Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2001.02.10 0 0 372
Tribill:
"Nem a Matáv a drága, hanem a pannon a westel és a vodafone!"

Ha nem tudnád, a westel már a matáv tulajdona. Tehát ha a westelt mondod drágának, akkor a matávot is.

Előzmény: Tribill (363)
John Zero Creative Commons License 2001.02.10 0 0 371
Tribill:
A matáv(kábel) évek óta hitegeti az embereket, hogy a kábeltv-s hálózatán Internetezni is lehet majd. De mikor? A válasz mindig: fél év múlva.
Előzmény: Tribill (364)
John Zero Creative Commons License 2001.02.10 0 0 370
Tribill:
Ha már a mobiloknál tartunk: hogyan lehet szerinted, hogy a Matáv->mobil irányba drágább a percdíj, mint fordítva?

Szerintem csak úgy, hogy a matáv ott próbálja megszedni magát, ahol csak tudja.

Érdekes módon a mobil-mobil hívás (eltérő szolgáltatók között) olcsóbb, mint a matáv-mobil hívás.

Előzmény: Tribill (369)
Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 369
Az ilyen hazugságokat az index és az euroastra-szerű képződmények terjesztik.
De amíg az euroastra az abszolut dilettánsok gyülekezőhelye, velük ellentétben az index "profi" módon hazudozik és szít hangulatot.
Az index-en soha semmiről nem láttatok még ppp alapú összehasionlítást, kizárólag a távközlési díjakról. Ilyen módon bármi ellen lehetne hagulatot gerjeszteni: a kenyérárak, a lakbérek, s különösen a mobil percdíjak ellen. ((Ez utóbbiak ellen még jogos is lenne)
Ezekről azonban -garantálom nektek- soha nem fogtok ppp alapú összehasnlítást olvasni itt az index-en.
Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 368
"a deutche telekom osszes bevetelenek kb.: 25%-at a matav adja."

Ez is hazugság, most néztem meg a cégek eredményadatait: a Matáv kb. a 3-4 %-át adja a DT bevételének.

Ezt a hülyeséget is az Index-en olvastad, ugye?
Akkor már értem miért akarnak itt egyesek tünteteni....

Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 367
Más téma: az egy mobilvonalra eső nyereség kb. a duplája a vezetékes vonalakra eső nyereségnek. Lásd: matáv (+westel) és pannon eredményadatai.
Pedig a pannon és a westel állítólag "kőkemény" versenyben vannak egymással, míg a matáv -szerintetetek- visszaél monopolhelyzetével. Szegény, szegény, Index által agymosottak... :-(((
Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 366
Megfigyeltétek? Az Index pl. most is csak a mobilsugárzás daganatokozó hatását CÁFOLÓ cikket tett közzé. A máshol megjelenő, ezzel ellentétes eredményeket publikáló cikkek meg sem jelennek az INDEX-en. (Ha ti láttatok már ilyet az INDEX-en, linkeljétek be ide) Ennyit az INDEX elfogfulatlanságáról:(
Alapító támogató: pannon gsm...
Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 365
Graffiti: a matáv összekapcsolási díj jelenleg 20 %. (Lásd: HVG mostani száma)

Azaz pl. a 160 Ft-os mobil percdíjból 32 Ft a matáv-é, ha például a Pannonról hívsz egy vodá-s számot. A maradék 128 ft-on osztozik a 2 cég, tehát 64 Ft marad a Pannonnál, s 64 kerül a vodához is. Ha holnaptól a pannon nem 160 ft kérne percenként, henme csak 40-et, akkor 8 ft lenne a matáv-é, s neki még mindig maradna 16 ft-ja, azaz pont annyi, mint amennyit az osztrákok kérnek csúcsidőben.
Sajnos te is csak Index-et olvasol, s az agymosás, -hozzászólásaidat olvasgatva- szinte tökéletes.

Előzmény: graffiti (343)
Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 364
No, leadom mégegyszer telement elgépelésekkel:

Ennyi hülyét! A matáv telefonos díjait ne az UPC kábeles díjaival hasonlítsátok, mert ez értelmetlen! A Matáv ahol nyomul a kábeltv-ben olcsóbb díjakkal jöt ki mint a UPC. (Lásd: Szeged)
Más telefonos cégek (például: vivendi, vagy Austria Telekom) áraival szabad csak összehasonlítani a matáv díjait.

Akinek meg van UPC-je, az minek itt tépi a száját és miért nem fizet rá elő???

