Keresés

Részletes keresés

procaliber Creative Commons License 2009.06.02 0 0 1341

Sziasztok!

 

Kábeltv szolgáltatóm múlt héten 1 nap alatt módosította a csatorna kiosztásokat ezzel párhuzamosan árat is emelt. Mivel a közeljövőben nem szándékoztam elköltözni így 2 éves hűségnyilatkozatot aláírtam. Most viszont felmondanám a szerződést mert nem szándékozom ezt a magasabb összeget fizetni. Kérdésem az lenne ezt megtehetem minden gond nélkül vagy 2 évig fizetnem kell a megemelt havi díjat. A felmondom és kifizetem a bekötés díját és a járulékos költségeket esettel nem számolok.

Előre is köszönöm

nyikszi Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1340
Köszi, nem tudtam, hogy átköltözött az oldal.
Előzmény: Replay (1339)
Replay Creative Commons License 2009.05.27 0 0 1339

Én úgy tudom, hogy a szervizben töltött idővel meghosszabbodik a gararancia ideje és ha cserélnek valami nagyobb alkatrészt, arra is kell, hogy járjon garancia.

A panaszfal.hu-n szerintem találsz ehhez valamilyen hivatalos jogszabályt.

Előzmény: nyikszi (1338)
nyikszi Creative Commons License 2009.05.26 0 0 1338
Sziasztok! Ha elromlik egy készülék, majd ugyanaz a hiba megint fellép és kicserélnek egy főalkatrészt benne, majd ismét elromlik, természetesen ugyanaz a hiba, de már közben a garanciaidő lejárt (a 3 meghibásodás 1 hónapon belül volt, melyből 2 hetet a szervizben volt), mi a teendő? Lehet egyáltalán ezzel kezdeni valamit?

(Nem tudjátok mi van a fogyasztovedelem.com-mal?)
troppauer Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1337
szia.



- Nekem kell cserélni, az én tulajdonom. 2 verziót ajánlanak fel: kicserélik ők, darabját kb. 25 pénzért + munkadíj.
Vagy: kicserélem én saját szakemberrel amennyiért akarom, majd utána hitelesíttetni kell a vízmű szakemberével. (+vastag pénzért, természetesen)
Előzmény: esztefánia (1334)
sfi Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1336
Ez sajnos nem feltétlen van így. Pécsen pl. a társasházakban a vízórákat a lakóknak kell cserélni. Gondolom a közös mérő talán a vízmű tulajdona.
Előzmény: esztefánia (1334)
sfi Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1335
Szia,
nem tudom, aktuális-e még a probléma, de áramban biztosan tudom, hogy lejárt hitelességű mérőre nem lehet számlázni. Szerintem az a vízzel is így kell, hogy legyen.
Előzmény: Törölt nick (1322)
esztefánia Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1334
Szia nem a tulajdonosnak kell lecserélni az órát az óra a vízmű tulajdona.
Előzmény: troppauer (1333)
troppauer Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1333
- Nemrég kaptam egy levelet a vízművektől, hogy sziveskedjek lecserélni a vízóráimat, mert lejárt a hitelességük. Mivel jelenleg nincs erre pénzem, így nem fogom.

Mire számíthatok az ő részükről?
esztefánia Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1332
Köszönöm az infódat, remélem egyszer sikerül valahogy ezt elintézni.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1331)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1331

Ez a "jó helyen fekszik" átvitt értelemben értendő? ;-)

 

Ha a jegyzőnél fekszik jó helyen, akkor a Közigazgatási Hivatalnál próbálkozzatok.

Előzmény: esztefánia (1330)
esztefánia Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1330
Szia csak az a baj hogy van neki engedélye,meg jó helyen fekszik.Tudod ezzel sajnos nemcsak mi vagyunk így,de jó volna -ha valamit lehetne tenni.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1329)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1329
Szerintem a jegyzőhöz első körben. Eleve ő nem engedélyezhette volna. Van egyáltalán engedélye a kocsmának??? Mert láttam én már ilyet is... :-(
Előzmény: esztefánia (1328)
esztefánia Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1328
Sziasztok valaki tudna nekem segíteni abban hogy,milyen szervhez kell fordulnom?Ha egy kocsma 50-méteren belül van az iskolához és óvodához?
world2 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1327

Sziasztok!

