Keresés

Részletes keresés

drogi_ Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5783
ez attol is fugg, hogy a tobbi elem erteket is el akarod kuldeni. Ha nem, akkor egyszeruen

<a href="oldalcim?valtozonev=ertek">szoveg</a> , es akkor GET-tel kapod. Persze ez leginkabb lekerdezeseknel celszeru, ha ezzel pl adatbazist vagy ilyesmit modositasz, akkor POST-olos megoldas a celszeru
Előzmény: Mustár (5782)
Mustár Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5782
Kérdésem lenne. Kicsit bonyolultan fogom írni, mert még én se vagyok benne 100%-ig biztos, hogy mit akarok. :)
Csinálok egy olyan formot, amiben van egy ilyen legördülős select + az ő option lehetőségei. Kiválasztom az egyik lehetőséget, erre az oldal újratöltődik, a form meg posttal továbbküld valami értéket. Ez megvan.
Lehet-e valami olyasmire átalakítani, hogy a formban ne legördülős legyen, hanem a lehetőségek egymás mellé legyenek rakva, és úgy legyenek, mintha linkek lennének? Rákattintok az egyikre, oldal újratöltődik, form küld vmi értéket.
CoBB Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5781
A szöveget befoglaló egységre background: url(kép címe).
Előzmény: kuller (5778)
also_sprach Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5780
Beraknám egy div dobozba és annak megadnám a képet háttérképnek.
Mindezt persze szépen egy külön .css fileból.
Előzmény: kuller (5778)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5779
szolj ha megtaláltad
Előzmény: kuller (5778)
kuller Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5778
Bocs Firefoxot 1.0-át használok.

Ok, akkor hogyan oldanád meg -táblázat nélkül-, hogy egy szöveg alatt látható legyen egy háttérkép?
Előzmény: also_sprach (5777)
also_sprach Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5777
Akkor most sürgősen térj át sima Mozilláról az új Mozilla Firefox-ra, mert az mégjobb (okosabb, gyorsabb, kisebb és mégis a lényeges dolgokból többet tud sallang mentesen)!

Ha meg css-t használsz, akkor a táblázatos szerkesztést felejtsd el, mert a css-nek pont ez az egyik lényege, hogy kiváltsa az elavult table-t. Másrészt nem is nagyon férnek meg egymás mellett!
Előzmény: kuller (5776)
kuller Creative Commons License 2005.02.03 0 0 5776
Ha css-t lehet kérdezni, akkor:

Egy táblázat háttérképét szeretném a táblázat aktuális méretére nyújtani.

Mit tegyek?

Az előbbi dologhoz:

Az IE ráadásul nem is szinhelyesen jeleníti meg a képeket.

Én sokáig az IE-val bajlódtam aztán óriési erőbedodással (kb 5 perc) átszoktam a mozillára..

Azóra arany életem lenne, ha nem kéne az IE-t használók igényét is kielégíteni..
also_sprach Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5775
Miért vagy optimista MS ügyben? Én bármelyik céggel kapcsolatban az lennék csak ezzel nem. Nagyívben sz....k minden más szabványra és cégre, teljesen önálló utat jár, ami béna és egoista.

Ha 97-től nem volt képes 6 generáción át még a CSS1-et sem követni rendesen (nemhogy a 97-es CSS2-őt), akkor miből gondolod, hogy az újat fogja???

