Keresés

Részletes keresés

lujza Creative Commons License 2000.01.04 0 0 690
jdr, Kaiser urral egyetemben tehetsz egy szivesseget...
Előzmény: jdr (687)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 689
MorpheuS!

Tényleg nagyon sajnállak, hogy neked megalázó bemenni a Nemzeti Múzeumba. Melyikkel van problémád a nemzetivel vagy a múzeummal? Esetleg Szecheny-vel? Sajnállak...

Ttelettel:
jdr

Előzmény: MorpheuS (688)
MorpheuS Creative Commons License 2000.01.03 0 0 688
Ez a kolbász nevű egykori nagykövet lódított. Carter csak azt kérte, hogy a Kádádr ne legyen ott az átadáson, és hogy ne legyen elzárva a nép elől.
Ennél jobb helyen, ahová most került nem is lehet. Kb ötvenszer annyian láthatják, mint eddig, és nem olyan megalázó körülmények között, mint eddig.
Előzmény: csákat (685)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 687
Halló!

A tiéd kell, hogy legyen az utolsó betű mi? Na legyen meg neked ez az örömöd:))))

lujzika: igen ezek a gonosz amerikaiak mindebe beleszólnak pl. azon a jogon, hogy azzal a feltétellel adták vissza a koronát annó, hogy azt nyilvános helyen, mindenki által hozzáférhetően a magyar népnek adják vissza és nem Ovi.nak éjszakai korona próbákra, de hát ezek ilyen kultúrálatlanok, fogalmuk sincs arról, hogy közjogi méltóságról van szó, akit nem lehet egy koszos és büdös nemzeti múzeumba bezsúfolni, hanem csak és kizárólag a legnagyobb közjogi méltóságokkal együtt lehet elhelyezni. Majd kap szolgálati villát is, ahova esténként hazamegy, vagy Ovi hazaviszi:))))))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: Black (684)
lujza Creative Commons License 2000.01.03 0 0 686
Mi koze van Kaiser urnak ahhoz, hogy hol tartjuk a Koronankat ?
( szvsz kb annyi, mint Selmeczi Gabikanak ahhoz, hogy kit nevez ki az USA nagykovette. )
Előzmény: csákat (685)
csákat Creative Commons License 2000.01.03 0 0 685

[Magyar Hírlap] Nem ért egyet a Szent Korona Parlamentbe szállításával Philip Kaiser, az Egyesült Államok egykori nagykövete - derül ki abból az interjúból, amelyet a napilap készített a nyugalmazott diplomatával. Kaiser volt akkoraz USA nagykövete Magyarországon, amikor országa visszaadta Magyarországnak a Koronát. Az egykori diplomata elmondta, hogy kormánya kérésére került az ereklye a Nemzeti Múzeumba, mert ott látták biztosítva látogathatóságát. Az átszállítással kapcsolatban így fogalmaz Kaiser: "őszintén szólva, nem értem, hogy miért kell elvinni a múzeumból. Nem értem, milyen indokai vannak ennek a döntésnek."

- Na tessék, már megint rosszak voltunk.

Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 684
.
Előzmény: jdr (683)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 683
Ugye? Mindig kedveltelek.:))))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: Black (682)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 682
Megható. Be kellene téged aranyozni.
Előzmény: jdr (681)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 681
Minek? Eddig is csk a te kedvedbe akartam járni:))))))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: Black (680)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 680
Tőlem nyugodtam forszírozhatod a dolgot a továbbiakban.
Előzmény: jdr (679)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 679
Én az egészséges vidéki magyar keresztény kormány-tag gyerekekre gondoltam, ahogy Boross főtanácsadó úr használta a kifejezést és azért rájuk mert a véres kard azt jelképezi, hogy ez vért kíván!!:)))
Na most, ha mindenféle idegenszerűek vére kerülne rá, hát hogy jönne az ide és hogy lenne elvárható, hogy mindenki bosszúért kiáltson?

Ttelettel:
jdr

Előzmény: Black (678)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 678
Akkor ezt az ötletet el kell küldeni a megfelelő fórumokhoz, így a médiához, a kormányzathoz stb. Biztosan nagy társadalmi tetszés fogadja majd a javaslatot. Bizonnyal még az EU-hoz is hamarabb csatlakozhatunk, ha a vidéki magyarok felajánlják gyermekeik vérét.

De a legjobb az lenne, ha erre létrehoznál egy alapítványt. "Gyermekvérért pénzt" névvel. Hát mit mondjak? Kíváncsi lennék a társadalmi fogadtatásra.

Előzmény: jdr (677)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 677
Csakis egészséges vidéki magyar gyerekek vére, nehogymá´:)))))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: Black (676)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 676
Hát mit mondjak? Tetszik az ötlet. Ha esetleg javaslatot tennél arra, hogy kinek a vére legyen rajta, az fenemód megkönnyítené a dolgot.
Előzmény: jdr (674)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 675
A keresztet önmagában én sem igazán szeretem. (Szubjektív.)
Előzmény: rezső (673)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 674
Halló!