Mégegyszer a gyengeelméjűek kedvéért is:
A Matáv online díjai alacsonyabbak sokkal, mint az osztrák online díjak. Ez TÉNY. Lehet ellenőrizni: www.telekom.at és www.matav.hu

Az osztrák csomagoknál kedvezőbbek a Matáv csomagjai, ez is tény. Az lengyel és a cseh távközlési díkakhoz képest is olcsóbbak a magyar távközlési díjak: lásd: www.oecd.org (A netezés távközlési díjait nézzétek, elvileg ez ellen lenne a tüntetés, ugye?

Nézzétek meg egyszer PPP alapon a mobilcégek díjait a nyugati, vagy cseh hasonló díjakhoz képest ! Le fogtok döbbenni!!!

Nem a Matáv a drága, hanem a pannon a westel és a vodafone! Ők tényleg drágák, bármihez viszonyítunk. Az oszrák 15 Ft-os nappai csúcsdíjhoz képest az pl. a kinti percdíj 5-10-szeresét kérek el, míg a Matáv online díja a fele az opsztráknak. (A ti cégeitek árai is nagyon magasak a vásárlóerőhöz képest, erre mérget ehettek. Aki tud ellenpéldát, ne folytsa magába.)

A mobil percdíjak pedig, akár magyar fizetéshez képest nézitek, akár nem, felháborítóan magasak, csak éppen az Index ezeket a tényeket agyonhallgatja, mert az alapító támogatója a Pannon GSM. A pannonnak nem ilyen aljas módon kéne a westel ellen harcolni, hanem például alacsonyabb, megfizethető percdíjakkal...

Miért nem várjátok ki az új csomagokat, ezek a Matáv ígéretei szerint nem lesznek rosszabbak mint a régiek? Sőt azok sem szűntem meg, legfeljebb majd júniusban...
Én a Matávnak jobban hiszek mint az Index-nek, vagy az itt hazudozó emberkéknek.

Az amerikai 20-30 dolláros havidíjak nem a matávon múlnak, ha ennyit kérhetnének, pk is adnának imngyen helyi hívást érte, csak nálunk még a mostani 9 doláros díjat sem tudják sokan megfizetni, ezért nem engedte meg ezt a telefonszolgáltatóknak a minisztérium.
(Erről már sokszor nyilatkoztak a Matáv illetékesei, csak az Index ezt sem hozta le...)

Röhej, ti parasztok vagytok az Index és a Pannon Matáv elleni sakkjátszmájában...

Szegények...

Tribill Creative Commons License 2001.02.10 0 0 363
Ennyi hülyét! A matáv telefonos díjait ne az UPC kábeles díjaival hasonlítsátok, mert ez értelmetlen!
A Matáv ahol nyomul a kábeltv-ben olcsóbb díjakkal jöt ki mint a UPC. (Lásd: Szeged)
Más telefonos cégek (például: vivendi, vagy Austria Telekom szabad csak összehasonlítani)

Akinek meg van UPC-je, az minek itt tépi a száját és miért nem fizet rá elő???

Mégegyszer a gyengeelméjűek kedvéért is:
A Matáv online díjai alacsonyabbak sokkal, mint az osztrák online díjak. Ez TÉNY. Lehet ellenőrizni: www .telekom.at és www.matav.hu
Az osztrák csomagoknál kedvezőbbek a matáv cso,magjai, ez is tény. Az lengyel és a cseh távközléesi díkakhoz képest is olcsóbbak a magyar távközlési díkjak: lásd: www.oecd.org (A netezés távközlési díkait nézzétek, eklbeileg ez eleln lenne a tüntetés, ugye?

Nézzétek meg egyszer PPP alapon a mobilcégek díjait a nyugati, vagy cseh hasonló díjakhoz képest !
Le fogtok döbbenni!!!

Nem a Matáv a drága, hanem a pannon a westel és a vodafone! Ők tényleg drágák, bármihez viszonyítunk. Az oszrák 15 Ft-os nappai csúcsdíjhoz képest az pl. a kinti percdíj 5-10-szeresét kérek el, míg a Matáv online díja a fele az opsztráknak. (A ti cégeitek árai is nagyon magasak a vásárlóerőhöz képest, erre mérget vehettek. Aki tud ellenpéldát, ne folytsa magába.)

A mobil percdíjak pedig, akár magyar fizetéshez képest nézitek, akár nem, felháborítóan magasak, csak éppen az Index ezeket a tényeket agyonhallgatja, mert az alapító támogatója a Pannon GSM. A pannonnak nem ilyen módon kéne a westel ellen harcolni, hanem például alacsonyabb, megfizethető percdíajkkal...
Röhej, ti parasztok vagytok az Index és a Pannon Matáv elleni sakkjátszmájában...

