Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 908

Félni az egy folyamat, megijedni, az egy pillanat.

 

Na, igen, de mégis azt mondjuk, halálfélelem van a szemében. Halálijedtség akkor. Sose láttam egész álló napos-hetes-hónapos halálfélemet szemekben. Igaz, "halálijedtséget" se nagyon. Szerencsére.

 

 

Tetszik ez az árnyalás, hogy az élet vagy az életút része a halál...

 

Természetellenes az is, hogy huszonöt után megyek össze, nem leszek szebb, a mellem se nő? Egyszóval leépülök. A halál csak a vége. (jó, legyen a kezdete is vminek). Szerintem épp ez a természetes. Az örök élet szempontjából meg főleg logikus, hogy nem lehet mindig a test börtönében élni. Bár számomra az evangélikusok szimpatikusak ebből a szempontból. ha jól tudom, őnáluk a test és a lélek annyira egy, hogy ha a test meghal, akkor vége, finito, konec.

 

Nem alázat-e az is, hogy sietteted az időt, ami amúgy is be akar teljesedni.

 

(Mészöly)

 

....

 

 

A filmet nem láttam sajnos, de érdekesnek tűnik.

Előzmény: Jávorfácska (901)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 907

 

Hát ha nem folytatódnék, akkor lehet, hogy azt mondaná, hogy élni azért még mindig jobb, mint megsemmisülni, illetve akkor talán azt mondaná, meghalni más, mint élni.

Előzmény: Törölt nick (905)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 906

 

Igen, a 903-ban én is erre céloztam, igaz, csak féloldalasan....

Előzmény: Törölt nick (904)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 905

annak előfeltétele, hogy folytatódik az élet?

 

 

Előzmény: Törölt nick (904)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 904
szerintem arra, hogy se jobb, se rosszabb nincsen.
Előzmény: Jávorfácska (902)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 903

 

És a halálon túl semmilyen pozitív újdonságra sem számított.

Előzmény: Jávorfácska (902)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 902

 

Szerintem arra gondolt, hogy az élet a halálon túl is folytatódik.

Előzmény: Törölt nick (899)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 901

 

 

Én az olvasásról nem tudok leszokni, de nem is akarok:)

 

Te miért hagytad el "tüntetőleg"? Hogy ne offoljuk ezt a topikot, leírhatod  a választ a Csak úgy-ban is:)

 

Hát jókat kérdezel:)

 

El tudom képzelni, hogy vannak emberek, akik nem félnek a haláltól, mivel jobb pillanataimban én sem félek:) Igen, aki nem fél a haláltól, szerintem is mondhat ilyet, hogy a halál csak egy átmenet, vagy az élet velejárója, és így a maga nemében természetes, bár keresztény mivoltomban én a halált rossznak tartom, és inkább az életutam részének tartom, s nem az életem részének, és természetellenesnek is tartom, ha nem is mindig félek tőle.

 

Nekem nagyon tetszett a Csodás álmok jönnek c. könyv. (A filmnek csak az elejét láttam, az a könyvhöz mérve nem tetszett, úgyhogy nem is néztem tovább.) A Csodás álmok jönnek is arról ír, hogy a halálon túl ugyanúgy önmagadat találod, szóval emiatt sem érdemes a halálod pillanatát siettetni.   

 

Félni az egy folyamat, megijedni, az egy pillanat.

Előzmény: Törölt nick (896)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 900

jól van, na nem akarlak lebeszélni, olvassál.

 

 

Bocs. Helló, szép napot.

Előzmény: Törölt nick (899)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 899
namegaztán mindenki meghal. Hagyd a francba, inkább próbáljunk megközelítési módokat, hogy mire gondolhatott...
Előzmény: Jávorfácska (898)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 898

 

Megpróbálok utána járni az eredeti szövegnek a görögül tudóknál...

Előzmény: Jávorfácska (897)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 897

 

Lehet, hogy csak egy újabb pontatlan fordítás áldozatai vagyunk, és eredetileg úgy szólt a kérdés, miért nem halsz meg mindjárt... persze ez is csak egy feltevés,  mivel eredetiben, nyelvismeret híján, nem tudom elolvasni.

Előzmény: nazuna (895)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 896

én meg nem is olvasok már, tüntetőleg (?)

 

csak ez egy érv lehet amellett, hogy érdemes életben maradni, illetve nem érdemes, hanem tök mindegy. De akkor meg már meghalni minek.

 

Gondolod, aki ezt így látja, nem is fél a haláltól?

 

Mi a különbség félni és megijedni tőle?

Előzmény: Jávorfácska (894)
nazuna Creative Commons License 2009.04.25 0 0 895
Namegaztán meg is halt.
Előzmény: Jávorfácska (892)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 894

 

Örülök, hogy neked is tetszik:)

 

Pais István antik aforizmagyűjteményét olvasgatom, abban találtam.