 

Szeretném kicsit a segítségeteket kérni.

Ma vásároltam egy web-áruházba egy monitort.

Megörültem, hogy egész baráti áron van (az árgép oldalról találtam meg a céget és az árát is).

Megrendeléskor jelezte a rendszer, hogy az árú készleten van és 4x.xxx Ft az ára.

Meg is rendeltem.

Kaptam egy automatikus e-mailt amiben jelezték is, hogy a termék raktáron van és azon az áron amin rendeltem.

Természetesen van egy ilyen mondat a levélben:

"A folyamatos forint árfolyam változás miatt minden megrendelést a megérkezés napján érvényes deviza középárfolyammal számlázunk.
Várhatóan megrendelésüket előleg fizetésével kell majd megerősíteniük, mivel a lemondás oka nem lehet az árfolyamváltozásból eredő áremelkedés, mert azt növekvő és csökkenő írányban is érvényesítjük, kivéve a raktáron lévő régebbi beszerzések, melyek árai nem változnak.
Jelentős forint gyengülés esetén a visszaigazoló e-mailben szereplő várható beszerzési idő előtt 72 órával fogadunk el rendelés lemondást.
Megértésüket köszönjük."

 

Mivel az oldalon ki is van írva a termékek ára EURO-ban is, így nagy különbség nem lehetne, illetve már abból adódóan sem, hogy raktáron van.

Sajnos nem rég kaptam egy ilyen levelet:

"A megrendelt terméknek sajnos elírta a beszállító az árát.A most aktuális br. 7x.xxx Ft.

A termék rendelhető állapotban van,nincs jelenleg készleten.

Elnézést kérünk a kellemetlenségért,a hibát jeleztük a beszállító felé is.

Kérnék egy visszajelzést a rendeléssel kapcsolatban."

Ebben az esetben mi van?

Az oldalukon már átírták az árat, de pl. az árgépen még mindig ugyanannyiért kínálják a terméket, sőt úgy, hogy az ár ami frissítésű.

 

Leírásuk szerint semmi rendszerhiba nem történt, csak ők jeleztek megtévesztő árat.

Ragaszkodhatom én a termékhez az eredeti áron?

Most az oldalon van ilyen:"Rendszerünk az árakat külső adatbázisokból publikálja, ezért ritkán előfordulhat, hogy egy termék ára hibásan jelenik meg. Ezekért a hibákért felelősséget nem vállalunk. Ha úgy ítéli meg, hogy egy termék ára túlságosan eltér a valóságos ártól, akkor arról érdeklődjön az ügyfélszolgálaton. A hibás áron leadott megrendelésektől minden további következmény nélkül el lehet állni.", de elérni nem lehetet őket.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:

Zoli

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 1326
Nincs határidő meghatározva a jogszabályban. Törekedniük kell a mielőbbi vizsgálatra, de se további előírás, se szankció nincs ezzel kapcsolatban. Várj türelemmel, néha zaklasd őket. Ha egy hónap alatt nem történik semmi, akkor az már gáz. Legalább a bolt nevét írd le ide. Ezt egyébként minden hozzászólótól szeretném kérni. Nem tudom, miért kell titkolni egyébként. Ha rossz a tapasztalat, az is érdekes lehet, de ha jó, az meg pláne.
Előzmény: Zaira81 (1325)
Zaira81 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1325

Sziasztok

Egy kérdésem lenne, a történet:

Februárban vásároltam egy puma cipőt, kb 7 alkalmas hordás után csúnya kopásnyomok jelentek meg, így a 3 hónapos cipőt viszavittem árilis közepén. Közölték 15 napon belül bevizsgálják (nem kermi) és jelentkeznek. Eltelt a 15 nap, felhívtam őket mire kedves hangon közölték 15 munkanap. Vártam türelmesen, de semmi. Eltelt a 15 munkanap is (lassan 1 hónapja ott van a cipőm), már hívtam őket de azt mondták még nem tudnak a cipőről. Kérdem én, ilyenkor mit lehet tenni? Fogyasztóvédelem?

