Keresés

Részletes keresés

Galádriel Creative Commons License 2010.06.15 0 0 20977
Egy kis életkép a dologhoz

Minden decemberben, ahogyan közeledünk a 24-éhez parázs vita alakul ki az európai játékosok között, mikor is van Karácsony. Az egyik álláspont szerint (északról földrajzilag dél felé Skandinávia, Lengyelország, Szlovákia, Ausztria, Magyarország, Horvátország vonalban) december 24. Szenteste az már Karácsony, míg a másik álláspont szerint (földrajzilag az előbb felsoroltakról nyugatra eső részeken) december 24 az semmi, 25-26 a Karácsony. Ezen egyébként képesek a népek vérre menő vitát folytatni, ami a homousion-homoiusion ellenállást idézi, még tiszta haszon hogy a WoW-ban az azonos frakcióhoz tartozó játékosok maximum párbajozni tudnak.

Európa egységes gyökerei :-)
Előzmény: Törölt nick (20971)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 20976
"Ott a helye a többivel együtt. Aki egy régi irodalmi műnél többre tartja, az meg vigye a gyerekét hittanra vagy egyhézi suliba. Aki nem, azt hagyják békén vele."

Pontosan.
Előzmény: Babco (20974)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 20975
Az egyházas topikban a minap Európa keresztény gyökereiről volt szó. Ha úgy tetszik az alapokról. Egy olvtársunk kicsit összeszedte, ezt most idézném neked:

"- állatok háziasítása, növénynemesítés: közel-kelet
- írás: közel-kelet, ók. róma
- etika, művészetek, demokrácia, jog: ókori görögök, ókori rómaiak (+Napóleon alkotmánya)
- tudományok, matematika: ók. gör.,ók. róm., arabok, +kínai találmányok

A keresztény papok megőrizték (már ha nem hasznosították újra a pergament vallásos irományok céljából) az ókori tudást, és továbbfejlesztették, de nem volt célszerű szembe menni a hivatalos állásfoglalással. "

Mert aki szembe ment ugye azt akkor....... :(
Előzmény: satya (20970)
Babco Creative Commons License 2010.06.15 0 0 20974

Európában a keresztény műveltség az alap, ebben élt az európai ember lassan 2000 éve.

 

Igen, nem árt ha tudják a gyerekek milyen is volt az a dicsőséges 2000 év a kereszténység alatt: inkvizíció, máglya, könyvégetés, stb.

 

 

irodalom órán is előkerül.

 

Ott a helye a többivel együtt. Aki egy régi irodalmi műnél többre tartja, az meg vigye a gyerekét hittanra vagy egyhézi suliba. Aki nem, azt hagyják békén vele.

Előzmény: satya (20970)
Babco Creative Commons License 2010.06.15 0 0 20973

Ez igaz volt kb 50 évvel ezelőttig, de manapság amikor a gyerek osztálytársát Kim Li-nek hívják, a sarki kis bolt tulaját Ahmednek, a nagyobb gyerek épp a mexikói Juanitával chetel, apu főnökét meg George-nak hívják, már rég nem csak és kizárólag a kereszténység az alapműveltség része. Lemaradtál legalább egy fél évszázaddal.

 

Előzmény: satya (20970)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20971
Ettől föggetlenül illene elfogulatlanul legalább bemutatni miben is hisznek a föld lakói. Azok akikkel majd a srác csetelni fog a WOW-ban.
Előzmény: satya (20970)
satya Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20970
Európában a keresztény műveltség az alap, ebben élt az európai ember lassan 2000 éve. Éppen ezért a Biblia az, ami az alapműveltség része. irodalom órán is előkerül.
Előzmény: Babco (20965)
titkom Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20969
OFF
...satya - egyszer már tisztáztuk vele, ezért emelem ki a foglalkozását, nem sértek IRL-adat - intelligens, okkos ember, pontosan érti, hiszen mások hitéből él... mivel anyagilag is érintett - talán katolikus -, neki első sorban a saját nyája, s a Biblia a fontos...

