Keresés

Részletes keresés

-Diaa- Creative Commons License 2022.12.14 0 0 14470

Köszönöm!

 

Már picit úgy vagyok vele, hogy max a tudomány rajtam kisérletezik, felfejtik vagy adnak új nevet ennek a dolognak. :( 

 

Előzmény: LátoGató (14469)
LátoGató Creative Commons License 2022.12.13 0 0 14469

A koronának sokféle utóhatása és szövődménye van, ami nem egy hét alatt szűnik. Ráadásul ha újra elkapod, két esélyes. Vagy csökkennek, vagy erősödnek a kellemetlenségek. Többek között előfodulhatnak látószervi problémák is. Sajnos mi is tapasztaljuk.

Amennyiben tisztázódik, hogy neked mi okozza a leírt gondokat, könnyebb lesz megoldást találni, vagy tanácsot adni.

Ha látás korrekcióval megoldható, szívesen segítünk.

Előzmény: -Diaa- (14468)
-Diaa- Creative Commons License 2022.12.12 0 0 14468

Természetesen végigjárom. Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy azóta van velem ez az extra sz@r mióta bejött a koronavírus, vakcinák, variánsok. Na mindegy lesz ahogy lesz. 

Nem voltam szkeptikus ezekkel, de azért ilyenek nem történtek. 

Nem csináltatok addig semmit, csak érdeklődtem milyen opciók vannak.

LátoGató Creative Commons License 2022.12.12 0 0 14467

Mindenképp járd végig amit előírtak!
Mondanám, hogy egy aszférikus lencse kisebb keretben nem fog annyira torzítani, pontosan belőve a magasság stb... DE! Várd meg a neurológiai és az MR eredményt, addig ne csináltass szemüveget! 

Előzmény: -Diaa- (14466)
-Diaa- Creative Commons License 2022.12.12 0 0 14466

Voltam szemorvosnál. Látótér vizsgálat újból. Elvileg jobb lett mint tavalyim. Mindent megnézett a szememen...nem lát semmit. Polatesztes ábrákat is a szemem elé tett, elmondtam mit látok ,de most elküldtek neurológushoz + MR-re...

Szemészeten elmondtam, hogy enyhén ferdén látok ,a sorokat nem érzékelem teljesen egyenesnek ( ez a tünet 1 hónapja lett vagy erősödött és már jobban érzem).  

Most az lenne a kérdésem, hogy melyik az a lencsetípus ami a  legkisebb mértékben okoz dombokat, mert minden mintha rám dőlne, erősen domborodik, torzul a tér és iszonyatos...pl.ablakpárkány kifli alakúvá válik szemüvegben, a TV mintha 1 méterrel közelebb jönne és persze ez is domborodik. 

Tudom, hogy nem ezt kell látnom, mert ilyeneket évekkel ezelőtt nem tapasztaltam. 

Borzee Creative Commons License 2022.12.12 0 0 14465

Köszönöm szépen! A héten megyek hozzájuk.

Nem gond az elfogultság, sőt! A mostani lencsém is Varilux, nagyon jó volt idáig, ráadásul amikor megkaptam, semmi gondom nem volt a megszokással, egyből tudtam hordani. Így akkor megerősítettél, hogy maradok az Essilornál.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Előzmény: LátoGató (14464)
LátoGató Creative Commons License 2022.12.10 0 0 14464

Feszl optika. Keress rájuk és menj oda. Nem fogsz csalódni.

Tudom én elfogult vagyok, de a Variluxra esküszöm. 🙂

Előzmény: Borzee (14463)
Borzee Creative Commons License 2022.12.09 0 0 14463

Sziasztok!

Budapest belvárosában és környékén (5,. 6., 7., 14. kerület), esetleg a 11. kerületben tudtok ajánlani optikát multifokális szemüveg készíttetésére?