Köszi előre is...

igazember Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1324
és még örülhet ha csak a szájára léptek rá :/
Előzmény: Ramius (1319)
smithi1979 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1323

Sziasztok!

 

Nem tudom jó helyen járok e,nem olvastam a fórum hozzászólásokat.

Azt szeretném kérdezni,hogy vásároltam két szabadidő nacit 32 ezer forintért.3 hét után vagyis ma reggel visszavittem őket mert kezdenek a combjánál bolyhosodni fakulni.2 hét mulva kell erdeklődnöm mert bevizsgálják.Azt szeretném kérdezni mire számithatok?Az eladó nem volt szívélyes övé a bolt is.Visszakerhetem az árukat?Van hozzá jogom?vagy csak cseréhez?Előre is köszönöm.Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.06 0 0 1322

Sziasztok!

 

A társasházas topikban írtam le a problémámat, mert azt gondolom, hogy inkább oda tartozik. Szeretném a hozzáértők segítségét kérni ebből a körből is. Kérem, hogy aki tud segíteni, az eredeti helyen válaszoljon.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=89247908&t=9111698

Zitka Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1320

Hát most egyelőre passz...

Elvileg, ha gyári hibás, vissza kéne adniuk az árát. Aztán a forgalmazó majd rendezze le a gyártóval...

De ez csak saját gondolat, nem tudom, mit lehetne tenni. A helyedben azért megeresztenék egy telefont ide:

http://www.nfh.hu/portal/informaciok/elerheto

 

Elég készségesen szoktak segíteni.

Előzmény: Biwak (1318)
Ramius Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1319
Néhány hónapja az EU a bulgár fogyasztóvédelmi biztosnője azt nyilatkozta, hogy a 15/30 napos határidőt EU szabállyá emelik. Aztán szépen eltűnt a hangja, gondolom, a globalisták ráléptek a szájára... :-(((
Előzmény: Biwak (1318)
Biwak Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1318
Nekem azt mondták,hogy a gyártónak,mivel gyári hibás. Digitális képkeret,másfél hónapja adtam le -kicsit már sok...
Előzmény: Zitka (1316)
Ramius Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1317

Negyedév végére ráuntam, és otthagytam a fenébe...

Előzmény: bakibaby (1314)
Zitka Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1316

A gyártónak küldi vissza? Nem szervizbe?

 

Sajnos a fogy.véd törvényben erre vonatkozóan eléggé gumiparagrafus van.

A szerviznek "törekednie kell a 15 napon belüli javításra" - kb. ez.

No most próbáld bebizonyítani, hogy adott esetben nem törekedtek...

 

Milyen készülékről van szó?

Előzmény: Biwak (1315)
Biwak Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1315
Üdv!
Tudja valaki,hogy ha egy visszavitt garanciális terméket az árusító cég elküld a gyártónak,mennyi időn belül kötelesek kijavítani a hibát,vagy adni egy új készüléket?
bakibaby Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1314

Persze, ez csak vicc volt ;-)

 

bb

Előzmény: Ramius (1313)
Ramius Creative Commons License 2009.03.03 0 0 1313
Nemvagyok jogász.
Előzmény: bakibaby (1309)
bakibaby Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1312

csokis a nadrág, csokis a szád, de a csoki világba nem szólnak rád.
Csokitojást tojik a csokimadár. Csokinyuszi nasizik csokirépát.
3 gombócos csokifagyi, akkora, hogy nem is lehet átugrani.

:-)

 

bb

bibercalmero Creative Commons License 2009.03.02 0 0 1311
Csokis a szad...
Előzmény: bakibaby (1309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!