Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2370

Adótopikban hamarabb lesz válasz mert ez inkább adózási kérdés.

Előzmény: umea-- (2369)
umea-- Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2369

Tanácsot szeretnék kérni. Vállalkozó orvos vagyok és most készítettem egy könyvet. Nem szakkönyv, ez egy úti élményeket tartalmazó könyv. A könyv bolti eladásra nem kerül, jómagam gondoskodom az eladásról (kluboknak, egyesületeknek, magánszemélyeknek, stb)

Kérdéseim: Számlát, vagy nyugtát kell-e adnom a vevőknek? Ha mondjuk egy könyvbemutatón 10 fő vesz á 1db könyvet, akkor a pénztárkönyvembe külön kell -e beírnom a 10 eladott könyv nyugtáját, vagy egy tételben beirhatom-e  a 10 drb eladott könyvet, mint bevételt? Szíves válaszokat előre is köszönöm.

Adóhivatalban (Győrben) nem tudtak felvilágosítást adni.

Üdv. umea

pgyafi Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2368

EU óta a számlának nem kötelező tartalmi eleme az aláírás és a bélyegző.

Előzmény: Pikker (2366)
Pikker Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2367

Itt számítógéppel nyomtatott számlára gondolok.

Előzmény: Pikker (2366)
Pikker Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2366

Jól olvastam a neten, a számlát nem kötelező bélyegezni és aláírni sem.

(Persze nem baj, ha megteszem, sőt, de ha lemarad, sem gond)

Előzmény: nap50 (2364)
averna140anni Creative Commons License 2012.05.09 0 0 2365

Elnézést az ismétlésért, de lassan egy hónapja feltettem a kérdésem és itt sem, de máshol sem kaptam egyértelmű választ.

 

A következő kérdésem lenne a szakértő tagsághoz:

 

Van egy Bt. aminek a szabályoknak megfelelően van egy belgatja és egy kültagja. Induláskor a kültag nyugdíjas volt, csak a "nevét" és betett tőkéjét adta a cégnek. Aktív tevékenységet sosem végzett a cégben. A beltag főállásban dolgozott bő öt évig a Bt.-ben, majd a változások és biztosabb jövedelem miatt jobbnak látta egy alkalmazotti főállást. Így megvan a fix jövedelem, aminek a járulékait a munkaadó fizeti. A céggel kapcsolatban maradt az ÁFA, TA, IPA, tehát néhány apróság. A cég amúgy speciális web tár szolgáltatásokat nyújt, efektíve nagy munka nincs benne. A már kifejlesztett alkalmazásokért, a webhelyek használatáért fizetnek havi díjat. Tehát nincs efektíve nagy költsége pl. iroda bérlet, energia, stb. stb. Csak szerver csatlakozás havi díja van és ennyi.

 

Most jönnek a fő kérdések:

 

Amennyiben a beltag kap egy jó ajánlatot egy EU-s országban és ott szertné folytatni a főállását a Bt. mehet-e tovább úgy mint eddig? Azaz mivel nem a Bt-ből származik jövedelme, így csak ÁFA, TA, IPA maradna??

 

Amennyiben a fentiekben vázolt megoldás nem megy, akkor ha a kültag aki nyugdíjas venné át a cégvezetés feladatait, ami annyiból áll, hogy havi néhány tíz számlát kiállít és postára ad, akkor hogyan tovább??

nap50 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 2364

Ez csak egy opció, mivel bélyegző nem kötelező tartozéka egy vállalkozásnak.

Neked könnyebbség. 3: Telephely/székhely cim kell!

Adószám már csak azért is jó mert így a számlára rányomod a fejlécen!

Minden bejövő  számlára irasd rá a neveden tul az E.V.-t is.

Előzmény: Pikker (2363)
Pikker Creative Commons License 2012.05.08 0 0 2363

Kösz!

 

Most már vállalkozó vagyok.

Bélyegzőre milyen adatok kellenek? Neten ezt találtam, csak nem tudom, hogy aktális még:

 

Egyéni vállalkozói bélyegző: 

  1. a vállalkozó neve
  2. "egyéni vállalkozó" vagy "e.v." felirat
  3. a vállalkozó címe
  4. a vállalkozó adószáma
  5. a vállalkozó nyilvántartási száma

Kissé hülyeségnek tartom, hogy nem elég 1 szám (4. és 5.) pont.

Előzmény: Peter atyuska (2359)
gumisxxx Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2361

Köszönöm a választ,most megnyugodtam:)

 

Méeg annyit szeretnék,kérdezni,hogy a piacon,ha árulok akkor ugye kell,kitenni cégtáblát. ez elég vagy kell mást is kitenni? pl vásárlók könyve,kihez fordulhatnak a vevők a panasszal stb

Előzmény: Peter atyuska (2360)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2360

Igen ez igaz, ha kellene jelezték volna nekik a rendszer automatikusan jelzi mit kérjenek be pluszba az adott tevékenységhez.

Előzmény: gumisxxx (2358)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2359

bejelentést követően amikor megjön a visszaigazolás az ügyfélkapus regedre. Elvileg beadást követő nap ha minden ok és nincs felhívás hiánypótlásra.

Előzmény: Pikker (2357)
gumisxxx Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2358

Sziasztok!

 

Most lettem egyéni vállalkozó,és piacon fogok használt ruhát árulni.Az okmányirodában azt mondták,hogy ehez nem kell kereskedői végzettség. Ugye ez igaz?

 

TEÁOR:478901,478201

 

Pikker Creative Commons License 2012.05.01 0 0 2357

Köszi. Nagyjából mennyi idő ezt lezongorázni, tehát ha már holnap elindítom az ügyet, mikor fogok tudni számlát adni?

