Alapinformációk elérhetők a Kinizsi Százas hivatalos honlapjáról: www.kinizsi.org. További információ: bakancsos-szurikata.hu/kinizsi/ - Az eddigi Kinizsik áttekintő táblázata A következő, 42. Kinizsi időpontja 2024. május 25. (szombat).
Nekem is ki kellett próbálnom ma napközben, mert elfelejtettem a korábbit, de ott van az "elfelejtett jelszó" link, és akkor jön egy mail amit követve könnyen meg tudsz adni egy új jelszót.
Arra kell csak figyelni, hogy a mail könnyen a spam mappába kerül, onnan kell előszedni.
Igen, készítek listát, várom is a jelentkezéseket az eddigi formátumban.
Ami az itiner füzetet illeti, idén is közel áll a szívemhez mert kicsit újra kivettem a részem a készítésébôl, de errôl késôbb hogy meglepetés maradjon :)
Fél három felé felébredtem, és a visszaalvás előtt még beneveztem. Én is a 6:45-ös indulást választottam, bár ennél fontosabb volt, hogy idén ne a rajt előtt, a gimnáziumban kelljen átvenni a rajtlapot. Még bőven sikerült alternatív helyszínt választanom.
A kutya negyedórával az ébresztő előtt műsorozni kezdett (nem az enyém, ő békésen szundított volna még), ezután úgy döntöttem, hogy nem szundítok vissza, hanem benevezek. Börninek (igen, így) hála, az első időintervallumba sikerült.
Az általad elmondottakhoz annyit fűznék hozzá egyrészt, hogy tavaly volt 5000 Ft a nevezési díj, 2019-ben pedig 3500 Ft volt (2020-21-ben nem került megrendezésre a túra). Ez a tavalyi évhez képest 50%-os, a négy évvel ezelőttihez képest 100%-os emelés. Talán már az a mérték, amire felkapja az ember a fejét.
Másrészt ez az a túra, ahol a nevezettek száma is fix, szóval nem számít, hogy hányan jönnek el, mert már befizették a nevezési díjat. És a visszalépésekből, várólistán előrelépésekből jön ki az, hogy 1300 főre tervezik a költségeket, de mondjuk 1500 ember fizeti be a nevezési díjat. Pont emiatt nem játszik az sem, hogy rosszabb év van, mert ebben a struktúrában a rendező nem járhat rosszul. Ha szakad az eső, és csak 500 fő indul el a túrán, pont annyi lesz a bevétele, mintha ott lenne 1300 ember. És a túra hírneve, "rangja" miatt az is nehezen fordulhat elő (még), hogy egyáltalán nem nevez be előre 1300 ember, hanem mondjuk csak 300 fő.
A fentiektől függetlenül elmondhatom, hogy nekem mindegy hogy mennyibe kerül a túra. Mint ahogy az sem érdekel, hogy mekkora a nyeresége az egyesületnek a túrából, bár gondolom nem talicskával tolják ki a pénzt a házipénztárból. A mai világban senki sem ingyen csinálja a dolgokat, azok az idők már elmúltak. (Bár van még pár becsületkasszás rendezvény.)
A Gerecse 50 szerintem jól példázza, hogy mi mindent lehet csinálni egy népszerű teljesítménytúrával, ha mögé teszik a marketinget és a piaci szemléletet: kötelező online előnevezés, bankkártyás fizetés, a túrázó által kinyomtatandó rajtlap, a nevezési díj 4500 Ft, az ellenőrzőpontok száma a felére csökkentve, ellátás útközben egyetlen ponton (bár a célban van meleg étel), digitális oklevél.
Nyilván van ezeknek is előnye, de valahogy nekem nem tetszik. A Kinizsi Százas kapcsán itt még nem tartunk, örüljünk annak, hogy még van ez a túra, így ahogy most van.
Abból az x Ft-ból nem csak az itiner-oklevél-jelvény-pecsétek koptatása-útközben kapott ellátmány a költség, hanem az n+1 hatósági, és egyéb engedély, az útvonalra kitelepülő emberes pontok logisztikája, az egészségügyi személyzet, a meghatározott helyekre kirakott mobil wc és minden egyéb, amit a rendezvény engedélyezéséhez előírnak az érintett hatóságok, illetve szervezetek. És ezen költségek jelentős része adott bejelentett/engedélyezett létszámra fix, attól függetlenül, hogy ténylegesen hányan vesznek részt a rendezvényen. ja, és egy jobb év eredményéből tartalékolni is kell, mert egy rosszabb évet is ki kell gazdálkodni.
A P85 az logisztikailag jóval összetettebb feladat volt, mint a K100, nagyon sok emberes/ellátmányos pontot kellett kirakni/begyűjteni. Az egy terepfutókra tervezett, de gyalogos tempóban is teljesíthető rendezvény volt, az átlagosnál jóval magasabb (mennyiségben és minőségben is) színvonalú ellátással. Hogy ott mennyit költöttek erre, és mennyit a "kötelezőkre" (engedélyek, eü. személyzet rendelkezésre állása és hasonlók), azt ne keverjük ide - ahogy azt sem érdemes firtatni - és ez a Kinizsi 100-ra is igaz - hogy a nevezési díjakból mennyi marad a rendezvény végén a rendezők zsebében. Egyébként ha csak azt nézed, mennyivel drágultak az üzemanyagok, mennyivel lett drágább egy átlagos egytálétel bármelyik valamirevaló kifőzdében, vagy épp a nyomdai költségek hogyan alakultak - az elismert, hivatalos infláció is 14-16% környékén mozog (a való ennél jóval magasabb), és nem tudom, mikori az 5000Ft-os nevezési díj, de ha több, mint két vagy három éves, akkor érthető ez a jelentős emelés. Sajnos.
