Keresés

Részletes keresés

faithful Creative Commons License 1999.04.21 0 0 18
Csak aztán nehogy ez legyen a vége:

Előzmény: Kopasz (16)
RobotKarcsi Creative Commons License 1999.04.21 0 0 17
>>> ... Milan Kucan szlovén elnök ... :"Egyelőre nem tudjuk, hogy Oroszország megsebzett tigris-e, vagy döglött oroszlán."

Szerintem Morgo Medve. |-]

Kopasz Creative Commons License 1999.04.21 0 0 16
Ahoj Mindenki a IV. menetben!

Tegnap valamelyik hiradóban megint azt elemezgették, hogy bizony vannak olyan tervezetek, miszerint Mo.-ról indulva kellene a szerbek orrára koppintani. Azt is hozzátették, hogy a támadás megindításához 2-3 hónapos előkészület kell. Így ha még az őszi kedvezőtlen időjárás előtt indulni akarnak, akkor néhány héten belül erről dönteni kell. (Ha ugyan még nincsen erről döntés....)
Nos elemezzük azt, ha innen (is) indul a támadás esetleg, akkor mi lesz a háború után a Vajdasággal? Mondjuk Koszovót megszállja a NATO és leválasztják Szerbiáról. Ha valaki megnézi a térképet, akkor látható, hogy Koszovóból nyugat-észeknyugat felé nincsen messze Bosznia, ha arrafelé kialakítanak egy "korridort", akkor Montenegro el lesz vágva Szerbiától (a beásott YU katonaság meg az utánpótlástól). Mondjuk Montenegro ekkor kikiáltja a függetlenségét, meg Koszovó is. De mi lesz a Vajdasággal? Azt is elszakítják Szerbiától? Mielőtt valaki lemarház: volt már ilyen, lásd Trianont....
Érdeklődve várok véleményeket.
Egyéb vélemény: hamarosan lesznek komolyabb YU katonai veszteségek, az Apache helikopterek SZVSZ majd tesznek róla.

Üdv: Kopasz

reason Creative Commons License 1999.04.21 0 0 15
Hehehehe,

Ha nem lenne háboru ez majdnem vicces lenne.

Előzmény: Mogorva (14)
Mogorva Creative Commons License 1999.04.21 0 0 14
A szlovák szakszervezetek lapjának adott interjúban Szlobodan Milosevics kijelentette, hogy a jugoszláv hadsereg sikeresen száll szembe a nagy távolságból támadó, technikai és fegyverzeti fölénnyel bíró NATO-erőkkel.

Mint mondta, a háború kezdete óta a jugoszláv hadsereg mindösze öt katonát vesztett, ezzel szemben a jugoszláv légelhárítás a NATO félszáz harci gépét és száznál több rakétáját semmisítette meg, mert a katonák nem félnek, gyorsan kitanulták a NATO ellen alkalmas harcászati fortélyokat, megismerték az ellenfél gyenge pontjait. A NATO-erők lehetséges szárazföldi bevetésére "nemcsak felkészültünk, hanem valójában várjuk is, mert akkor majd a NATO katonái lőtávunkon belülre kerülnek. Akkor elkapjuk őket."

"Az albánokat gyors elszaporodásuk semmiképpen sem jogosítja fel arra, hogy hazánk egy részét elszakítsák" – fogalmazott Milosevics.

A lap kérdésére, hogy ha nem etnikai tisztogatás, akkor minek nevezhető vajon az albánok szerbek általi elűzetése, Milosevic azt válaszolta: hazugság azt állítani, hogy a szerbek etnikai tisztogatásokat hajtanak végre. A bombázások kezdetéig a koszovói albánok nem menekültek: az emberek a szerbek és albánok között nem válogató NATO-bombák elől menekülnek el otthonaikból. "A menekültáradat a bombázások következménye. Katonáink a polgári lakosságot békén hagyják."