Előzmény: zsanna (2355)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.05.01 0 0 2356

+ ha olyan a tevékenység kell hozzá végzettség a bizonyítvány eredeti és egy másolat

- BKIK kamari reg csak egyes tevékenységeknél plusz ha építőipar mindne más esetben az általános reg.

 

Előzmény: zsanna (2355)
zsanna Creative Commons License 2012.05.01 0 0 2355

Szerintem:

1. könyvelő - és vele átbeszélni,hogy mire is vállalkozol, és ez mivel jár.

2. ügyfélkapus regisztráció

3. okmányiroda: bejelentkezés, tevékenység(ek) megjelölése. NAV-hoz nem kell menned, adószámot okmányirodán keresztül kapsz.

4. okmányirodai bejeletkezéshez képest 8 napon belül NAV felé regisztrálni 12T180-on, vagy Te vagy a könyvelő

5. egyebek: bélyegző, számlázóprogi, esetleg számlatömb, bankszámla - ha áfás leszel, mert ha nem, ez nem kötelező, kamara

 

Munkaügyi központnál csak akkor kell jelezni, ha regisztrált munkanélküli voltál. Különben nem.

Előzmény: Pikker (2354)
Pikker Creative Commons License 2012.04.30 0 0 2354

Egyéni vállalkozás indításának a menete hogy néz ki?

1, okmányiroda, tevékenységmegjelölés

2, nav adószám

3, munkaügyi központ, jelezni, hogy munkahely megszünt, vállalkozó lettem

4, bankszámla,  könyvelő, bélyegző, számlázóprogram, kamara, ...

zsanna Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2353

Nem. Egyéni vállalkozóként a havonta állandóan befizetendő járulék és szja nem függ az általad kiszámlázott összeg nagyságától.

Te nem vagy egyéni vállalkozó, legalábbis ezt írtad az elején.

Előzmény: Törölt nick (2349)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2352

SZJ számot kérdezed?

Előzmény: nap50 (2351)
nap50 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2351

mit számlázol 7-es adószámmal?

Előzmény: Törölt nick (2349)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2350

Az x nap itt értelmezhetetlen, véletlenszerű eloszlású és összegű számlaadásnál, maximum azt lehet mondani, hogy az éves számlaadás nagyobb a meghatározott minimumnál, így nyugdíjjogosultság szempontjából az egész év játszik.

Előzmény: venoruti (2345)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2349

Tehát egyéni vállalkozóként a számlán szereplő összegből nekem kellene mindent befizetni, így önálló tevékenységet végző magánszemélyként viszont nekem most csak az szja-t kell bevallanom és befizetnem, a munkáltatói és munkavállalói járulékokat viszont a számla befogadójának?

Előzmény: zsanna (2348)
zsanna Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2348

Ehhez viszont le kell vonni az egészségbiztosítási és a nyugdijbiztosítási járulékot is. Tehát arányaiban jóval kevesebbet kap kézhez a - példánál maradva - 100 ezer forintból, mint abban az esetben, ha csak szja-t vonnak belőle...

Ahogy Te felvetetted, ez a kis "nüansz" mintha elfelejtődött volna.

Előzmény: venoruti (2345)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2347

Nem akarok, ha nem kötelező. Az egészségbiztosításom a minimális fix összeggel megvan. Az a kérdés, hogy nekem vagy a számla befogadójának mit kell kötelezően. Nekem a 27%-os egészségbiztosítást, vagy a nem munkaadónak a bérköltség szja-n felüli összes terhét, vagy máshogyan van?

Előzmény: zsanna (2343)
venoruti Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2346

A kifizetőnek kellett volna levonnia, de biztos "profi" a könyvelőjük.

Előzmény: zsanna (2343)
venoruti Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2345

Dehogynem ugyanúgy kell elszámolni, mint egy megbízásos jogviszonyt.

Minden bizonnyal olyan összegről van szó, ami biztosított jogviszonynak számít.

Tehán a munkaerőpiaci járulék kivételével mindent fizetni kell.

Táppénzt is kaphat, ha x időtartam alatt y napig biztosított (nem előírás a folyamatos jogviszony).

Mivel nyugdíjjárulékot is fizet, a nyugdíjába is beleszámolják az x napot.

 

Előzmény: zsanna (2344)
zsanna Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2344

Hát ez így ebben az általad leírt formában nem egészen fedi a valóságot.

Előzmény: venoruti (2342)
zsanna Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2343

Basszus, ha se nyugdijjárulékot, se egészségbiztosítási, se munkaerőpiaci járulékot nem fizetsz a megkapott összegből....

Akkor mi a fészkes fax után akarnál nyugdijjogosultságot vagy egészségbiztosítotti jogosultságot?????

Az input és az output tökéletes összhangban van.

Előzmény: Törölt nick (2341)
venoruti Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2342

Ez nem így van. Ha egy adott hónapban mondjuk 100ezret keresel, az nyugdíjra, egészségügyi ellátásra, táppénzre is jogosít. Csak munkanélküli ellátást nem kapsz.

Előzmény: Törölt nick (2341)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2341

Mindezt úgy, hogy sem munkaviszonyom, sem nyugdíjjogosultságom, sem egészségbiztosításom nem lesz belőle az egyébként is meghatározhatatlan időtartamra? Ez így furcsa és versenyképtelen konstrukció.

Előzmény: venoruti (2339)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 2340

Nyilatkozat alapján vonathatott tavaly is szja-t.

Előzmény: venoruti (2339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!