...ő azt mondja a lányomra (vagy rám), hogy "szegény", pedig van katolikus és református Bibliánk is, a lányaimnak a kezébe is nyomtam, olvasgatták is, de mivel nem kötelező, csak ajánlott olvasmány, nem érdekli őket... amit iskolában be kellett magolniuk töriből, magyarból, az el is rettentette őket ettől a "világtól"... szerintem őket már nem fenyegeti, hogy ilyen képzelt világot gondoljanak valóságnak...

ON

...az viszont reális veszély, hogy a politikurvák nyomására, egyházi hátszéllel, prűdségből kötelezhetnek miselátogatásra, vagy "elvárják" a vallásgyakorlást: ha pl. belevesznek EGY VALLÁST az Alkotmányba...
Előzmény: Babco (20966)
titkom Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20968
...így van...
Előzmény: Babco (20965)
Babco Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20967
Karácsony előtt ültem a metrón a 7,5 éves lányommal, erre egy idősebb nő a kezébe nyomott egy Jézusos papírt Bibliai idézettel és elkezdte nyomni neki a szöveget, hogy itt van neki Jézuska, blabla. Majdnem felrobbantam a dühtől. Én sem állok oda vadidegen gyerekek elé, hogy tessék milyen helyes dínós képet adok.
Előzmény: titkom (20962)
Babco Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20966

már megbocsáss, de simils vagy: ez nem arról szól...

Persze hogy nem, de nem fogja megérteni. De akkor milyen nagy visongást csapnának, ha a helyi iszlám közösség Koránt osztogatott volna az iskolásoknak.

 

Előzmény: titkom (20964)
Babco Creative Commons License 2010.06.14 0 0 20965

Amennyiben adtak mellé Koránt, Tórát, stb, és általános információkat a világ legnagyobb vallásairól, akkor igazad van, az általános műveltség része és nem történt semmi baj.

Előzmény: satya (20963)
titkom Creative Commons License 2010.06.12 0 0 20964
...már megbocsáss, de simils vagy: ez nem arról szól...

Az általános műveltségnek része: mint az emberi történelem része, és pont. Szerintem egyij vallás sem épp a dicsősége: nem véletlenül született ez a két pont

...nekem és nektek (érintetteknek), nyilván más az érdeketek...
Előzmény: satya (20963)
satya Creative Commons License 2010.06.11 0 0 20963
Szegény ....
Talán nem része az általános műveltségnek?
Előzmény: titkom (20962)
titkom Creative Commons License 2010.06.11 0 0 20962
Ma mivel jött haza az állami gimiből a lányom: Bibliát osztottak ki nekik!!!

...öröm az ürömben, hogy az érintett tanár, akinek az óráján történt, szóvá is tette a gyerekeknek, hogy ne feledjétek, ez "laikus iskola"!!!

...még hogy "szegény az egyház"...
Előzmény: titkom (20961)
titkom Creative Commons License 2010.06.06 0 0 20961
...hmm... vajon miért jut eszembe:

Jegyezd vele az égre
Örök tanúságúl:
Habár fölűl a gálya,
S alúl a víznek árja,
Azért a víz az úr!


...pl. erről: demonstratív imára vonulás
titkom Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20960
titkom Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20959
"Vagy akiknek ez a szöveg " - Gy.F. nekem nem mérvadó: ha olvastad végig mit írtam, láthattad volna...

"Sejthettem volna." - neked vicces cimbora? ...vagy te ezt meccsnek fogod fel?

"Eljutottunk odáig" - amit itt írsz, az az érzelem, nem az, amiket én reagálok... liberális mondókákat meg ereszd nekik...

off on

...rémlett a nicked, most beleolvastam "Édy összes az index fórumon", azon belül is az államegyházas topicban, de hogy ne érjen vád, tegyük mellé ez is... ezekben visszanézhető, ki jött érzelmekkel, ki-mikor-hogyan minősítgeti a többiek véleményét...