Mindenképpen az Essilor ajánlott progresszív lencse terén, vagy a Hoya is megbízható? Első progresszív szemüvegem (ami most van) Essilor, ezzel nagyon meg vagyok elégedve, viszont látom, hogy sokan dolgoznak a Hoyával, amiről nincs tapasztalatom. Árban nagyjából hasonlóak? 

Köszönöm szépen előre is a válaszokat és a segítséget!

LátoGató Creative Commons License 2022.12.08 0 0 14462

Természetesen a műanyag nem fogja ennyi ideig bírni,ha szárazon törlöd. Tökmindegy milyen márka, még a leg ellenállóbb rétegzéssel ellátott lencse sem bírja sokáig, ha törlés előtt nem öblíted le alaposan. A törlésre használt eszközről már nem is beszélve. Ilyen igénybevétélnek az üveg valóban jobban ellenáll. Azt, hogy téged mennyire veszélyeztet munka közben, hogy szemed előtt két db üveg helyezkedik el, neked kell megítélni. 😉

Előzmény: tekesc (14461)
tekesc Creative Commons License 2022.12.07 0 0 14461

A 100-200k/db műanyag lencsét kvarc poros építőipari környezetben hányszor lehet nyállal-papírzsebkendővel tisztítani, amíg eléri a használhatósági minimumot?
Nekem most széles csatornás Zeiss üveg multi van, de a közelre látásom tovább romlott az elmúlt 7 évben, ideje lenne lecserélni. A fenti használat mellett vannak rajta látható nyomok, de a gravír azért jobban látszik.

Előzmény: opticus (14416)
seva1971 Creative Commons License 2022.12.07 0 2 14460

Jaaaaj, neeee:) Itt vagyok okoskodni már :)))

Előzmény: zsb10 (14459)
zsb10 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 14459

Inaktivitás miatt figyelmeztetve! :-)

 

Előzmény: seva1971 (14457)
seva1971 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 14458

Egyedi gyártású gyógyászati segédeszköz a pontos megnevezés. És igen, pont így kellene csinálni, ahogy leírod. azaz 2 hét megszokás után is gond van, vissza kell menni. Ezért vagyunk , hogy segítsünk. Persze mint ahogy le is írod, pontos probléma leírással.

Előzmény: -Diaa- (14456)
seva1971 Creative Commons License 2022.11.30 0 1 14457

Sziasztok! Nem tüntem ám el, csak az indamail meghülyült és nem engedett be. Látom , a csapat a régi :)

-Diaa- Creative Commons License 2022.11.28 0 0 14456

Annyit még ehhez, hogy erről sem az optikus, sem a vevő nem tehet. De és sztem ez a fontosabbik része, azzal, hogy sértegetjük a vevőt a probléma nem fog megszűnni. Attól, hogy a próbakeretben minden szuper, érhetik az embert meglepetések. 

Jövendőbeli szemüvegeseknek csak annyit mondhatok, hogy kitartás, legyenek türelemmel, de ha 1-2 hét múlva sem rendeződik a panasz, akkor ott vmi állításra szorul és ha erősködik vki, hogy már pedig jó, próbálja meg leírni mit lát és ne hagyja magát, elvégre ez egy orvosi eszköz, aminek segítenie kell, nem pedig hátráltatni.

-Diaa- Creative Commons License 2022.11.28 0 0 14455

Megyek tovább dokikhoz mindenesetre ezt elmesélem, mert a gyanúm beigazolódott. 

Tesztből olcsóbb lencsékből egy kényelmes műanyagkeretbe csináltattunk ugyanarra a dioptriára szemüveget. Na most, amivel persze minden optikában erősködtek, hogy biztos dioptria gond..nem,nem az. Amit viselek és hellyel közel jó annak magasabban ül, kisebb az orrnyerge, amit tesztelésre kaptam az kényelmes ugyan, de mintha Woodstockban lennék, minden alul elmosódik és mozog, oldalt pedig veszettül görbít pl.ablakpárkány kifli alakú. Nyilván én vagyok a ritka eset, de már másoknál is olvastam hasonlót. Mivel van összehasonlítási alapom, ebből teljesen egyértelmű, hogy bizonyos keretek nem működnek, ha megfeszülök akkor sem, pedig boldog lennék egy kényelmes kerettel.

