Keresés

Részletes keresés

dr El van Leowe Creative Commons License 2011.06.06 0 0 544

Nekünk egyszer sikerült egy kilenc napos turnét összehozni Jinrichův Hradec és Mikulov között -- Liberec és Harrachov érintésével -- úgy, hogy egy métert sem mentünk autópályán, csak lehetőség szerint három számjegyű utakon. Az egyik legjobb csehországi utunk volt.

Előzmény: lindi09 (543)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 543

Köszi a bíztató infot. Június végén megyek, lassan, nézelődve. Szeretem a giccses dombokat.:)

Előzmény: Tycho Brache (542)
Tycho Brache Creative Commons License 2011.06.05 0 0 542

Bátran menj mellékutakon, főleg most, hogy (ott talán) még sárga a repce, szinte giccsesen szépek a dombok.

Előzmény: lindi09 (540)
vjano Creative Commons License 2011.06.04 0 0 541

Szerintem nagyon kellemesek a cseh mellékutak, az idézett az egyik kedvenc szakaszom, az elmúlt húsz-huszonöt évben jópárszor megtettem, sőt én még mellékebb verziót szoktam abszolválni: Besednice helyett Velešínen át. Mostanában ugyan nem voltam arrafelé, de nem valószínű hogy leromlott.

 

(Az ilyen utakon lehet csak igazán gyönyörködni a szép cseh tájban, mint ahogy azt a nevezetes doktor úr is bemutatta "Az én kis falum" c. örökbecsű. opusban....:-)

Előzmény: lindi09 (540)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 540

Sziasztok! Írtátok, hogy rosszak és kesekenyek a cseh mellékutak. Ehhez mit szóltok:

Gmünd - Ceske Velenice - Nové Hrady - Trohové Sviny - Besednice - Mirkovice - Cesky Krumlov

Mit gondoltok, inkább nem kéne erre menni?

 

Bombyna Creative Commons License 2011.06.04 0 0 539

Előre nem tudom még:D

Előzmény: lindi09 (538)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 538

Csehországban újabb helyekre? Merre?

Előzmény: Bombyna (537)
Bombyna Creative Commons License 2011.05.31 0 0 537

Szivesen,a folytatás is mindig oda kerül,remélem nemsokára megint megyek újabb helyekre)))

Előzmény: lindi09 (535)
Bombyna Creative Commons License 2011.05.31 0 0 536

Hú ne tudd meg mennyit szenvedtem vele hogy pont oda rakjam a nyilat ahonnan a képet lőttem,de megérte;)

Előzmény: vjano (534)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 535

Köszi az infot, meg a képeket is!

Előzmény: Bombyna (533)
vjano Creative Commons License 2011.05.31 0 0 534

Praktikus a kedvcsináló, hogy a helyszínek is azonosíthatóak, teccik...

Előzmény: Bombyna (533)
Bombyna Creative Commons License 2011.05.28 0 0 533

Nagyon nem jól mostanában.23.5 és 24 között láttam.A ft meg kb 12-re jön ki.Itt éri meg váltani ha tudsz olcsóbb váltóhelyet.Egy kis kedvcsináló aki még nem volt Csehországban:https://picasaweb.google.com/HIDOBOMBYNA/CSEHORSZAG02?authkey=Gv1sRgCP_HobKwkN2fZQ#

Előzmény: lindi09 (532)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 532

Tudja esetleg valaki, mostanság milyen árfolyamon váltják Csehországban az eurót koronára, illetve a forintot koronára?

Köszi!

chendo Creative Commons License 2011.05.11 0 0 531

Szia!

Köszönöm a képeket, így már sikerült!

Hát ez valami gyönyörű! Sokkal szebb mint gondoltam. Bár a képek mennyisége és

minősége miatt már-már úgy éreztem mintha jártam volna Karlovy Vary-ban.

Nem is tudom ezek után még érdemes -e elmenni?

Már alig várom! :-)

Előzmény: Lituk Ili (529)
Tycho Brache Creative Commons License 2011.05.10 0 0 530

Sajnos ez esetben megkerülhető vagyok (bár lehet, hogy átugrani könnyebb...), Karlovy Vary-ban ugyanis szégyenszemre még nem voltam. De amit Ili mond, arra bátran támaszkodhatsz!