Amúgy ha most lett kész a css2, te is említed és a firefox s hasonlók már szépen alkalmazzák, tehát nincs sok fáziskésés.
Előzmény: CoBB (5774)
CoBB Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5774
Csakhogy még az is benne van a pakliban, hogy maguk a szabványok csak hosszú idő múlva alakulnak ki (a CSS2-t pl. 1997-től 2004-ig tartott csak papíron kidolgozni). Egy jó megjelenítő motort ráadásul nehéz leprogramozni, akármilyen „normális” csapat próbálkozik vele. A szabvány egyrészt aprólékosan felsorolja, milyen hibákat hogy kell kezelni (azaz attól még nem feltétlenül követi a szabványokat egy program, ha a hibátlan oldalakat tökéletesen meg tudja jeleníteni), másrészt az az érzésem, hogy a programozó szempontjából helyenként alulspecifikált. A Microsoft és a w3c pedig elég szoros kapcsolatban áll, én nem vagyok pesszimista IE-ügyben. Remélem, igazam lesz.
Előzmény: also_sprach (5773)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5773
Ma már más a helyzet a böngészőpiacon, mint 7 éve. A mai kiélezett harcban és gyorsabb fejlesztési ütemben, szerintem nagyon gyorsan reagálnának az új szabványokra, főleg a normálisabb cégek (Mozilla project, opera stb.)
Pl. az rss/live bookmark is nyomul, pedig nem 100 éves.

IE-vel meg kérdés az, hogy vajon merre fejleszti annyi ideje és olyan nagy titokban vízfejű gazdája.
Előzmény: CoBB (5772)
CoBB Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5772
Az „azonnal” enyhe túlzás. Ki tudta a CSS2-t rendesen megjeleníteni hét évvel ezelőtt? (http://www.w3.org/TR/CSS2/). Na és ki tudja most? És akkor a revízióról (CSS21) még nem is volt szó. Az IE-vel az a baj, hogy nincsenek nyilvános új verziói. Ettől függetlenül fejlesztik azt is rendesen, nem kell félteni.
Előzmény: also_sprach (5771)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5771
A Firefox fogja azonnal és elég szépen nyomul é előbb utóbb az IE is össze kell szedje magát, mert kezd divat lenni a w3c ajánlás.
Előzmény: CoBB (5770)
CoBB Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5770
Erre mondtam, hogy nem tudom, hogy áll a helyzet az új szabványtervekkel. Most nincs nagy ingerenciám beleásni magam a w3c doksijaiba. De teljesen mindegy, ha benne is lesz a CSS3-ban, azt még tíz év múlva sem fogják normálisan támogatni.
Előzmény: also_sprach (5767)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5769
az, hogy lehet színezni a scrolokat bárhol és bárhogy.
Előzmény: Tombolda (5768)
Tombolda Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5768
Milyen IE módszer?
Előzmény: also_sprach (5767)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5767
Nem az IE módszere tetszik, hanem maga a végeredmény. Hasznos dolgo és a w3c nem rokkanna bele ha beletennék eg css-be legközelebb.
Előzmény: CoBB (5762)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5766
milyen frame? :)
Előzmény: netuddgi. (5765)
netuddgi. Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5765
hirtelen azittem, hogy arra gondolsz, hogy jobb oldalon ott van a scrollbar helye, szürkén... pedig nem szabadna, pont azért van frame, hogy az ne jelenjen meg
Előzmény: Tombolda (5764)
Tombolda Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5764
Eddig miről volt szó?
Előzmény: netuddgi. (5763)
netuddgi. Creative Commons License 2005.01.29 0 0 5763
default scrollbar??
hol?
Előzmény: Tombolda (5760)
CoBB Creative Commons License 2005.01.29 0 0 5762
Nem lenne nagy dolog támogatni...
Ez csak az implementációra igaz, az igazi problémát a szabványosítás jelenti. Ki kell találni, milyen tulajdonságokat szeretnénk átdefiniálhatóvá tenni, majd ezeknek nevet adni, és a lehetséges paramétereket pontosan specifikálni. Azt is el kell dönteni, hogyan integrálódnak az új tulajdonságok a CSS öröklési mechanizmusába. Ha mindenki a saját feje után menne, az senkinek sem lenne jó. Nem tudom, ezen a fronton hogy áll a helyzet mostanában.