Előzmény: Törölt nick (893)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 893

De jó gondolat!

Előzmény: Jávorfácska (892)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.25 0 0 892

 

"A halál" - mondta Thalész - "semmiben sem különbözik az élettől". "Akkor miért nem halsz meg?" - kérdezte tőle valaki. "Éppen azért, mert semmiben sem különbözik" -válaszolta ő. (Diogenész Laertiosz)

Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.19 0 0 891

Nyisztor Miklós:

A halál előcsarnokában


Rámzúdul valami iszonyatos hideg, kozmikus hideg
mintha beszakadt volna felettem egy darabka ég
ahogy fekszem a mentő kocsiban, merev hordágyon
csövön orromba ömlik az oxigén, egy orvos mindenféle hülyeséget
kérdez, hogy volt már szívinfarktusom? Sziréna sikít vészhelyzet
A halál-előcsarnokában meleg fogad és néhány fehérköpenyes
Mit érez? - kérdi doktor Szultán Szaid, fiatal szemüveges,
mindez a Debreceni II-es belklinikán, mintha valaki a szívemre
lépett volna és a sarkával kíméletlenül taposna, valami ilyesmit érzek,
jól van legyen türelmes kérem, még egy félóra, karjaimba ömlik az infúzió mossák a szívemet hátha szabadulok minden szennytől
az orvos szüntelen magyaráz, parancsot osztogat, velem is beszél
jó lenne, ha bírnám a fájdalmat, nem szeretne túlerős gyógyszert adni
aminek következménye lehet…a fájdalom azonban észbontóan növekszik a gerincem, mintha tűzben égne, egy zöldruhás álcázott tündér törölgeti a homlokom nedves ruhával, most a tarkóm alatt is
egy ijedt, asszisztens kiabálja, hogy 42 a pulzus és tovább csökken
az orvos, valami oldatot fecskendez újra az infúziós üvegbe és biztat
még húsz perc a fájdalom csökkeni fog újabb oldatokkal telítik az üvegeket.
Kikattanok a jelenemből valami vastag fekete gomolygó anyagot látok
ugyanolyan kövér fehéranyaggal összefonódik, mint valami óriás hernyók dagadnak egyre nagyobbra, hol az egyik növi át a másikat, hol a másik kerekedik fölénybe, iszonyatos küzdelem, most újra a fehér lendül támadásba és lenyomja a feketét, ami csökkenni kezd, látom az orvost, a többieket, szorító fájdalom ül mellkasomon és nyom végtelen sok mázsa lehet, nem bírom ezt nem lehet doktor a csaj frissen törli a homlokom, önkéntes nőnemű fájdalomcsillapító gondolom és az orvosra pillantok, aki a képernyőt kémleli, mint aki tudja milyen film következik, talán állít a hangon, a képen, mielőtt leülne ő is szórakozni, a fájdalom egyszerűen eltűnik, Szultán Szaid orvos mosolyog pontosan tudja, megszabadultam a kíntól, átfogja a karom és velem együtt ragyog
Másodperccel később kéri, töröljék szárazra a fejem, lábam csupa víz a testemből szakad a verejték, nem haltam meg, Ó Istenem, a fájdalom halt meg helyettem beengedik a fiamat, mosolygunk, mint mindenki, az orvos leül a lábamhoz, mintha mindig együtt birkóztunk volna, nagy ellenfelekkel és most osztozunk az örömön, az asszisztensek még forgolódnak, hoznak – visznek eszközöket, gyógyszereket…köszönöm ..mindenkinek…ezt a vad csatát…köszönöm
önzetlen szeretet áramol az élőkben!

Előzmény: Jávorfácska (890)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.04.19 0 0 890

nazuna Creative Commons License 2009.04.12 0 0 889

Viszem én is a haverokat!

 

 

Előzmény: fejgerinchúroska (884)
prophet1 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 888

Mit csinálhatnak most az elhunyt Lelkek?
Milyen lehet érzékszervek nélkül?
Nekem az egyik legfontosabb; ha marad belőlem valami az „öröklétnek”,
Kiskutyám és Macsekom is velem tarthatnak, Nélkülük én sem megyek.

 

Húzzál bele az egészséges hittudomány tanulmányozásába, hogy ne mondjál olyan nagy hülyeségeket. Talán elég csak az újszövetségben szereplő oly sok analógiára felhívnom a figyelmedet, de az Ószövetségben is van bőven -, amelyek az evilági és a túlvilági életre vonatkoznak.

 

Pl. "nem iszom a szőlőtőnek gyümölcséből, mígnem újonnan iszom azt az Isten országában," stb.