Nem megmondtam... holnap már majd azt fogja állítani, hogy a halott albánok öngyilkosok lettek, a menekülők pedig valójában disszidensek...
Lőjék már agyon végre ezt a rühes kutyát!

eMM Creative Commons License 1999.04.21 0 0 13
Clinton emléxik Vietnamra.
Nem akar népszerűtlen lenni (mint annak idején Jonhson) hogy "miatta" amerikai katonák halnak meg.
De hát akkor hogy a túróba gondolta ezt az egészet?
A Milosevics egész addig kakapszkodik az asztalába amig megvan .(Az asztal)
És roppantul nem érdekli hogy romokban az ország,és hogy hány civil vagy katona hal meg.
És ezt a nagyszerű NATO elemzők nem tudták előre?
Nehezen hiszem.Ha meg tényleg nem tudták, akkor ott nagy baj van,jó hogy csatlakoztunk. :-((
namam Creative Commons License 1999.04.21 0 0 12
Ez durva. Mostanaban itt UK is volt hasonlo, de nem ennyire durva: egy neonaci csoport ugy gondolta milyen poen jatszoteren ferobbantani egy olyan bombat amibe egy kilo szazas szoget raknak bele repesznek. Az volt csak a szerncse, hogy kicsit robbant.

Ezert kell az, hogy a fegyverviseles tiltott legyen mindenutt. Szerbiaban is.

Viszont az ilyen dolgokkal rohadtul nem tud mit kezdeni a katonai potencial, igazsag szerint az ilyen dolgokkal mit lehet kezdeni? Mondjuk 1 lepes hogy nem lehet fegyvert venni. (Illegalis viselesert meg gyilkossaggalk megfelelo buntetes) De akkor jon a bomba kutyulas. Meg az auto sgazolgatas (Carmageddon)

Előzmény: Radioactive (11)
Radioactive Creative Commons License 1999.04.21 0 0 11
Most akar le is zarhatjak a Koszovoi haboruzast egy idoere...Amerika mast nezt most a TV-n.
Ma,Apr 20, egy honappal az erettsegi elott egy ujabb iskolai meszarlas toertent Denver Colorado kozeleben. 25 gyerek halott, (koeztuek 2 a harom gyilkosbol, akik veguel lelottek magukat) es 14 sebesult kritikus allapotban. Egy szoke kislanynak 9 golyo van a mellkasaban.
Szoval erdekes hogy a President aki nem akarja elijeszteni azzal a nepet hogy esetleg szarazfoldi csapatokat is be kell dobni, es esetleg elveszteni oeket, es ezzel az ellensegnek rossz uezenetet kueld, ugyanakkor oktalanul, cel nelkul, hulyen 25 fiatalt oeltek meg semmiert! Es ez a 20. szazad vege?
Radioactive Creative Commons License 1999.04.21 0 0 10
Kedves Mogorva es namam
Nagyon jol joett a szinekben kirobbano diszkret emlekeztetes hogy az Elemezd a haborut IV-ben kell koezlekedni.
Ezert elnezest kerek hogy:
1 EAH III.-ben rakanttintottam a Reason levelere, hogy valaszoljak raa, es nem tudtam hogy az en szoevegem hol fog felbukkanni. Gondoltam hogy az le van zarva es csak referenciara hasznaljak
2 Elnezest az eloezoe hosszukas hozzaszolasert. Ebbe a kis kockaba potyogtetve nem tudom megitelni meg hogy milyen hosszu lesz.

Reason, a Clinton utalkozassal es katonaskodassal kapcsolatos valaszomat,
megtalalod az Elemezd a Haborut III-ban.

namam Creative Commons License 1999.04.20 0 0 9
Mogorva a kiraly!

Lehet hogy kevesbe ide tartozik, inkabb a masikba, de
1, lattatok a tegnapi tuzijatekot? Yugo TV. Na az lehet hogy tegnapi volt. (Helyiek mondtak, hogy kimennek nezni, mert tudjak, hogy nem az utcat lovik)

De 2, utana ma lattatok a civil romma lott hazat, mint a tegnapi tamadas "merleget"??? Csak az a baj, hogy ugyanezt a hazat, ugyanezzel a kamera allassal, ugyanugy a zold ajtora valo vagasra MAR lattam, kb ket HETE ugyanott. (Yugo TV)

namam Creative Commons License 1999.04.20 0 0 8
Tenyleg mi lehet a "tokoles" oka? Az OKES, hogy az ujjaepites miatt nem akarnak mindent teljesen szetszedni, DE: a szarazfoldi erok elleni tamadas tenyleg mintha kicsit lassacska lenne. Szinten: az OK, hogy altalanos iskolakban vannak a hadianyagok, DE tanitasi szunet van. (Bocs ez durva volt igy, de tenyleg ez van) Ha meg polgari repulogepek ala van elrejtve az a q MIG annyira azert van haboru, hogy hadrafoghato, de polgari tulajdonban levo repulogepek is esetleg tamadas celjaiva vallhassanak. (meg alattuk a katonai gepek)

Harmadreszt: a Jugo hadsereget talan addig kellene megallitani, amig nem nagyon terjesztik ki a dolgot:
1, Montenegro vezetoi ellen elfogatoparancs van, a 2 jugo hadsereg elkezdte beasni magat es etnikailag tisztogatni a terseget. Magyarul a kiugras egyre ketsegesebb.

