Keresés

Részletes keresés

b.bogic Creative Commons License 2014.01.22 0 0 9077

Sziasztok,

 

uj vagyok ebben a csoportban. Erdeklodni szeretnek, hogy van-e informaciotok arrol, hogy kulfoldon elo magyar allampolgarsagu, egyedulallo ember tud-e a orokbefogadni egyenesen a magyar rendszeren keresztul?

 

Kulonbozo amerikai bazisu nemzetkozi orokbefogadassal foglalkozo es Magyarorszaggal is kapcsolatban allo szervezet oldalain eltero informaciokat talaltam a kulfoldre orokbe adhato gyerekekrol. Altalaban azt irjak, hogy iskolaskoru gyerekeket adnak orokbe, paran viszont, hogy harom ev folottieket is. Harom ev alattiak altalaban egy testvercsoportba tartoznak vagy SNI-gyerekek.

 

En ovodaskoru vagy fiatalabb gyereket, gyerekeket (testverpart) szeretnek orokbefogadni, hogy mire az iskolat kezdik el tudjak sajatitani az uj nyelvet.

 

Szivesen olvasom az osszes informaciot es hozzaszolast!

 

Elöre is koszonom,

Bogi

Victoire Creative Commons License 2014.01.19 0 0 9076

Sajnos nem alaptalanul nem hiszel a jogalkotás és a józan paraszti észn kapcsolatában. De remélhetőleg ha már megvan az új születési anyakönyvi kivonat, amelyben ti szerepeltek az édesanya és édesapa rovatban, az talán tényleg azt jelenti, hogy "örökbe" kaptátok. Kivéve persze azt, ami szintén benne van a márciustól életbe lépő változásokban, hogy minimum 5 évi "utókövet" a hivatal. Na akkor majd félévente azért megvizsgálják, hogy biztosan jól neveled-e az örökbe kapott gyerekedet. Mások meg, akik ki tudnak akárhányat pottyantani, azok kedvükre kínozhatják a gyerekeiket, mert a kutya nem törődik vele és ha mégis kiderül, akkor meg senki sem hibázott vagy mulasztott. Pfff.... :(

Előzmény: hókifli (9075)
hókifli Creative Commons License 2014.01.19 0 0 9075

Na jó ha Ti így értitek, mert én valahogy egész máshogy vettem le. Nekem azt jelentette, hogy ha majd megkapjuk a mi gyerkőcünket, akkor csak 2 évre adják a határozatot, aztán utána megint jön a macera. Bár ez józan paraszti ésszel hülyeség lenne a gyerekkel és velünk szemben is. De én már rég nem hiszek a józan paraszti ész és a jogalkotás kapcsolatában! :-)

 

 

Victoire Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9074

Valami ilyesmi lehet. Számomra ez azért érdekes, mert tudomásom szerint, amelyik gyermeket nem sikerül záros határidőn belül, mondjuk 1 év alatt itthon örökbeadni, azt külföldre viszik. Konkrétan az egyik kislányt, akivel a mi gyerekünk egy nevelőszülőknél élt, egy éve vittek el Norvégiába, mivel itthon nem kellett senkinek. A tanfolyamon is mesélt a pszichológusnő ilyen történetet nekünk.

Előzmény: zsike09 (9073)
zsike09 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9073

Szerintem ez úgy van, hogy először 2 évre nyilvánítják örökbeadhatónak. Ha az alatt az idő alatt nem adják örökbe, akkor ezt felülvizsgálják. Gondolom újra elvégzik az orvosi vizsgálatokat és utána hosszabbítanak. Ha ennyi idő alatt sem sikerül a gyermeket örökbeadni, akkor bent marad a rendszerben.

Előzmény: hókifli (9072)
hókifli Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9072

A 15. oldalon levőket nem értem!

 

"gyermek örökbefogadhatónak nyilvánítása legfeljebb két évre történik, és indokolt esetben
legfeljebb két évvel meghosszabbítható"

 

Ezt Ti, hogy értitek?

Előzmény: zsike09 (9071)
zsike09 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 9071
áim Creative Commons License 2014.01.17 0 0 9070

Attól függ milyen gyermeket szeretnétek. Lehet-e roma? Korrigálható betegséget be tudtok vállani (mondjuk gyógytornára kell vinni rendszeresen)? Vagy maradandót (pl. szemüvegesség!)? Lehet-e fogyatékos? Ha igen, akkor mennyire?

