Keresés

Részletes keresés

lolka_bolka Creative Commons License 1999.06.16 0 0 46
Én sörrel általában úgy koccintok:

- Igyunk Haynaura!

lolka

Poedle B. Creative Commons License 1999.06.16 0 0 45
Ne altalanositsatok !
Ittam en mar jo osztrak sort !
Becsben a MuellerBrau-ban pl. nagyon tuti hazisor van. Vagy a Krah-Krah-ban. Ott koccintanak is vele, de nem a vertanuk kivegzesere. Ilyen erovel az _osszes_ nemzeti hosunkrol meg kellene emlekeznunk kvazi nap mint nap, nem csak az 1848-49-esekrol ! Ugyhogy maradok az eredeti velemenyemnel es tiszta magyar tarsasagban nem koccintok, de ha ne adj' Isten egy kulfoldi felem tartja korsojat/poharat, akkor nem kezdek el magyarazkodni, hogy en biza akkor sem...

Poedle B.

Előzmény: rebelkid (44)
rebelkid Creative Commons License 1999.06.16 0 0 44
Nyilván nem támasztja fel őket,de azért tartozunk az emléküknek és nem csak a tábornokokról van szó,hanem az összes hősről,aki a szh-ban harcolt.
palijan:az osztrák sör tényleg nem valami jó
John Zero2 Creative Commons License 1999.06.16 0 0 43
stein:
Ki az az öri-hari?
Ismernem kene? Valami japan muvesz? ;-)
Előzmény: stein (39)
nulla Creative Commons License 1999.06.16 0 0 42
Az eredeti felvetésre:
Itt szerintem nem az illik vagy nem illik részét kell a dolognak feszegetni. Mindenki tegyen úgy, ahogyan ő érzi, hogy jól teszi.

Én például nagyon ritkán iszom sört, de olyankor eszembe sem jut, hogy koccintsak. Nevezhetjük ezt nemzeti öntudatnak, vagy ragaszkodásnak a jól bevált hagyományokhoz (ez nem is passzol ide), akárhogyan is, de ezen nem változtat, hogy pontosan hány éve is nem koccint a magyar sörrel. Itt szerintem inkább az számít, hogy miért is nem koccint. De amilyen régen történt ..... Nekem eszembe sem jut, de nem tudom megvetni azokat, akik mégis a koccintást választják.

Előzmény: James Bond (-)
nevtelen Creative Commons License 1999.06.16 0 0 41
Kedves Miske!

Ahogy én az oroszokat ismerem, az orosz nem sört fog inni. Kövesd a példáját, és no problem.
;-)

Előzmény: Miske (13)
Poedle B. Creative Commons License 1999.06.16 0 0 40
stein: :-DDDDDDD
Előzmény: stein (39)
stein Creative Commons License 1999.06.16 0 0 39
Boldog Sanyi a legendás emlékezetu felszab téri hos, esti gimnáziumbeli érettségijén történelembol az 1848/49 szabharcot húzta.
-Nos, kezdte kissé zavarban, de büszkén, én a 48-49es szabharcról annyit tudok, magyar ember azóta nem koccint sörrel.
-Kettes köszönjük. Mondta az elnök, akinek helyén volt a szive.
Nade, kérdem én, mi van ha féltucatnyi egyenként másfél mázsa német élösuly fenyegeti az embert tetleges megsértodéssel és öri- harival, ha nem iszik a közös egészségükre?
Rich Creative Commons License 1999.06.16 0 0 38
A magyar válogatott focimeccsein kiabálják a szúrkolók (B közép):
"Ki nem ugrál nem magyar, hej, hej!!"

Hát gyerekek ez a vita is hasonló szellemi mélységekben fürdőzik.
Én sem szoktam sörrel koccintani és nem is fogok, de nem is érdekel, hogy mások koccintanak-e. Legfeljebb velem nem.