Előzmény: chendo (525)
Lituk Ili Creative Commons License 2011.05.10 0 0 529

A szállást esetleg itt próbált meg: http://www.kvapartman.cz/ Felújított lakások apartmanokká alakítva. Kicsit kellemetlen, hogy a 4. emeleten vannak a szobák. VIszont nem zárt zónában van, ahová csak külön engedéllyel lehet behajtni. (hacsak nem a zónán belül találtok szállást, bár azok elég drágák).

 

A város maga egy látnivaló. Gyönyörűen felújított épületek, szép parkok. Meglátogatható a Becherovka muzeum, itt meg lehet kóstolni az összes Becherovkát. Idegenvezetés angolul németül, csehül és oroszul. Híres még a Moser Múzeum és üvegmanufaktura. Van egy kiállítóterem, és a műhelybe is be lehet menni, érdekes látvány, ahogy az üvegfúvó mesterek készítik a szebbnél szebb ólomkristály tárgyakat.Gyönyörű a kilátás a Diana nevű kilátótól, ehhez fogaskerekűvel lehet feljutni, de a sportosabbak fel is sétálhatnak, a város körüli erdők nagyon szépek. Karlovy Vary nevezetessége még az ottani pravoszláv templom. Kevesen tudják, de Karlovy Varyban temették el Mozart fiát. 

A Lázne III épületében van egy információs központ, ott lehet kérni ingyenes térképet, ami szerintem nagyon jó, megmutatja a legfőbb nevezetességeket rövid leírással. Messze jobb, mint amit az utcán árulnak.

Karlovy Vary legjobb kocsmája szerintem az U Tomase. Plzenit csapolnak, jól főznek, a kiszolgálás készséges és az árakat sem a turisták zsebéhez szabták. Itt három ebédér, sörért, becherovkáért fizettünk annyit, mint az Elefánt nevű cukrászdában két kávéért és sütiért. A benszülöttek is ide járnak címe Zeyerova 934/3 Karlovy Vary. Nyitva éjjel kettőig. Ha jó kávét és sütit szeretnétek inni-enni normális áron, a Tomástól egy sarokkal feljebb van a Jadran nevezetű cukrászda. Szerb a tulaj, a kávéja és a fagyija is nagyon finom.  

Karlovy Varyban üzemelt sörgyár, de bezárták. Tavaly felmerült, hogy esetleg újra nyitják.

Karlovy Vary közvetlen közelében ezek a sörfőzdék találhatók, sajnos egyikbe sem jutottam el, de a Formant a városban is csapolják.

http://pivni.info/pivovary/karlovarsky-kraj/

Előzmény: chendo (525)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 528

Szerintem nagyon is. De én sajnos semmi használható információval nem rendelkezem. Nagyon-nagyon régen voltam ott. Az ivócsarnokokra (nem sör, gyógyvíz!) emlékszem és a nagyon szép patinás épületekre. Valószínűleg azóta még szebb és érdekesebb. Azt nem gondolnám, hogy túl olcsó lenne.

Remélem hamarosan megnyitja a topikot valaki a nagy cseh utazók közül és ontja a friss infot. Nekem jól jött, amiket Dél-Csehországról írtak, bízom benne, hogy Téged is kiokosítanak.

Előzmény: chendo (527)
chendo Creative Commons License 2011.05.10 0 0 527

Köszönöm a kedvességed!

Lehet ,hogy Karlovy Vary szóra sem érdemes? :(

Előzmény: lindi09 (526)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 526

Köszönöm, tényleg jó ár.

A köszönet mellett azért is írtam, hogy előhozzam a topikot, hátha a profik észreveszik fórumozó társunk Karlovy Vary-val kapcsolatos kérdését.

Előzmény: passager (524)
chendo Creative Commons License 2011.05.09 0 0 525

Sziasztok!

 

Május végén Karlovy Vary-ba megyünk 3 napra. Szeretnék tippeket, hogy mivel lehet

ott elütni az időt (főleg olyanoktól akik már voltak ott)?

