy tudtam, ezt elég levélben...)
A slusszpoén egyébként az, hogy tavaly nyáron volt sorozáson, ahol ideigl. alkalmatlan volt, majd át kellett jelentkezni egy másik megyébe, ahol új sorozáson vett részt (kb. fél évre az előzőre) - ott meg A-t kapott. Tiszta vicc.
Azzael esetleg nem lehet játszani, hogy átjelentezni egy 3. címre - megyébe?
Bocs a mennyiségért, de totál kivagyok.
Köszi: Orsi
koch Creative Commons License 2004.03.26 0 0 4295
Sziasztok!

Hg áll most ez a "megszüntetjük végre a katonaságot, de nem tudjuk mikor" c eset. Hallottam vmit, arról, hg még jövőre is lesznek behívások. Tud erről valaki vmit?

Köszi a válaszokat!
Üdv. koch

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!