...most láttam, hogy milyen gyakran látogatod a PFT topicot... be is néztél már élőben is, vagy ebben a topicban is csak szurkálsz, mint sok más helyen, ahogy láttam? (mint itt pl.) ...amúgy "Á, felejtsd el, csak költői kérdés volt", úgyis csak hárítasz...

off off
Előzmény: Édy Endre (20952)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20958
Kábé annyira önállóan és rájuk szavazva, mint a sok listáról töredékszavazatok beszámításával bejutottak. :)
Előzmény: Babco (20957)
Babco Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20957

Bocs, elfelejtettem hogy önállóan bejutottak a Parlamentbe minden egyes választásokkor, a tömeg meg éljenzett, hogy Zsóóóóti, Zsóóóóti! :-)

Ha most a fityisz nem húzza fel őket ujjbábként, akkor a Parlamentet max belépőjeggyel látogathatnák egy csoport kínai turista mellett.

Előzmény: Édy Endre (20956)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20956

Forrás?

Költői kérdés volt csupán, nem köll vért izzadj! :)

Előzmény: Babco (20955)
Babco Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20955
Még két ember, és többen leszünk mint a KDNP szavazói. :-)
Előzmény: Édy Endre (20954)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20954
Gyűlik a "tömeg." És roppant releváns érvekkel hozakodnak elő a tagok. :)
Előzmény: Babco (20953)
Babco Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20953

...ebből az tűnik ki, hogy nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel: ketten már vagyunk

 

+1

Előzmény: titkom (20944)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20952

"...épp annyira, mint másoké, akiknek ez a fotó készíttetett..."

 

Vagy akiknek ez a szöveg mondatott. (http://www.youtube.com/watch?v=rIb4XgxX4cY) 16-17. mp. környéke a szakmánybérmálkozást illetően. :)

 

"...ez nekem nem kvittség és nem ":)" kérdése..."

 

Sejthettem volna.

 

"épp annyira semmi, mint amennyire bárki kívül, mondjuk a Blikken hordja az állítólagos hitét..."

 

Forrás az állítólagosságra?

Á, felejtsd el, csak költői kérdés volt. :)

 

"...sem olyan hamis és triviálisan hazug képmutatást, mint ami ezen a fotón látszik, sem azt az irányvonalat, amit ez utóbbi jelent..."

 

Ilyen esetekben szokták azt mondani a liberális kartácsak, hogy "most pedig toppants egyet a lábacskáiddal."

 

Röviden: Eljutottunk odáig, hogy bármilyen felvetésre tények helyett személyes érzelmeiddel válaszolsz. Ez nem probléma, csak vajmi kevéssé releváns.

Előzmény: titkom (20951)
titkom Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20951
"a) És a személyes érzéseid mennyiben relevánsak a topic témáját illetően?" - épp annyira, mint másoké, akiknek ez a fotó készíttetett...
(arra ritkán járnak paparazzzzzik)

"b) Ha hasonló személyes indíttatású, de a tiéddel ellentétes irányú visszasságot említek, akkor kvittek vagyunk? :)
...ez nekem nem kvittség és nem ":)" kérdése...

"c) Mi közöd van neked mások életéhez?" - épp annyira semmi, mint amennyire bárki kívül, mondjuk a Blikken hordja az állítólagos hitét...

..tudod Endre, aki Édy, egy ország, különösen a hazám miniszterelnökétől se olyan mocskos "elszólásokat" nem tudok elfogadni, mint "kurva ország", sem olyan hamis és triviálisan hazug képmutatást, mint ami ezen a fotón látszik, sem azt az irányvonalat, amit ez utóbbi jelent...
Előzmény: Édy Endre (20946)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20950
Ach, értem már! :)
Előzmény: titkom (20948)
titkom Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20949
:-)))

...nem gongokat, hangokat :-)))
Előzmény: titkom (20948)
titkom Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20948
...olyan hangogat hallottam...
Előzmény: Édy Endre (20947)
Édy Endre Creative Commons License 2010.06.01 0 0 20947

"...s ne félj a neked tanított Istenedtől se..."

 

Forrás?

Előzmény: titkom (20945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!