 

Ha ezekre tudod a választ, akkor el is helyezheted magatokat a képzeletbeli skálán valahol 2 hónap és 4 év között.

Előzmény: Andi6565 (9069)
Andi6565 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 9069

Én még új vagyok ebben a témában. Ahogy a fórumok hozzászólásait olvasom, úgy tűnik, leginkább újszülöttet szeretnétek örökbe fogadni. Sajnos úgy tűnik a várakozási idő ( Pest megye) nagyon sok. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami elképzelésetek arról , hogy egy nagyobb gyermekre mennyit kell várni? Mi a párommal, egy 4-5 éves kislányt szeretnénk örökbe fogadni. Mivel ekkorka gyermekről van szó, nekünk az alapítványok kiesnek és hát marad a TEGYESZ. Itt viszont az országos listán is fent leszünk. Ha tudna valaki valami infót azt nagyon megköszönném.

hókifli Creative Commons License 2014.01.12 0 0 9068

Sziasztok!

Először is nagyon boldog, egészséges új évet kívánok Nektek és Családotoknak, Szeretteiteknek!

Karácsonyra mi is megkaptuk a következő hosszabbításunk.(májusban kezdtük, hogy még a nyári szabadságok előtt elkészüljön. Végül is ha azt vesszük még nincs nyár! ) :-)  A fővárosi Tegyesznél személyi változások voltak, vannak folyamatosan, szóval most igazán kitartónak kell lenni, ha valamit intézni szeretnétek. De mindent el lehet intézni, csak türelemmel! Mi lassacskán sorra kerülönk az igéretek és információk alapján. Már nagyon várjuk Őt!

Az idei évtől bevezetendő változások között van az is, hogy nem lesz ennyi "terepszemle". Nálunk ugye eddig már hatszor írták fel, hogy van fürdőszobánk, gépesített a háztartás stb. de hiszen ezt Ti is tudjátok. Most állítólag elég lesz ezt az egészet egyszer megcsinálni, és utána ha változás következik be akkor kell frissíteni csak.

Szóval kitartást Csajok, előbb utóbb minden álmunk beteljesül! :-)

Rigónéni Creative Commons License 2014.01.08 0 0 9067
zsike09 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 9066

Karácsonyi ajándékként a mai postával megérkezett a gyámhivatali határozatunk. Örökbefogadásra alkalmasnak nyilvánítottak minket, így most már hivatalosan is beálltunk a sorba :)

Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 9065

Sziasztok! Megkaptuk az örökbefogadó szülő tanusítványt végre!!! Most már "csak " a születési anyakönyvi kivonatok hivatalos másolatait kell beszerezni + a házassági anyakönyvi kivonat másolatát + a jövedelem igazolásokat. Aztán jöhet a gyámhivatal és a várakozás.....

Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 9064

Szia! Sajnos nem sok mindent hallottunk a változásokkal kapcsolatban a tanfolyamon. Annyi, hogy a nyílt és a zárt öf.-nál is visszaléphet a vérszerinti anya az örökbeadástól a gyermek 6 hetes koráig. Az öf-t követően 5 évig lesz a TEGYESZ részéről utánkövetés. A várakozási idő változik. 3 év után kapunk 1 év hosszabbítást a mostani 2+1 év helyett. És kb. ennyi a nagy változás... :-( már amiről mi hallottunk.

Előzmény: hajrá zoli (9059)
buggy01 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 9063

Ja és még annyi, hogy lesz 5 éves utánkövetés.

Előzmény: hajrá zoli (9059)
buggy01 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 9062

Sajna nincs. :-( A médiából az dől, hogy megkönnyítik az örökbefogadást, az átlag meg ember el is hiszi. Hát ezzel a 6 héttel inkább nehezítik, meg lesz itt majd gyermekkereskedelem... .-(

Előzmény: hajrá zoli (9061)
hajrá zoli Creative Commons License 2013.12.16 0 0 9061

köszi buggy.

ezekről már hallottam, azt hittem van valami forradalmi újdonság, ami könnyítene a helyzetünkön:)

Előzmény: buggy01 (9060)
buggy01 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 9060

Szia!

 

Bár nem engem kérdeztél, azért leírom. :-) A nyílt örökbefogadásnál is meggondolhatja magát a vsz-i anya a gyerek 6 hetes koráig. 

