Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1949
Én '91-ben kerültem az Istvánba, hetedikesként. Polgárdi akkor szám.tech. szakkört tartott, amit 3 foglalkozás után hagytam ott, pontosan az ő személye miatt. Nem lehetett könnyú a 4 éved vele...
Előzmény: Törölt nick (1937)
Youwine Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1948
Tőlünk 32-ből 31-et felvettek. Ja, és az az egy nem is jelentkezett továbbtanulni...
Előzmény: Eördögh (1940)
Eördögh Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1946
Emlékszem rá, de minket (ezek szerint nagy szerencsénkre) nem oktatott. A kiskölköket cseszegette folyton, akik az udvaron képesek voltak Istvános Diákhoz Nem Méltó Módon a salak helyett a zöldterületet tapodni. Ennyi emlékem van róla.
Előzmény: Törölt nick (1945)
Eördögh Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1944
abban az időben esetleg az is volt. fene tudja.
Előzmény: Törölt nick (1943)
Eördögh Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1942
Vicces. 1995-ben, mikor egyetemre mentem, a felvettek/felvételizők aránya alapján emlékeim szerint valahol a 20-30. helyen járt az iskola (a '80-as évek végén pedig még dobogós volt). A mi időszakunk pont a hanyatlás és a nosztalgikus vakság időszaka volt, amikor a tanári kar folyton azt hajtogatta, hogy ez egy elitgimnázium, és nem voltak képesek látni, hogy hogy zuhan a diákság teljesítménye...
Előzmény: Törölt nick (1941)
Eördögh Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1940
?? Felvételi rangsor, vagy mi a bánat? Ilyenkor?
Előzmény: Törölt nick (1939)
Eördögh Creative Commons License 2002.12.17 0 0 1938
KGB (Nekem csak Kalotay tanár úr) akkor még csak motoron járt és technikát tanitott. Elég nehéz elképzelnem amint ma sztechet oktat.

1990-ben, amikor nyolcadikosként odakerültem, és technika helyett számtech-órákat tartott nekünk, elképedtem. Egész egyszerűen nem értettem, hogy tarthat valaki ennyire felkészületlenül órákat. Biztos belejátszik, hogy az általános iskolai technikatanárnőm a nyolcvanas évek végén basic- és assembly-szakkört működtetett, de nagyon kellemetlen meglepetés volt, amikor az első órák valamelyikén felkért a számítógépek fejlődéstörténetéből kettőnket egész órás (!) előadást tartani, aztán folyton belepofázott a mondandónkba, és minden egyes szavából sütött, hogy egyáltalán nem érti, miről van szó, csak okos akar lenni.

Előzmény: Törölt nick (1937)
KKNC Creative Commons License 2002.12.14 0 0 1936
Naná!De azért a közönség felé iramló érzelem is sokat tud dobni az élvezeten és a hatáson is!!
Előzmény: Törölt nick (1935)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.13 0 0 1935
Ej, azt hittem, a zene öröméért játszol...
Előzmény: KKNC (1934)
KKNC Creative Commons License 2002.12.12 0 0 1934
Ja. Barátnőmnek is. És emiatt most nem lesz kinek játszanom. Úgyhogy várom sok lány jelenlétét, hogy mégis legyen!! :)))
Krisztián
Előzmény: Eördögh (1932)
trollcsi Creative Commons License 2002.12.12 0 0 1933
Eördögh Creative Commons License 2002.12.11 0 0 1932
aznap lesz a céges karácsony. sajna megint nem jön össze :-/
Előzmény: Eördögh (1929)
tucatnev Creative Commons License 2002.12.11 0 0 1931
Gyula25 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 1930
Biztos, hogy nem meséltem még? :)
Előzmény: bandika (1927)
Eördögh Creative Commons License 2002.12.06 0 0 1929
Hmm, ha nem aznap lesz a céges karácsony, akkor okvetlenül megnézem.
Előzmény: KKNC (1928)
KKNC Creative Commons License 2002.12.06 0 0 1928
Például a "december 20.-án Trinity koncert a Jókai klubban" hír jó lesz témának? :)))
Krisztián
bandika Creative Commons License 2002.12.05 0 0 1927
Valóban, Gyula25 végre elmesélhetné a légteres poént :-)
(ld. kb. ezer hozzászólással ezelőttről...)
Előzmény: dOug (1926)
dOug Creative Commons License 2002.12.04 0 0 1926
[ már egy hónapja lassan nincs új hozzászólás... pedig én szivesen olvasgattam mindig az új hozzászólásokat... ]