Miért ne támogassa mindenki a már létező módszert? Az Explorer megoldásával az a baj, hogy nincs átgondolva ilyen szempontból (sem), és erősen kötődik a natív windowsos gördítősávokhoz. Na meg teleszemeteli a standard tulajdonságoknak fenntartott névteret, amit a többi böngésző nem szívesen követ.
Előzmény: also_sprach (5761)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.29 0 0 5761
Azért az sehol nem lenne baj ha designba belesimulna és nem ütne el a scrollbar színe!
Sok esetben hozzá kell teljesen alakítani az egész színvilágot, mert rikít belőle. Nem lenne nagy dolog támogatni és akkor szépen belesimulna bármibe észrevételnül.
Nem játszani kell vele, hanem pont diszkrétebbé tenni ezáltal.
Előzmény: CoBB (5748)
Tombolda Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5760

Ja. Ennyi. Próbáltál. Nem lehet. Ne zavarjon. Frankó úgy is nagyon.

(Csak az a k_rva default szkrollbár ne lenne ott :-D )

Vagy frame nélkül az egészet...

Előzmény: netuddgi. (5757)
Tombolda Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5759

Naja. Megnéztem, tényleg eléggé elüt a default szkrollbár ahogy kidomborodik. Szerintem aki nem IE-t (és/vagy motorját) használ, annak nem annyira feltűnő, hiszen mindig azt látja, mégha az nem is illeszkedik be az éppen aktuális kinézetbe.

 

Másik a flessről. Igen, szoktam utálni, amikor éppen csak lehet látni, éppen csak rá lehet kattintani a pici nyilacskákra, aztán azok vagy szaladnak gyorsan, lassan, sehogyse, nem lehet megragadni. Igaz ezek a számomra kellemetlen apróságok a készítő lelkén száradnak, de vannak általában. Mint felhasználó javaslom a készítőknek, kéretik rá figyelni.

Steve the Great Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5758
Néztem... Ennek ellenére írtam, hogy nem *annyira* vészes. Nyilván más összhatású, de _számomra_ nem tűnik olyan rossznak...
Előzmény: netuddgi. (5757)
netuddgi. Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5757
engem nagyon zavar..
ha IE-vel megnézed az oldalt, rögtön látni, hogy mennyivel jobb a színes cucc
Előzmény: Steve the Great (5754)
Steve the Great Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5756
Bevallom, én még nem teszteltem teljeskörűen az ilyen jellegű oldalakat és persze teljesen igazad van a funkcionalitás kapcsán. Én is csupán a külcsínt emeltem ki...
Előzmény: CoBB (5755)
CoBB Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5755
Én viszont még nem láttam olyan flash-es gördítősávot, amely pontosan azt a funkcionalitást nyújtaná, mint a standard UI widget, pl. a holt területre kattintva oldalanként görgethető. Arról nem is beszélve, hogy az egérgörgő sem igazán szokott működni ebben a környezetben. Megette a fene az ízléses külsőt, ha az embert minden mozdulatnál frusztrálja a navigáció. Én nagyon szeretem a szép csomagolást, de abban a pillanatban alatt elszáll minden csodálatom, mikor ilyen problémába ütközöm.
Előzmény: Steve the Great (5754)
Steve the Great Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5754
Szvsz. annyira azért nem vészes... Ott van pl. az oldalatokon egy link a Fish! lapjára. Na ott valóban elég erősen elüt a scrollbar...

Egyébként személy szerint (lehet, hogy bennem van a hiba) kicsit aránytalanul nagynak érzem az ilyen típusú, relative kis "tartalom-dobozzal" rendelkező odalakon a browser gördítősávját... Egyébként egyáltalán nem vagyok flash-mániás, de elég sok izléses - pl. keskeny vagy csak a le-fel nyilakból álló - gördítősávval találkoztam, ami persze hordozza a technológia összess velejáróját...
(Félreértés ne essék, nem reklámozni akarom)
Előzmény: netuddgi. (5753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!