És hol marad a véres kard kőrbehurcolászása? Vagy majd a legközelebbi NATO akciónál Ovi körbelovagol vele?

Ttelettel:
jdr

Előzmény: Black (672)
rezső Creative Commons License 2000.01.03 0 0 673
A sztori nem egészen így volt, és Pizarroékkal esett meg az inkák között.

Keresztről meg szó sincs a történetben. Annyiban jó a példa (no arra nem amire használni akartad), hogy a szimbólumok kultúra kötöttek. Te sem tudsz mit kezdeni egy mezoindián szárnyas kígyóval, ha nem ismered a mögötte levő hidelemrendszernek.

És így tovább. A kereszt önmagában egy idegennek (pl. marslakó) semmit sem jelent. De hát ez teljesen természetes.

Előzmény: misimisi (665)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 672
Nyugi. Ez csak egy kis kitérő.
Előzmény: Rokata (671)
Rokata Creative Commons License 2000.01.03 0 0 671
Talán azért nem tetszik sokakanak, mert most nem erre kellene annyi pénzt költeni.
Hiszen most voltak az árvízek, a belvízek stb.
A Koronának vagy a Nemzeti Múzeumban, vagy a Várban lenne a helye.
De talán nem most kellett volna milliókat költeni az átszállítására, és főleg nem oda
kellett vinni, ahol van. Szerintem nem a Parlamentben van a helye !
Előzmény: moxika (662)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 670
Akkor miből van hiány?
Előzmény: medve (668)
Rokata Creative Commons License 2000.01.03 0 0 669
Lehet a Tocsik ügyet még ragozni, de a másfél éva alatt volt egynehány ügy, amivel a Tocsik fel
sem ér !
A Tocsik ügy volt 4 év alatt, a másfél év alatt mennyi volt ???
Előzmény: medve (622)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 668
Azért álltak sorba, mert ünnepeltek.
Előzmény: A.kárki (666)
Black Creative Commons License 2000.01.03 0 0 667
Akkor állunk sorba, ha valamiből hiány van.
Előzmény: A.kárki (666)
A.kárki Creative Commons License 2000.01.03 0 0 666
Félretéve, hogy egyetértek-e, az átvitellel, vagy nem, vagy érdekel-e egyáltalán, hogy hova viszik, vagy hogy milyen pártszimpatizáns vagyok, nekem az tetszik a legjobban, hogy eddig alig nézte meg valaki a múzeumban, de most mindenki véres szájjal mondja, hogy igen ez egy jelkép, meg magyarok vagyunk, vagy mi - és megy a Parlamentbe. Régen a banánért álltak így sorba.
misimisi Creative Commons License 2000.01.03 0 0 665
Hatha valakit erdekel:
Valahol olvastam:
Kozep-Amerika meghoditasa kozben a tovabbvonulo spanyolok egy megteritett faluban otthagytak egy keresztet,es egy lesantult lovat.
Kesobb,mikor visszatertek,dobbenten lattak,hogy az immar kereszteny falusiak valamit felreerthettek,mert istenkent tiszteltek,es imadtak - a lovat.

Talan ennyit a jelkepek hatalmarol...

misimisi

jeges Creative Commons License 2000.01.03 0 0 664
Annyira méltatlan ez az egész szdsz-es hecckampány a korona-ügyben, hogy nem is érdemes vele foglalkozni.

Pedig , ha egy kicsit is képes lenne gondolkodni a z SZDSZ, rájönne, 2002-től csak a Szent Korona adhat nekik lehetőséget a Parlamentbe jutáshoz. Leperkálják a belépti díjat, és már benn is vannak. Én a helyükben örülnék. :-)

Előzmény: melnyikov (663)
melnyikov Creative Commons License 2000.01.03 0 0 663
Kedves szdszgyerekek, nem kellk megjátszanotok magatokat, hogy "nemzeti kincs" meg ilyesmi, az őszintébbek közületek úgyis annak tartják a Szt Koronát, aminek kisjános titulálta 1990-ben: svájcisapkának.
Hogyan készültök a parlamenten kívüli szerepre 2002-től?

Molnár

moxika Creative Commons License 2000.01.03 0 0 662
Ott voltam, a szívem összeszorult és sírva énekeltem végig a himnuszt.
Valami nagyszerű dolog történt, és nem csak én éreztem így hanem körülöttem sok-sok ezer ember.
Azt csak most olvastam, hogy az szdsz távol maradt az ünnepi ülésről, ezért most duplán örülök: mindennap el fognak menni a Szent Korona mellett!!!
A másik: nem értem azt, hogy miért az erre szánt pénzt akarjátok mindenáron a gyermekklinikák javára felhasználni?
Szerintem eddig milliárdokat szórtak szét semmitmondó dolgokra. Miért pont a Koronára szánt pénz szúrja a szemeteket?
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 661
Pedig a menet most már nyugodtan befordulhatott volna a Mérleg utcába is:-)
Előzmény: Cactus (654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!