Szegények...

Gepard Creative Commons License 2001.02.08 0 0 359
Hogy a 11k Ft mihez képest sok, az viszonyítás kérdése. Ha összeveted a mai kenyér/benzin/tej árakkal, akkor szerintem teljesen korrekt.
A magyar átlagfizetéshez képest sajnos ugyanígy tünik luxuscikknek az autó fenntartása, a normális étkezés/ruházkodás/szórakozás/nyaralás... sajnos.
Hogy ez ki hobájára róható fel, az szerintem egy másik fórumot is megérne.
Üdv, Gepard

Spy a kém Creative Commons License 2001.02.07 0 0 357
Ha ilyen jól megy a munkanélkülieknek akkor elmegyek én is annak. Cseszek én eltartani őket tartson más el engem akkor!
Előzmény: TC2 (356)
Spy a kém Creative Commons License 2001.02.07 0 0 355
De nem csak te élsz itt magyarhonban ha jól sejtem. De nem is rád és a hozzád hasonlókra gondoltam.
Előzmény: TC2 (354)
Spy a kém Creative Commons License 2001.02.07 0 0 353
De Gepard,a 11eFt is borzasztó sok, a magyar átlagfizetéshez mérve nem?
Gepard Creative Commons License 2001.02.06 0 0 352
És még egy dolog:
HOGY LEHET AZ, hogy a telefonért majdnem annyit kell fizetni, ha az ember telefonál is, mint a 24 órás, villámgyors internethasználatért ( 15GB adatforgalmi korláttal ).
Vajon miért az a UPC-internetszolgáltatás fö szlogene, higy "telefonköltség nélkül"?
Ebben is biztos benn van az Index keze ugye, kedves Tribill?
Szal vigyázz, ide nem terroristák és anarchisták írnak, ahogy azt te szeretnéd, nem hülye vindózjúzerek, ahogy a Matávval rokon Mikorszopsz szeretné, hanem olyanok is, akik normálisan használni is szeretnék a netet értelmes dolgokra, mert ez most már nem egyetemisták játékszere és multicégek kiváltsága, hanem közérdek lenne.
Pár hónapja, talán egy éve volt nálunk egy kérdezöbiztos a Matávtól, és "internetezési szokásokról" meg ilyesmikröl beszélt, az ár persze csak egy kis, "mellékes" szempont volt amellett, hogy milyen site-okat ismer, használná-e meg egyéb bugyuta kérdések... azért csak nem kellene nyíltan hülyének nézni az embert, na.

Szóval NEM MINDENKIT érdekel a csigatévé, nem mindenki vigyorog hozzá és eszi tovább a maszlagot...

És most hogy így belegondolok, egyáltalán kinek szánja a Matáv ezt az egész internettel kapcsolatos csomagjának a reklámkampányát? Én egyedül azokra a nem éppen IQ-túltengésben szenvedö szülökre gondolok, aki szeretné ha a gyereke internetezne, mert "attól lesz okos", aztán lehet majd vele dicsekedni. ("szegedi csajok írjatok" effektus - na mindegy.) Ezek azok akikre a netkampány közvetve bár de hatással van, fizetnek mint a kocsis, nem panaszkodnak stb...

Szóval Matávosok, nyugodtan nyomjátok a hülye reklámkampányotokat, s bár én már nem nektek fizetek, de mégis... mert ugye állami résztulajdon is van bennetek, tehát ez a reklámkampány és tarifatábla közvetve ugyebár az adófizetök hallgatólagos beleegyezésével (?) történik.

Gepard Creative Commons License 2001.02.06 0 0 351
Ja, az 5 napot természetesen összesítve értem.
Gepard Creative Commons License 2001.02.06 0 0 350
Sziasztok! Én az UPC elöfizetöje vagyok.
Amit mondhatok: Én havonta kb. 5-napig használom a netet. (És akkor most jóindulatú vagyok)
5 nap használat összesítve ezzel a "nagyon kedvezö" 7.50-es percdíjjal kereken 54000Ft lenne!
Tessék kedves Tribill, ki lehet számolni!
Az UPC-nek ezért én ellenben bruttó (!) 11000Ft-ot fizetek.
És akkor nem mondtam, hogy a sávszélesség akár 100kiloByte/sec-re is felugorhat. (Szándékosan írtam ki, nehogy esetleg rosszul olvasd.)
Szóval itt vagy a Matáv túl (pofátlanul) drága, vagy az UPC olcsó.