2, Bosznia es Albania es Macedonia elleni akciok (jocskan hatarsertesek ) utan ma Horvatorszagot is megtamadtak piciket. (Egyebkent lehet hogy nem a legjobb huzas a jugok reszerol a horvatokat heccelni, ok kevesbe lennenek humanusak mint a NATO.) (kit nem sertett meg a szomszedok kozul: MO, RO, BUL)

Milosevics "elgondolkodasarol": azt az allatot abszolult nem erdekli, hogy hany kiskatona hal meg, es hogy esetleg tonkre lesz verve a jugo hadsereg es hogy ehen hal a felorszag. Akik el kezdhetnenek gondolkodni azok a masodvonalbeli politikusok es katonai vezetok: a kerdees, ok mikor unjak meg az egeszet. Meg hat a nep esetleg.

Az az igazsag, hogy egyre idegesebb vagyok es egyre jobban utalom az egeszet, s egyre jobban szeretnem hogy vege legyen mar.

Ja mcnab!, az elejen meg szoltal hoza, mostanaban nem nagyon, mi tortent? Meg hol van andras? megint jo csendes (bar meg mindig jobb, mint ha ahogy o irta "visitana")

namam Creative Commons License 1999.04.20 0 0 7
Tenyleg mi lehet a "tokoles" oka? Az OKES, hogy az ujjaepites miatt nem akarnak mindent teljesen szetszedni, DE: a szarazfoldi erok elleni tamadas tenyleg mintha kicsit lassacska lenne. Szinten: az OK, hogy altalanos iskolakban vannak a hadianyagok, DE tanitasi szunet van. (Bocs ez durva volt igy, de tenyleg ez van) Ha meg polgari repulogepek ala van elrejtve az a q MIG annyira azert van haboru, hogy hadrafoghato, de polgari tulajdonban levo repulogepek is esetleg tamadas celjaiva vallhassanak. (meg alattuk a katonai gepek)

Harmadreszt: a Jugo hadsereget talan addig kellene megallitani, amig nem nagyon terjesztik ki a dolgot:
1, Montenegro vezetoi ellen elfogatoparancs van, a 2 jugo hadsereg elkezdte beasni magat es etnikailag tisztogatni a terseget. Magyarul a kiugras egyre ketsegesebb.

2, Bosznia es Albania es Macedonia elleni akciok (jocskan hatarsertesek ) utan ma Horvatorszagot is megtamadtak piciket. (Egyebkent lehet hogy nem a legjobb huzas a jugok reszerol a horvatokat heccelni, ok kevesbe lennenek humanusak mint a NATO.) (kit nem sertett meg a szomszedok kozul: MO, RO, BUL)

Milosevics "elgondolkodasarol": azt az allatot abszolult nem erdekli, hogy hany kiskatona hal meg, es hogy esetleg tonkre lesz verve a jugo hadsereg es hogy ehen hal a felorszag. Akik el kezdhetnenek gondolkodni azok a masodvonalbeli politikusok es katonai vezetok: a kerdees, ok mikor unjak meg az egeszet. Meg hat a nep esetleg.

Az az igazsag, hogy egyre idegesebb vagyok es egyre jobban utalom az egeszet, s egyre jobban szeretnem hogy vege legyen mar.

Ja mcnab!, az elejen meg szoltal hoza, mostanaban nem nagyon, mi tortent? Meg hol van andras? megint jo csendes (mbar meg mindig jo mint ha ahogy o irta "visitana")

Vajk Creative Commons License 1999.04.20 0 0 6
Kutyi,
na latod ezaz. En sem vagyok hive a felmegoldasoknak, ha haboru, akkor legyen az, ne csak pacsmagolas.

Kispolgar,
Bar en nem vagyok meteorologus, de azert azt ketlem, hogy a felho eszak fele ballagna.