Rich

Poedle B. Creative Commons License 1999.06.16 0 0 37
Miert ??? Ha sorrel koccintok, esetleg automatikusan nemet/roman/szlovak/stb. leszek ? Ha mar "f@szsagrol" irsz, legalabb normalisan indokold meg, nem pedig igy: "NINCS 150 EVES LEGENDA. EGYSZERUEN NEM ILLIK". Uvoltozni sem illik, mas velemenyet "FASZSAGNAK" titulalni sem illik.
Ennyi.

Poedle B.

Előzmény: mcnab (31)
Whitey Creative Commons License 1999.06.16 0 0 36
Baromság az egész! miért ne lehetne koccintani sörrel? Valaki azt írta, hogy 150 év után sem lehet, mert 150 év után sem támadnak fel a vértanúk stb.. És ha nem koccintunk, akkor talán feltámadnak? Nem szeretem ezeket a földhözragadt hagyományokat. Különben is, ha jó a kedvünk és piálunk eszünk be sem jut igazából, hogy "jaj, ez most sör ezzel nem szabad koccintani!!". Tölts, koccints, igyál!
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.06.16 0 0 35
A koccintás tilalma nép hagyomány, nincs semmi alapja, de szokássá vált. Maradjon is így. A népszabiban volt egy cikk erről, de most nem találtam.
Hoztam egy kis sört.
palijan Creative Commons License 1999.06.16 0 0 34
A 150 évről már hallottam, okt. 6-án letelik. A külföldiek mindig tiszteletben tartották, mikor elmondtam nekik miért.
Egyébként az osztrákok valószínűleg 1849-ben is ugyanolyan rossz sörrel koccintottak, mint amilyet ma főznek, úgyhogy meg is érdemlik.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.16 0 0 33
GRATULÁLOK !
Előzmény: mcnab (31)
grind Creative Commons License 1999.06.16 0 0 32
Magyar ember sörrel nem koccint. Szerintem még az sem megengedhető,hogy koccintás után az asztalhoz üssék a korsót( pohárból meg nem iszunk). 150 évről én sem hallottam.
mcnab Creative Commons License 1999.06.15 0 0 31
MAGYAR EMBER SÖRREL A TÖRTÉNELMI HATÁROKON BELÜL NEM KOCCINT.

NINCS 150 ÉVES LEGENDA. EGYSZERŰEN NEM ILLIK.

(NAGYBETŰVEL SEM ILLIK ÍRNI, DE ANNYI FASZSÁGOT ÍRTAK EGYESEK, HOGY MUSZÁLY VAGYOK A FENTIEKET TISZTÁZNI.)

rebelkid Creative Commons License 1999.06.15 0 0 30
Én magyarnak érzam magam,de ettől függetlenül általában sört iszom és koccintani is szoktam vele,de ettől még lehetek igazi magyar.Ez nem szokásoktól függ,hanem egy életérzés.Azt sem fogom lenézni,aki koccint és azt sem,aki nem.Ez csak szemlélet kérdése.Az a lényeg,hogy egyoldalon álljunk.
Poedle B. Creative Commons License 1999.06.15 0 0 29
Sorrel koccintani ?
Ha szoktam, hozzateszem (magyar tarsasagban): Vesszen Haynau ! Okt. 6. utan mar azt sem kell. Egyebkent meg altalaban a tarsasaghoz igazodom: ha a tobbiek ugy gondoljak, koccintsunk, akkor koccintok, ha nem, nem. Volt korabban egy pelda az orosz-norveg-olasz-mittudomenmegki-magyar tarsasagrol. Na, ott a tobbiek alkalmazkodjanak _egy_ emberhez egy _nemzeti_ erzelem/szokas miatt ? Na neeeeeeeee, ez egy kicsit eros. Apropos eros. Ittatok mar szuretlen sort Tabascoval ? Nagyon bejon...
Szoval: nem a koccintas a lenyeg, hanem az ivas es a jo hangulat. Meg a Wagner ur !!!! :-))))

Bye

Poedle B.

mekklátja Creative Commons License 1999.06.15 0 0 28
Sörtársak!