A másik, hogy nem lehet csak úgy besétálni a gyámhivatalba, hanem kell egy közvetítő szervezet. Tehát csak Tegyeszen vagy alapítványokon keresztül lehet örökbefogadni.

 

Előzmény: hajrá zoli (9059)
hajrá zoli Creative Commons License 2013.12.16 0 0 9059

marcsi,

milyen változások lesznek jövő márciusban? nem vagyok most naprakész az örökbefogadással kapcsolatos ügyekkel. megköszönném, ha elmesélnéd miket hallottál.

 

Előzmény: Bérczi Marcsi (9058)
Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.12.08 0 0 9058

Túl vagyunk az első 2 napon a tanfolyamon! Mi a fővárosi TEGYESZ-hez mentünk. Nagyon jól éreztük magunkat a párommal és rengeteg olyan kérdésre megkaptuk a választ, ami fel sem merült eddig bennünk, mint esetleges kérdés. Jövőhéten a 2 napon egy gyermekorvos fog előadást tartani és szó lesz a jogokról is és persze a jövő márciusban várható változásokról is. Már nagyon várjuk. Jó kis társaság jött össze, jó hasonló sorsú emberekkel találkozni. Így legalább tudjuk, érezzük, hogy nem vagyunk egyedül, mások is ugyan ezeken mennek át, mint mi. Örülök, hogy ti is haladtok! 

Előzmény: zsike09 (9045)
zsike09 Creative Commons License 2013.12.03 0 0 9057

Milyen korú kislányt szeretnétek? 

Előzmény: Betty&Robi (9053)
hókifli Creative Commons License 2013.12.03 0 0 9056

Mi Fővárosi Tegyesz, és név szerinti ügyintézőnk van, akit ha bármikor hívtam rögtön tudta ki vagyok, és hol is tart a történet. Mi most tartunk a finishbe, jövő tavasszal lesz 4 éve, hogy belevágtunk. Pontos sorszámot nem tudok, csak azt, hogy lassan ott tartanak a dárumnál, ahol mi jelentkeztünk.

Előzmény: Betty&Robi (9053)
buggy01 Creative Commons License 2013.12.03 0 0 9055

Ja és még annyi, hogy minket sem kerestek soha az évek során, hogy hol állunk. Amikor hosszabbítani kellett, vagy új határozatra volt szükség, akkor én jelentkeztem, és intéztük a dolgokat. Már csak akkor hívtak, amikor a baba miatt szóltak. Meg azt hiszem minden évben 1x levélben jött egy rövid tájékoztató, hogy adott évben mennyi és milyen korú gyereket adtak örökbe.

Előzmény: Betty&Robi (9046)
buggy01 Creative Commons License 2013.12.03 0 0 9054

Hát akkor ez tényleg érthetetlen, mert mi is Pest megyében vártunk egészséges, nem cigány származású újszülöttre. A neme nem volt kikötve. Kicsit több, mint 3 évet vártunk. Én sorszámot sem tudtam, csak mikor letelt a 2+1év és csináltuk az új határozatot, akkor kérdeztem rá. Igazából nem is foglalkoztam vele, mert biztos voltam benne, hogy a második babánk is nyílt öf-sal kerül hozzánk. Aztán jött a meglepi a Tegyesztől. :-) Én minden téren meg voltam velük elégedve, segítőkészek voltak, a határozatok is pikk-pakk meglettek, soha nem húzták az időt. 

Előzmény: Betty&Robi (9053)
Betty&Robi Creative Commons License 2013.12.03 0 0 9053

Pest megyéről van szó sajnos.

zsike09 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9052

Talán Pest megye? 

buggy01 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9051

Ha nem titok, melyik megye ez?

Előzmény: Betty&Robi (9050)
Betty&Robi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9050

Igen, abban igazat adok, hogy megyétől függ.

Mi sajnos olyan megyében vagyunk, ahol több az örökbefogadó szülő, mint az örökbeadható gyermek.

Előzmény: buggy01 (9047)
Betty&Robi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9049

Igen, ez elképzelhető, hogy másoknak fura, de mi ezt kőkeményen átéljük sajnos. :(

 

Előzmény: hókifli (9048)
hókifli Creative Commons License 2013.12.02 0 0 9048

Ez fura!

Előzmény: Betty&Robi (9046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!