 

Ama szegényes gondolataidat pedig, hogy az ottani élet valamivel is szegényebb lesz az itteninél a hívők számára, gyorsan dobáld ki magadból. "Amiket szem nem látott, embernek szíve meg sem gondolt, amit Isten készített az őt szeretőknek.."

Előzmény: fejgerinchúroska (882)
fejgerinchúroska Creative Commons License 2009.04.12 0 0 887
Nagyon Szép Húsvétot! (holtaknak is:P)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.03.15 0 0 886

 

Szerintem sem csak emberek között leszünk odaát.

Előzmény: fejgerinchúroska (884)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.03.15 0 0 885

 

Biztos, hogy a világmindenség és az élet tele van feltáratlan titkokkal. Az is biztos, szvsz, hogy a szeretetről is keveset tudunk.

 

Hoztam neked megint egy irodalmi példát.

Bächer Iván: Névsorolvasó c. könyvét olvasom, nagyon jó könyv, nem győzök idézgetni belőle a beszélgetéseimben.

 

"Egyszer ültem egy kórházi folyosón, este kilenckor, télen, félhomályban, mellettem ült egy feleség, szétoperált aggyal, gyerekké téve rég, kopaszon. Mellettünk ültek a többi szobatársak is, négyen. Neurológia, csupa eszement. Odabenn a kórteremben a hatodik üvöltve haldoklott, nem bírt senki megmaradni ott. Ültünk némán, órák óta ültünk a folyosón, hallgattuk az üvöltést, a halálüvöltést. A feleség cigarettát szítt, mert ahhoz ragaszkodott, az éltette, mindenki tudta ezt, neki szabadott, még ott a folyosón is. Csend volt, üvöltő sötét csend. Kórházi este, akik tudja, tudja. Aztán egyszer csak megszólalt a bolond feleség, akinek, ahogyan ő mondogatta viccesen, kivették az agyát.  "Tudod, sokáig azt hittem, hogy az élet olyan, mint egy regény. Most már tudom, hogy az élet nem olyan, mint egy regény. Hanem olyan, mint a Biblia."

Előzmény: fejgerinchúroska (884)
fejgerinchúroska Creative Commons License 2009.03.14 0 0 884
Kedves Tőled , h megelőlegezed:)
A monosteisták szerintem azt masszívan lenézik, jobb esetben megmosolyogják, ha valaki szeretetben egyenértékűnek tartja az állatát, azt tapasztaltam még sok állatorvos is teljesen degenerált hülyének néz sok gazdát(számtalan az is), és mintha kötelező lett volna ezt a hivatást választaniuk, de ez nem ide tartozik.
A politeista lélekvándorlásban hívők is azt tartják, hogy biz. állatokban az elhunyt emberek lelkei lakoznak, szóval nem önmagát az állatot tisztelik. Sokaknak büntetés, h állat képében születnek stb. Ez nekem azért tartozik a Félsz-e a halál témájához, mert hihetetlen undorral tölt el elképzelni, h van egy létakármi, mindenféle csak emberi lélekkel összezárva örökkévalóságban, még csak az sem marad meg reménynek , mint az életben, h meghalsz és megszabadulsz attól az állapottól, amiben benne kell lenned.
Én nem csak kutyák és macskák esetében, hanem közösségekben élő számtalan faj egyedei egyéniségében vélek olyasmiket, mint amivel az emberek is rendelkeznek, értelem, szeretet stb., amik nem hiszem, h kevesebbek az emberénél.
Előzmény: Jávorfácska (883)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.03.13 0 0 883

 

 

Van egy topik itt a halálon túli világról:

 

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9107226

 

 

Szerintem kutyák és macskák is jöhetnek.

Előzmény: fejgerinchúroska (882)
fejgerinchúroska Creative Commons License 2009.03.12 0 0 882
Mit csinálhatnak most az elhunyt Lelkek?
Milyen lehet érzékszervek nélkül?
Nekem az egyik legfontosabb; ha marad belőlem valami az „öröklétnek”,
Kiskutyám és Macsekom is velem tarthatnak, Nélkülük én sem megyek.
Jávorfácska Creative Commons License 2009.03.08 0 0 881

 

Igen, úgyis, mert aki valakit valóban szeret, akkor minden tőle telhetőt megtesz azért  a másikért, még ha a sír széléről kell is visszahoznia. Gondolom egy haldoklónak is könnyebb, ha valaki  fogja a kezét.

Előzmény: Barátocska :) (880)
Barátocska :) Creative Commons License 2009.03.08 0 0 880
Igen, de ezt úgy is megfogalmazhatnánk, hogy "mi minden történhet, ha szeretünk" :)
Előzmény: Jávorfácska (879)
Jávorfácska Creative Commons License 2009.03.08 0 0 879

 

És még arra is, hogy  mi  minden történhet, ha  nem mondunk le egy emberről.

Előzmény: Jávorfácska (878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!