Nem érdemes ennek olyan nagy feneket keríteni szerintem. Van, aki koccint, oszt olyan is, aki nem. Én pl. nem, ugyanannál az oknál fogva, bár a 150 évről én se hallottam, csak most nem olyan régen. Na az SZVSZ hülyeség. Én ezután sem fogok koccintani, már csak megszokásból sem, ugyanakkor külföldieknek mindig szívesen mesél(t)em a "legendát", talán nem is volt olyan, aki nem pozitívan fogadta.

Viszont aki koccint, az attól még nem hazaáruló, na!

Wágner úr: SÖRRRRR(ö)T!!

mekkÜdv

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.15 0 0 27
Kedves Mike !

Primko benyoges = primko ember. "szargombocokat" :(

Bocs, de ezt nem hagyhattam ki !

1:1

üdv

Big

Előzmény: Mike (22)
Csülök Creative Commons License 1999.06.15 0 0 26
Emberek,
A SÖR NEM TEHET SEMMIRŐL!
Egyébként én sem szoktam sörrel koccintani, de nincs "történelmi" oka, egyszerűen mifelénk nem szokás. (Csak inni, de azt becsülettel! :) )
Csaby Creative Commons License 1999.06.15 0 0 25
Nem szoktam sörrel koccintani, de néha előferdül. Azért még nem vagyok bunkó ugye?
Halászkirály Creative Commons License 1999.06.15 0 0 24
Magyar ember nem koccint sörrel, magyar ember evés közben nem beszél, magyar ember a munkahelyén nem dolgozik, magyar ember szeretkezés után tévét néz, magyar ember ezt meg azt nem csinál stb stb. Kár, hogy csak ebben nyílvánul meg sokaknak a magyarság tudata! Én koccintok sörrel. Ettől én még ugyanúgy átérzem 1848-at (tényleg, manapság át lehet még érezni??nem avult már el??). Vagy azért, mert koccintok, már hazaáruló, nemzetvesztő magyar vagyok? Akkor sok mindent nem tehetnénk ebben az életben, mert valamihez mindig kötődik egy balsors...
sasanz Creative Commons License 1999.06.15 0 0 23
Attól nem lesz senki rendes, becsületes magyar, ha nem koccint sörrel. Persze ha koccint akkor sem alávaló. Én nem nagyon kedvelem a sört, inkább bort iszok, magyar bort. Aki azt mondja, hogy a németek nem isznak/készítenek jó bort, annak nem sok fogalma van a borokról.
Előzmény: LUCzI FERencz (2)
Mike Creative Commons License 1999.06.15 0 0 22
Mit varjon az ember egy bogartol.
Foleg egy olyantol aki imadja a szargombocokat.
Abba is petezel?

Udv, Mike
:)
(bocs! egy kicsit durva volt)

Előzmény: Ganajtúró bogár (21)
Ganajtúró bogár Creative Commons License 1999.06.15 0 0 21
Én mindig koccintok a sörrel.

Ganajtúró

Fec Creative Commons License 1999.06.15 0 0 20
Aha, a dsz = dzs!

Ugy laccik most mar tenyleg aludnom kellene :)

Előzmény: Mike (19)
Mike Creative Commons License 1999.06.15 0 0 19
es a dsz = dzs?
Mert igy mar minden vilagos!

Tenyleg, ha mar a koccintast ilyen szepen kiveseztuk.
ideirhatna mindenki mi a kedvence (ha volt mar ilyen topic - marpedig Wagner ur mellett kellett, hogy legyen - akkor aktualisan)

Udv, Mike

Előzmény: Fec (18)
Fec Creative Commons License 1999.06.15 0 0 18
etrem = ertem :)
Előzmény: Mike (17)
Mike Creative Commons License 1999.06.15 0 0 17
No ekkor ezt most ujra, mert en nem ertem!
Előzmény: Fec (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!