Keresés

Részletes keresés

Havária Creative Commons License 2000.02.02 0 0 158
Ezut most acsak úgy ide, mert alapvetően nem jó, hosszúakat idézni más verséből más topicjába, de hát ugye... eg.

Havária

Cryin'

(Steven Tyler, Joe Perry, Taylor Rhodes)

There was a time
When I was brokehearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned - yeah
'Cause me and them ways have parted
That kinda love was the killin' kind
(so listen)

All I want is someone I can't resist
I know - all I - need to know
By the way I got kissed

I was Cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery
I was Cryin' just to get you
Now I'm dyin' 'cause I let you
Do what you do down on me

Now there's not even breathing room
Between pleasure and pain
Yeah you cry when we're makin' love
Must be one and the same

It's down on me
Yeah, I got to tell you something
It's been on my mind, girl I gotta say
We're partners in crime
You got that certain something
What you do to me takes my breath away

Now the word out on the street
Is the devil's in your kiss
If our love goes up in flames
That's a fire I can't resist

I was Cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery
I was Cryin' just to get you
Now I'm dyin' 'cause I let you
Do what you do to me

'Cause what you got inside
Ain't where your love should stay
Yeah, our love, sweet love, ain't love
'Til you give your heart away

I was Cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery
I was Cryin' just to get you
Now I'm dyin' just to let you
Do what you do, what you do down on me
Baby, baby, baby

I was Cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery
I was Cryin' when I met you
Now I'm dyin' 'cause I let you
Do what you do down to, down to, down to

I was cryin' when I met you
Now I'm tryin' to forget you
Your love is sweet misery

Havária Creative Commons License 2000.01.12 0 0 157
Ír halászfaluban fogadós...
Előzmény: Szvetozár (156)
Szvetozár Creative Commons License 2000.01.12 0 0 156
... vagy New Orleans egyik bárjában pultos ...
Előzmény: Havária (154)
DaySleeper Creative Commons License 1999.10.04 0 0 155
veled érzek ;-)
Előzmény: Havária (154)
Havária Creative Commons License 1999.10.04 0 0 154
Újra olvastam a topicot, baromi jókat írtatok bele, teljesen leültem néhány naggggyon yóóó hozzászóláson. Bár ez mai lucskos-szürke mocskospesti hétfő nem éppen pörgésre inspirál, de felpezseg a vérem, hogyha arra gondolok milyen jó lenne kocsiba vágni magam valakivel és csak autózni ezer és ezer kilométeren át. Aludni mindig más városban, beszélgetni, szeretkezni, megismerni új szagokat, arcokat, színeket, fényeket és árnyékokat. Új városokat, új réteket, hegyeket, erdőket nézni, rácsodálkozni más fűre, más üvegre, más kőketrecre, új terekre, mások másmilyen szabadságára. Utazni, megismerni mindent úgy hogy ketten két aggyal, két szívvel csodálkozunk rá a világra. Vsodálatos egyvelege lenne ez a világnak....!

Ja! ..és persze zene, zene, zene, ritmus, ritmus, ritmus. Gyors-lassú, édes-szomorú, felemelő és ledorongoló... mint a rock'n'roll...

Amszterdamban ülni a csatorna parton aztán elugrani egy kis klubba jazz-t hallgatni...
Sidneyben parkőrnek lenni..

Ez lenne csak a sex&drugs&rock'n'roll :)))

Havária

Csak felhoztam, de azért jólesett ez a kis hangulatjelentés... kiírni magamból ezt a ronda hétfőt! Máris jobban érzem magam, nevetek! :)))

+++ Creative Commons License 1999.07.28 0 0 153
:-)
Havária Creative Commons License 1999.07.28 0 0 152
Nahát erről beszélek én is.

Lehet máshol a skálán. A topon - nálam - biztos nem ez van...

Over the top! :)))))))))))))

Bebe Creative Commons License 1999.07.28 0 0 151
off
Sorry! ATisztelt-el nem akartalak megbántani, csak számomra így volt normális.
on
A kérdés nem a Te elemzésed, hiszen itt sok-sok ember ír ugyanarról.
A feeling, amiről a topic-cím szól, lehet egy érzelmi skálán máshol is, mint a top???
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 150
Tisztelt!? emléxel arra amikor Hofi idéz a párttitkár leveléből? Tisztelt Uram!

Nem önmagamban kételkedem, hanem a feeleingnek az értékskálán - akár az enyémen, akár úgy általában - meghatározott helyében.

