Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 156

Köszi a választ patopal

 

Egyébként őt néztem ki:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ssangyong/musso/ssangyong_musso_d_0029-4310622

 

A váltó próblémáról én is olvastam,hogy sürűn kell nézegetni és Autómata váltó olajat ajánlanak hozzá + a váltónál valami szimeringeket kell kicserélni és akkor nem folyik annyira az olaj.Ezen kívűl még az első hajtás szokott rosszalkodni a használok szerint. Meg a kézifék bowden.

 

Felnézetm a Bárdi oldalára és pl a kuplung szett jóval olcsóbb mint az én Focusomhoz. Az hogy nem egy sebesség banok nem zavar. Inkább városban használnám mint terepen és a fogyasztására is jókat írtak.

 

Ezeken kívűl van még valami amit kell róluk tudni?

Előzmény: patopal (154)
Pamina Creative Commons License 2010.12.07 0 0 155

nnna, ezt jól nem vettem észre :(

érdekel még?

Előzmény: rtrans (151)
patopal Creative Commons License 2010.12.07 0 0 154

Nekem 5 éve van, nem drágább a fenntartása mint egy hasonló kategóriájú autónak. Alkatrészben a karosszériaelemek nehézkesek, a motorhoz merciként lehet majdnem mindent kapni, nekem eddig nem volt nagyobb problémám vele. A manuális váltóra oda kell figyelni mindíg legyen benne elég olaj.

Az első nehézség a megfelelő példány megtalálása lesz, mert általában nagyon leamortizáltakat találni a piacon, jelenleg a kínálat is elég kicsi.

Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 153

Sziasztok!

 

A bövűlő család miatt gondolkodtam egy olcsóbb terepjáron és a Ssangyong Mussot nézegetem mostanában( A másik jelölt a Hyundai Galloper) Régebbi és ujabb hozzászolásokat olvasgatva kicsit kezdek elbizonytalanodni. Van valakinek friss 2010-es tapasztalata a Mussoval kapcsolatban? Tényleg nagyon megbízhatattlanok és nehéz hozzájuk alkatrészt szerezni? Na és a fentartásuk is húzos?

 

Köszi a válaszokat!

dzseni33 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 152
Üdv! Most nézegetek egy Korando Familyt,mi a véleményetek rola?? Érdemes belevágnom?? Audi 80-om van jelenleg ,ez lenne cserélve.. Köszi a javaslatokat,véleményeket elöre is!!!
rtrans Creative Commons License 2010.08.29 0 0 151

Üdv! Engem érdekelne a ssangyong,csak írj egy pár sort az állapotáról, és egy árat. Üdv:rtrans

Előzmény: Pamina (150)
Pamina Creative Commons License 2010.07.13 0 0 150
Forgalomból kivont Ssangyong Korando Family eladó.
Mélem publikus.
Nagybali Creative Commons License 2010.02.08 0 0 149

 

Köszi!!

 

Fel fogom hívni őket.

 

Üdv:

 

Nagybali

Előzmény: patopal (148)
patopal Creative Commons License 2010.02.07 0 0 148
Próbáld itt: húsz/ötszázhetven-harminc-24. Ez a legolcsóbb hely.
vagy bontóban próbálkozz.

Előzmény: Nagybali (147)
Nagybali Creative Commons License 2010.01.28 0 0 147

 

Üdv Korandosok.

 

Van egy Daewo Korando DLS terepjáróm. 2,9 merci mototoros.

Hátulsó fék javító készletet szeretnék venni de gyárilag nem rendelhető csak komplett fék kengyel.

Tudja e valaki hogy mivel helyettesíthető a karmantyú és a porvédők?

Leginkább a porvédő a kérdés mert karmantyú beszerezhető dugattyú méret alapján de a povédő az sajnos nem egyszerű. A fék kengyel belül hornyolt amibe bele kell ülnie a porvédő gyűrű munkahenger felőli oldalának.

Egy budapesti szervízben adnának 15 000 Ft + Áfa ért oldalanként de nagyon sokallom.

A Merciké Tojotáké 2500 Ft + Áfa ba kerül darabonként.

 

Üdv Nagybali

tyby01 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 145
Keresek musso válltót 2.9 disel nem bovdenes 1996-os
szatesz69 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 144
Sziasztok.most szemezek egy mussoval.Motorhibás,beállt a motor amúgy korrekt állapotban van.Kiváncsi lennék rá,hogy kb mennyiből lehetne megúszni egy felújitást,és hogy megéri-e szerintetek.Tudom hogy hibalista nélkül nehéz,de ha valaki véleményt mondana ,az jó lenne.előre is köszi.
LeszittVigasz Creative Commons License 2008.08.19 0 0 143
Sziasztok,

I-es Punto-t cserélnék Daewoo Nubirára (5 éves, azt hiszem az első széria(?)).
Előbbivel már 120.000 km-nél rengeteg bajom volt, utódjával nem járnék így?

Előre köszönöm.
ModalSplit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 142
Jó autó, nekem bevált. Könnyű kasztni, ahhoz képest erős (1.3) motor, fogyasztás 6-8l között.
Előzmény: twobush01 (141)
twobush01 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 141

Segítség!

Megbízható, olcsó fenntartású, strapabíró kocsit keresek, és találtam egy Kia Pride-ot. Mennyire mondható ez el erről a kocsiról?