Karácsonyi hangverseny, sítábor, OKTVk...nemtudom... nem akar valaki feldobni valami témát? Mondjuk egy két régi történet? 8)

Eördögh Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1925
jóvan, kössél bele, a próbált azt akarta jelenteni, hogy aki hagyta magát, azt nevelte.
Előzmény: Seol (1924)
Seol Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1924
Szerintem Borosné nem _próbált_ nevelni (emberségre blah-blah), hanem egyszerűen EMBER, és ez -az istvános tanári karban pláne- kevesekkel esik meg...
Eördögh Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1923
Nekünk magyart tanított utolsó két évben, és nagyon megszenvedtük, hiszen előtte két évig Borosné volt a magyartanárunk (aki aztán szülési szabadságra ment), és hát mit ne mondjak, ég és föld... Borosné megpróbált kreativitásra és emberségre nevelni (figyelem, szkeptikusok, itt egy nevelő jellegű pedagógus az istvános tantestületből!), Sziliné pedig képtelen volt elszakadni a jól berögzült sablonok automatikus használatától :-(
Előzmény: KKNC (1922)
KKNC Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1922
Aha,OK.
O volt,igen!! Hat nem volt egy fonyeremeny,az biztos! :))
Előzmény: Eördögh (1920)
Eördögh Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1920
Nem, én fölötted voltam c-s (Kovács Ádiékkal, ha így jobban emlékszel :-)
(Sziliné volt az ofőtök, létezik ez? már nem emlékszem)
Előzmény: KKNC (1918)
Youwine Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1919
Flóra néni?
Előzmény: Eördögh (1917)
KKNC Creative Commons License 2002.11.12 0 0 1918
Igen??? Akkor mi egy osztályba jártunk?? :)))
KKNC
Előzmény: Eördögh (1917)
Eördögh Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1917
mi sajnos az iskola legeslegrosszabb magyartanárját kaptuk osztályfőnökként

kit is?

Előzmény: Törölt nick (1915)
haliho Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1914

Szia Kosztasz!

Veled szemben viszont Piros Gózzal értek egyet. A középiskolás tanár valamelyest mind-mind nevelő is. Még ha sokszor nagyon rosszul nevel, akkor is (lásd az Öreg pl). Ha nem nevel, az is egy fajta nevelés...

Ugyanakkor pl. érdekes módon elsőnek Papp Iván tanár úr (rajztanár volt, Isten nyugosztalja) ugrott be, ma is emlékszem, amikor egyszer igen felháborodott a lustaságomon, trehányságomon, és valami csöndes, csak általam hallható megjegyzéssel visszaadta hf rajzomat. Nem adott egyest sem, semmi következménye nem lett, mégis szégyelltem magam piszkosul.
Vagy ott volt a már emlegetett Trencsényiné. Sokat kaptam tőle emberileg is, gondolkodásban is.

A nevelés különben az én felfogásomban nem csak annyi, hogy szép, magasztos elveket tanítók - szóban. Ha valaki felkészül az óráira, ha megköveteli a pontos munkát, fogalmazást, gondolkodást szerintem az is nevelés. Nekem nem kevés olyan tanárom volt, aki ebben a széles értelemben nevelt, sokszor nem is rosszul.

Üdv:

haliho

Előzmény: kosztasz (1912)
haliho Creative Commons License 2002.11.11 0 0 1913

Szia Piros Góz!