Cifu Creative Commons License 1999.04.20 0 0 5
Hja kispolgár, ha tudnád miféle kárositó anyagok/hatások vannak egy háborúban. Eggyes források szerint a szerbek a koszovói válság kezdetén afféle mérgező anyagot szórtak a kutakba, mint anno az oroszok afganisztában, hogy adjanak a albánoknak még egy távozási okot...
Azonban rögtön hozzáteném, ha ökológia katasztrófáktól mentes világot szeretnél, akkor nekiállhatsz kiirtani egy bizonyos Homo Sapiens Sapiens nevezető álatfajt...
Muchacho Creative Commons License 1999.04.20 0 0 4
Ha ezt a hir az oroszoktol van akkor nyugodj meg. Illetve megse, mert eppen ok europa legnagyobb szennyezoi, remtorteneteket meselnek az orosz "kornyezetvedelemrol". Amirol te irsz az propaganda, igy probaljak beijeszteni az ekologiai problemakra erzekeny juropai honolgart.
Előzmény: Kispolgár (2)
Kutyi Creative Commons License 1999.04.20 0 0 3
Hali!
Mintha én is hasonlóan "nyavalyogtam" volna a NATO "sikerein" majdnem három hete, mint Vajk, és akkor -stilusosan mondva- le lettem ugatva, hogy csak taktikáznak. Pedig az még mindig áll, amit írtam, csak rosszabb az eredmény(telenség).
Hát, taktikai bombázásból leszerepelt a NATO, hacsak nem a sikertelenség volt a taktika.
Nem tul humánus nézetem szerint, amig nem hall meg néhányszáz Jugó katona, szigorúan Koszovóban, adig még csak el sem gondolkodnak komolyan Miloék.
Mit kell egy hetet felkészíteni a helikoptereket? Eddig csak azt hallottam roluk, micsoda hatékony csodák, de egy hét felkészítéssel, teszemazt M.O.-t, már csak poszthumusz lehetne megvédeni...
Neki kéne erôteljesen állni a Koszovói "élô erô" támadásának, hogy legyen min kétségbe esni a szerb kiskatonának, meg vezetôinek. Ha minden percben attól kell tartaniuk, hogy az lehet az utolsó, és még a lehetôség sincs meg a bosszúra, mert a NATO repülôk nem elérhetôk, akkor tényleg romlik a morál. De ha továbra is így folytatja a NATO, akkor nem marad albán Koszovóban (élve, vagy szabadon, mert valamit most csinálnak velük a szerbek), és Montenegrót is bele ugraszthatják, bár egyenlôre nem valószinű.
Kispolgár Creative Commons License 1999.04.20 0 0 2
Tisztelt vitatkozók!

Az elejétől fogva követem ezt a topicot.
A vegyipari üzemek, kőolajfinomítók, klf. tárolók bombázásai környezeti hatásáról kevés szó esett.
Én a magyar hírforrásokon túl az angol-amerikai és az orosz hírügynökségeket is követem. A www.tass.ru címen tegnap és ma 4 hír jelent meg az Európát fenyegető ekológiai katasztrófáról.
Hogyan tudja a NATO megvédeni Mo-t a dioxintól és egyéb rákkeltő, egészségre 10-20 év múlva is káros anyagoktól?
A hírek szerint a mérgező anyagot tartalmazó felhők 3000 m magasban most Lengyelország felett vannak, de az örvénylések függvényében fölénk is kerülhetnek, mert mi még közelebb vagyunk. A mérgező anyagok a felhőkből a csapadékkal bekerülnek a talajba, a vizekbe, az élő szervezetekbe. Ezek ún. stabil szerves savak.

Mi tudjuk, hogy a kipufogó gázok is milyen károsak, itt pedig nem csak kipufogó gázról van szó, a mennyiség is óriási!

Szeretnék egészséges nagypapaként egészséges unokákkal sétálni a szabadban.

Várom a véleményeket.

Hungary01 Creative Commons License 1999.04.20 0 0 1
Jé, egy majdnem nullás:))
mcnab Creative Commons License 1999.04.20 0 0 topiknyitó
KEDVES ELEMZŐK, A NAGYSZÁMÚ ÉRDEKLŐDÉSRE VALÓ TEKINTETTEL AZ ELEMZÉST A TOVÁBBIAKBAN AZ ELEMEZD A HÁBORÚT IV. ALATT TALÁLHATJÁTOK.

ELEMEZZÜNK TOVÁBB!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!