Mindazonáltal itt remélem nem az én analízisem folyik, hanem egy témáról az elvtársak véleményének a megismerése, esetleg vita arról, hogy ki gondolja helyesen. Naná hogy én! :)))) Te hogyan is gondolod? :)

Bebe Creative Commons License 1999.07.27 0 0 149
Tisztelt Havária!
Van különbség a kétely és a megbánás között?? Ha kételkedsz önmagadban _utólag_ az ugyanúgy a megbánás. (bárcsaklettemvónaréten)
Nemtom ez jó dolog-e, vagy ez is a skizofrénia része?
Bebe
Bebe Creative Commons License 1999.07.27 0 0 148
Végképp egyetértek:-) Ha az ember ezt elfogadja, akkor azt másnap, harmadnap, 5 év múlva ne akarja visszavonni önmagától. (márhogy a "régi" cselekedeteit)
BORZ: Amit írsz a jóhangulatban elkövetett "fokozásról" roppant szimpatikus. Ezt a legnehezebb betartani. De, ha sikerül.... Akkor a foglalkozás elérte célját, és nincs szó "megcsömörlöttem, kiégtem" hangulatról....
Kösz. Bebe
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 147
Bebe drága barátom, a kérdés nem ez. Mert hisz bánja a fene! :) Én kételyekről beszéltem. Kételyekről, hogy nem lettem volna e több attól, hogy ha inkább felmegyek a hegyre és addig üvöltök amíg van hangom... Hm? Vagy ha elolvasok egy könyvet. Vagy ha józanon beszélgetek a barátaimmal. Vagy csak eccer végre jól kialszom magam és reggel a harmatos réten tekergek. Vagy mondjuk jól végzem a munkám és jól tartom azokat akiket tartani akarok.

Ja! És a választ is tudom. 42. Meg az hogy ettől is több lettem. De ez nem jelenti azt hogy csak ettől több lehetek. Kell hozzá a többi is, köztük a feljebb felsoroltakkal. Hát ennyi.

GoldenEye Creative Commons License 1999.07.27 0 0 146
Én nem hiszem, hogy az embernek bármit is meg kellene bánnia. Én erről már leszoktam. Pedig még kvázi csirke vagyok.
Legalábbis merem remélni.
;-)
Borz_ Creative Commons License 1999.07.27 0 0 145
Kedves Csülök!

írod:
"Tőlem nyugodtan szívhattok, amit akartok, engem nem zavar nekem megfelel a sör-unicum, ha nagyon kivagyok és nehezen megy a lazítás."

Nos, ha nagyon kivagyok, vagy nehezen megy a lazítás, még véletlenül sem "szívok" :-) semmit, még csak nem is alkoholizálok. Nem akarok én addikt lenni! Drogot csakis kiegyensúlyozott lelkiállapotban, ha amúgy is jól érzem magam - ez nálam alapszabály.

Írod:
"Én szeretem a szesz csaknem minden formáját (ha nem metil, ugye!), de az alkoholt sem vagyok hajlandó együtt emlegetni a szex-szel és rock n' roll-al! A pia (,vagy akár a könnyű drog), kívül helyez saját magadon, a szex és a zene bensőséges, melegebb, őszintébb, más... "

Kiváncsi volnék, pián kívül vannak-e más szerekkel tapasztalataid. Mert egy dolog a traktoron utazni, de egész más dolog tengeralattjárón, vagy repülőgépen - pedig mindhárom "jármű". :-)

A "kívül helyez magadon"-nal, megmondom őszintén, én nem tudok mit kezdeni. Ezt hogy érted? Én mindig önmagamon belül tartózkodom, mégha ez az "önmagam" időnként kozmikus méretekre tágul is. :-)

Megismétlem, szerintem a szex&drog&rr nagyon is jól egybetartozó fogalmak. A három persze működik külön is, de így egybefoglalva a már idézett "monogámia, monoteizmus, monotonitás" hármas ellenpárját képviselik. Számomra ez a ma elfogadott (hamis) normákkal való teljes szembehelyezkedés frappáns megfogalmazása (más kérdés, hogy persze ennek is meglehet a maga hamissága).