 

punk anderson Creative Commons License 2022.11.28 0 0 14454

Köszönöm. Ilyet ajánlottak a feleségemnek, el is fogadta idő közben. Sima egyfókuszú, a dioptria se túl sok, így reméljük nagy csodák nincsenek. :)

Előzmény: LátoGató (14453)
LátoGató Creative Commons License 2022.11.27 0 0 14453

De..de..de!

Jó minőség, bár a fejlesztése nem olyan ütemű, mint a nagyobbaké. 

Előzmény: punk anderson (14449)
LátoGató Creative Commons License 2022.11.27 0 0 14452

"Nem hasonlítgatni kell, hanem átlagolni - ugyanis ebben benne van az ember szemének a változása, a vizsgálati technika különbözősége és az optometrista képzettsége, pillanatnyi hangulata..."


Ahogy lejjebb írtam, a páciens lelki állapota, éppen aktuális vérnyomása, táplálék bevitele, a vizsgálat időpontjában pillanatnyi lestrapáltsága. Relatív és szubjektív vizsgálat után, ha a fentiek stimmelnek, a végeredmény jó! 

Senki nem beszélt arról melyik optika, mennyibe kerül a vizsgálat, ki végzi, közben menstruál, vagy kielégítetlen.
Kizárólag a páciens érdekeit szem előtt tartva adtam tanácsot. Ha te otthon a 45 vizsgálati eredményt átlagolva legyártasz egy negyvenhatodikat, majd az alapján készítteted el a szemüveget, az a te kizárólagos felelősséged. No complaint! :-)

Előzmény: ruzsa janos (14450)
BrianBrown Creative Commons License 2022.11.25 0 0 14451

ok

Előzmény: PentaxMan (14421)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.11.25 0 0 14450

Hiába fogod a végén hasonlítgatni, el nem tudod majd dönteni, melyik volt a legjobb.

Erről beszélek. Nem hasonlítgatni kell, hanem átlagolni - ugyanis ebben benne van az ember szemének a változása, a vizsgálati technika különbözősége és az optometrista képzettsége, pillanatnyi hangulata stb.
Erre nem az a megoldás, hogy bemegyek egy JÓNAK VÉLT (igen, tudom, csak MAGÁN :) ) optikába, aztán egy ingyenes vizsgálat csábító hatására legyártatok egy 200 ezer forintos szemüveget - ami, az általad is írt okokból vagy jó, vagy nem.

Számomra az egyetlen logikus lépés kicsengetni néhány tízezer forintot KÜLÖNBÖZŐ vizsgálatokra, legyártatni a végeredményt (naná, hogy ott, ahol ehhez közeli volt a saját mérésük) - majd ha mégsem jó, gondosan ellenőrizni a végeredményt (a gyártásnál mindössze a pupillatávolságot, a cilinderállást, a középponti feljelölést és a feszültségmentes keretbe foglalást lehet elbaszarintani. A lencse gyártása az, ami a legvalószínűbb, hogy a leírásnak megfelelő. 

Előzmény: LátoGató (14447)
punk anderson Creative Commons License 2022.11.25 0 0 14449

Sziasztok!

 

Senki nem találkozott a márkával?

 

,,Optiswiss lencsék milyen minőséget képviselnek?"

Előzmény: punk anderson (14441)
LátoGató Creative Commons License 2022.11.25 0 0 14448

Igen! Ezért ajánlom Dr Domsa Patríciát! Te tudod.....