 

Tycho, tudom,hogy te Csehországban sörügyileg megkerülhetetlen tényező vagy! :)

Tudnál esetleg Karlovy Vary-val kapcsolatban valami biztatót...?

passager Creative Commons License 2011.05.07 0 0 524

http://www.pensionkadlec.cz/eng/index.html

mi itt laktunk a Kadlec panzióban, az óvárostól gyalog 15 perc séta, mivel nem benn az óvárosban van, a parkolás nem gond, kétágyas szoba reggelivel most 850 korona. Meg voltunk elégedve a szállással és a reggelivel is, korrekt, tiszta hely, hűtő tv a szobában

Előzmény: lindi09 (494)
OPi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 523

harmadjára is találni érdekeset arrafelé :)

Előzmény: promontorgrofja (519)
Tycho Brache Creative Commons License 2011.05.07 0 0 522

A krumlovi Eggenberg Sörgyár kocsmáját ne hagyjátok ki (az étterem felejthető), ott ettem eddig a második legjobb pacallevest Csehországban.

Az elsőt meg a brnoi pályaudvar restijében.

Előzmény: lindi09 (520)
promontorgrofja Creative Commons License 2011.05.06 0 0 521

"Jártatok Brünnben? Érdemes arra kanyarodni?" Igen, igen: Brno

Előzmény: lindi09 (520)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 520

Táborba mindenképpen el szeretnék menni, éppen a huszita emlékek miatt.

Prágáig nem fogunk elmenni, ott voltunk, nagyon szép emlékeink vannak, de most a déli részeket nézzük meg, Tábor lesz a legészakibb pont.

Sörgyári túrát talán Krumlovban ejtenénk meg, Budejovicében csak kóstolnánk. Úgy nézem az általad írt étterem éppen megfelelő erre a célra, úgyhogy feljegyeztem.

Köszi az infot.

Jártatok Brünnben? Érdemes arra kanyarodni?

 

Előzmény: promontorgrofja (519)
promontorgrofja Creative Commons License 2011.05.06 0 0 519

A Krumlovi várban mi fél napot töltöttünk és nem volt időnk végignézni mindegyik kiállítást. Tehát ott egy "lelkiismeretes" turista akár egy teljes napot is el tud tölteni. Ez persze nyilván fárasztó, két félnap is szóba jöhet, bár nem emlékszem, hogy ez belépő szempontból célszerű-e.

 

Ceske Budejoviceben mi fél napot töltöttünk és elégnek éreztük. Enni a Masne Kramy-t javaslom. Ha netán sörgyárat is akarnátok látogatni, az viszont a fél napon felüli program lenne (mi nem voltunk), de épp ma olvastam róla beszámolót itt: cseh sörtúra vonattal.

 

Tábor önmagában szintén kb. fél nap, de az egy kicsit távolabb van. Mi Prága és Krumlov között félúton álltunk meg ott és emlékeim szerint elég hosszú volt még onnan az út Krumlovig, tehát az nekem egy egész napos kirándulásnak tűnik. Ha érdekel Titeket a történelem, akkor mindenképp megéri a huszita emlékek miatt.

Előzmény: lindi09 (513)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 518

Köszi, ezt a csehországinfo-t nem tudtam, de jó. Várakat nem hagyjuk ki, főcél a várak látogatása.

Örülök, hogy sok szépet mondtok erről a vidékről. Véletlenül jutott eszembe, hogy Dél-Csehországba menjünk, mert ez a rész mindig kimaradt az életünkből. Most nem tudunk messzire menni, közelben kerestünk szép helyet, ahol sok látnivaló van, de pihenni is lehet. Remélem jól sikerül.

Kedvesek vagytok, sok információval elláttatok. Még lehet, hogy kérdezek majd, meg egyébként is minden további ötletetet szívesen fogadok.

És persze nagyon sok szeretettel foglak Benneteket emlegetni Cesky Krumlovban!

Előzmény: klari50 (517)
klari50 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 517

Sok hasznos információt tudsz megnézni itt is:

http://www.csehorszaginfo.hu/

és kicsit irigyellek Benneteket, Cesky Krumlom a "szivem csücske"

A várat ne hagyjátok ki, csak úgy sétálni is érdemes a sok udvarában, és csodás parkja is van. Van sok képem, mi 2007-ben voltunk ott.

Előzmény: lindi09 (516)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 516

Már a honlapja megnézésnél is gondoltam, hogy csak úgy magamtól nem jutott volna eszembe bemenni. A kép alapján nem túl bizalomgerjesztő. De nem fogjuk kihagyni, ha ajánljátok kipróbáljuk.

Előzmény: Törölt nick (514)
lindi09 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 515

Nem rohanunk, nyaralunk. Eleget rohanunk itthon. Lájtosan szeretnénk minden szépet megnézni.

Előzmény: Törölt nick (511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!