És nem mondtam a 24 óra online hozzáférést, és nem mondtam azt, hogy míg a Matáv egy kész hálózattal tudott nyitni (vajon hányszor fizetteti még meg ezt a hálózatot az országgal...) addig a UPC-nek ki is kellett építenie azt.

És még nem beszéltem az ügyintézésröl sem...

Szóval ha ezeket a tényeket is rá tudod verni az Indexre és a Pannonra, akkor szerintem azonnal menjél el politikusnak. :-)

ittmindennévfoglalt Creative Commons License 2001.02.06 0 0 349
bocsi, ez zavarosra sikerült...nem volt szándékos.
ittmindennévfoglalt Creative Commons License 2001.02.06 0 0 348
Ezekről tudok, de könyörgöm, PRÓBÁLJ NETEZNI PERCENKÉNT 7.50-ES PERCDÍJJAL, EMBER!!!!!!!!!!!!!!!!!
ÉN LEGALÁBBIS NEM VAGYOK MILLIOMOS!!!!!
ittmindennévfoglalt Creative Commons License 2001.02.06 0 0 347
Tribill!!

Nem ártana VÉGIG elolvasnod a hozzászólásomat, ha reagálni akarsz rá!!!!!!

Zoley Creative Commons License 2001.02.05 0 0 345
"miiiiiiiiiii????????? hogy magyarorszagon a legolcsobb a netezes?"

Igen. Abban a korzetben, ahol (tobbek kozott) en is lakom.... 2,25HUF _brutto_ percdij ejjel-nappal. Ja, van atalany is ejszakara havi kb. 5000HUF. Egyebkent 29-es korzet es Monortel a szolgaltato [mar tobb mint egy eve az UPC tulajdona]. www.monortel.hu :)

Előzmény: newjuzer (342)
Atled Creative Commons License 2001.02.05 0 0 344
Csaó mindenkinek!
OFF
Egy talán nem is olyan rossz 5let:
A Magyar Autóklub a benzináremelések hallatán tagjaitól 5 liter benzin árát kérte el egy non-profit benzinkúthálózat létrehozására.
A "hálózat" létrejött,és aki anno befizette az 5 liter benzint,az kapott egy kártyát,mellyel lényegesen olcsóbban kapott benzint a Magyar Autóklub kútjainál.
Forrás: Metró ingyenes napilap.
Nincsenek infóim arra,hogy mennyire igaz a hír(ha valaki tájékozottabb ebben,szóljon hozzá.)
ON
Szerintem össze kéne fogni.Lehet,hogy nem 5 liter benzinbe kerülne,de MINDANNYIAN jobban járnánk hosszú távon egy MAGYAR,és a FELHASZNÁLÓK ÉRDEKEIT SZEM ELőTT TARTÓ telefontársasággal.
Várom a hozzászólásokat!
Halihó!

graffiti Creative Commons License 2001.02.05 0 0 343
OFF

Tribill,

te annyira sötét vagy, hogy leárnyékolod a saját mobilod... :-)

Hallottál már az interconnect, vagyis összekapcsolási díjról?

Ha egyik mobiltársaság telefonjáról hívod a másik mobilcég telefonját, akkor azon szépen keres a Matáv, ugyanis az összekapcsolási díj az ő monopóliuma. Nem mellesleg: ez az összekapcsolási díj az Európában megszokottak többszöröse.

S ez az a díj, ami ellen a Pannon és a Vodafone régóta tiltakozik - a Matáv tulajdonú Westel érdekes módon hallgat.

Az Index rágalmaid pedig, hmm, mezei hazugságok. A cikkek fent vannak az archívumban, könnyen lehet cáfolni.