De ami ezen túl volt, ami a tiszta, egyértelmű matematikán kívül esett, amivel a nevelésére bízott ifjúságnak többet adhatott volna, az volt a szánalmas az ő részéről.

Van sok igazságod ebben is, meg a felhozott konkrét vádakban is, nem akarom szépíteni a dolgokat. Ugyanakkor továbbra is fenntartom, hogy a nettó matematikán túl is adott az Öreg időnként követendő mintát.

Két apróság. Tudod, én azóta is tanítok (bár nem középiskolás fokon), és minden dolgozat (zh) írásakor eszembe jut, hogy az Öreg masnapra mindig kijavította a dogáinkat. Sokáig magam is megtettem, ami egyetemen - azt hiszem nem kell bizonygatnom - nem általános szokás. Mára már alább adtam, de a következő órára mindig elkészülök, ha éjszakázni kell érte, hát éjszakázni kell. Nálunk meglehetősen átjött még az irodalom szeretete, nem vált szét a humán és természettudományos műveltség úgy, ahogy sok helyt, pl. akkori középiskolás barátaimnál kettévált.

Amit meg az osztályotok enyhén jobbos, itt-ott klerikális reakciójáról írtál, azt ugye csak viccnek szántad? A ti osztályotokban hány % volt a KISz szervezettsége IV. év vége felé? Tippeljek? 80%? 90%?

Nem tudom, lehetett akár 100 % is, de ha akkoriban voltál középiskolás, akkor nyilván tudod, hogy ennek semmi köze nem volt az osztály vagy akár csak egyes tagjainak meggyőződéséhez. Ezt éppolyan hülyeség lenne a KISZ tagságon mérni, mintha azt hinnéd, hogy a II. vh előtt minden elsőáldozó komoly hívő volt. Annak idején az volt a közfelfogás, hogy az egyetemi felvételihez éppúgy kell a KISZ tagság, mint az okmánybélyeg. Kb. ugyanannyi politikai elkötelezettséget is jelentett a kettő. Ez Magyarország kérem! Már akkor is az volt, meg azóta is az. A dolgoko sosem azt jelentik, mint ami a hivatalos szöveg, és ezt mind alul mind felül pontosan tudják/tudjuk. (Én se nagyon szeretem, hogy így van, de így van.)

Üdv:

haliho

Előzmény: Törölt nick (1911)
kosztasz Creative Commons License 2002.11.10 0 0 1912
A középiskolai tanár ugyanis nemcsak oktató, hanem nevelő is

ez egyszerűen nem igaz
Egy meseszerű szép világban ahol a szülők foglalkoznak a gyerekeikkel, a gyerekekben nincs rosszindulat, a csecsemőkre angyalok vigyáznak, és a Jóisten mindnyájuk gondját viseli ott vannak ilyen tanárok (ebben a világban tündéri lányokból iskolakórus is alapul, melyet a fiúk áhítattal hallgatnak)
Egy olyan versengésre kiélezett és tömegszerű képzésben ami nálunk folyik erre még lehetőség sem nyílik, ugyanis teljesen mások a célok. Szerintem nem is értik mit kérsz rajtuk számon. Tényleg, mi az amit adniuk kellett volna? Vagy máshogy: hány tanárod volt, aki adott valamit? (nekem egy se)

Előzmény: Törölt nick (1911)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1910
Istenem, de unom már ezt.

Papa 1957 óta tanít az Istvánban. És azért jött Budapestre, mert 1. Budapesten született, és élt a tatabányai, majd a fehérvári munkáját leszámítva. 2. Nem igazgatni, hanem tanítani akart.

Az '56-os események idején meg éppen a Kékes-tetőn utókezelték a tüdőgyulladását.

Attól, hogy valaki nem kedvel valakit, nem kell sem baromságokat terjeszteni róla, sem összekombinálni olyan dolgokat, amiknek közük nincs egymáshoz.

Szőts Zoltán Oszkár
(a.n.: Rácz Zsuzsanna)

Előzmény: karesz888 (1909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!