0. kérdés: A P85-tel mi történt? Jópáréve nem voltam, de amikor igen, akkor kp befizetés-arányosnak láttam, az -- az egyébként igénybe nem vett -- ellátást. A K100 7 eFt-jával alapvetően -- főleg felszorozva a résztvevők várható létszámával -- az ellátás mennyisége a problémám. Még akkor is, ha kb két zsíroskenyéren kívül és semmit nem kérnék út közben. Pár sör elfogy, de ezt külön szöktam megvenni, ahol egyáltalán lehet. Ha leegyszerűsítjük: Végigmegyek a túranapon a túrán 0 forintért, meglesz a "fíling", annyi a veszteség, hogy nem kapok csodagulyást Tatán. Jelvényem van már vagy 15, olymindegy, hogy lesz-e eggyel több. [Valahogy mindig a TM és a MB költség és szolgáltatás-arányával vetek mindent össze. Az szerintem rendeben van) Egyszer már boríthatna egy szervező és közzétehetné a bevétel-költség adatait. Jópár szervező lenne, akinek még külön támogatást is küldenék, hogy jövőre kevesebb minusszal (értsd: önkéntes befizetés mellett) szervezzék meg túrát. Ezzel együtt idén még befizetek, feltéve, hogy nem maradok le a létszámkorlát miatt. Menjetek! N
Köszönöm a kiegészítést, én csak ránéztem, hogy éppen tavaly mennyi volt egy Piros 85 nevezési díja, nagyságrendileg ennyi.
Mondanám, hogy nem az összeg a lényeg - bár azért hogy éppen 30 ezer vagy 50 ezer, az lehet már annyira nem mindegy. Nagyon messze van egymástól az, amikor egy egyesület rendez egy vagy két teljesítménytúrát egy évben (szerencsére még vannak ilyen egyesületek); vagy éppen egy másik minden héten kettőt a Budai-hegységben; vagy éppen egy cég tisztán a profit miatt csinál egy terepfutóversenyt.
Nekem az a kedvencem, hogy a soktízezres nevezési díj mellett ott vannak még a különböző szponzorok hozzájárulásai (anyagi, természetbeni), de a lebonyolítást szigorúan önkéntesek végzik. Akik ellátást mondjuk kapnak, meg egy pólót is mondjuk, de pénzt biztosan nem, hiszen akkor már ugye be kellene jelenteni őket az adóhatóságnak. És ezek az önkéntesek tényleg elhiszik, hogy amit csinálnak az jó (és valahol jó is), de közben ingyen termelik a profitot annak a cégnek, amelyik szervezi az eseményt.
Mindegy, mindenki maga dönt, hogy milyen esemény szervezésében, lebonyolításában működik közre ingyen, pénzért, és arról is maga dönt, hogy milyen eseményen vesz részt, pár ezer forintért vagy sokezerért. De aztán ne lepődjünk meg, amikor már nem lesz önkéntes vagy éppen résztvevő; vagy akár szervezett túra.
Ja, igazából én is csak úgy nyugtáztam, hogy emelték a nevezési díjat, mert inkább örültem annak, hogy nem kell orvosi igazolással bajlódni. Bár tisztában vagyok vele, hogy a kettő között nincs összefüggés.
A teljesítői listára tavaly néha ránéztem, hátha felkerültek az adatok, de aztán már nem is foglalkoztam vele. Ez egy ilyen túra. És igazából tényleg mindegy.
Személy szerint én értékelem és tiszteletben tartom, hogy kihagyod, azt gondolom, hogy ez egy lehetséges út. Biztos sokan fognak így tenni.
Többször boncolgattuk már itt a szervezők hozzáállását bizonyos kérdésekhez, a rendezéssel kapcsolatos dolgokat. Azt gondolom, hogy ez a túra azért is sajátos (még) a többi mellett, mert én úgy érzem, hogy a profinak mondható körülmények ellenére a szervezők még mindig hobbiként élik meg, és ez még mindig megkülönbözteti a sok egyéb teljesítménytúrától, ahol nyilvánvalóan a profit a cél. És most a különböző futóversenyekről nem is szóltam. A Piros 85 egy érdekes dolog, jól példáz sok mindent, többek között azt is, hogy bőven megéri 20-30 ezer Ft-os nevezési díjakkal operálni, mert van egy szűk(ebb) réteg, amelynek tagjai ilyen összegek mellett is úgy gondolkodnak, hogy ez nekik jó így.
Én személy szerint több pesti futóverseny és a Balaton-átúszás kapcsán "szavaztam lábbal" már jó ideje, nem pusztán az egyre növekvő nevezési díjak miatt, hanem inkább azért, mert a szolgáltatásokat illetően nemhogy többet kaptam volna, hanem épp ellenkezőleg, kevesebbet. Valahol lehet, hogy mindannyiunk számára van egy pont. És nyilvánvalóan nem arról van szó, hogy nem tudnánk kifizetni a megemelt összeget.
Megjegyzem, várjuk meg az idén (vélhetően) újra megrendezésre kerülő Iszinik nevezési díjait is... Tippem szerint több lesz mint 7000 Ft. Tudom, más a szolgáltatás is.