Előzmény: Tribill (323)
newjuzer Creative Commons License 2001.02.04 0 0 342
miiiiiiiiiii????????? hogy magyarorszagon a legolcsobb a netezes? na ekkora full lame beszolassal 5 ev netezes alatt sem talalkoztam. (komolyan) te aztan viszed a palmat baratom! europaban magyarorszagon a legdragabb(!!!) a net. lengyelorszag a masodik ok a hazainak a 40%-aert netezhetnek. ez a szomoru igazsag. (legalabbis mindenkinek csomag nelkul :-) bye!
newjuzer Creative Commons License 2001.02.04 0 0 341
re! szerintem a matavos/matavnetes ugyfelszolgalatosok dolga, hogy a jelentosebb forumokon "inkognitoban" probaljak vedeni a matav munder becsuletet :-) erdekes, hogy minden forumon van egy-egy ember aki ugy beszel mint egy matav reklam. :P (azt is mondja mint a matav reklam es pont annyira nezi hulyenek a tobbi juzert. np.)
Istenem Creative Commons License 2001.02.03 0 0 340
Ügyes húzás, Tribill. Áttereled a gyanút az Index-re és a Pannon GSM-re, holott ez a fórum akárhol lehetne, mint ahogy ehhez hasonló fórumok sok helyen vannak. Viszont a tüntetés NEM a mobilszolgáltatókat célozza meg, hanem az általános telefontarifákat, és senki sem kérdezte, hogy a Pannon ill. a Westel mekkora díjakat szab, mivel az nem, vagy csak alig érinti a netezőket és a hagyományos telefonhasználókat. Érdekes módon a Westel-t nem említed meg, mint az árkartell másik haszonélvezőjét, talán mert az a kedvenc Matávod tulajdona.

Az amerikai alapdíjak nem mérvadóak, mert ott az átlagkereset is sokkal magasabb, mint nálunk, és akárhogy is nézem, az isdn havidíja plusz az átalánydíj 8500 Ft körüli, ami az általad említett amerikai tarifák élmezőnyébe tartozik, ráadásul itt csak bizonyos időszakokra érvényes az átalánydíj. Az új csomagok pedig egyáltalán nem biztos, hogy jóbbak lesznek. Különben minek lenne váltás, és minek szüntették volna meg a Mindenkinek csomagot? Annál jobb már csak a teljes hóra érvényes átalánydij lett volna.

"Az Index felbújtott benneteket, s ti nem sejtitek most sem, kinek vagytok a játékszerei?" -erre a válaszom:

"A Matáv felbújtott téged, s te nem sejted most sem, kinek vagy a játékszere?" - remélem hamar rádöbbensz, mielőtt még túl késő.

Előzmény: Tribill (323)
Istenem Creative Commons License 2001.02.03 0 0 339
...ha 06 51-el kezdődnek. Na és melyik internet-szolgáltató behívószáma kezdődik 06 51-el, kedves Tribill? Csak nem a Matávé? És ez cseppet sem jelenti azt, hogy a saját malmukra hajtják a vizet, ugye? Abban a 'temérdek' jóindulatban, amit felénk mutat a Matáv valahol mindig ott bújkál a kizsákmányolás. Ezt akadályozná meg a szabad verseny, ha lenne. Hiszen még a Matávnak sem érdeke az előfizetői elvesztése, de mivel nincs kitől félni, aki elvenné őket, gátlástalanul kihasználják őket, de most, hogy a távolban feltűnt a Messiás, az UPC, aki minőségben toronymagasan (és ezzel a szóval messze nem tudom érzékeltetni a színvonalbeli különbséget...) veri a Matáv szolgáltatásait, aki egy utolsó elkeseredett rohamban megpróbálja egy image-váltással és kedvezménynek látszó ajánlatokkal megtartani előfizetőit, mielőtt az egyre több helyen beinduló UPC kábelnet és telefonszolgáltatás lassan, de biztosan hódít teret a telekommunikációs cégek között. Úgy látszik te sem lehetsz valami tájékozott, ha nem tudtad, hogy kb. 2-3 szolgáltató használ 06 51-es behívószámot...
Előzmény: Tribill (332)
originalqszi Creative Commons License 2001.02.03 0 0 338
Csak pofázással, tiltakozással, tüntetéssel, trágár szavak illetésével, mocskolódással......egyébbel sajnos nem:(((((((((((((((((((((((((((((
Valaki elképzelte már, hogyha még az átkos tartana milyenek lennének a tarifák????
newjuzer Creative Commons License 2001.02.03 0 0 337
ezt mas forumba is beirtam de ide meg helyenvalobb: a matav (es leanyvalalatai, pld.: matavnet) tulajdonosa a deutche telekom. ez (a nevebol kitalalhato) egy nemet orszagi szolgaltato. a deutche telekom osszes bevetelenek kb.: 25%-at a matav adja. nemetorszagban 90millio ember el, magyarorszagon pedig 10millio. np. akarhogy nezzuk, ez: kizsakmanyolo kapitalizmus

Molli Creative Commons License 2001.02.03 0 0 335
Sziasztok! Lehet, hogy most setétkének néztek engem, de igencsak megkavarodtam.
Mikortól él a Matáv emeltdija ? Február 1-től, vagy júniustól? Magyarul: van még a 150 Ft-os éjszakai kedvezmény, vagy nincs?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!