Előzmény: -Diaa- (14446)
LátoGató Creative Commons License 2022.11.25 0 0 14447

Erre csak annyit, ahány helyre mész, annyi eredményt fognak kihozni. Hiába fogod a végén hasonlítgatni, el nem tudod majd dönteni, melyik volt a legjobb. 0.25, 0.50 eltérés, cylinder, tengelyállás, stb... Ezek egyike sem lesz nagyon más, csak épphogy eltér, amit a laikus természetesen totál másnak hisz. A vizsgálati eredmény függ attól mikor mész. Reggel vagy délután, 2 kávé előtt vagy után, három tányér gulályeves előtt vagy után, alacsony, normál vagy magasabb vérnyomással és még sorolhatnám. 
Legjobb a kora délelőtti órákban egy normál étkezés és folyadékbevitel után vizsgáltatni. Ezt sajna a mai rohanásban kevesen tudják szem előtt tartani.

Előzmény: ruzsa janos (14445)
-Diaa- Creative Commons License 2022.11.18 0 0 14446

Mindenképpen elmegyek orvoshoz is megint, mert új dolgot is tapasztaltam és elég nagy ijedtség van rajtam...gyerekszemészetre megyek, elkezdem előlről és meglátom mi lesz. Az biztos, hogy amit más egyenesnek lát (vonal) én ferdének. Nem tudom mi ez és miért hatalmasodott el jobban... vagyis már tényleg jobban érzékelem...mert mínuszosként nekem sok minden homályba marad. 

ruzsa janos Creative Commons License 2022.11.18 0 0 14445

Egy mérés nem mérés. Ha nekik maguknak is más dioptria jött ki, én még nem gyártatnám le a szemüveget. Ekkora összegnél megérné bárhol máshol egy fizetős vizsgálat, néhány ezer forintért. Aztán akkor legalább három eredményt tudsz összehasonlítani. A technikában, ahol az alany nem élőlény, elfogadjuk ezt, több értékből átlagolunk, sőt, a kirívó eredményeket figyelmen kívül hagyjuk. Nem is értem, hogy az optikáknál miért nem természetes. És akkor senki se magyarázza el nekem, hogy nincs rá idő. A már bemért dioptria visszaellenőrzése egy nappal később, de gyártás előtt az 10 perc (lenne).

Előzmény: Laslow (14444)
Laslow Creative Commons License 2022.11.18 0 0 14444

42 vagyok. Visszavittem, előadtam. Ismét megmérték a szememet, most valóban más dioptria jött ki. Szó nélkül cserélik a lencsét másmilyenre, ami nem csak dioptriában lesz megfelelő, hanem azt mondják, azzal már nem csak közvetlenül előre fogok tudni élesen látni. Azt mondták, a lencsét amit elsőre kaptam, az emberek kb. 1%-a nem bírja, és én pont beleesek. Hát, remélem, hogy az új lencsékkel már tényleg jó lesz a szemüveg!

Előzmény: LátoGató (14443)
LátoGató Creative Commons License 2022.11.17 -1 0 14443

Nehéz így tanácsot adni.
Korodat nem írtad, de feltételezem, hogy 40 alatt vagy még. Egy ilyen lencse megrendelése előtt mindenképp nézzük a különböző távolságokat, szögeket, stb... Ezt ugye nem tudjuk hogyan zajlott. Dioptriád viszonylag erős.
Azt javaslom mindenképp vidd vissza és mindazt amit itt leírtál, nyugodtan add elő. 

Előzmény: Laslow (14440)
LátoGató Creative Commons License 2022.11.17 -1 0 14442

Hónapok óta olvasva bejegyzéseidet, melyekben szinte állandó -korrekciótól függő, vagy független- látásproblémákról írsz, Őt ajánlanám figyelmedbe: Dr Domsa Patricia.
Jelentkezz be hozzá! 06 70 430 1220

Előzmény: -Diaa- (14439)
punk anderson Creative Commons License 2022.11.16 0 0 14441

Sziasztok! Optiswiss lencsék milyen minőséget képviselnek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!