Járj békével,

Borz

Piszkos Fred Creative Commons License 1999.07.27 0 0 144
Hallottam egyszer egy jot:
"Barminek ellen szabad allni, kiveve a kisertest."
Bebe Creative Commons License 1999.07.27 0 0 143
A kérdés igazán az (szvsz), hogy utólag az ember bánja/hatja-e a cselekedeteit? Már eleve az, hogy erről csevegünk, ellenes a "cocacola"mámor nevezetű feeling-el. És a Topic-névben nevezett egységgel? is. Utólag tipródni az elmúlt napon.....
Az ember, ha teheti, (márpedig teheti) akkor-és-ott gondolja végig, hogy mit tehet.
"Utólag már siránkozni kár"
Tisztelettel: Bebe
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 142
Mindig utána. Ha benne vagy pörögsz.... Kételyeid utána lesznek,hogy megéri-e.
Bebe Creative Commons License 1999.07.27 0 0 141
A kérdés az, hogy mikor nem élvezed? Akkor és ott és rögtön a történés helyszínén, vagy később, utólag kijózanodva, másnaposan visszagondolva azt mondod: Na, én kiégtem.
Ha egy jó bulin, koncerten, ágyban vkivel azon gondolkodik az ember, hogy: miért is nem vagyok máshol Pl. Marx-al a kezemben egy barlangban, akkor ott tényleg baj van.
De pl. Hav. amikor nyitottad a topic-ot, aznaposan, arra gondoltál, hogy: mámegintfölöslegesenelszúrtamazidőtapiálással?
Üdv: Bebe
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 140
Bebe, nem akarja itt senki sem megtagadni magát. A kiégés azt jelenti, hogy már nem élvezed azt a mit csinálsz. De ez nem egy állandó állapot. Vagy hát lehet nem állandó is.
Bebe Creative Commons License 1999.07.27 0 0 139
Tényleg ennyire lehangoló volna ez a 3 szó, mint ami a hozzászólások nagy részéből kiderül? A kiégés nem azt jelenti, hogy utólag meg akarod tagadni a múltadat? magadat? a régi bulikat? Szerintem ez nem jó hozzáállás.
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 138
Hát ugye a nagy ha szellemek találkoznak... :)) Látod, ha akkor lett volna tasztal lettünk volna vagy negyvenen.. :))))) Egyébként nekem kicsit nosztalgia topic. Bár időről időre elkap a pörgés, azér többnyire józan életet élek. Bezzeg tíz ével ezelőtt. Másfél év buli. Olyan volt mint a Venyigeszú és Planktonban ábrázolt buli, csak egy kicsit hosszabb... :)))
Kevin Creative Commons License 1999.07.27 0 0 137
Nekem igy együtt az igazi, bár külön-külön se rossz. Bár drug helyett inkább alkohol.
tündérlala Creative Commons License 1999.07.27 0 0 136
Hehe, azon a Deep Purple koncerten én is egyedül voltam...

Micsoda emlékeim fűződnek azokhoz a zenékhez!
Emlékszem, amikor a Led Zeppelin film bejött ("A dal ugyanaz marad") vagy 6-8-szor láttuk a moziban, mindig suli után...

Ja, hogy ez nem nosztalgia topic?!?!? Bocs!!! :-)))

vince Creative Commons License 1999.07.27 0 0 135
Sajna nem akkora kaptam az 1 hét szabimat. De amennyire én látom így 3 év áttekintésében a szigeten egyre kevesebb a R&R, legalábbis a klasszikus. Annál több a másik kettő :-)). Majdnem úgy becsajoztam 3 éve hogy. És nem a piától csökkentek a gátlásaim, tök józan voltam.
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 134
Hát inkább a rock'n'roll-t kérném - ha lehet - a lóképű helyett. :))

Tényleg ez a dolog megérne a másik kettő nélkül is egy topicot. Emléxem valamikor 89-90 táján volt egy Deep Purple konceert a BS-ben. Későn kaptam észbe és nem volt senki aki kijött volna velem. Leültem hátul lelátóra és csak tisztán zenét hallgattam. Nem ittam (ökör iszik magában:), nem volt sex (magadban ugye nem az igazi:) és mégis egyedülálló élmény volt. Csak a tiszta rock'n'roll. Rulez! Ugye jöttök a Szigetre?

vince Creative Commons License 1999.07.27 0 0 133
bizony, bizony ma már nem olyan büszke erre a beszólására. valahogy én mégis azt a korszakát jobban csípem.
vince Creative Commons License 1999.07.27 0 0 132
BINGÓ, te majd megkapod azt amelyiket Csülök meghagyja :-)))
vince Creative Commons License 1999.07.27 0 0 131
Csülöké az 1 hely. Kit sorsoljunk ki neked Csülök? A lóképű nagyvállút, vagy az alacsony rondabőrűt :-))) (ez egyben egy újabb rejtvény) az alacsonyról a bocskorgábor topicban olvashattok.
Havária Creative Commons License 1999.07.27 0 0 130
Csak nem az Eric Slow Hand Clepton (jól írtam?) Hát ezt nem tudtam. Jómagam is az URH számot ismerem.
Csülök Creative Commons License 1999.07.27 0 0 129
További segítség: az illető úr jó tíz éve rengeteg pénzt költ a drogfüggő gyerekek gyógyíttatására.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!