Előre is nagyon köszönöm

Loupe Creative Commons License 2008.01.02 0 0 140
Sziasztok!
Kia Pride-hoz (évj.:2000 1,3 benzin) keresek hűtőt, hűtőventilátort, első hejzetjelzőket,
bal 1. indexet. Új, vagy bontott mindegy. Ha jó bontót tudtok az is érdekel!
Buckey Creative Commons License 2007.10.20 0 0 139
Sziasztok!
Tegnap ültem egy Hyundai Atosban. Azonkívül, hogy kicsi kívül és tágas belül, olyan volt a hangja menet közben mint a régi Ikarus buszoknak. Olyan jót nevettem! Ez gyárilag ilyen, vagy van valami baja a kocsinak? Esetleg váltó gondja van?
easybird Creative Commons License 2007.10.06 0 0 138
Igen le van ülve a fórum :-(
Terepjárók , egyéb hajtásláncok javitása rövid határidővel.
Előzetes bejelentkezés: easybird@freestart.hu
csovi3 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 136
sziasztok! hogy jól induljon a nap!


http://videa.hu/main.php?page=play&v=iTs4WNHED3gyEGLO



:)
egyronin Creative Commons License 2007.04.10 0 0 135

Sziasztok!

Tud valaki infót adni régebbi Korando-ról (mondjuk '94-es), miért jó, miért nem? Mi a gyenge pontja a motornak?

Előre is köszönöm.

beni troo Creative Commons License 2007.02.05 0 0 134

Sziasztok!

Érdeklődnék a Korando K9-ről? Mi jót-rosszat lehet elmondani róla? Nem kiárt, hogy a közeljövőben komoly vételi szándékom lesz e típus felé! Ezért szeretnék minnél többet megtudni róla, de még semmit se tudok!

Előre is köszi!

patopal Creative Commons License 2006.11.09 0 0 133

a www.ssangyongclub.co.uk  oldalról letölthetsz manualokat regisztrálás után, ha megy az angol.elég segítőkész társaság. ha nem megy így akkor dobj egy mailt a címemre.

Előzmény: berge (132)
berge Creative Commons License 2006.10.20 0 0 132

Sziasztok

 

Ha lenne valakinek Ssangyong Musso 2,9D (1998)-ról dokumentációja ( főleg az elektromos kapcsolású összkerék, és felező érdekelne) közzétehetné, vagy az elérhetőséget megadná, megköszönném.

 

berge

aro-oliver Creative Commons License 2006.08.27 0 0 131
kösz a segítséget! ha komolyra fordul kikérném a véleményed,addig is marad az AROm "őt"legalább már ismerem,és sok év terepjárózás után nekem bevált. addig is jó autózást mindenkinek!
patopal Creative Commons License 2006.08.26 0 0 130
szeva!
a korandót felejtsd el a motor a gyenge pontja meg a többi...
a mussoval jobban jársz igaz ennyiért nem lehet kapni.
az alkatrészek drágák mint általában a japános gépeknél inkább az a baj ,hogy nem sok fut belőlük így nem mindenki tart hozzá alkatrészt és az is eredeti általában nem "olcsó" utángyártott.
ha nem akarsz többet rászánni inkább pajerot ajánlom abból sok van így bontott cuccot is könnyű hozzá szerezni..
Előzmény: aro-oliver (128)
patopal Creative Commons License 2006.08.26 0 0 129
szeva!
nekem lassan egy éve van meg kb 14ekm-t mentem vele.nem volt eddig semmi bajom vele. az a helyzet,hogy nem sok fut belőle az országban és azok 90% -a lestrapált sokadik tulaj, stb.(A legnagyobb ellenség a gondatlan spórolós tulaj).A vételkor kell okosnak és szerencsésnek akkor nem lesz gondod, de ez más kocsikra is igaz...Én is négy hónapig kerestem és sokat megnéztem de végül találtam egy megfelelőt.
A mussoból a 2,9 szívóból adtak el a legtöbbet nálunk ez nem egy erőgép de megbízható, a motorja merci cuccokkal javítható.A turbós az igazi de az a fehér hollónál is ritkább sajna nekem sem sikerült eredeti turbósat az lenne az igazi.
Most hoznak be kintről többet de csak 2 személyre vizsgáztatják ha az jó neked akkor olyat vegyél.
Ha érdekel bővebben a téma mailben keress meg
Előzmény: svegacomp (125)
aro-oliver Creative Commons License 2006.08.13 0 0 128
Sziasztok! Véletlenül tévedtem a fórumotokra, terepjáró nézegetés közben. Érdekelne a Ssang Yong Korando 2.3 D verzió. Ha valakinek ilyen autója van, kérem ossza meg velem gondolatait (alkatrészek árai, illetve azok beszerezhetőségei, fogyasztás, megbízhatóság, mire érdemes odafigyelni megvásárlása előtt), mert nagy dilemmába keveredtem, hogy egyet magamévá tegyek. A használtautó.hu-n láttam 800.000 Ft-ért. Előre is köszönöm, üdv!
krezidiesel Creative Commons License 2006.08.12 0 0 127
Én megnéztem... Szerintem semmi köze az autóhoz. Még közelebb se mentem már engedtek rögtön egy százast. 95-ös autó mindenhol tiszta rozsda volt,ahol nem ott meg folyt belőle az olaj, mint anno a dáciák, és akkora fék van rajta mint egy rolleron. 2 tonnás vasra nem tudom hogyan képzelték azt el...
Előzmény: krezidiesel (126)
krezidiesel Creative Commons License 2006.08.11 0 0 126
Én is... Melyiket? Nehogy ugyanarra izguljunk. Egyébként engem is érdekelne a vélemény!
Előzmény: svegacomp (125)
svegacomp Creative Commons License 2006.05.26 0 0 125

Hali!

 

Nézegetek egy mussót. Szerintem szép kocsi.

Érdekelne a véleményetek a tipusról, pozitívumok, negatívumok, csak korrekten!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!